زمان فعال شدن کارت سوخت
۸۰۹۳۹۹
۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۱
۱۲۶۱۶ 
عضو کمیسیون انرژی مجلس توضیحاتی درباره زمان استفاده از کارت سوخت بیان کرد.

تسنیم نوشت: عضو کمیسیون انرژی مجلس توضیحاتی درباره زمان استفاده از کارت سوخت بیان کرد.

علی بختیار، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ثبت‌نام کارت سوخت طی هفته‌های اخیر،گفت: استفاده از کارت هوشمند سوخت از اوایل و یا اواسط دی ماه فعال شود.

وی با بیان اینکه هیچ تصمیمی درباره افزایش، سهمیه‌بندی و یا 2 نرخی شدن بنزین در دولت و مجلس اتخاذ نشده است، افزود: دولت فعلا تصمیم گرفته که ساماندهی سوخت را از طریق احیای کارت سوخت که زیر ساخت‌های آن فراهم است، انجام دهد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: سناریوهایی برای ساماندهی بنزین از سوی مرکز پژوهشهای مجلس، انجمن نفت، نمایندگان و برخی از کارشناسان مطرح شده است که با توجه به اینکه بررسی بودجه سال 98 هفته آینده در دستورکار مجلس قرار می‌گیرد؛ بنابراین این طرح‌ها در زمان بررسی لایحه در کمیسیون‌های تخصصی و تلفیق مطرح می‌شود.

بختیار در تشریح یکی از طرح‌های مطرح شده از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: براساس این طرح بنزین به جای خودرو به افراد تعلق می‌گیرد و برای مثال یک خانواده 4 نفره ماهانه 120 لیتر بنزین دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: بر اساس این طرح خانواده‌هایی که خودرو ندارند و یا کمتر از این میزان مصرف می‌کنند، می‌توانند بنزین مازاد خود را در سامانه‌ای که طراحی می‌شود، عرضه کنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه کمیسیون انرژی مجلس سیاست‌گذار است، تصریح کرد: کمیسیون انرژی مشخص کرده که در طرح‌های مطرح شده معیارهایی از جمله جلوگیری از قاچاق سوخت، عدم آسیب رسانی به دهک‌های پایین جامعه و همچنین عدم اثر تورمی بر سایر متغیرهای اقتصادی رعایت شود.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1397/09/27
اغا انقد تفرقه نرید میخواهید بنزین را گرون کنید خب گرون کنید دیگه ادا و اصول نداره که ما ملت ایران همیشه باید ساکت باشیم نمیتونیم حرفی بزنیم اگه حرفی بزنیم به جرم اقتشاش پلیس ما را میگیره میبره بازداشتگاه
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1397/09/27
آره شما که راست میگی..
Iran, Islamic Republic of
18:54 - 1397/10/17
دولت باید سهمیه بده به افراد هرکی که سهمیشو استفاده نکنه یا هرچی ته کارتش بمونه سر ماه بجاش پول بریزه که مردم تشویق بشن و کم استفاده کنن و افرادی که بیشتر از سهمیه خودشون استفاده میکنن مثل قبلا از سهمیه ازاد بزنن با این کارشون میتونن مردمو تشویق به کم استفاده کردن بکنن و کمکم یه فرهنگ بشه و مردمم برن دنبال ماشین هایی که کم سوختره و کارخانه ها هم مجبورن باهم رقابت بکنن و ماشیای کم سوخت تری تولید بکنن و این کار هم به نفع دولته و هم مردم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج