موگرینی: بدون برجام مذاکره با ایران سخت‌تر است
۸۰۹۵۷۵
۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
۶۱۱۲ 
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که بدون برجام مذاکره با ایران درباره موضوعات دیگر سخت‌تر خواهد بود.

خبرگزاری ایسنا: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد که بدون برجام مذاکره با ایران درباره موضوعات دیگر سخت‌تر خواهد بود.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (سه‌شنبه) در کنفرانس عدم اشاعه و خلع سلاح اتحادیه اروپا در سخنرانی آغازین خود گفت: امنیت باعث نمی‌شود که دستاوردهای گذشته را نابود کنیم، به‌ویژه وقتی به دلایل سیاسی حاصل شده باشد، بلکه باید با صبوری و اشتیاق بر اساس آن (دستاورد) ساخت.

موگرینی ادامه داد: من بر این باورم که امنیت امروز، بیش از هر زمان دیگری نیازمند خلع سلاح و عدم اشاعه است. ما ساده و بی‌تجربه نیستیم. گاهی اوقات اروپایی‌ها بی‌تجربه و ساده تلقی می‌شوند اما برعکس، ما عملگرا و واقع بین هستیم.

وی تصریح کرد: من معتقدم که ما خودمان زخم جنگ و نابودی را روی پوستمان حس کرده‌ایم و به همین دلیل است که می‌دانیم در شرایط دشوار عملگرایانه‌ترین کاری که می‌توان انجام داد این است که سرسختانه به تلاش ادامه دهیم تا به بلند پروازانه‌ترین اهداف دست یابیم. امروز این هدف، جهانی عاری از سلاح هسته‌ای است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: می‌دانم که این کار ممکن به نظر نمی‌آید و حتی غیرممکن به نظر می‌رسد اما توافق هسته‌ای با ایران نیز غیرممکن به نظر می‌آمد.

موگرینی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: بدون برجام مذاکره با ایران درباره برنامه موشکی و سیاست‌های منطقه‌اش سخت‌تر خواهد بود نه راحت‌تر.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1397/09/27
همه چیز تا تیر 1400 برای شما راحت خواهد بود.
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1397/09/27
همه چیز تا تیر 1400 برای شما راحت خواهد بود.
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1397/09/27
شما اگر صداقت داشتید به جای اینهمه فشار روی ایران به بهانه مسائل موشکی که صرفا جنبه دفاعی دارد به محدود کردن و از بین بردن سلاحهای هسته ای که در اختیار رژیم کودک کش اسرائیل هست میپرداختید شما آنچه که عیان هست را رها کردید و ملت و کشور ایران را در تنگنا همداستان با آمریکا قرار میدهید که ایران احتمالا در آینده سلاح هسته ای نداشته باشد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج