رکورد پردرآمدترین تور موسیقی شکسته شد
۸۰۹۸۳۵
۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
۳۶۵۴ 
اد شیرن رکورد پردرآمدترین تور موسیقی در ۳۰ سال اخیر را به نام خود ثبت کرد.

فارس: اِد شیرِن، خواننده موسیقی پاپ با فروش ۴۳۲ میلیون دلاری در تور جهانی، رکورد پردرآمدترین تور موسیقی سال ۲۰۱۸ را به نام خود ثبت کرد.

رکورد پردرآمدترین تور موسیقی شکسته شد

"اِد شیرِن" خواننده سبک پاپ با فروش ۴ میلیون و ۸۶۰ هزار بلیت در تورهای جهانی پیشتاز بالاترین فروش سال ۲۰۱۸ شد.

به نقل از گاردین، این بالاترین فروش بلیت موسیقی در تور جهانی است که از ۳۰ سال پیش سایت "پل‌استار" رنکینگ و رتبه‌بندی و تحلیل آماری آن را آغاز کرد. رکورد پیشین این فروش به گروه "یوتو" برای تور "جاشوا تری" در سال ۲۰۱۷ با ۳۱۶ میلیون دلار تعلق داشت. این گروه ۳۶۰ تور را از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ برگزار کردند و ۷۳۶ میلیون دلار درآمد کسب کردند که به عنوان بالاترین رقم تاریخ تور موسیقی ثبت شده است.

این رکورد همچنین برای فروش کلی- ۱۰ تور برتر جهانی که برای اولین بار در مجموع ۲ میلیارد دلار کسب کرد شکسته شد. رکورد پیشین مجموع درآمد ۱۰ تور برتر مبلغ ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار برای سال ۲۰۱۷ ثبت شده بود.

پس از "اِد شیرِن" تیلور سوئیفت با ۳۴۵ میلیون دلار بابت فروش ۲ میلیون و ۸۸۰ هزار بلیت در مکان دوم قرار دارد. این دو خواننده در مجموع ۱۴ درصد تمام درآمد ۱۰۰ تور برتر جهان را به خود اختصاص داده‌اند. "جِی‌زی" و "بیانسه" با ۲۵۴ میلیون دلار بابت فروش ۲ میلیون و ۱۶۰ هزار بلیت در مکان سوم قرار دارند. "پینک" "برونو مارس" "ایگلز" "جاستین تیمبرلِیک" "راجر واترز" "یوتو" و "رولینگ استون" به ترتیب جایگاه چهارم تا دهم پردرآمدترین‌های تور سال ۲۰۱۸ هستند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج