تاریخ سازی بانکدار سابق در لیگ برتر انگلیس
۷۹۷۳۰۶
۲۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۶
۳۶۴۱ 
 با تساوی چلسی در برابر اورتون، مائوریتسیو ساری به یک رکورد ویژه در لیگ برتر رسید.

وبسایت نود: به نقل از سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، در یکی از بازی های هفته دوازدهم لیگ برتر یکشنبه چلسی در ورزشگاه استمفوردبریج میزبان اورتون بود و در نهایت با تساوی بدون گل مقابل تافی ها متوقف شد.

این تساوی بدون گل چلسی را ۲۸ امتیازی کرد تا در هفته ای که هم منچسترسیتی و هم لیورپول به پیروزی رسیدند، آبی ها از کورس صدر جدول بازبمانند اما با این وجود عدم شکست در این مسابقه، سرمربی ایتالیایی چلسی را به یک رکورد ویژه در لیگ برتر رساند.

مائوریتسیو ساری سرمربی آبی ها که سابقا یک بانکدار بود، در ۱۲ هفته ابتدایی به ۸ برد و ۴ تساوی رسیده و به این ترتیب به نخستین سرمربی تاریخ لیگ برتر تبدیل شده که در ۱۲ تجربه نخست خود در این لیگ شکست ناپذیر می‌ماند.

رکورد قبلی لیگ برتر در اختیار فرانک کلارک بود که به همراه ناتینگهام فارست در ۱۱ بازی ابتدایی فصل ۹۵-۱۹۹۴ شکست نخورد. بعد از کلارک ۱۹۴ مربی دیگر تلاش کردند تا به این رکورد برسند اما از دستیابی به آن بازماندند.

او همچنین نخستین سرمربی سطح اول فوتبال انگلیس از سال ۱۹۴۷ است که در ۱۲ بازی نخست خود بدون شکست باقی می‌ماند. دستاوردی که موجب خرسندی ساری شده است:

درباره این رکورد چه می‌توانم بگویم؟ بسیار مفتخرم. باید از باشگاه تشکر کنم که چنین تیم خوبی را به من تحویل داده است. از بازیکنان و همچنین کادرم ممنونم. هرچند ترجیح می‌دادم این رکوردشکنی با کسب ۳ امتیاز همراه باشد.

ساری سی و دومین سرمربی لیگ برتری است که تیمش در ۱۲ بازی متوالی (برهه های گوناگون فصل) شکست نخورده است. ساری البته برای رسیدن به رکورد کلی شکست ناپذیری راه زیادی را در پیش دارد. این رکورد همچنان در اختیار آرسن ونگر است که به همراه آرسنال شکست ناپذیرش در فاصله می ۲۰۰۳ تا اکتبر ۲۰۰۴ در ۴۹ بازی متوالی شکست نخورد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج