تکذیب اعطای ۲۵۰۰ گرین کارت به مقامات ایرانی
۸۰۹۵۱۳
۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
۴۲۱۳ 
وزیر اطلاعات با تاکید بر این که موضوع اعطای ۲۵۰۰ گرین کارت به مقامات کشور صحت ندارد، گفت: وزارت اطلاعات بر روند مذاکرات هسته‌ای چه مذاکرات عمومی و چه خصوصی اشراف داشته است، لذا انتظار می‌رفت که وقتی کانالی دروغ پرداز و ضد انقلابی مطلبی دروغ را مطرح می‌کند عزیزان ما در نقل آن تامل بیشتری داشته باشند که مشخص شود آن موضوع صحت دارد یا خیر.

خبرگزاری ایسنا: وزیر اطلاعات با تاکید بر این که موضوع اعطای ۲۵۰۰ گرین کارت به مقامات کشور صحت ندارد، گفت: وزارت اطلاعات بر روند مذاکرات هسته‌ای چه مذاکرات عمومی و چه خصوصی اشراف داشته است، لذا انتظار می‌رفت که وقتی کانالی دروغ پرداز و ضد انقلابی مطلبی دروغ را مطرح می‌کند عزیزان ما در نقل آن تامل بیشتری داشته باشند که مشخص شود آن موضوع صحت دارد یا خیر.

محمود علوی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی به ارائه توضیحاتی درباره سوال جلالی، نماینده تهران پرداخت مبنی بر این که موضوع اعطای حق شهروندی به مقامات جمهوری اسلامی ایران و فرزندان آنها در پیوست برجام چیست.

وزیر اطلاعات در پاسخ به این سوال گفت: موضوعی که درباره اعطای ۲۵۰۰ گرین کارت مطرح شد، ذهنیت‌ها را به خود مشغول کرد. مساله‌ای که اگر واقعیت داشت بسیار خدشه‌آور و مشمئز کننده و نازیبا بود و هر کسی که آن را پذیرفته است باید به عنوان خائن شناخته شود و محاکمه گردد.

وی با قدردانی از جلالی برای طرح این سوال، گفت: این زمینه را فراهم می‌کند که ما توضیحاتی را ارائه کنیم هر چند وقتی مطلب خلافی بیان می‌شود پاک کردن آن به صورت صد درصدی از ذهن مردم امکان پذیر نیست همچون وقتی روی کاغذ با مداد کشیده می‌شود اگر مداد با پاک کن پاک شود باز هم اثر آن از روی کاغذ نمی‌رود.

علوی اضافه کرد: وقتی گوینده‌ای مطلبی را ادعا می‌کند او است که باید برای صحت مطلب خود دلیلی را ارائه نماید که چنین اتفاقی رخ نداده است. هیچ جای دنیا این رویه نیست که موضوعی را ثابت کنند که حقیقت نداشته است. گوینده باید مدرک بدهد نه این که اعلام کند که در صورت لزوم ارائه می‌کند. در حال‌ حاضر پنج سال گذشته است و مدرکی ارائه نشده است. این یعنی اصلا دلیل و مدرکی وجود ندارد.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: ما در وزارت اطلاعات بر روند مذاکرات هسته‌ای و چه مذاکرات عمومی و چه مذاکرات خصوصی اشراف کامل داشته و تمام موارد مذاکرات و حواشی آن را در اسرع وقت به استحضار مقامات عالی نظام رسانده ایم. حتی آن جا که آقای عراقچی، قلم به سمت وزیر امور خارجه آمریکا پرتاب می‌کرد هم آن حاشیه و صحنه گزارش شد. لذا این موضوع که ۲۵۰۰ گرین کارت به مقامات کشور داده شده است که به نوه و نتیجه‌هایشان بدهند وجود نداشته و صحت ندارد.

علوی ادامه‌ داد: نفی این مطلب دلیلی نمی‌خواهد،‌ بلکه اثبات آن نیازمند دلیل است. به لحاظ ریشه و منشا خبر، ریشه به تمام معنا بی‌اعتبار و بی ارزش است.

وی توضیح داد: در تاریخ ۹۵/۱۱/۲۶ یک کانال دروغ پرداز ناشر دروغ و ضد انقلاب در شبکه‌های اجتماعی مطلبی را منتشر کرد که مبنی بر این که در مذاکرات هسته ای توافق شده ۲۸۰۰ گرین کارت به طرف ایرانی بدهند، آن قدر این مطلب بی اساس بود که هیچ یک از رسانه‌ها به جز یکی آن را باز نشر نداد. تنها یکی از نشریات رژیم صهیونیستی در تاریخ ۹۵/۱۲/۲۷ این را دوباره منتشر کرد و باز هم هیچ رسانه‌ای نسبت به آن اعتنایی نکرد. خبر این رسانه هم این بود که ۲۸۰۰ گرین کارت داده شده است.

وی ادامه‌ داد: یک سال بعد در شرایطی که هیچ کسی نسبت به این خبر اعتنا نکرده بود یکی از عزیزان بزرگوار در ۹۷/۴/۵ مطرح می‌کند که در مذاکرات هسته ای صحبت شده است که آمریکایی‌ها ۲۵۰۰ گرین کارت به مذاکره کنندگان داده است و گرین کارت‌ها بین مقامات و مسئولان بذل و بخشش شود . این جا تعداد گرین کارت‌ها ۳۰۰ تا کم شده است. یک هفته‌ بعد فاکس نیوز آمریکا در ۹۷/۵/۱۲ این موضوع را مطرح می‌کند و ترامپ هم با مطلب فاکس نیوز آن را توییت می‌کند. سپس یکی از خبرگزاری‌های داخلی که از خبرگزاری‌های ارزشی هم هست در ۹۷/۴/۱۳ به انتشار می‌رساند. در نهایت مقامات مطلع هر دو کشور آن را تکذیب می‌کنند.

علوی خاطر نشان کرد: این موضوع یکی از مصادیق بارز این آیه قرآن است که "مومنان وقتی خبری را از فاسقان می‌شنود در انتقال آن تحقیق کنند و بدون تحقیق آن را بازگو نکنند" چون در نهایت بازگو کردن آن از لحاظ حیثیتی لطمه وارد کرده و دیگر پشیمانی فایده‌ای ندارد.

وی تاکید کرد انتظار می رفت وقتی کانالی دروغ پرداز، ضد انقلاب، شایعه پراکن، جاعل و دروغگو مطلبی را مطرح می‌کند عزیزان در نقل آن تامل بیشتری داشته و صحت آن را بررسی کنند که اگر مطرح شود، اثرگذار خواهد بود.

علوی با اشاره به این که عملیات روانی دشمن با جدیت تمام علیه جمهوری اسلامی ایران دنبال می‌شود، خاطر نشان کرد: آنها به دنبال این هستند که جایگاه جمهوری اسلامی ایران را بین افکار عمومی دنیا مخدوش کنند مبنی بر این که مسئولان نظام مصالح کشور را با ۲۵۰۰ گرین کارت مبادله کردند. از طرف دیگر به دنبال آن هستند که اعتماد عمومی مردم به نظام را خدشه دار کنند، پس باید همه هوشیار باشیم و ندانسته در زمین دشمن بازی نکنیم چون این به اعتماد و سرمایه اجتماعی آسیب می زند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 25
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1397/09/27
هرچی تکذیب کردین، یعنی درست بوده
پاسخ ها
MMIISSSEEE
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
ookkiii
Turkey
12:55 - 1397/09/27
نه به جون عمم تکذیب نکن خخخ..
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1397/09/27
خیلی ممنون مش قاسم از اطلاعاتی که دادید!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1397/09/27
خب معلوم شد که واقعیت داره,چون تکذیب کردن.
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1397/09/27
تکذیب نمیکردی ما تعجب میکردیم
United States
13:40 - 1397/09/27
جناب وزیر خیلی بده که تمام دنیا اذعان دارن که مقامات ایران گرین کارت دریافت کردن متاسفانه شما تکذیب میکنه.این سیاست نیست بلکه دروغ درمانی است.
United Arab Emirates
13:40 - 1397/09/27
هرچی تکذیب شد یعنی دقیقا تایید میشه
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1397/09/27
هرچی تکذیب بشه یعنی واقعیت است
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1397/09/27
تکدیب کردین یعنی صددرصد درسته...شکی نیست...
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1397/09/27
اره جون بچه ات صحت نداره این موضوع
Iran, Islamic Republic of
14:19 - 1397/09/27
پس چرا مسئولین ازاین اقدام ناراحت شدن؟
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1397/09/27
خدا راشکر که در این مملکت هیچ چیز صحت ندارد
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1397/09/27
همه دروغ میگن الا شما . بخدا قسم که دروغگوتر از شما نه بوده و نه خواهد آمد .
Iran, Islamic Republic of
15:06 - 1397/09/27
اره شما راس میگی ماهم باورکردیم
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1397/09/27
اصلا بیایند اعلام کنند که چه کسانی فرزندانشان در آنسوی آبها هستند و در کجا و چند وقته؟؟!!.بقیه تحلیل با خودمان.
Iran, Islamic Republic of
16:14 - 1397/09/27
اصلا بیایند اعلام کنند که چه کسانی فرزندانشان در آنسوی آبها هستند و در کجا و چند وقته؟؟!!.بقیه تحلیل با خودمان.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
خودروحانی چراپاسپورتش مهرنمیخوره چون تابعیت انگلیس وداره
Iran, Islamic Republic of
00:21 - 1397/09/28
توکه گفتی من نمیخواستم وزیراطلاعات بشم روحانی گفت جدت کمک میکنه وتخصص نداری ویه دفعه ای وزیراطلاعات شدی اینقدر۲تابعتی ازکجااومده شماتکذیب نمیکردین تعجب داشت اقای نقاش منم سیدم معاون وزیرنمیخوااددولت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج