پیشنهاد خرید هواپیما از ژاپن در برابر فروش نفت
۷۹۷۱۰۱
۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
۸۴۱۲ 
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: مسئولان در شرایط کنونی تمام تمرکز خود را برای خرید هواپیماهای نو گذاشته اند و دیگر خرید هواپیماهای دست دوم در دستور کار نیست.

خبرگزاری مهر: نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: مسئولان در شرایط کنونی تمام تمرکز خود را برای خرید هواپیماهای نو گذاشته اند و دیگر خرید هواپیماهای دست دوم در دستور کار نیست.

سیدابوالفضل موسوی بیوکی با اشاره به رویکرد جدید سازمان هواپیمایی کشوری برای نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی، گفت: به طور حتم تمام کشورها و شرکت های تولیدکننده هواپیما به عنوان گزینه توسط سازمان هواپیمایی مورد بررسی قرار می گیرد تا از این طریق ناوگان هواپیمایی تجهیز و نوسازی شود.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز بخش عمده ای از ناوگان حمل و نقل هوایی کشور دارای عمر بالا و فرسودگی است، از این رو دولت و وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به تکمیل خطوط هوایی اعم از مسافربری و باربری اقدام کنند.

آی‌آرجی چینی، میتسوبیشی ژاپنی و سوخوی روسی در راه ناوگان هوایی ایران

وی با اشاره به برنامه ریزی و مذاکره دولت برای خرید هواپیما از شرکت آی آر جی چین، میتسوبیشی ژاپن و سوخو روسی، افزود: ناوگان هواپیمایی تاکنون از بلوک شرق تنها نسبت به خرید هواپیما از روسیه اقدام کرده بود، اما هواپیماهای روسی نتوانستند به خوبی امتحان خود را پس بدهند و خاطرات نامطلوبی درباره توپولف های دست دوم در اذهان مردم و مسئولان نقش بست.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: مسئولان در شرایط کنونی تمام تمرکز خود را برای خرید هواپیماهای نو گذاشته اند و دیگر خرید هواپیماهای دست دوم در دستور کار نیست، از این رو گزینه های مختلفی برای خرید هواپیما از جمله شرکت چینی، ژاپنی و حتی روسی مطرح است.

موسوی بیوکی گفت: مسئولان در شرایط کنونی تمام تمرکز خود را برای خرید هواپیماهای نو گذاشته اند و دیگر خرید هواپیماهای دست دوم در دستور کار نیست، از این رو گزینه های مختلفی برای خرید هواپیما از جمله شرکت چینی، ژاپنی و حتی روسی مطرح است.

خرید هواپیما از ژاپنی ها در ازای پول فروش نفت

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی کشوری مانند ژاپن توسط آمریکا از تحریم های نفتی معاف شده است، حال می توان از این مسئله برای خرید و تهاتر استفاده کرده بود؛ به گونه ای که این کشور به جای پرداخت هزینه خرید نفت، به ایران، هواپیمای نو بفروشد، از این رو می توان به خوبی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور را نوسازی کرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: البته اولویت اصلی در خرید هواپیما، کیفیت آن است؛ از این رو مسئولان سازمان هواپیمایی باید تمام شرایط و اولویت ها برای خرید هواپیما را بررسی و طبق آن نسبت به مذاکره با کشورها اقدام کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Czech Republic
12:03 - 1397/08/24
قبول نمی کنند چون باید از آمریکا اجازه بگیرند..
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1397/08/24
آدم یا عصر حجر و معامله پایاپای میفته ببین مملکتو به چه روزی انداختند از آنهاست که بر ماست
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1397/08/24
در ساخت تمامی هواپیما های دنیا آمریکا تجهیزات ناوبری و وسایل دقیق اونو تامین میکنه و برای خرید آن اجازه آمریکا لازمه .برا همینه روسیه هم نتونست به ایران سوخو بفروشه.
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1397/08/24
اگر هواپیما نمیخرند خوب است
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1397/08/24
شما گفتین و اونها هم قبول کردن
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1397/08/24
این هواپیما ها را برای کی میخرن ما که هر روز میگذره توان به مسافرت با هواپیما با این کرایه ها کمتر میشه ...
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1397/08/24
یعنی نایب رییس کمیسیون عمران هنوز خبر ندارد که تحریم شده ایم؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1397/08/24
ببین بی کفایتی بعضی از مسوولان چه به روز ما آورده که باید التماس ژاپنی‌ها را بکنیم تانفت مارا با اجازه امریکا بخرند و بجای ان هواپیما یی راکه روی دستشان باد کرده به چندبرابر قیمت واقعی به ما قالب کنند
Iran, Islamic Republic of
13:56 - 1397/08/24
چرا حرف مفت می زنید؟ چرا وعده سر خرمن می دهید؟ مگر حدود ده درصد لوازم هواپیما ها آمریکایی نیست؟ اگر خریدش به این راحتی بود که130 فروند هواپیما را با داشتن قرارداد به ما تحویل می دادند!!
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1397/08/24
هواپیماهای ژاپنی بسیار بهتر از روسی هستند
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1397/08/26
یهو فهمیدین ژاپنم هواپیما تولید میکنه؟!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج