موضع دادستان درباره مهناز افشار و خاتمی
۸۰۹۶۲۸
۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷
۱۵۵۲۱ 
دادستان تهران گفت: اخیراً آقایی گفته بود که درانتخابات سال ۱۳۸۸، هشت میلیون رأی تقلب شد، تحت تعقیب قرار گرفته و پرونده اتهامی در شرف صدور کیفرخواست است.

خبرگزاری مهر: دادستان تهران گفت: اخیراً آقایی گفته بود که درانتخابات سال ۱۳۸۸، هشت میلیون رأی تقلب شد، تحت تعقیب قرار گرفته و پرونده اتهامی در شرف صدور کیفرخواست است.

عباس جعفری دولت آبادی در هفتمین نشست دادستانی تهران با مدیران رسانه‌ها با تاکید بر این‌که خروجی گزارش رسانه‌ها نباید به ادعای سیستماتیک و سازمان یافته بدون فساد دامن بزند، اظهار کرد: رسانه‌ها نباید به گونه‌ای قلم فرسایی کنند که نظام به فساد متهم و این تصور القاء شود که در جمهوری اسلامی به عنوان مدعی مبارزه با فساد، فساد سیستماتیک و سازمان یافته وجود دارد.

وی ادامه داد: در همه حکومت‌ها نوعی از فساد دیده می‌شود و ممکن است کم و یا زیاد باشد؛ اما القاء این که تمام ارکان نظام جمهوری اسلامی دچار فساد است، اشتباه خواهد بود.

دادستان تهران پبش‌گیری از ایجاد ناامیدی در بین مردم را به عنوان انتظار دیگر مطرح کرد و گفت: رسانه‌ها و مسئولان حق ندارند مردم را نسبت به آینده ناامید کنند. با وجود مشکلات نباید دل مردمی که چهل سال است سخت‌ترین مبارزه و سختی‌ها را تحمل می‌کنند و انقلاب اسلامی با حضور آن‌ها ادامه پیدا کرده است را خالی کرد.

جعفری دولت آبادی پرهیز از ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی را به عنوان نکته چهارم مورد اشاره قرار داد و افزود: قبول داریم که بخشی از وقوع فساد به اتخاذ برخی تصمیمات نامناسب به خصوص از سوی دستگاه اجرایی برمی‌گردد؛ ولی اتخاذ چنین تصمیماتی نشان‌دهنده ناکارآمدی نظام اسلامی نیست.

دادستان تهران با تاکید بر این‌که مطابق با قانونِ مطبوعات، رسانه‌ها در انتشار مطالب آزاد هستند، در بیان انتظار پنجم گفت: رسانه‌ها باید از انتشار مطالب خلاف واقع پرهیز نمایند.

جعفری دولت آبادی ادامه داد: ظرف چند ماه گذشته اخبار متعددی انتشار یافته که مبنا ندارد یا فاقد دلیل است و یا با هدف تشدید اختلافات میان مقامات منتشر می‌شود که غالباً منجر به تشکیل پرونده قضایی شده است.

دادستان تهران گفت: اخیراً آقایی گفته بود که در انتخابات سال ۱۳۸۸، هشت میلیون رأی تقلب شد و وقتی دادسرا او را احضار کرد و از او سوال شد که چه مدرکی دارید، به اظهارات زید و عمرو استناد می کرد. لذا این فرد تحت تعقیب قرار گرفته و پرونده اتهامی در شرف صدور کیفرخواست است.

احضار یک سلبریتی به لحاظ دخالت در امور دارویی

دادستان تهران با اشاره به احضار یکی از سلبریتی‌ها به دلیل تبلیغ یک آمپول گفت: اخیرا خانمی در فضای مجازی اقدام به تبلیغ یک آمپول کرده بود در حالی که کسی حق ندارد در کاری که به او مربوط نیست دخالت کند.

فع توقیف از قطعات خودرو؛ خودروسازان بهانه نیاورند

دادستان تهران در موضوع رفع توقیف قطعات خودروسازان، تصریح کرد: با حمایت معاون اول قوه قضاییه و همکاری دادستانی تهران دستور رفع توقیف از هزاران قطعه خودرو که پرونده آن‌ها در شعب ویژه در حال رسیدگی بود صادر شده ولی رسانه‌ها کم‌تر به این موضوع پرداخته‌اند باز هم عنوان می‌شود که خودروسازها دچار مشکلاتی هستند. و خودروسازان حق ندارند بهانه بیاورند و عدم انجام تعهدات خود نسبت به خریداران را متوجه قطعه سازان کنند.

وی ادامه داد: قوه قضاییه در کنار کارهای سلبی، اقدامات ایجابی مناسبی انجام داده است در موضوع قطعات خودرو، متهمان و برخی دیگر رسیدگی قضایی را گروگان گرفته بودند و دوست نداشتند قطعات آزاد شود. برخی خودروسازان هم می‌خواهند مشکلات را به جاهای دیگر مرتبط کنند در حالی که شرکت‌های خودروسازی که اتومبیل پیش فروش کرده‌اند باید پاسخگو باشند.

جعفری دولت آبادی گفت: رسانه‌ها باید در این بخش روشنگری کنند چرا که اقدامات ایجابی، اقدامات تبلیغاتی نیست. به طور مثال در موضوع نیشکر هفت‌تپه، در ابتدا تاکید شد که کارخانه راه‌اندازی شود و پس از آن به اتهامات متهم رسیدگی شود در حالی که متهم این پرونده دو ماه فراری و پنهان بود.

انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1397/09/27
سال 88؟؟ چرا باشخم زنی تاریخ گذشته آرامش کشوربهم ریخته میشود؟! اگرچه ایشان و چه دیگران آن زمان مقصربودند امروزدنبال کیفرخواستید؟!!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
قطعا اتفاقی افتاده که اون دو نفر کوتاه نمیان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
قطعا اتفاقی افتاده که اون دو نفر کوتاه نمیان
بدون نام
United Kingdom
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
فقط اون دنفر شجاع بودن و به زبون آوردن. اما قطعا اون دو نفر تنها نیستن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
زنی تاریخ گذشته؟؟؟؟ نگاه کثیف و کالایی به زن دارید .حالا کدوم زن رو میگی؟ تا جایی که من می بینم این مردهای شصت هفتاد هشتاد ساله هستند که این مملکت رو نابود کردند.وقیح زن ستیز
مرگ بر مردسالاری
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
کل این مملکت دست مردهای تاریخ گذشته ست بیخود نیست فساد کشور رو برداشته.
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1397/09/27
کاملا صحیح می فرمایند .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
اصلا خوندی چرت میگی معلوم چشم بسته نظر میدی
بدون نام
Poland
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
عزیزم این جمله کنایه ای بود متوجه نشدی؟
Iran, Islamic Republic of
19:47 - 1397/09/27
رفتار خود مسئولین و عملکردشون نشون میده هر چی باشه
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1397/09/27
روحانی وعده انتخاباتی داد حصر موسوی باید رسیدگی بشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
همین که اعدام نشدن جای شکرش باقیه غذامفت دکترمفت بخورن خداراشکرکنن ملیاردهاضررزدن به مملکت بازهمطلب کارن فتنه گرا
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1397/09/27
هیچ کس حس نداره دخالت کنه تو کاری چرا خیلی مثل رائفی عباسی قدوسی میکنند باعث تشویش و پریشانی ذهن مردم میشن
Iran, Islamic Republic of
19:58 - 1397/09/27
کجا باید هر سیستمی طبیعی هست فساد سیستماتیک داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
20:00 - 1397/09/27
یه امپول تبلیغ کرد حتما با مشورت پزشک کرده اگر پیگیری ها مثل تبلیغ افشار بود الان خاوری زنجانی ها نداشتیم
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1397/09/27
رسانه ها طوری القا نمی کنند همینطوری برترین همه رو سانسور میکنه مردم خودشون نظرات و نقد اجتماعی دارند
Iran, Islamic Republic of
20:07 - 1397/09/27
نکات مهمی هست مطرح کردن باید پاسخ داده بشه به سادگی نمیشه گذشت از اونجا که جوابی بدیم سانسور و یا منتشر نمیشه جواب دادستان رو فضای آزاد مجازی زیر آخرین پست شبکه های فارسی زبان میدیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
خیلی حال کردم دقیقا
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1397/09/27
خیلی پزشک ها بودن دخالت کردن تو کار هنرمندا به عنوان مشاور پزشکی فیلمنامه اما غیرتخصصی بوده فیلم طنز شده پروژه میلیاردی شکست سنگین خورده حتا با اشتباه پزشکی باعث مرگ کیارستمی شدند
Iran, Islamic Republic of
20:17 - 1397/09/27
اگر فساد سیستمی وجود نداره یا کم یا زیاد چرا پس جهانگیری رئیس ستاد مبارزه با پولشویی و فساد اداری اقتصادی مدیریتی انتخاب شد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج