شرط مجلس برای شفافیت آرای نمایندگان چیست؟
۷۹۸۶۹۰
۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۱
۱۱۸۳۹ 
رئیس فراکسیون شفاف‌سازی با اشاره به حمایت خود از طرح شفاف‌سازی آرای نمایندگان بر ضرورت تضمین مصونیت پارلمانی و امنیت نمایندگان پس از اعلام آرای آن‌ها در مورد طرح‌ها و لوایح تاکید کرد.

ایسنا نوشت: رئیس فراکسیون شفاف‌سازی با اشاره به حمایت خود از طرح شفاف‌سازی آرای نمایندگان بر ضرورت تضمین مصونیت پارلمانی و امنیت نمایندگان پس از اعلام آرای آن‌ها در مورد طرح‌ها و لوایح تاکید کرد.

محمود صادقی در همایش "چالش شفافیت مجلس" که در دانشگاه شریف برگزار شد، در پاسخ به سوال دانشجویان درباره اعلام حقوق نمایندگی خود اظهار کرد: من در ابتدای دوره نمایندگی، در دانشگاه فردوسی مشهد، حقوقم را اعلام کردم. بعد از آن بود که هجمه‌ها به من شروع شد. برخی نمایندگان حتی به من هجمه فیزیکی کردند و می‌خواستند من را بزنند. آن‌ها به خاطر اعلام حقوق پشت سر هم در جلسه علنی مجلس، تذکر ماده ۷۹ دادند.

وی اضافه کرد: بر اساس قانون تا پایان سال ۹۶ سامانه اعلام و انتشار علنی حقوق و مزایا باید بارگذاری می‌شد، اما این اتفاق نیفتاد. ما از آقای جمشید انصاری رئیس امور استخدامی در این باره توضیح خواستیم و ایشان گفت که ۴۰۰ دستگاه اطلاعاتشان را بارگذاری کردند و برخی دستگاه‌ها در ارائه اطلاعات قدری تاخیر کردند که یکی از آن‌ها مجلس است. البته آقای لاریجانی در دیدار با فراکسیون شفاف‌سازی گفتند که آمار و اطلاعات مجلس نیز ارائه شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره میزان حقوق دریافتی‌اش نیز گفت: برخی نمایندگان از دستگاه‌های خودشان مامور به خدمت هستند و حقوق آنجا را دریافت می‌کنند. من هیات علمی دانشگاه و دانشیار هستم و حقوقم حدود ۹ میلیون تومان است، اما میزان هزینه‌های دفاتر بر اساس تعداد شهر‌هایی که نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه‌شان دارند، متغیر است. من بابت هزینه‌های دفاتر ۱۴ تا ۱۵ میلیون تومان دریافت می‌کنم و غیر از تهران در اسلامشهر، شهرری، لواسانات و پردیس دفاتری داریم.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:20 - 1397/08/28
25 میلیون ناقابل دریافت میکنه بعد میخواد بگه تحریم ها هم تاثیری نداشته
Iran, Islamic Republic of
18:21 - 1397/08/28
بایدرایها شفاف باش نماینده خوب وبدشناخته بش الانم دیر
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1397/08/28
تو میخوای بفهمی که فقر و نداری یعنی چی که برای از بین بردنش تلاش کنی تو اصلا معنی فقر میدونی چیه
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1397/08/28
سلام، مصونیت پارلمانی مگه خوابشو ببینی، کسانی که به لوایح چهارگانه رای دادن و حمایت کردن سری بعد رد صلاحیتن و بالعکس...
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1397/08/28
دوست عزیز که اول پیام هارامی بینی لطفا صفحه
ای ایجاد نمایید جهت انتقادات پیشنهادات تا بوسیله شما بگوش مسئولان مرتبط ان برسد جواب گرفته شود....... علی
Iran, Islamic Republic of
21:08 - 1397/08/28
یعنی نماینده ای که رای میده چه منفی وچه مثبت تامین جانی ندارد؟¡!¡!!!!!!!!!!!!!!!!یعنی چی؟یعنی چهل سال فرمالیته؟!!!!!!!باید این شخص یا دیوانه هست یا مجنون یا ما مردمی هستیم ساده لوح!!!!!
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1397/08/29
کوفتت بشه، بعد من به عنوان یک زن جوان و سرپرست و تنها که یک دختر بچه ام دارم به اضافه ی خرج زندگی و اجاره دارم له میشم و حقوقم ده روز اول برج تموم میشه، بچه دو ساله آرزوی مسافرت و شهربازی و لباس‌ و... داره ولی نمیتونم انجام بدم و شرمنده اش هم هستم، دوستم ندارم بخاطر احتیاج با هر کسی باشم و خوشحالم با هر سختی دارم سالم زندگی میکنم ولی...، مسئولین مملکت ایمان و درک غم من و امثال من رو دارید، مردم عزیزی که چهرشون رو غم گرفته و امیدیشون فقط به خداست، وگرنه شما بویی از انسانیت نبردید.
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۹
سلام، آفرین به تو، خیلی از مردم این مشکلو دارن، مهم سالم زندگی کردنه...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج