خودرو‌های بابک زنجانی باد کرد!
۸۰۳۱۹۰
۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳
۱۰۸۸۰ 
روزنامه شهروند در گزارشی به سرنوشت واگذاری اموال بابک زنجانی پرداخته است.

روزنامه شهروند در گزارشی به سرنوشت واگذاری اموال بابک زنجانی پرداخته است.

جلسه کاملا رسمی بود، ٢٢ نفر دور میز بیضی سالن جلسه طبقه پنجم دادسرای جرایم پولی بانکی، حلقه زده بودند و منتظر شروع مزایده. میهمان‌ها قبل از این تعیین شده بودند و تمام وسایل‌شان را در انتظامات دادسرا تحویل داده بودند. تنها دوربین فعال در جلسه متعلق به کارمند دادسرا بود که لحظه به لحظه جلسه را ثبت می‌کرد: «گرفتن عکس و فیلم ممنوع است.» این را مسئول انتظامات به یکی از سربازان گفت تا حواسش را جمع کند. جلسه مزایده اموال محکوم معروف مالی بود: بابک زنجانی.

بالای سالن، رئیس جلسه با دو دستیارش نشسته بود و پشت میکروفن شرایط مزایده را اعلام کرد: «کسانی که مبلغ پیشنهادی دارند، دست‌شان را بالا ببرند، ٩‌درصد ارزش افزوده، آگهی و نقل‌وانتقال خودرو به اضافه ١٢‌درصد به مبلغ نهایی اضافه می‌شود. هر کس در مزایده برنده شد، همان جا باید ١٠‌درصد قیمت را کارت بکشد، موتورها بدون پلاک هستند و برگه فروش گمرک دارند.»

بعدازظهر شنبه بخش اول مزایده اموال محکوم پرونده فساد نفتی «بابک زنجانی» تشکیل شد و جز یک وانت‌نیسان ٣٥‌میلیون تومانی هیچ‌کدام از خودروها و موتورسیکلت‌ها فروخته نشد. پایین‌ترین قیمت را هم همین نیسان یخچال‌دار زامیاد با قیمت پیشنهادی ٣٥‌میلیون تومان داشت و گران‌ترین آنها پورشه پانامرا سفید روغنی، مدل ٢٠١٢ با یک‌میلیارد و ٥٠٠‌میلیون تومان بود.

رئیس جلسه اعلام کرد که تمام این قیمت‌های پیشنهادی از سوی کارشناسان تعیین شده‌اند. رأس ساعت ٣:٣٠ جلسه مزایده با فروش بی‌ام‌و مدل ال‌ای ٧٥٠، ٤٤٠٠ سی‌سی، مدل ٢٠١١، مشکی روغنی شروع شد، قیمت پایه هم یک‌میلیارد و ٢٠٠‌میلیون تومان اعلام شد؛ هیچ‌کس اما دستش را بالا نبرد، هیچ‌کس بی ام و، مشکی روغنی بابک زنجانی را نخواست. دومین خودرو، بی ام و، مدل ایکس ٦، ٢٠١١ سفید روغنی متالیک بود.

قیمت پایه‌اش یک‌میلیارد و ١٥٠‌میلیون تومان بود. باز هم کسی دست‌اش را بالا نبرد و در ادامه سه نفر هم جلسه را ترک کردند. نوبت به پورشه پانامرا مدل ٢٠١٢ با قیمت پایه یک‌میلیارد و ٥٠٠‌میلیون تومان رسید. رئیس جلسه نگاهی معترض به جمعیت حاضر در اتاق کرد، سکوت را یکی از حاضران شکست: «قیمت‌ها خیلی بالاست. نزدیک ٢٠، ٣٠‌میلیون تومان گران‌تر از بازارند.» رئیس جلسه پاسخ‌اش را داد: «شما ماشین‌ها را ندیده‌اید؟»

یکی از میان جمعیت پاسخ‌اش منفی بود و نسبت به پاسخ‌دهی پیش از برگزاری جلسه مزایده اعتراض کرد. رئیس جلسه اما توضیح داد: «این ماشین‌ها تماما بدون رنگ هستند، کارکردشان پایین است و ٣، ٤ سالی می‌شود که خوابیده‌اند. استارت بعضی‌های‌شان زده نشده است.»

نوبت به وانت یخچال‌دار زامیاد مدل ٨٩ سفید روغنی رسید: «مثل این‌که خیلی‌ها منتظر این ماشین بودند.» این را رئیس جلسه گفت و انتظارش هم درست بود. قیمت پایه ٣٥‌میلیون تومان بود و دست‌ها یکی یکی بالا رفت. رقابت میان سه نفر به اوج رسید و قیمت را تا ٤٢‌میلیون و ٢٠٠‌هزار تومان بالا بردند. وانت به یکی از همان سه نفر فروخته شد. «گران خرید.» این را یکی از حاضران در جلسه مزایده به خبرنگار ما گفت: «خودم برای خرید همین ماشین آمده بودم، رفتم دیدمش، ثبت‌نام کردم و بعدا برای شرکت در مزایده با من تماس گرفتند.

الان هم همین وانت را گران فروختند، واقعا نمی‌ارزد.» وانت را که فروختند، به سراغ موتورها رفتند، یکی هوندا گلوینگ ٦ سیلندر ١٨٠٠ سی سی مدل ٢٠١٢ مشکی با قیمت پایه ٨٠٠‌میلیون تومان و دیگری موتور سوزوکی ٤ سیلندر ١٣٠٠ سی‌سی مدل ٢٠٠٣ سفید با قیمت پایه ٩٠٠‌میلیون تومان، آن هم بدون پلاک. هیچ‌کس از جایش تکان نخورد و همین هم شد تا در کمتر از یک ساعت، جلسه تمام شود و شرکت‌کنندگان بدون هیچ حرفی پله‌های دادسرا را پایین رفتند: «قیمت‌ها خیلی بالا بود، همین وانتی که خریدند، حداقل باید ١٠‌میلیون تومان خرجش کنند.»

بیشتر شرکت‌کنندگان در کار خریدوفروش خودرو بودند و قیمت‌ها دستشان بود: «ماشین‌ها را همین چند روز پیش، در اداره بیمه یک، خیابان ریاحی گذاشته بودند تا هر کس می‌خواهد برود و ببیند، همه‌مان رفتیم.» همه آنها آگهی فروش اموال بابک زنجانی، محکوم پرونده معروف نفتی را در خبرها دیده بودند، همان آگهی که در آن نوشته شده بود: «اموال بابک زنجانی که در دادگاه به نفع شرکت نفت مصادره شده بود، برای پرداخت بدهی شرکت نفت به مزایده گذاشته شده است.»

درهمین آگهی آمده بود که مزایده از قیمت ارزیابی شروع می‌شود و به کسانی که بالاترین قیمت را پیشنهاد کنند، واگذار می‌شود. همچنین در همین آگهی عنوان شده بود که ١٠‌درصد از قیمت پیشنهادی از برنده مزایده به صورت نقدی گرفته و به حساب تمرکز دادگستری استان تهران واریز می‌شود و باقی پول نهایت تا یک ماه بعدش باید واریز شود. در این آگهی نوشته شده بود که تمام هزینه‌ها مثل آگهی، کارشناسی، نقل‌وانتقال و مالیات و... به عهده خریدار است. اما انگار عصر شنبه، زمان خوبی برای یک مزایده نبود!

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1397/09/11
فیلم و عکس ممنوع چون خریداران همه مثل خود زنجانی هستند
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1397/09/11
کسی ادم درستی باشه نمیخره پشت زنجانی وامکانات دهنده بهش و اموالش نفرین و اه مردمه هر کی بخره لذت نمیبره اخرش با خانواده اش زیر چرخ کامیون له میشن
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1397/09/11
جلسه حقیری بود
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1397/09/11
بدبختا برای وانت فقط اومدن اینا همون دلال خودرو هستند بعد جلسه باید دستگیر میشدن به خیلی کاراشون اعتراف میکردن
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1397/09/11
خریدار پورشه نبودن عوضی ها دنبال پراید و طرح هوندا سی جی گوجه ای بودند اخرش یدونه وانت یخچالدار با گوشت کرم خورده اونم گرونتر خرید یک نفر :)
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1397/09/11
طنز بوده جلسه اومده بودن برای خودور ثبت نامی سایپا میوه چایی شیرینی مفت بخورن برن اصلا تو کارتشون پول داشتند ?
Iran, Islamic Republic of
14:05 - 1397/09/11
نگاه مردم دنبالشه مفت نمی ارزه چند سال خوابیده استارت نخورده باشه دلیل نمیشه بدتر موتور باید کار کنه گاهی شرکت و سهامش اونور می ارزه اینا چند میلیارد بشه رو هم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
خودروهای که چهار سال استارت نخوردند از داخل و میعانات روغن سیلندر خورده شدند همچنین بدنه آنها وانگهی چهار مدل پایین تر اومدند، حساب نیست،
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1397/09/11
بین خودتون تقسیمش کنید آره حقتونه
Canada
15:48 - 1397/09/11
از در کمپانی بخری اینقدر گرون درنمیاد . هزینه اگهی مالیات 9 درصد 12 درصد . کارشناسی و کوفت و زهرمار چیه . سگ خور بذار بمونه .
Germany
18:23 - 1397/09/11
هرگز مال مزائده رو نخرید چون پشت سر اون مال اشک وآه ونفرین است البته نه بایک زنجانی بدهکارهای بد بخت که میان خونشون را به مزائده می زارند مانند کسی است که دارند او را دار میزنند لطفا نخرید خیری توش نیست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج