روسیه برای توافق بین ایران و عربستان واسطه شد
۸۰۵۳۱۷
۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۳
۱۰۶۹۳ 
بلومبرگ:
به گفته نمایندگان در اوپک، این توافق نهایی یک سوپرایز است و ایران برنده این مذاکرات پرمنازعه بود زیرا گفته می شود معافیت از کاهش تولید را دریافت کرده است.

خبرگزاری فارس: اوپک در نهایت با کاهش تولید بسیار بیش از انتظار توافق کرد و این توافق قیمت نفت را پس از روزها مذاکرات دشوار در وین بالا برد.

به گفته نمایندگان اوپک، اعضای اوپک و کشورهای غیراوپکی توافق کردند که در نهایت روزانه 1.2 میلیون بشکه تولید نفت را کاهش دهند و سهم کشورهای غیراویکی از این میزان 400 هزار بشکه در روز است.

این توافق پس از آن حاصل شد که ایران معافیت از کاهش تولید دریافت کرد زیرا این کشور به علت تحریم های آمریکا هم اکنون با کاهش شدید محموله های نفتی خود مواجه است.

به نوشته بلومبرگ، ایران برنده این مذاکرات پرمنازعه بود زیرا گفته می شود معافیت از کاهش تولید را دریافت کرده است.

این موفقیت در سازمان اوپک به دنبال یک سری نشست های دوجانبه میان روسیه به عنوان واسطه اصلی میان عربستان و ایران صورت گرفته است.

به گفته نمایندگان در اوپک، از آنجایی که مذاکرات بر پیشنهاد کاهش تولید اوپک و هم پیمانانش به میزان حدود یک میلیون بشکه در روز و سهم 650 هزار بشکه ای اوپک متمرکز شده بود، این توافق نهایی یک سوپرایز است.

تولیدکنندگان سطح تولید ماه اکتبر را به عنوان پایه در نظر گرفتند و این توافق در ماه آوریل مورد بررسی قرار خواهد گرفت. میزان مشارکت روسیه هنوز مشخص نیست؛ به گفته یک نماینده در اوپک، اما در ابتدا از این کشور کاهش 100 تا 150 هزار بشکه در روز درخواست شده اما در نهایت مشخص شد که با اندکی کاهش بیشتر ممکن است موافقت کند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1397/09/16
نفت بفروشیم یا نفروشیم به حال ملت ایران فرقی نمیکند آقایان نگران آقازاده های خود هستند لعنت برهمه آنها.
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1397/09/16
بالاخره توانستیم نظرمان را براعضا اوپک اعمال کنیم وروی عربستان را کم کنیم
Canada
22:49 - 1397/09/16
آره منتظرباشیدتادودستی توافقنامه رابهتون اهداکنن...
France
23:48 - 1397/09/16
روسیه بزرگترین دشمن ماست.
Germany
00:09 - 1397/09/17
باید دید پوتین از این گاو چقد قراره بدوشه تا از ترامپ عقب نمونه .ترامپ و پوتین در حال دوشیدن
United Arab Emirates
03:45 - 1397/09/17
بین دوکشور مسلمان,چرا باید کمونیست میانجگری کند خدایا چقدر مسلمانان بدبخت وساده می باشن,کشورهای مسلمان حدود هفتاد درصد سوخت جهان را در دست دارن,هم کیش هستند,هم جوار ویک کتاب دارن ولی صد حیف که سواد ندارن وگرنه چه اختلاف ومشکلی هست که حتما باید یک کشور دشمن دین باید واسطه گفتگوی انها شود که در اخر منافع خودش را تامین کند,اقایون بخدا کشورهای عربی دشمن ما نیستن این هم را غرب به وجود اورده است برای یکی نشدن,بخدا ادم تعجب میکنه که چنین سیاستی را ادامه میدهیم انگار دو تا برادر قهرن بعد یه غریبه دنبال اشتی ومیانجگری انها می باشد,واقعا خنده دار نیست
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1397/09/17
سو استفاده از اختلافات دینی کشورهای منطقه و دامن زدن به ان و استفاده از ما به عنوان پیاده نظام خود ودر نهایت تضعیف دو طرف و نتیجه ان که وابستگی بیشتر ی به دنبال دارد از سیاست های کهنه امپراتوری روسیه است .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج