کی‌روش: پرونده من و ویلیامز باز است!
۸۰۴۹۰۴
۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵
۵۴۴۲ 
اخیراً با کی‌روش گپ و گفتی صمیمانه داشتیم او گفت: هنوز یک شکست در گلویم گیر کرده و آن باخت مقابل عراق است.

خبر ورزشی: بنجامین ویلیامز، داور جنجالی بازی ایران و عراق در جام ملت‌های استرالیا، سرانجام سکوتش را شکست.  ویلیامز از این گفت که تصمیمش درباره اخراج پولادی درست بود. تأکید داشت این بازیکن اتلاف وقت کرد و قصد داشت پنالتی بگیرد.

آن روز، یکی از تلخ‌ترین روز‌های فوتبال ایران بود. تیم ملی با جنگندگی فوق العاده توانست دو بار بازی عقب‌افتاده را جبران کند ولی در نهایت ضربات پنالتی عراق را برنده بازی کرد. حالا تکه‌های مهمی از آن بازی را به بهانه حرف‌های ویلیامز مرور می‌کنیم. دیروز خیلی تلاش کردیم تا با مهرداد پولادی گفتگو کنیم ولی این بازیکن ترجیح داد به طور کامل سکوت کند و گفت: ترجیح می‌دهد هیچ چیز نگوید، اما آن روز چه شد و بعد‌ها چهره‌های تیم ملی درباره‌اش چه گفتند و چه اتفاقات جالب دیگری رخ داد؟

واقعیت؛ برعکس

ویلیامز در مصاحبه خود ادعا کرد مهرداد پولادی قصد داشت از او پنالتی بگیرد. وقتی او موافقت نکرد، تصمیم گرفت به خاطر اتلاف وقت به این بازیکن کارت زرد بدهد. البته ویلیامز اعتراف کرد به هیچ عنوان یادش نبود به پولادی کارت زرد اول را داده بود. این ادعای او درست نیست چراکه همه با چشم خود دیدند داور به این دلیل پولادی را اخراج کرد که تصور می‌کرد از عمد با بغل پا به گلر عراق زده است.

در آن صحنه مهرداد نفوذ کرد و وقتی گلر عراق توپ را گرفت، پای این بازیکن برخوردی با او داشت. مهرداد سپس دستش را بالا گرفت که به عمد نزده ولی گلر عراق او را هل داد و شاید در این صحنه او کمی تمارض کرد، اما در هر صورت بحثی از پنالتی نبود و چیز‌هایی که ویلیامز گفته قطعاً با اتفاقات داخل زمین همخوانی ندارد.

حمله بوسنیچ و بقیه

در آن بعدازظهر تلخ شکست تیم ملی، رسانه‌های استرالیا و بعضی از چهره‌های مطرح و محبوب فوتبال استرالیا به ویلیامز حمله کردند. مارک بوسنیچ اعتقاد داشت ویلیامز تنها به این دلیل علیه ایران سوت زد که به خاطر انتقادات کی‌روش دلخور بود. به شکل عجیبی ویلیامز بعد از قضاوت پراشتباه خود در بازی مقدماتی ایران و بحرین، در اولین بازی حذفی هم داور ایران شد.

کی‌روش: پرونده من و ویلیامز باز است!

بعد از بازی با بحرین کی‌روش به انتقاد از ویلیامز پرداخت. کنفدراسیون هم تصمیم گرفت ۳ هزار دلار سرمربی ایران را جریمه کند.

دقیقاً همین داور کمی بعد، داور بازی ایران و عراق شد تا همه تعجب کنند. جان آلویسی، ملی‌پوش سابق استرالیا، آن روز‌ها به فاکس اسپورت گفت: «من فکر می‌کنم ویلیامز به خاطر انتقادات کی‌روش از قضاوت او در دیدار ایران و بحرین، از این مربی کینه به دل گرفته بود و این چیزی است که خودم هم به عنوان مربی آن را تجربه کرده‌ام. ما مربیان در استرالیا همیشه به هم می‌گوییم باید از ویلیامز تعریف کنیم چراکه به محض انتقاد، او علیه شما سوت خواهد زد.»

کی‌روش گفت ولم کن

در بین دو نیمه مسابقه کی‌روش به رختکن نرفت. او منتظر ماند تا ویلیامز بیاید. مرد استرالیایی به کی‌روش بی‌توجه بود ولی سرمربی تیم ملی انگار می‌خواست او را بزند. این وسط بعضی از نیمکت‌نشین‌های تیم ملی از جمله نبی، سرپرست و کریم انصاری‌فرد، مهاجم ذخیره تیم، جلوی کارلوس را گرفتند.

کریم بعد‌ها در این باره گفت: «وسط نیمه کی‌روش ایستاد و به رختکن نرفت. گفتم شاید یک درصد بخواهد به داور بازی حرفی بزند. اگر کی‌روش هم اخراج می‌شد دیگر ذره‌ای شانس نداشتیم. یک بازیکن اخراجی و کی‌روش هم نباشد... هیچی دیگر.

در آن لحظه دیدم دستیارانش کاری نمی‌کنند. یک لحظه ناخودآگاه سر آن‌ها داد زدم که چرا ایستاده‌اند. انگار ترسیده بودند. خودم کی‌روش را بغل کردم و به سمت رختکن بردم. به کی‌روش گفتم بیا برویم، گفت: ولم کن، فقط می‌خواهم تو چشمش نگاه کنم. گفتم ما به تو نیاز داریم. آن لحظه شاید کی‌روش با من هم بدرفتاری می‌کرد ولی من تلاش کردم کار درست را انجام دهم.»

جلوی AFC زانو می‌زنم

کی‌روش بعد از بازی در کنفرانس مطبوعاتی مثل گلوله آتش بود. او گفت: اگر حرف بزند پرونده مربیگری‌اش بسته می‌شود. کی‌روش از این گفت که باید رئیس AFC بررسی‌هایی درباره این بازی انجام دهد.

او ادامه داد: «من هنوز یک پرونده باز با ویلیامز دارم که به او توهین کردم و اگر بخواهم حرفی بزنم من را محروم خواهند کرد. از اینکه اعتراضم را تکرار کنم خسته نمی‌شوم و باز هم سؤال می‌کنم چرا ویلیامز برای این بازی به عنوان داور انتخاب شد؟ جلوی کمیته انضباطی AFC زانو می‌زنم و می‌پرسم که این چه انتخابی بود؟»

گل تاریخی رضا گوچی

خیلی از اتفاقات خوب بازی پشت آن اشتباه گم شد. از گلزنی پورعلی‌گنجی بگیرید تا کار بزرگ رضا گوچی. او انگار متولد شده بود برای ایران گل‌های مهم و تاریخی بزند. رضا در گل مرتضی نقش داشت و گل سوم و تساوی ایران را هم خودش در وقت‌های اضافه زد. بعد‌ها گوچی در این باره گفت: «حسرت می‌خورم. آن گل یکی از مهمترین گل‌هایم بود ولی با شکست تیم کمتر مورد توجه قرار گرفت.»

ویلیامز از ترس به ایران نیامد

بعد از بازی هواداران عصبانی ایران به اشتباه به پیج بن ویلیامز حمله کردند. او بنجامین ویلیامز نبود و تشابه اسمی‌اش هواداران ایرانی را به اشتباه انداخت. همسر ویلیامز کامنت‌ها علیه همسرش را خوانده بود. ویلیامز دیروز گفت: «وقتی این کامنت‌ها را خواند دیگر احساس امنیت نکردم.» و به همین دلیل بعد‌ها وقتی کنفدراسیون فوتبال آسیا ویلیامز را به عنوان داور بازی فولاد و الهلال برگزید این داور تصمیم گرفت به ایران نیاید.

دیدار با بنجامین در ازبکستان!

اما این پایان کار نبود. داور بازی رفت ایران و ازبکستان در مقدماتی جام جهانی روسیه بنجامین ویلیامز بود. بعد از بازی اتفاق بسیار جالبی افتاد. تیم برنده ایران در فرودگاه با ویلیامز رودررو شد. یکی از بازیکنان تیم ملی برایمان تعریف کرد: «رفتیم سمت ویلیامز. کی‌روش هم با لبخندی طعنه‌آمیز از دور به او نگاه می‌کرد. من به ویلیامز گفتم یادت هست چه اشتباهی کردی و آرزو‌های یک ملت را بر باد دادی؟ او فقط لبخندی زد و رفت.»

پرونده باز است

اخیراً هم وقتی با کی‌روش گپ و گفتی صمیمانه داشتیم او گفت: «هنوز یک شکست در گلویم گیر کرده و آن باخت مقابل عراق است.» ظاهراً پرونده کی‌روش - ویلیامز هنوز باز است!

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1397/09/15
ای بابا . تو هم که برای هر باخت‌ یه بهانه داری . کلا ما نمیتونیم منطقی باشیم و چون بیش از حد احساسی نگاه میکنیم به اتفاقات جامعه ، اینه که نمیتونیم درست قضاوت کنیم . اینکه کیروش چرا در باره ایرانیها احساسات بخرج میده کاملا واضحه . اون مربی هستش و پول میگیره که این اداهارو در بیاره تا یه عده بگن به به و چه چه و بعد از حذف براش گل ببرن . اما فوتبالیستهای ما چه حرفه ای و چه آماتور هم کلا احساساتی بازی میکنیم که در موارد معدود و انگشت شماری منجر به پیروزی شده ولی در ۹۸ درصد موارد باختیم . این چیزیه که یه مربی کارکشته باید به بازیکنش یاد بده که متاسفانه مربی ما خودش کلا به همه حمله میکنه وای به حال بازیکنش . اینکه تمام باختهامونو بندازیم گردن داور یا هر کس دیگه اصلا از مد افتاده و قدیمی شده . بازیکنان ما باید یاد بگیرن که جوگیر نشن اونم مقابل اعراب . اگه به این نقیصه خودشون فائق بیان قطعا راحتر بازی میکنن و بهتر نتیجه میگرن . اینایی که گفتم ارتباطی به الان نداره و بیشتر در مورد زمان پسا کیروش صدق میکنه .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۶
ویلیاموزازقصدبرنامه ریزی شده بودداورایران کنن تاتیم ببازون وخودداوران اعتراف کردن استرالیاازترسش گفته بودتوجام ملتهامافقط به ایران میبازیم ونزارین ایران فینالیست بش وسرایران وباکمک عربها وafcبریدن خیلی تابلو
Iran, Islamic Republic of
07:37 - 1397/09/16
اینها بهانه نیست دوست من ای اف سی فاسد هست ،اسپانسر ها هم همینطور تمایل ندارند تیمی مثل ایران قهرمان بشه،و هر تلاشی انجام میدن،کافیه جام ملتهای قبلی رو بررسی کنید و ببینید چه بلایی سر تیم ایران آوردند.
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1397/09/16
اخلاق گند تو باعث شد بنجامین دنبال انتقام گیری در بازی بعدی باشه و تیم ملی ایران ضرر کرد امیدوارم این هار بودنت تو جام ملت کار دستمون نده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج