هیات رییسه؛ فوتبال را تعلیق نکنید!
۸۰۴۹۲۶
۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۶
۸۷۳۹ 
مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران در اولین روز از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگی ایران در دفترکار خود در فدراسیون فوتبال حاضر نشد.

ورزش سه: مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران در اولین روز از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگی ایران در دفترکار خود در فدراسیون فوتبال حاضر نشد.

این اتفاق در شرایطی افتاد که محمدرضا ساکت مرد اول اجرای فدراسیون فوتبال نیز امروز به عدم حضور در دفتر خود جانشینش را معرفی کرد؛ ابراهیم شکوری بازیکن سابق تیم پرسپولیس و سایپا که به گفته شیعی عضو هیات رئیسه فدراسیون در ماه های گذشته مشغول یادگیری کارهای اجرایی در پست دبیرکلی برای روز مبادا بوده است.

اما موضوع مهدی تاج متفاوت است؛ رئیس فوتبال در شرایطی که اجماع کاملی بر ادامه کار او در فدراسیون وجود دارد، در پایان روز کاری سه شنبه به همراه اعضای هیات رئیسه نامه ای را به وزارت ورزش ارسال کرده و خواستار تعیین تکلیف قطعی در مورد مساله قبل از بازنشستگی و عدم تطابق آن با قوانین فیفا شده بود که این نامه از سوی وزیر ورزش پاسخی داده نشده است.

حالا با دلخوری تاج از بی پاسخ ماندن این نامه رسمی او در محل کار خود در فدراسیون فوتبال حاضر نشده تا چالشی جدید را پیش روی وزارتخانه ورزش قرار بدهد. این اتفاقی است که البته در یک فدراسیون دیگر نیز در حال رخ دادن است و ممکن است شرایط فدراسیون والیبال نیز مثل فوتبال به همین سمت برود.

در عین حال از مجلس و قوه قضاییه خبر می رسد که قانون منع به کارگیری بازنشستگان با حساسیت و سختگیری در حال نظارت است و کسانی که تن به اجرای آن ندهند، مورد تنبیه جدی قرار خواهند گرفت.

از این رو بخشی از احتیاط های وزارت ورزش و سکوت وزیر در روزهای گذشته به همین دلیل است چراکه او نمی خواهد با این مساله حقوقی درگیری جدی پیدا کند بخصوص که با شرایط فدراسیون و انتخاب افراد آنقدرها هم به نظر او نزدیک نیست و شاید وزیر در ذهن خود تصور می کند حفظ اعضای هیات رئیسه فدراسیون ارزش درگیری با مقام های بالادستی و مسائل بعدی را ندارد.

اما در عین حال در شرایطی که مهدی تاج مجوز ادامه کار در فدراسیون را دارد، اگر باز هم نخواهد در محل کار خود حاضر شود، تیغ تعلیق برای فوتبال ایران تیز خواهد شد.

آنچه مسلم است فیفا حرکات و اتفاقات فوتبال ایران را به دقت زیرنظر دارد و همین مساله می تواند اتفاقی ناگوار را برای ورزش اول ایران رقم بزند، اتفاقی که مورد پسند هیچ فرد سیاسی و قانونگذاری در ایران نیست،اما مسیر طی شده آن را پیش روی ما قرار می دهد مگر آنکه با اتفاقاتی که در ۴۸ ساعت آینده رقم بخورد، هیات رئیسه و تاج راضی به اجرای سناریوی مدنظر وزارت ورزش و هیات رئیسه بشوند.

آنها باتوجه به دولتی نبودن فدراسیون فوتبال خود را مشمول قانون بازنشستگی نمی دانند اما تفسیری وجود دارد که می گوید باتوجه به استفاده فدراسیون از بودجه دولتی نیروهای این نهاد نیز مشمول قانون منع بازنشستگان هستند.
این گره سخت و ترساننده هیچ راهی برای باز شدن ندارد مگر آنکه یکی از طرفین رضایت بدهد و میدان را به نفع دیگری خالی کند والا روند فعلی هرگز به سود فوتبال ایران نخواهد بود.

امروز شیعی مدیر پیکان به عنوان یکی از اعضای هیات رئیسه عنوان کرد تعلیق خط قرمز او و هیات رئیسه فدراسیون است و آنها اجازه نخواهند داد چنین اتفاقی برای فوتبال رخ بدهد اما از سوی دیگر فعلا اوضاع چندان امیدبخش به نظر نمی آید و این نظر همه اعضای هیئت رییسه نیست .

کاش در این شرایط و با در نظر گرفتن مصلحت ، اعضایی مثل اصفهانیان، طالقانی و بهاروند که مقبولیت چندانی هم در فوتبال ایران ندارند سرنوشت و آینده فوتبال ایران را با خود گره نزنند اگرچه قانونا حق با آنهاست و فدراسیون باید مستقل از دولت باشد. به هرحال با توجه به اصرار مجلس، انتشار یک بیانیه و خداحافظی از پست فعلی آرامش را به فوتبال ایران باز می گرداندو این انتظاری است که از این افراد می رود....

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:21 - 1397/09/16
خوب انتخاب امروز ساکت مشخص شد که فدارسیون واقعا لنگی هستند یه لنگی میره لنگی دیگری جایگزین او میشه کاش فوتبال تعلیق بشه تا نسا اینها از بین بره تا فدارسیون پاک داشته باشیم
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1397/09/16
هی نگید خصوصی هست کجاش خصوصیه تمام بودجه رو دولت میده ورزشگاه و خوابگاه و جای تمرین مال دولته پول کیروش رو دولت میده این چه خصوصیه چرا الکی میترسانید در ضمن فیفا گفته بااحترام به قوانین داخلی کشورها چرا میخواید قانون گریزی کنید اگه تاج ودارو دستش دلشون به حال فوتبال میسوزه ومیخوان براش کاری کنن خی استعفابدن یا هیت رییسه تشکیل بشه و برکنارش کنن تا هم فوتبال تعلیق نشه وهم بنوعی خدمت به فوتبال بکنن این شیعی احمق که میگه خط قرمز ما تعلیقه خب برکنارکنیدتاجو اگرم تعلیق بشه همه بدانند که تقصیر تاج هست فقط بازنشسته ای برو کنار خیلی راحت دیگه اینهمه دنگ وفنگ نداره که وهی بگی تعلیق تعلیق فقط بااستعفای تو همه چیز درست میشه اگرم قصدت خدمته نه .پول وکلاهبرداری پس بزرگترین خدمتتو بکن واستعفابده یاعلی
Iran, Islamic Republic of
01:06 - 1397/09/16
محاله این کارو بکنن !!!!این کار دادکان بود که به خاطر وطنش کنار رفت !!!!اینا چسبیدن به میز و صندلی با لودر هم جدا نمیشن!!!!!
Iran, Islamic Republic of
06:16 - 1397/09/16
مگر این زالوها ول کن صندلی های پر منفعتشان میشوند
Iran, Islamic Republic of
07:31 - 1397/09/16
چی میگه این نویسنده ؟میگه اگر چه حق با اونهاست چون مجلس اصرار داره بروند کنار ..یا حق با اونهاست یا نیست اگر هست مجلس مقصره و اگر فوتبال تعلق شد مقصزش مجلسه اگر حق با اونها نیست و فوتبال نهاد دولتیه که هیچ
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1397/09/16
دل کندن از مقام ومنسب برا این جماعت مثل جون دادن به جناب عزرائیل شده.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج