سیدجلال: نگاه ملی به کاشیما بود، نه پرسپولیس
۷۹۶۵۲۹
۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۳
۷۴۰۰ 
کاپیتان متعصب پرسپولیس گفت: با بازیکن ۵ هزاردلاری باید روبه‌روی بازیکنان ۵۰۰ هزاردلاری بازی کنیم.

خبر ورزشی: امروز فرصتی دست داد تا با سیدجلال حسینی هم‌کلام شدم. کاپیتان پرسپولیس که از هر لحاظ یک بازیکن نمونه محسوب می‌شود. یک مدافع متعصب که به دلیل نظم، انضباط و جنگندگی خاصی که دارد می‌تواند یک الگوی خوب برای بازیکنان پرسپولیس و حتی سایر تیم‌ها باشد. مردی که خیلی چیز‌ها می‌داند اما...

سیدجلال دل پری از برخی‌ در داخل کشور داشت. اینکه کاشیما آنتلرز رقیب پرسپولیس نماینده ایران در فینال لیگ قهرمانان آسیا در برخی ورزشگاه‌ها تشویق شود یا آنکه بعضی افراد ادعا کنند از برانکو و شاگردانش به شکل ویژه حمایت شده است.

همین طور حرف‌هایی که در طول این دو، سه هفته شنیده شد که حقیقت نداشت و... خلاصه سفر ۲۴ ساعته به ژاپن، نشستن طولانی مدت در اتوبوس و خستگی راه که باعث پارگی رباط صلیبی محمد انصاری شد. کاپیتان پرسپولیس از برخی شرکت‌های هواپیمایی هم گلایه کرد که پرواز مستقیم در اختیار تیمش نگذاشتند تا خسته و کوفته به شهر کاشیما برسند.

دیروز با سیدجلال حسینی کلی گپ زدم، اما به خواست خودش برخی صحبت‌ها به رسم امانت نزد من محفوظ ماند. آنچه در زیر می‌خوانید حرف‌های نوشتنی کاپیتان پرسپولیس است که خواندنی است.

*می‌خواهیم از رختکن بازی برگشت با کاشیما شروع کنیم. برانکو گفت: «فکر کنید آخرین بازی عمرتان است» و در ادامه تو و کریم باقری حرف‌هایی زدید. به همبازیانت چه گفتی؟

حرف‌هایی که بتوانم روحیه و انگیزه بدهم بچه‌ها راحت‌تر مقابل کاشیما بازی کنند. واقعاً هم هرچه داشتند در زمین گذاشتند ولی خودتان هم می‌دانید فینال آسیا برای برخی از جوانان ما زود بود. البته این جوانان زحمت خود را کشیدند و عملکرد خوبی داشتند که جای تقدیر دارد. پای این بازیکنان پرسپولیس را باید طلا گرفت، اما بازی سنگینی بود. از طرفی تیم ما واقعاً خسته بود. متأسفانه حرف‌هایی هم می‌شنیدیم که این خستگی را مضاعف می‌کرد.

*منظورتان مصاحبه‌های اخیر است که برخی مسئولان تیم‌های لیگ برتری انجام داده و حرف از نگاه ملی و حمایت خاص از شما زدند؟

کدام نگاه؟ نگاهی به پرسپولیس نبود چه رسد به نگاه ملی! من متأسفم که این صحبت‌ها در آستانه بازی با کاشیما و حتی پس از آن شنیده شد.

*لابد شنیدید که در برخی ورزشگاه‌ها تیم کاشیما تشویق شد؟!

ایرادی ندارد. من به جای ژاپنی‌ها از آن‌هایی که کاشیما را تشویق کردند تشکر می‌کنم!

*این یک طعنه بود؟

خب چه بگویم؟ یعنی چه می‌توان گفت؟ در چند استادیوم تماشاگران ایرانی تیم رقیب نماینده ایران را تشویق می‌کنند، باید چه حرفی بزنم؟ البته حتماً بنویسید پرسپولیس پرتماشاگرترین تیم آسیا و با این همه هوادار نیازی به حمایت تماشاگران سایر تیم‌ها ندارد. ما همیشه و همواره روی هواداران خودمان حساب کردیم ولی این رفتار جالب نبود. آیا این رفتار‌ها نگاه ملی به پرسپولیس بود؟ هیچ می‌دانید ما چه شکلی به ژاپن رفتیم و برگشتیم؟

*خودت بگو که ما و خوانندگان هم بدانیم.

من یکی، دو ماه قبل به خود شما گفتم با این شرایط نباید انتظار قهرمانی از پرسپولیس داشت. ما اگر شرایط بهتری داشتیم خیلی اوضاع فرق می‌کرد. پرسپولیس خسته با دو پرواز به ژاپن رسید. در برگشت هم ۴ ساعت در فرودگاه کاشیما معطل شدیم تا سوار پرواز اوزاکا شویم. یک ساعت توی هواپیما بودیم تا به اوزاکا رسیدیم.

سیدجلال: نگاه ملی به کاشیما بود، نه پرسپولیس

۲ ساعت هم توی اتوبوس بودیم تا به فرودگاه بین‌المللی برسیم و از آنجا به دبی رفتیم و... در حالی که برخی تیم‌ها برای پرواز یک‌ساعته داخل ایران پرواز اختصاصی دارند! شما دیدید ژاپنی‌ها با چه شرایطی به ایران آمدند.

*البته آن‌ها هم اول به ابوظبی رفتند و سپس به ایران آمدند؟

بله، اما با پرواز اختصاصی! مثل ما ۲۰ دفعه اتوبوس و هواپیما عوض نکردند. (با حرارت بیشتری ادامه داد) متأسفانه باید یک‌سری حرف‌ها را برخلاف میلم بزنم. دوستان می‌گویند به پرسپولیس نگاه ملی شد. آخر کدام نگاه ملی؟ متأسفانه هیچ کدام از شرکت‌های معتبر هواپیمایی حاضر نشدند پرواز اختصاصی در اختیار پرسپولیس بگذارند!

مجبور شدم این حرف را بزنم. بزرگ‌ترین رویداد باشگاهی آسیا از دستمان رفت، چون نگاه ملی نداشتیم. من از دکتر سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان کمال تشکر را دارم، اما می‌شد سایر دوستان با نگاهی ملی و کمک به پرسپولیس پس از سال‌ها کشورمان را به قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا برسانند. ما با دست خالی به فینال رسیدیم و باختیم حالا خیلی‌ها زبان باز کرده‌اند.

این درست نیست. اخلاقی نیست. انصافاً چه کسانی یا تیم‌هایی حال و هوای پرسپولیس را درک می‌کنند؟ چه می‌دانند ما چه کشیدیم تا به اینجا رسیدیم. وقتی من در گفتگو با شما یا در برنامه تلویزیونی ۹۰ هشدار دادم آقایان گفتند چرا ناامیدانه حرف می‌زنی؟ من نمی‌خواستم کسی را ناامید کنم بلکه حرف از مشکلات زدم.

*واقعاً دل پری داری سید!

لیگ قهرمانان آسیا میدان بزرگی است و شوخی نیست. باید ذهن، جسم، روان و فکرت در حد لیگ قهرمانان آسیا باشد. حریفان ما با بازیکنان برزیلی، فرانسوی، الجزایری، اسپانیایی و... به مصاف ما آمدند. بازیکنانی که قیمت‌شان بودجه یک سال پرسپولیس است. آیا ما هم این‌طور بودیم؟ آیا نگاه ملی به پرسپولیس شد؟

حمایت خاصی از ما کردند؟ شاید اگر درایت آقای برانکو، غیرت بچه‌ها و تلاش مدیران پرسپولیس به ویژه آقای گرشاسبی نبود فاجعه‌ترین نتیجه را در آسیا می‌گرفتیم. کدام تیم ایرانی می‌توانست با ۱۲ بازیکن به فینال آسیا برسد؟ باید مجسمه برانکو را ساخت که با دست خالی تیم را به اینجا رساند.

*این را که همه قبول دارند با سختی و دشواری‌های زیادی به فینال آسیا رسیدید.

از دشوار هم دشوارتر بود. به نظرم در حق این پرسپولیس اجحاف شد. البته حتماً بنویسید سیدجلال حسینی افتخار می‌کند که عضوی از این تیم باغیرت است. کسی نمی‌تواند تاریخ را پاک کند و این پرسپولیس در تاریخ فوتبال ایران و آسیا برای همیشه ثبت شد. مردم و هواداران عاشق و فهیم پرسپولیس هم این روز‌ها را فراموش نخواهند کرد. واقع‌بینانه بگویم جایگاه فوتبال باشگاهی ایران فینال آسیا نبود. ما با زحمت و غیرت ایرانی به این نقطه رسیدیم و قهرمان غرب آسیا شدیم. باید به ما احترام بیشتری بگذارند.

*یعنی معتقدی این احترام به پرسپولیس گذاشته نشده است؟

این احترام را از سوی هواداران پرسپولیس، مردم واقع‌بین و اغلب رسانه‌ها دیدیم، اما خودتان هم می‌دانید منظورم چیست. همه باید به این پرسپولیس که نماد مبارزه و تعصب بود احترام بگذارند و این توقع زیادی نیست. البته گذشته گذشته و خیلی هم مهم نیست!

*بگذریم! با برخی بازیکنان پرسپولیس که صحبت می‌کردیم می‌گفتند کاشیما آنتلرز خیلی منظم و ماشینی بازی کرد، اما خودت پس از پایان بازی فینال علیه کاشیما مصاحبه کردی و گفتی این فوتبال نبود و حریف کثیف بازی کرد؟ عصبانی بودی؟

هنوز هم می‌گویم تیم ژاپنی کثیف بازی کرد. ما هم می‌توانستیم در ژاپن به سبک بحرینی‌ها بازی کنیم و نتیجه بگیریم، اما این کار را نکردیم. شما شاید به کار‌های گلر و برخی بازیکنان کاشیما توجه نکرید. آن‌ها فوتبال تمیز و شیکی ارائه ندادند.

سیدجلال: نگاه ملی به کاشیما بود، نه پرسپولیس

*بشار رسن در مصاحبه‌ای مدعی شد که ما به نیمه دوم بازی رفت در کاشیما باختیم.

دقیقاً درست گفته است. بشار یکی از خوب‌های ما و حتی کل مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بود. اگر بازی فینال را به ۴ نیمه تقسیم کنیم ما نیمه دوم بازی در ژاپن را باختیم. یک مقدار تمرکزمان به‌هم ریخت که البته اختلاف ساعت با ایران و نخوابیدن بعضی بازیکنان تأثیرگذار بود.

*یک مقدار هم بچه‌های شما بی‌دلیل عصبانی شدند. قبول نداری؟

چرا به خصوص سیامک نعمتی که بچگی کرد. حضور سیامک در دیدار برگشت خیلی می‌توانست به ما کمک کند و اصلاً نیازی به دعوا در دقیقه ۹۰ نبود. به هر حال هر چه بود گذشت و سیامک هم زحمت خود را برای پرسپولیس کشید. خودش بیشتر از همه متوجه شد مرتکب چه اشتباهی شده و ان‌شا‌ءا... بتواند در ادامه مسابقات لیگ برتر و جام‌حذفی جبران کند.

*در دیدار برگشت ابوبکر احمد الکاف عمانی داور مسابقه بود که شما نسبت به او ذهنیت داشتید؟

بله، فصل گذشته یک پنالتی مضحک برای الهلال عربستان گرفت در حالی که محمد انصاری پشت محوطه جریمه خطا کرده بود. ما یک گل زده بودیم و در حال هجوم بودیم که آن اشتباه آب سرد روی کل تیم بود. وقتی او انتخاب شد همگی یاد آن ناداوری افتادیم و به قول معروف ذهنیت منفی داشتیم.

*چرا به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعتراض نکردید؟

اگر هم اعتراض می‌کردیم کنفدراسیون فوتبال آسیا نمی‌پذیرفت. به نظرم می‌شد داور مناسب‌تری برای قضاوت فینال برگزیده شود که نشد! یک نکته دیگر هم می‌خواهم بگویم که... (لحظه‌ای مکث می‌کند).

*راحت باش! چه موضوعی؟

اینکه بعضی‌ها از ساخت استادیوم آزادی ناراحت شده‌اند. آیا این نگاه، ملی است؟ یا اینکه مگر ورزشگاه آزادی ورزشگاه اختصاصی پرسپولیس است که دوستان ناراحت شده‌اند. استادیوم آزادی یک ورزشگاه ملی است که بازسازی آن به سود تیم ملی و فوتبال ایران خواهد بود.

استقلال و همه تیم‌هایی که برای بازی به آزادی می‌آیند از این اتفاق سود می‌برند، اما می‌بینم و می‌شنوم که بعضی‌ها انتقاد می‌کنند چرا به خاطر پرسپولیس ورزشگاه آزادی بازسازی شد. بله، ورزشگاه آزادی بازسازی شد، چون پرسپولیس به فینال آسیا رسید. این باعث ناراحتی بعضی هاست که من یکی برای آن‌ها متأسفم!

*حضور بانوان در استادیوم آزادی هم اتفاقی بود که در بازی فینال افتاد.

امیدوارم این اتفاق ادامه‌دار باشد و خانواده‌ها بتوانند به استادیوم بیایند. مطمئن باشید با حضور بانوان فضای ورزشگاه‌ها بهتر از این هم خواهد شد.

*بعد از دریافت مدال نایب‌قهرمانی، برانکو، علیرضا بیرانوند و سیامک نعمتی داخل زمین ماندند که شاهد کاپ گرفتن کاشیما باشند. بهتر و اخلاقی‌تر نبود که همه بازیکنان پرسپولیس در زمین بمانند و...

ما پس از پایان مسابقه با بازیکنان و اعضای تیم کاشیما دست دادیم و این قهرمانی را تبریک گفتیم، اما باور کنید اصلاً حال و روز خوبی نداشتیم که باز هم در زمین بمانیم. شما نمی‌دانید در رختکن چه حالی داشتیم. اغلب بچه‌ها اشک می‌ریختند و باور نمی‌کردند این فرصت تاریخی از دست رفته است.

*ببخشید یک مقدار سؤالات ما پراکنده شد، اما یک‌دفعه یادم آمد که با قرص و درمان خاص قرار بود خستگی ناشی از پرواز (جت لاگ) و اختلاف ساعت ایران و ژاپن مرتفع شود.

نه، اصلاً و ابداً! شرایط عذاب‌آور بود و بعضی بچه‌های ما نتوانستند بخوابند. سردرد و خستگی هم بیداد می‌کرد. بگذریم! مشکلات یکی دوتا نبود که!

*سوزوکی مهاجم کاشیما آنتلرز به عنوان بهترین بازیکن لیگ قهرمانان آسیا انتخاب شد. این انتخاب درست بود؟

به هر حال همیشه در تورنمنت‌های مختلف بهترین بازیکن از تیم قهرمان برگزیده می‌شود، اما از تیم ما علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، کمال کامیابی‌نیا، محمد انصاری، نوراللهی، بشار رسن و علی علیپور در ۴ بازی آخر کولاک کردند و همگی مستحق بودند که به عنوان بهترین بازیکن لیگ قهرمانان آسیا برگزیده شوند.

*فکر می‌کنی خودت یا علیرضا بیرانوند چقدر برای تصاحب توپ طلای آسیا شانس داشته باشید؟

من امیدوارم علیرضا بیرانوند توپ طلای آسیا را ببرد، چون حقش است. او در جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا فوق العاده ظاهر شد و باید مرد سال آسیا شود.

سیدجلال: نگاه ملی به کاشیما بود، نه پرسپولیس

*این روز‌ها بار‌ها واژه «دست‌های خالی برانکو» را شنیدیم. به نظرت مقصر اصلی این اتفاق چه کسی بود؟

والله چه بگویم؟ من قبلاً هم در این ارتباط حرف زدم و دیگر تکرار مکررات است. یکی، دو ماه پیش به شما در خصوص خرید‌های جدید و خوب پرسپولیس چه گفتم؟

*گفتی که این بازیکنان تا بخواهند با تیم هماهنگ شوند لیگ برتر تمام شده است!

همین طور گفتم چه زمانی قرار است نفرات جدید به ما کمک کنند؟ همه هم از شروع فصل می‌گویند پرسپولیس فلانی را خرید یا بهمانی را جذب کرد. الان این نفرات جدید توانستند به پرسپولیس کمک کنند؟ شما دیدید فشردگی مسابقات در لیگ برتر، جام‌حذفی و به ویژه لیگ قهرمانان آسیا باعث شد بچه‌های پرسپولیس یکی یکی پرپر شوند.

*اشاره‌ات به حسین ماهینی و محمد انصاری است؟

بله، فکر می‌کنید اگر ما پرواز اختصاصی داشتیم و آن همه در فرودگاه‌های مختلف معطل نمی‌شدیم یا اتوبوس‌سواری نمی‌کردیم رباط صلیبی محمد انصاری پاره می‌شد؟ حسین ماهینی طفلک هم به دلیل کمبود بازیکن با وجود مصدومیت بازی کرد تا او هم رباط پاره کند. شرایط امید عالیشاه هم شبیه این دو بود که در بدترین زمان ممکن مصدوم شد.

مگر یک فوتبالیست چقدر جان دارد؟ جان به لب شدیم تا به فینال برسیم و متأسفانه بعضی‌ها این مسائل را ندیدند. بی‌خودی که یک بازیکن رباط صلیبی پاره نمی‌کند. همین اتفاق ممکن است باز هم بیفتد، چون ما بازیکن کافی نداریم که به برخی بازیکنان مصدوم ما استراحت کنند. شما می‌دانید شجاع (خلیل‌زاده) با چه شرایطی بازی کرد؟

*مگر هنوز از ناحیه گردن مصدوم است؟

بله مصدوم است. شجاع با درد گردن و به ضرب آمپول بازی کرد. خداوکیلی این بچه‌های ما غیرت به خرج دادند که به فینال رسیدند.

*اینکه برخی‌ها مدعی شده‌اند وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال یا سازمان لیگ از پرسپولیس حمایت ویژه کردند بیشتر تو و همبازیانت را عصبانی کرد؟

من بار دیگر از آقای سلطانی‌فر تشکر می‌کنم، اما این حرف‌های مالک باشگاهی است که بیشترین ریخت و پاش را داشته است. بودجه بعضی تیم‌ها خاص و ویژه است و اصلاً با پرسپولیس قابل قیاس نیست. ما با بازیکن ۵ هزاردلاری در آسیا بازی کردیم و آن‌ها در لیگ برتر ایران با بازیکن ۵۰۰ هزار دلاری!

*شاید منظور این افراد تغییر زمان مسابقات پرسپولیس بوده است.

من همین جا لازم می‌دانم از باشگاه نساجی مازندران و دوست خوبم جواد نکونام تشکر کنم که به همراه باشگاه پیکان کمال همکاری را با ما داشتند.

*(حرفش را قطع می‌کنم) نساجی مازندران اولین باشگاهی هم بود که نایب‌قهرمانی پرسپولیس را آن هم با دست‌های خالی تبریک گفت...

از مالکان و علی امیری مدیرعامل باشگاه نساجی هم تشکر می‌کنم. این حرکات زیباست و در خاطر آدم می‌ماند نه اینکه مالک یک باشگاهی می‌آید و به جای تقبیح تشویق رقیب پرسپولیس از حمایت خاص و نگاه ملی به پرسپولیس حرف می‌زند. من همین جا می‌گویم سازمان لیگ کاری برای ما نکرد.

*شاید بحث این باشد که کاشیما سه روز قبل از بازی با شما در لیگ ژاپن به زمین رفت در حالی که بازی‌های پرسپولیس عقب افتاد.

این حرف را من هم شنیدم که فوتبالی و منطقی نیست. آقایان نمی‌دانند کاشیما به اندازه دو تیم بازیکن دارد و بازی هم در زمین خودش برگزار می‌شد. نیازی به سفر هوایی یا با اتوبوس نبود. این‌جوری نیست که سعید فتاحی بخواهد سر پرسپولیس منت بگذارد.

*مگر منت گذاشته است؟

شنیدم این‌طوری بوده است. کدام حمایت؟ هر کاری خواستند کردند. حالا ما باید به خاطر آقایان بدون ملی‌پوشان خودمان در لیگ بازی کنیم. قبلاً که در جام‌حذفی بدون ملی‌پوش بازی کردیم چه اتفاقی افتاد؟ گفتند دست شما درد نکند! اگر پرسپولیس بابت لیگ قهرمانان درآمدی هم دارد به خاطر تلاش خود بازیکنان است.

*اتفاقاً برانکو هم یک‌شنبه گذشته در مصاحبه‌ای هشدار داد که بدون بازیکنان ملی‌پوش خود در بازی‌های عقب افتاده لیگ بر تربازی نخواهد کرد؟

حق با برانکوست. نباید هم پرسپولیس بدون ملی‌پوشان خود بازی کند. اصلاً ما تعدادمان بدون علیرضا بیرانوند و احمد نوراللهی به ۱۱ نفر هم نمی‌رسد! چطور بازی کنیم؟

*واقعاً به ۱۱ نفر نمی‌رسید؟

شما حساب کنید می‌رسیم؟ هواداران پرسپولیس هم نمی‌پذیرند که ما برویم و در این شرایط به حریفان ببازیم تا بعضی‌ها خوشحال شوند.

*چرا به جای بازگشت زودهنگام به تهران از ژاپن به دبی رفتید و تا روز چهارشنبه در باشگاه ایرانیان تمرین کردید؟

اتفاقاً سؤال خوبی مطرح کردید. ما به دبی رفتیم، چون زمین تمرینی مناسبی در تهران نداشتیم. چمن ورزشگاه شهید کاظمی اصلاً مناسب نیست و همین جا می‌گویم اگر ما قبلاً هم به جای تمرین در ورزشگاه شهید کاظمی در دبی اردو می‌زدیم نتایج بهتری می‌گرفتیم. این اردو خیلی کمک کرد بچه‌ها نمایش بهتری در بازی برگشت ارائه بدهند و در کل تصمیم درستی بود.

*بسیار خوب، به عنوان کاپیتان پرسپولیس فکر نمی‌کنی پس از شکست مقابل کاشیما آنتلرز تیم شما دچار بحران روحی شود؟

مطمئن باشید ما شرایط سختی پیش رو خواهیم داشت. هم از لحاظ روحی و هم برنامه مسابقات لیگ برتر که دوستان هم توقع دارند بدون ملی‌پوش بازی‌های عقب‌افتاده خود را برگزار کنیم.

*اسامی تیم ملی در حالی اعلام شد که از تیم پرسپولیس فقط ۲ بازیکن دعوت شدند. خودت فکر می‌کنی نفرات شایسته دیگری از تیم شما می‌توانستند دعوت شوند؟

صددرصد همین طور است. ما بازیکنان خیلی خوبی داریم که کیفیت فنی خود را در لیگ قهرمانان آسیا نشان دادند و باید سهم پرسپولیس بیشتر می‌شد. به هر حال بحث انتخاب سلیقه‌ای است وگرنه چرا از سپاهان اصفهان و پدیده مشهد چرا کسی دعوت نشد؟

*سیدجلال حسینی هنوز هم به دعوت به تیم ملی فکر می‌کند یا اینکه...

من فقط و فقط تمرین می‌کنم. کسی از فردای خودش در فوتبال ایران خبر ندارد و من هم به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای فقط تمرین می‌کنم. به مسائل دیگر هم اصلاً و ابداً فکر نمی‌کنم.

*هنوز دو جام دیگر برای پرسپولیس باقی مانده است. به عنوان کاپیتان پرسپولیس قول قهرمانی در جام‌حذفی و لیگ برتر می‌دهی؟

نه، هیچ قولی نمی‌دهم. من گفتم بدترین شرایط جلوی پرسپولیس است. ما با بازیکن ۵ هزاردلاری باید به مصاف حریفانی با بازیکنان ۵۰۰ هزاردلاری برویم. آیا می‌توان در این شرایط قولی داد؟

*منظورت از ۵ هزاردلاری کیست؟ حقوق ماهانه خارجی‌های پرسپولیس را می‌گویی؟

نه، منظورم همین احسان علوان زاده یا حمید طاهرخانی است. قرارداد آن‌ها با دلار امروز همین قدر است!

*و آن تیم‌های با بازیکن ۵۰۰ هزاردلاری کدام است؟

بگذریم! همه می‌دانند، اما خودشان را به آن راه می‌زنند. آقایانی که دم از حمایت ویژه از پرسپولیس می‌زنند خوب می‌دانند چه می‌گویم!

*حرف آخر؟

تشکر، تشکر و باز هم تشکر از هواداران قدرشناس پرسپولیس که تنها حامی واقعی ما بودند. می‌خواهم بگویم خیلی تلاش کردیم و جنگیدیم، اما نشد. شرمنده شما هواداران پرسپولیس شدیم و امیدوارم مثل همیشه از تیم محبوب خودتان حمایت کنید که بچه‌های ما از این به بعد بیشتر نیاز به حمایت دارند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 42
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:57 - 1397/08/22
اعتراف قشنگی کردی لنگی ، تمام ایران از لنگ متنفرن چون بنیادش با پستی بنا شده چون با نامردی و ناحقی چند سال ازش حمایت های وحشتناک شده ، خوب اعترافی کردی لنگی
پاسخ ها
اس
United Arab Emirates
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
کاشيما ....
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
دقیقااا
United States
22:01 - 1397/08/22
بخدا کارتون درسته دست تک تک شماها را از راه دور میفشارم مردی مرد
پاسخ ها
حامد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
تا کورشود هرآنکس که نتواند ببیند
Iran, Islamic Republic of
22:05 - 1397/08/22
فقط میشه گفت خیلی پررویی! مگه تو اروپا لیورپول به فینال میرسه ، منچستری ها ازش طرفداری می کنن که نگاه باید ملی باشه اصلأ هم نباید ملی باشه شما یه باسگاهید با نهایت سه میلیون طرفدار ، چه پرتوقع
پاسخ ها
حامد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
باز خوبه ما سه میلیون طرفدار داریم به قول تو شما چی یه میلیون نفرم ندارین
Iran, Islamic Republic of
22:10 - 1397/08/22
حرف مفت نزن .فوتبال کثیف!
Canada
22:13 - 1397/08/22
بد اخلاق ترین بازیکن ایرانه...زیاد بزرگش نکید
Canada
22:13 - 1397/08/22
بد اخلاق ترین بازیکن ایرانه...زیاد بزرگش نکید
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1397/08/22
خسته نباشید کاپیتان
تا وقتی هوادارای قرمز پوش هستند واقعا هم نیازی به حمایت بقیه تیم ها نیست
البته کار باشگاه پیکان و نساجی قابل تقدیره
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1397/08/22
به سپاهان وذوب اهن هیچ کمکی حتی درسطح باشگاهی هم نشد باز برا پرسپولیس خیلی کار شد سید جان
دست خالی بودنتون هم به بی درایتی مدیران باشگاه بر میگرده نه فدراسیون سازمان لیگ وغیره.....
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1397/08/22
واقعا مردانه جواب داد

اگر حاشیه درست نکنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
خدا،با ماست...افراد حسودوحقیربذارهرچی دوست دارن بگن...چون درحدشخصیت منفی شون اظهارنظر میکنند...سیدجلال به مولا که خیلی مردی...انتظار مردانگی ازنامردان نداشته باش...
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1397/08/22
ماشالله ،،،توواقعا قیصر فوتبال ایرانی،،،هرکس دیگه جای این دلال موزامبیکی بود،،تیمشو میداددست سیدجلال تا بره براش قهرمانی آسیا بیاره
United Arab Emirates
22:29 - 1397/08/22
سید عزیز تا آخر کنارتیم
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1397/08/22
واقعاً جای تأسف دارد که هواداران تراکتورسازی و سپاهان از تیم ژاپنی کاشیما ژاپن حمایت کردند!!?؟
Iran, Islamic Republic of
22:34 - 1397/08/22
سوپر منی تو سید جان....درود بر تو و غیرتت...
Iran, Islamic Republic of
22:40 - 1397/08/22
سید جان انشاا... تیم های فولاد مبارکه کاشیما و تراکتور سازی کاشیما رو له میکنیم
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1397/08/22
شما بجای ادعا و حرف زدن و طعنه به مالک محتوم تراجتور آقای زنوزی به عملکرد،خودتان نگاه کنید چطور میشود این همه پول مفت از،بیت المال تاراج میکنید بعد به تراکتور که مالکش،از جیب خودش،خرج میکنه حسودی،میکنی من سوالم اینه آیا اگر یک تیم شهرستانی به فینال میرسید خدایی این همه حمایت میشد،از وزیر تا رسانه ملی تبعیض آفت جامعه ما شده و همه اینها باعث تنفر از تیم پیروزی،میشه امیدوارم نظرمو اعلام کنید
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1397/08/22
آقای سید جلال اگر مدیران باشگاه اون قراداد جعلی واون افتضاح را نمیکرد ند امروز بازیکن پنج هزار دلاری نداشتید مشکل از مدیرت تیمتان است
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1397/08/22
بلال چی میگی واسه خودت چکار براتون نکردن کاشیما بازیشون رو تو لیگ انجام دادن ولی مال شما همش لغو شد اگه لغو نشده بود که همه رو رسوا میکردین. جعل کردید محروم شدید باید تاوانش رو بدید خواهشا چرت نگو هم تو هم اون برانکو
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1397/08/22
سیدبلال تنهامزیت راهیابی تیم چرتپولیست به فینال آسبا فقط این بودکه توورزشگاه آزادی شش واحددستشویی پیداشد خخخخخخ
Germany
23:43 - 1397/08/22
بدبختا بعد نم قرن فینال آسیا دیدن وزیر ورزش مجسمش باید طلا کرد اگرنی دوتا قهرمانی ونایب قهرمانی آسیا درخواب میدیدن
Netherlands
23:51 - 1397/08/22
بازیکن های کیسه رو میگه الحاجی گرو و نویمایر که مفت هم نمیرزند.وزارت ورزش فقط واسه کیسه خوب ولخرجی میکنه و بس.
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1397/08/23
واقعا که خیلی پر رو تشریف دارید اقایان چرک پلیسی دیگه میخواهید چیکار کنند براتون میخواهید همینجوری بدون بازی جامو بهتون بدهند خجالت هم خوب چیزیه
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1397/08/23
عزیزم میشه بگی خودت چند هزار دلار پول گرفتی یا اقای منشا و یا بشار حسن بگو عزیزم ترابی چقدر هزینه شده براش این فرافکنی ها دیگه کهنه شده بیشترین هزینه را باشگاه چرک پولیس داشته
Iran, Islamic Republic of
01:00 - 1397/08/23
وای که چقدر نچسب و حال بهم زنی سیدبلال...
کفتارپیر
پاسخ ها
بهزاد
Germany
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۳
شگفت زده شدم از نظرت.چون من هم معتقدم شبیه کفتار هست
Iran, Islamic Republic of
01:44 - 1397/08/23
فقط میگم مدت گرم مرد روزهای سخت ما هواداران تا آخرین نفس پشت شما هستیم از نظر ما هوادار شما قهرمان هستی کاپیتان ارتش سرخ سوراختور هم از سوزشه سید عزیز پماد براشون میفرستیم
Iran, Islamic Republic of
02:36 - 1397/08/23
بلال لنگی اینها همه بهانه ست وقتی به کمک داور پنالتی السد گرفته شد چرا از داوری حرف نزدید،بلال تیم ژاپنی 7یا 8بازبکن اصلیشو نداشت اونا هم این مسیر و اومدن با شانس و حمایتهای وزیر رفتید فینال،لنگی تیم ژاپنی هیچ کدوم از بازیای داخلیش به تعویق ننداختن وزارت ورزش ژاپن به خاطر تیم خاصی بقیه رو نابود نکردن
نکنه انتظار داشتید سلطانی و تاج بیان براتون گل بزنن
اقا بلال میشه بگی رسن و منشا چقدر میگیرن؟برانکو و دستیاراش چطور؟
اقا بلال شما ابروی فوتبال ایران و بردید الان شاکی شدی چرا محروم شدید!!!اقا بلال چرا از لخاظ فنی حرف نمیزنی؟چرا نمیگی 180دقیقه ی موقعیت نداشتید،چرا نمیگی جلو 70هزار تماشاکر نتونستید ی موقعیت ایجاد کنید
واقعا خنده داره که کاشبما کثیف بازی کرد!!کاشیما دو سه موقعیت عالی داشت جوری بازی کرد که ببره،بلال دم از فوتبال کثیف میزنی!!؟لطفا نگو فوتبال بحرینی چون تیم ملی و کیروش روی بحرین و سفید کرد،برانکو همیشه با 11نفر بازی کرده مگه کسی محروم یا مسدوم بشه پس بهانه بازیکن نداشتیم نیار،تیمی قهرمان اسیا میشه که لیاقت قهرمانی داشته باشه که شما نداشتید
تیم باشگاهی ملی نیست،هیچ کدوم از طرفدارای رئال دوستندارن بارسا قهرمان اروپا بشه و بلعکس،تمام دنیا اینجوره
Iran, Islamic Republic of
06:49 - 1397/08/23
آقای به همه چیز معترض اولا کلاه خود رو قاضی کنید و ببینید برای چی بقول خودتان هیچ کس دوست نداشت شما قهرمان بشید و کاشیما رو تشویق میکردند جوابش در رفتار خودتان و تماشاگرنناهایتان هست دوم کسی هواپیمای چارتر در اختیارتان نگذاشت اگه پولش رو میدادین چرا نمی گذاشتن سوما به تو ربطی نداره مدیر عامل یک تیم خصوصی چقدر ریخت و پاش میکنه پول خودشه مثل شما از بیت المال صغیر و کبیر ارتزاق نمیکنه چهارم اینکه خوبه فهمیدین منفورترین تیم ایرانید لطفا برید و رفتارتان رو اصلاح کنید تا بقول خودت مردم بیگانگان رو به شما خودیها ترجیح ندهند
آیینه چون عیب تو بنمود راست
خود شکن آنوقت آیینه شکستن خطاست
Iran, Islamic Republic of
07:23 - 1397/08/23
چرت نگو سید بلال همه دیدند که وزارت و فدراسیون و همه مسئولان چگونه از شما حمایت کردند تا همین مرحله هم با شانس و اقبال و اشتباهات داوری اومدید. تیم کاشیما سه روز قبل از بازی با شما در لیگ خودشان بازی کردند و ۶ تا از مهره های اصلی خودشون رو در اختیار نداشتند.اینقدر از شما حمایت شد که شهرهایی مثل تبریز و اصفهان هم از شما متنفر شده بودند و واسه قهرمانی نماینده ژاپن دعا کردند این همه مظلوم نمایی بسه سید بلال جان.
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1397/08/23
برو بابا هواپیمای اختصاصی چیه اتوبوس هم برای شما زیاد بود چون خیلی از خود بی خود شده بودین
تاج کبیر. چهارفینال آسیا .دوقهرمانی آسیا
Iran, Islamic Republic of
08:55 - 1397/08/23
دست خالی بودنتون بخاطر دزدی خودتونه تازه باید جام لیگ‌برترو هم ازتون بگیرن ک نگرفتن
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1397/08/23
واقعا پررویی هم حدی داره سنگ پای قزوین بایدجلوشمالنگ بندازه،این همه توجه ازطرف وزیر و صداوسیماورسانه ها وغیره وذالک کم بوده حق همه تیمها رو که دادن به شما،ضمنا خود بلال یکی از بازیکنای بداخلاق وهمیشه طلبکار ایرانه،رسانه ها خوب بلدن بزرگتون کنن ،شما همیشه زیرسرورتون هستیدوخواهیدماند،باشانس وکمک وتبانی وجعل اومدین تا اینجا خدا رو هم شاکرباشید تیم ژاپنی کثیف بازی نکرد خیلی هم خوب ومنظم بودن حقشون بود بهش رسیدن،راستی به جای لنگ باید السد میرفت فینال که داور نامردی کرد،شما انتظار دارین همه داورا درخدمتتون باشن خخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
22:13 - 1397/08/23
می نگارم بر تن آب زلال مرد محبوب قلوبی ،سید جلال پرسپولیس یعنی که غیرت داشتن با رباط پاره و گل کاشتن می نگارم بر فراز آسمان پرسپولیس تیم همیشه قهرمان می نویسم روی صخره روی رود پرسپولیس از ما سلام و صد درود نائب قهرمانی ارتش سرخ آسیا با دستان خالی و غیرت عالی کم از قهرمانی نیست. درود بر فرمانده پرافتخار سید جلال
Iran, Islamic Republic of
06:05 - 1397/08/24
ببین چطوری رسانه ها زیرکانه هوای پرسپولیسو دارن نفرین به شما درثانی تو همه کشورها تیمهای رقیب هیچوقت از برد رقیب همیشگیشون خوشحال نمیشن بحث تیم ملی با باشگاه دو موضوع کاملا متفاوته
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1397/08/29
سد بلال چی میگه ؟؟ حال نداشتم بخونم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج