توضیح درباره دیدار برخی ناشران با یکی از مراجع
۸۰۹۴۱۷
۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
۷۶۶۶ 
محمد رضایی، از اساتید دانشگاه تهران و نزدیکان حضرت آیت‌الله العظمی سبحانی درباره خبرسازی‌های اخیر درباره مشق دانش‌آموزان توضیحاتی ارائه کرد.

شفقنا: محمد رضایی، از اساتید دانشگاه تهران و نزدیکان حضرت آیت‌الله العظمی سبحانی درباره خبرسازی‌های اخیر درباره مشق دانش‌آموزان درنوشتاری با عنوان«روش نوین و مفید در مشق دانش آموزان بکار گرفته شود» آورده است:

نقل قولی از آیت‌الله سبحانی درباره «تکالیف و مشق دانش آموزان»در این ایام مطرح شد که با واقعیت هماهنگ نبود.
من که توفیق داشتم محضر آیت الله العظمی سبحانی باشم، جلسه اینگونه بود که جمعی با عنوان «انجمن فرهنگی ناشران آموزشی» که رسالت خود را برقراری عدالت اجتماعی در تحصیل فرزندان این مرز و بوم معرفی کرده بودند، درخواست ملاقات کردند و مدعی بودند به دنبال رهنمودی هستند که چراغ علم و دانش پرفروغ تر از گذشته باشد، همین! طبعا ایشان با توجه به تقارن هفته پژوهش و از این جهت که ایشان به بحث تعلیم و تربیت اهتمام دارند، با درخواست ایشان موافقت کردند.

این جلسه غیررسمی بود و با توجه به کهولت سن و تواضع و فروتنی ایشان، همانند معمول سایر ملاقات های مردمی، صندلی ها کمی فشرده در کنار ایشان قرار دارد؛ جلسه با حضور چند نفر که هویت شخصی آنان قبلاً برای ایشان روشن نبوده، با بیان مطالبی در خصوص مشکلات صنف ناشران و مشکلات اقتصادی و کمبود کاغذ و… مطرح شد و ایشان توصیه‌ کردند که شایسته است همانند برخی کشورهای پیشرفته، کتاب های درسی دانش آموزان، با کیفیت مرغوب و با کاغذ مقاوم در اختیارشان قرار گیرد تا برای سالهای بعد برای دیگران قابل استفاده باشد، و به اصطلاح یکبار مصرف نباشد، چرا که هرساله هم بسیاری از کتابها دور ریخته شده و هم اینکه بار مالی برای اقشار خانواده ها است.

در این جلسه مطرح شد که: تکالیف دانش آموزان از برنامه درسی حذف شده است و ایشان نیز با اهتمامی که به فراگیری علم و دانش برای آحاد دارند، و اینکه موفقیت و تعالی و کسبِ مهارت و ترقی در پرتو تلاش و ممارست و تمرین و کوشش حاصل می شود، و با توجه به اینکه ایشان قریب ۷۵ سال است بر کرسی تدریس در سطوح مختلف قراردارند، توصیه فرمودند که برنامه های درسی دانش آموزان، بگونه ای نباشد که بعد از تعطیلی مدرسه، فارغ از فعالیت های درسی باشند، چرا که این امر بر خلاف تجربیات و بر خلاف آموزه های قرآن و سنت است، باید تلاش کرد که دانش آموزان در املاء و انشاء و خوش نویسی در مرتبه قابل قبول باشند.

البته ایشان اصراری بر تکالیف به شیوه های سنتی نکردند: “اگر روشهایی نوین و کارآمد و مفید در ارتقاء سطح کیفی باشد، به گونه ای که متناسب با فرهنگ آموزشی کشور باشد، البته مورد توجه خواهد بود.”

این تمام مطالبی بود که ایشان در طی دیداراعضاء انجمن فرهنگی ناشران آموزشی کشور مطرح نمودند و بحث ناشر و موسسه خاصی نیز مطرح نبوده و بالطبع مطالبی هم در این باره مطرح نشده است. بنابراین برخی مطالب برداشت شده در خصوص ارتباط مافیای کنکور به علماء و مرجعیت، جفای نابخشودنی است. این فضای رقابتی که بر محصلین برای ورود به رشته های خاص برای دانش آموزان ایجاد شده است، فضای خوبی نیست، و مسئله کنکور و دغدغه خانواده ها و جوانان، امری است بجا و مسئولین ذیربط در این مورد باید اقدامات مؤثری داشته باشند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1397/09/27
مشکل اینجاس این وزیرچیزی نمیفهمن وژست روشن فکری دارن وخوبی الکی ومیرن چنتا برنامه قانون ..روش چیزاز اروپاغرب ناقص میارن ومیگن ماپیشرفت کردیم وبدتربهم میریزن وبایدازاول تااخراین قانون بافرهنگ اقتصاداجتماع وامنیت سیاست اینهارودرنذربگیرن بیشترم این اصلاح طلبان روششون ونابودگر میان ابروش ودرست کنن چشمشم درمیارن...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج