اهدای نشان درجه یک شعر آیینی به احمد علوی
۸۰۹۷۶۱
۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۴
۲۸۶۳ 
چهل و پنجمین مراسم شب شاعر ویژه پاسداشت احمد علوی در نخلستان سازمان هنری رسانه‌ای اوج برگزار شد.

روزنامه جوان: چهل و پنجمین مراسم شب شاعر ویژه پاسداشت احمد علوی در نخلستان سازمان هنری رسانه‌ای اوج برگزار شد.

اهدای نشان درجه یک شعر آیینی به احمد علوی

در مراسم شب شاعر ویژه پاسداشت احمد علوی که با حضور چهره‌های فرهنگی، ادبی و شاعران برگزار شد، جواد حیدری مدیر عامل مجمع شاعران اهل بیت (ع) صداقت را مهم‌ترین ویژگی شعر احمد علوی نامید. وی ادامه داد: علوی فردی است که پیش از شنیدن نقد‌های شعرش، آن را منتشر نمی‌کند و همیشه سعی می‌کند کار خود را بهبود بخشد.

حیدری در پایان با تشکر از ادامه پیدا کردن برنامه‌های شب شاعر اظهار داشت: از حسین قرایی تشکر می‌کنم که سال‌هاست این برنامه را با سختی‌های فراوان و مشغله‌های زیاد برگزار کرده است و اجازه نداده شمع محفل شب شاعر خاموش گردد. در ادامه این مراسم احمد بابایی شاعر آیینی با برشمردن ویژگی‌های احمد علوی وی را شاعر حرفه‌ای خواند که طمع و هوس از آثار او دور مانده است.

وی ادامه داد: در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که سبک زندگی ما ارادت پرور به اهل بیت (ع) نیست و برای اینکه اشعار نسبتی با ساخت الهی داشته باشد، راه سختی داریم ولی علوی توانسته در همین دوره و زمانه اشعاری بسراید که می‌توان آن را شعر تراز آیینی نامید.

بابایی با برشمردن ویژگی‌های شعر احمد علوی تعادل بین واقعیت و تخیل را نقطه تمایز اشعار او دانست و در پایان بیان داشت: علوی مخاطب‌شناس است، حدود مخاطب شناسی را می‌داند و هیچ گاه مفهوم امامت و ولایت در سرودن اشعار را برای رسیدن به طبع قلم و حس شاعرانه فدا نکرده است.

دکتر صنعتی دیگر سخنران این مراسم بود که سال‌های زیادی را با احمد علوی سپری کرده است. وی با اشاره به اخلاق حسنه علوی گفت: هر گاه قبض روح پیدا می‌کنم با همنشینی با احمد علوی بسط روح پیدا می‌کنم و دوستی با او را نعمتی برای خود می‌دانم.

صنعتی اظهار داشت: امیدوارم زندگینامه ایشان مکتوب گردد تا هزاران جوان بتوانند از این عزتی که خدا به ایشان داده است درس زندگی بگیرند. ناصر فیض دیگر شاعری بود که در خصوص علوی به ایراد سخن پرداخت. وی گفت: من قریب به دو دهه است که احمد علوی را می‌شناسم، دانش و طبع شاعرانه‌اش به قاعده در کنار هم قرار گرفته است.

خیلی‌ها دانش دارند ولی این دانش دینی کمکی به شعرشان نکرده است. علوی متفاوت است ولی این تفاوت به ابتذال نمی‌رسد و در یک چارچوب قرار دارد. این مراسم با تقدیر از احمد علوی و همسرش به پایان رسید و مجمع جهانی شاعران اهل بیت (ع) نشان درجه یک خود را به این شاعر اهل قم اهدا کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج