«فاندو و لیز»؛ وصف حالی از این‌روزهای مردم
۸۰۹۸۹۹
۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
۴۰۱۲ 
در نمایش «فاندو و لیز» اثر کمتر شناخته شده فرناندو آرابال با ترجمه ایرج انور یک گروه پنج نفره را می‌بینیم که به سوی مقصدی نامعلوم در حرکت‌اند، اما پیش نمی‌روند.

خبرآنلاین: در نمایش «فاندو و لیز» اثر کمتر شناخته شده فرناندو آرابال با ترجمه ایرج انور یک گروه پنج نفره را می‌بینیم که به سوی مقصدی نامعلوم در حرکت‌اند، اما پیش نمی‌روند.

«فاندو و لیز»؛ وصف حالی از این‌روزهای مردم

احمد طالبی‌نژاد منتقد درباره نمایش «فاندو و لیز» به کارگردانی هوشمند هنرکار که در تالار چهار سوی مجموعه تئاترشهر روی صحنه می‌رود، نوشت: «همزمان با نمایش‌های پرزرق و برق و به اصطلاح لاکچریِ این روزها، در سالن چهارسوی تاترشهر که برای نسل ما خاطره‌ساز و خاطره‌انگیز است، نمایش «فاندو و لیز» نوشته فرناندو آرابال به کارگردانی هوشمند هنرکار روی صحنه است؛ اثری طنزآلود که وصف حال امروز مردم است.

«فاندو و لیز»؛ وصف حالی از این‌روزهای مردم

فرناندو آرابال برای دوستداران سینما و تاتر در ایران نامی آشنا است، به ویژه با دو اثر برجسته‌اش «دو جلاد» و «پیک‌نیک در میدان جنگ». این شاعر، نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس، فیمنامه‌نویس و کارگردان اسپانیایی از همان جایی برخاسته که بونوئل و سالوادور دالی.

نگاه آرابال به جهان معاصر نگرشی ابزورد و گروتسک‌وار است. شوخ‌طبعی توام با وحشت.

«فاندو و لیز»؛ وصف حالی از این‌روزهای مردم

در نمایش «فاندو و لیز» اثر کمتر شناخته شده او با ترجمه ایرج انور یک گروه پنج نفره را می‌بینیم که به سوی مقصدی نامعلوم در حرکت‌اند، اما پیش نمی‌روند. این همان گروتسک است. انسان امروز بیش از حد گرفتار جفنگیات شده است.

از دیدن نمایش «فاندو و لیز» پشیمان نخواهید شد.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج