غروی: ازغدی در زمینه‌های مختلف ادعا دارد
۸۰۹۸۳۰
۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
۲۵۱۳ 
آیت الله سیدمحمد غروی عضو ارشد جامعه مدرسین به شدت از سخنان اخیر رحیم پور ازغدی در مورد حوزه انتقاد کرد.

انتخاب: آیت الله سیدمحمد غروی عضو ارشد جامعه مدرسین به شدت از سخنان اخیر رحیم پور ازغدی در مورد حوزه انتقاد کرد.

حسن رحیم پور ازغدی اخیرا در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران، گفته: «رصد مستمر تحولات در زمینه علمی، فرهنگی و فناوری و حمایت از نظریه پردازی و مناظره در حوزه و دانشگاه بر عهده شورای عالی انقلاب فرهنگی است، شما باید از مدیریت حوزه ها جواب بخواهید که با کرسی های مناظره و نظریه پردازی چه کردید؟

با مواردی که تصویب شد و اجرایی نشد چه کردید؟ اکنون دهها هزار طلبه شفاف و خالص در اختیار مدیران حوزه علمیه است، نباید ما حرف های چهل سال پیش را تحویل مردم بدهیم.» وی همچنین پیش از این، حوزه قم را «سکولار» توصیف کرده بود.

آیت الله سیدمحمد غروی در واکنش به این اظهارات در گفتگو با «انتخاب» اظهار داشت: متاسفانه، آقای ازغدی بیش از آنچه به او مربوط است، صحبت می کند. او باید حد و منزلت خود را بداند و متوجه موقعیتی که در آن قرار دارد باشد.

عضو ارشد جامعه مدرسین اضافه کرد: این شکل صحبت کردن اثرات مناسبی ندارد. ایشان حوزه را نمی شناسد. اگر می خواهد نظر بدهد بیاید به او توضیحاتی بدهیم و آموزش بدهیم که در حوزه چه تحولاتی شکل گرفته و بعد از آن در خصوص موضوعات حرف بزند.

آیت الله غروی با بیان اینکه «آقای ازغدی اطلاعاتی ندارد و سالیان سال بیرون از حوزه بوده»، گفت: ایشان فقط در زمینه های مختلف ادعا دارد. صحبت های او در حوزه بازخورد خوبی نداشته، مسئولین هم به این مسئله توجه نمی کنند و نمی دانند این شخص موجب نارضایتی بزرگان حوزه شده است.

وی تاکید کرد: باید به او تذکر بدهند و تریبون های او را محدود کنند، حداقل او را توقیف کنند یا توسط افراد اثر گذار در او، معنای حرف هایش را به او بفهمانند.

آیت الله غروی هشدار داد: ادامه رفتارهای آقای ازغدی اصلا به صلاح نیست، ایشان در قم و مشهد صحبت هایی کرده که موجب بزرگان حوزه شده است. او جایگاهی ندارد که در این موضوعات صحبت کند. این موضوعات به ایشان چه ارتباطی دارد؟

عضو ارشد جامعه مدرسین خاطرنشان کرد: آقای ازغدی می توانست در حد خودش اثر گذاری هایی در بعضی مجامع داشته باشد اما با این کارها باعث می شود خود را منزوی کند و در انزوا قرار بگیرد. او مثل اینکه نظر کرده در مسائلی که به او ارتباطی ندارد دخالت کند. ظاهرا همه مسائل حل شده همین این مسئله مانده که فقط او باید حل کند. امیدوارم هدف او از حرف هایش خیر باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1397/09/28
حالا یکی حرف حق میزنه میشه آدم بده؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
اون هم مثل مموتی خودش رو در همه زمینه ها فوق تخصص میدونه توهم میزننه بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1397/09/28
اول اگر راست میگید جوابشو بدید .دوم دانشش رو هم داره خیلی بیشتر از شماها داره .سوما چرا نظر مخالف خودتو به ناکجا اباد میزنید
Iran, Islamic Republic of
12:13 - 1397/09/28
اگه این‌ها رو گفته،حرف مردم رو هم زده
مخالف نظر مردم هستید؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1397/09/28
1.ما جماعت ایرانی نقدونظر را درهر جایگاه فرقی هم نمیکند برنمی تابیم و خود را مطلق می پنداریم.2.تا وقتی این چنین باشد در همه بخشها عقب افتاده ودچار واپسگرایی خواهیم بود.3.به روز بودن متناسب با مقنضیات زمان عامل پیشرفت کشور است.
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1397/09/28
واقعیت اینه که ازغدی دارای ، سبک خاص ، با سواد ،ا صول گرا و مبلغ این دیدگاه است و اینکه چرا بزرگان این دیدگاه او را بر نمی تابند به خاطر این است که با زبان جدید و نه قدیمی به مشکلات و راه های برون رفت از این بن بست نگاه می کند ، اینده او نیز مشخص است « طرد » .
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1397/09/28
خب وقتی اینهمه تریبون دراختیار کسی گداشته شود .
انوقت وقتی حرف کم بیاورد باید بزند به جاده خاکی.
وقتی قرار باشد خیلی حرف بزنی انوقت هیچ تظمینی نیست که همه حرفها درست باشد.
مشگل اقای ازغدی زیاد حرف زدن است.
پاسخ ها
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
حرف حق تلخه
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1397/09/28
اگه اشتباه میگه و اگه راست میگین جوابش رو بدین نه اینکه اون رو متهم به بیسوادی بکنین و علیه اون شدیدا جبهه بگیرین.این فقط دست خالی شما رو نشون میده.
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1397/09/28
بیشتر صحبتها و انتقادات آقای رحیم پور ازغدی مستند و مستدل است .
Iran, Islamic Republic of
18:33 - 1397/09/28
نمیدونم چرایادفیلم یوزاسیف افتادم
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1397/10/05
سلام
یه نظر گذاشتم چرا نمایش ندادید؟
اگر ایرادی داشت حداقل ایرادشو بهم ایمیل میکردید. پس ایمل رو برا چی خواستید؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج