کاشت ابرو؛ عوارض و هزینه آن
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۱۳۹۴۰
۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۲
۱۵۶۴۰۲
محتوای حمایت‌شده
اگر به هر دلیلی ابروی شما دیگر به پرپشتی گذشته نیست و یا از ابتدا ابروی چندان مطلوبی نداشتید، حالا در زمانی زندگی می کنید که راه حل های زیادی در دسترستان است. یکی از این راه حل ها کاشت ابروست.

کاشت ابرو؛ عوارض و هزینه آن

برترین‌ها: ابرو نقش مهمی را در زیبایی صورت و زیبا تر دیده شدن چشم ها بازی می کند و اگر فردی به دلیل حادثه یا بیماری و یا هر دلیل دیگری نتواند ابروی دلخواهش را داشته باشد، بخشی از اعتماد به نفسش را از دست خواهد داد و بدون شک افسوس زیادی خواهد خورد.

اما نگران نباشید. اگر به هر دلیلی ابروی شما دیگر به پرپشتی گذشته نیست و یا از ابتدا ابروی چندان مطلوبی نداشتید، حالا در زمانی زندگی می کنید که راه حل های زیادی در دسترستان است. یکی از این راه حل ها کاشت ابروست. در این مقاله قصد داریم مراحل کاشت ابرو، عوارض و هزینه کاشت ابرو را با هم مرور کنیم.

کاشت ابرو؛ عوارض و هزینه آن

کاشت ابرو؛ عوارض و هزینه آن

کاشت ابرو؛ عوارض و هزینه آن

جهت مشاوره با کلینیک دیبا همین حالا تماس بگیرید.

۰۹۱۲۰۰۴۴۸۰۷

۰۹۱۹۴۶۰۰۵۶۶

کاشت ابرو به چه کسانی توصیه می شود؟

پیش از هر چیز ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که کاشت ابرو در حقیقت راه حلی نهایی برای کسانیست که اصلا ابرو ندارند یا بخشی از ابروی آن ها بر اثر جراحت از بین رفته است. فراموش نکنید این روش هم دارای عوارضیست پس به دلیل هوسی گذرا یا میل به تنوع هر روزه سراغ کاشت ابرو نروید.

کاشت ابرو در این مواقع انجام شدنیست:

 • تمام یا قسمتی از ابرو ریزش کرده و دست کم به مدت یک سال رویشی نداشته باشد (این شرایط ممکن است به علت بیماری پوستی یا خالکوبی رخ دهد).
 • در سطح ابرو، خط شکستگی وجود داشته باشد.
 • کاشت ابرو در شرایطی که موهای ابرو به شدت کم پشت باشد.

حال که دریافتیم کاشت ابرو در چه شرایطی ممکن است، خالی از لطف نیست بدانیم کاشت ابرو از جانب پزشک در چه موقعیت هایی توصیه می شود:

کاشت ابرو؛ عوارض و هزینه آن

۶ ماه بعد از کاشت

کاشت ابرو؛ عوارض و هزینه آن

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازید نمایید.

@diba.beauty.clinic

 • کاشت ابرو ایده خوبیست برای کسانی که بر اثر زخم و جای بخیه و حتی سوختگی مقداری از ابروهای خود را از دست داده‌اند و برای ترمیم جای آن می‌توانند به کاشت ابرو فکر کنند.
 • کاشت ابرو بهترین انتخاب برای پر پشت کردن ابروهای کسانی است که از کم پشتی ابروها رنج می برند.
 • همچنین افرادی که به علت بیماری‌های خاص یا اتفاقات دیگر مقداری از ابروی خود را از دست داده‌اند، برای پر کردن قسمت‌های ریخته می توانند کاشت ابرو را امتحان می‌کنند.
 • جالب است بدانید خانم‌هایی که قبلا تاتوی ابرو کرده‌اند ولی از فرم آن خسته شده‌اند، می‌توانند با استفاده از تکنیک‏های خاص و حرفه‌ای روی تاتوی خود کاشت ابرو انجام دهند. همچنین خانم‌هایی که به هر دلیل از شکل ابروهای‌شان راضی نیستند و به صورت مداوم با قلمو یا مدادهای ابروی شیمیایی مجبور به شکل دادن به آن هستند، برای تغییر فرم ابروهای‌شان می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند.

کاشت ابرو چگونه است؟

توجه داشته باشید که پیش از جلسه کاشت ابرو حتما شما و متخصص پس از مشورت، بر سر شکل ایده آل به توافق رسیده اید.

شکل کلی کاشت ابرو به این صورت است که تعدادی تار مو از نقطه دیگری از بدن شما(معمولا سر و معمولا پشت گوش) به ابرو منتقل و در آنجا کاشته می شود. اما عملیاتی که توسط پزشک یا متخصص در جلسه کاشت ابرو انجام می شود به همین سادگی هم نیست. یکی از نکات مهم برای انتقال تار مو، ضخامت آن است. همان طور که حتما می دانید ضخامت تار موی سر و ابرو مشابه نیست پس متخصص باید آن دسته از تارهای مو را انتخاب کند که از نظر ضخامت شباهت بیشتری به تار موی ابرو داشته باشد. نکته پر اهمیت دیگر که باعث پیچیده تر شدن و بالاتر رفتن ظرافت عمل کاشت ابرو می شود، جهت رویش تار ابرو و یا اصطلاحا خواب آن است.

بد نیست بدانید در صورتیکه کل روند کاشت ابرو با موفقیت پیش برود و تارهای موی منتقل شده از سر به ابرو با موفقیت کاشته شود، هنوز تفاوتی بین تار موی ابروی اصلی با تار موی کاشته شده وجود دارد.حتما می دانید که رشد موهای سر بسیار بیشتر از موهای ابروست در نتیجه زمانی که در روند کاشت ابرو، تارهای موی منتقل شده سرعت رشد متفاوتی دارد و لازم است پس از کاشت ابرو هر ماه ( در بعضی مواقع هر 2 هفته)، موهای ابرو اصلاح شود.

کاشت ابرو؛ عوارض و هزینه آن

دو هفته بعد از کاشت

جهت مشاوره کلیک کنید.

بهترین روش‌های کاشت ابرو

به طور کلی دو روش اساسی و رایج برای کاشت ابرو وجود دارد. روش FUT و روش FIT. اگرچه هر یک از روش‌ها به نوبه خود دارای مزایایی می‌باشند، اما روش FUT همیشه به عنوان روش مادر شناخته شده است و می‌توانیم آن را اولین روش کاشت ابرو بدانیم. در ادامه بیشتر به معرفی این دو روش خواهیم پرداخت:

 • کاشت ابرو به روش FUT

اولین روشی که برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار گرفت، روش FUT بود. در این روش ابتدا موها با استفاده از دستگاه‌هایی از پشت سر یا پشت گوش برداشته می‌شوند و سپس گرافت‌های مو پس از ایجاد شکافی در ناحیه ابرو قرار می‌گیرند و روند رشد را طی خواهند کرد. فولیکول‌های مو باید با دقت و ظرافت در قسمت ابرو قرار گیرند. قرار دادن فولیکول‌ها باید به بهترین نحو ممکن و با نهایت دقت و ظرافت انجام شود تا رویش ابروها به درستی صورت گیرد.

امروزه این روش بیشترین محبوبیت را در میان مردم دارد و یکی از اصلی‌ترین علل محبوبیت آن این است که شکاف‌های ایجاد شده در این روش بسیار نازک و سطحی هستند، در نتیجه پس از انجام این روش، جای بخیه‌ها به سرعت از بین خواهند رفت. یکی دیگر از مزایای این روش این است که با کمک آن می‌توانید ابروهایی پرپشت و چهره‌ای زیبا داشته باشید.

نتایج حاصل از کاشت ابرو به روش FUT دائمی هستند و ظاهری کاملا طبیعی به ابروهای شما می‌بخشند. موهایی که روی ابروها کاشته می‌شوند، روند رشد طبیعی خود را در پیش می‌گیرند و هیچ تفاوتی با ابروی طبیعی نخواهند داشت.

از زبان مراجعین کلینیک کاشت مو و ابرو دیبا

کاشت ابرو؛ عوارض و هزینه آن

کاشت ابرو؛ عوارض و هزینه آن

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازید نمایید.

@diba.beauty.clinic

 • کاشت ابرو به روش FIT

یکی دیگر از روش‌های رایجی که برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد، روش FIT می‌باشد. اگرچه این روش، مزایای بسیار زیادی دارد، اما معایب آن سبب گشته که محبوبیت آن نسبت به روش FUT کمتر باشد. اصلی‌ترین عیب روش FIT این است که در این روش موهایی که در ناحیه ابرو کاشته می‌شوند معمولا فرم زیبایی ندارند و اصطلاحا حالتی سیخ سیخ دارند.

میزان طبیعی بودن ابروهای کاشته شده به روش FIT بسیار کمتر از ابروهای کاشته شده به روش FUT می‌باشد. همین موضوع نیز سبب گشته است که محبوبیت آن در میان مردم کمتر باشد.

مزایای کاشت ابرو

بسیاری از افراد بر این باورند که ابرو برای صورت مانند پرده برای هر خانه است و بدون وجود آن، چهره جذابیتی که باید را نخواهد داشت. برخی افراد بطور مادرزادی دارای ابرو‌های کم پشت هستند و برخی از افراد نیز ممکن است بنا به دلایل مختلف با ریزش ابرو مواجه شوند. پس بدون شک اصلی‌ترین مزیت کاشت ابرو تاثیر بسیار مثبتی است که ابرو‌های پرپشت می‌توانند روی زیبایی چهره بگذارند.

روش‌هایی که گفته شد به نوبه خود دارای مزایای منحصر به خود هستند. با انتخاب مناسب‌ترین روش می‌توانید به سادگی صاحب ابرو‌هایی زیبا و کاملا طبیعی شوید. برخی دیگر از اصلی‌ترین مزایای کاشت ابرو به شرح زیر می‌باشند:

 • رهایی از دغدغه استفاده از مداد و سایه ابرو و نگرانی از پاک شدن آن‌ها
 • افزایش زیبایی ظاهری و در نتیجه آن افزایش اعتماد به نفس
 • حالت دادن ساده‌تر به ابرو‌ها
 • رنگ کردن ساده‌تر ابرو‌ها
 • رشد طبیعی ابرو پس از کاشت
 • ظاهر بسیار طبیعی ابرو‌ها

کاشت ابرو؛ عوارض و هزینه آن

بلافاصله بعد از کاشت

عوارض کاشت ابرو

همان گونه که در مقدمه مطلب نیز ذکر شد کاشت ابرو هم در کنار مزایایش بی مشکل نیست و نباید فراموش کرد که کاشت ابرو نه یک عمل زیبایی لوکس و اشرافی بلکه درمانیست برای کمک به انسان ها. البته معایب و عوارض این روش به حدی نیستند که بتوانند کسی را از انجام آن منصرف کنند. برخی از اصلی‌ترین عوارض کاشت ابرو به شرح زیر می‌باشند:

 • کبودی و تورم بسیار کم پس از انجام کاشت ابرو
 • ایجاد زخم پس از کاشت ابرو به برخی روش‌های نامناسب
 • امکان وجود خواب غیر همسان موهای ابرو
 • احساس خارش در ناحیه ابرو

لازم به ذکر است که بسیاری از عوارض گفته شده موقتی هستند و پس از چند هفته از بین می‌روند. حتی ممکن است متخصص شما برای کاهش این عوارض داروهایی را برای شما تجویز نماید، که در اینصورت می‌توان گفت که جای نگرانی نخواهد بود. از سویی اگر کاشت ابرو توسط فرد متخصص انجام پذیرد، هیچ یک از عوارض گفته شده رخ نخواهند داد.

کاشت ابرو؛ عوارض و هزینه آن

چه انتظاراتی از کاشت ابرو داشته باشیم؟

داشتن انتظارات واقع‌بینانه در رابطه با نتایج کاشت ابرو میتواند به شما کمک کند که از نتایج حاصل رضایت بیشتری داشته باشید. همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، با کاشت ابرو می‌توانید صاحب ابرو‌هایی با رشد و البته ظاهر طبیعی شوید. لازم است بدانید که جای بخیه‌های حاصل از کاشت ابرو به سرعت از بین می‌روند و نیازی نیست نگران آن‎ها بمانید.

نکته قابل ذکر دیگر این است که پس از کاشت ابروف حدود یک الی دو هفته ریزش ابرو خواهید داشت که این ریزش کاملا طبیعیست. پس از اتمالم ریزش، ابرو‌ها روند طبیعی و صحیح خود را برای رشد در پیش خواهند گرفت. در نتیجه می‌توان گفت که نتایج حاصل از کاشت ابرو، بلافاصله بعد از انجام کاشت قابل مشاهده نمی‌باشد و حدود ۶ ماه الی ۱ سال زمان لازم است تا به نتایج اصلی برسید.

کاشت ابرو؛ عوارض و هزینه آن

بلافاصله بعد از کاشت

میکروپیگمنتیشن بهتر است یا کاشت ابرو؟

سوالی که شاید در ذهن بسیاری از افراد نقش ببندد این است که روش کاشت ابرو بهتر است یا میکروپیگمنتیشن؟ در پاسخ باید بگوییم که اگرچه هر یک از روش‌ها به نوبه خود دارای مزایایی هستند، اما بدون شک نتیجه حاصل از کاشت ابرو طبیعی‌تر و دائمی است. این در حالی که است که نتایج حاصل از میکرو پیگمنتیشن دائمی نبوده و نیاز است پس از چند ماه ترمیم گردد. از سویی نیز اگرچه برای انجام میکروپیگمنتیشن از بی حسی موضعی استفاده می‌شود، اما به هرحال انجام آن با درد همراه است. پس می‌توانید اطمینان داشته باشید که کاشت ابرو به نتایج دلخواه شما نزدیک‌تر است و نتیجه حاصل از آن دائمی است.

هزینه کاشت ابرو

تخمین و برآورد هزینه برای کاشت ابرو کار سختیست چرا که به عوامل و متغیر های زیادی بستگی دارد. اساس ناحیه ای که قرار است تحت عمل قرار بگیرد، ضخامت و تراکم ابرو و همچنین تعداد پیوندهای مورد نیاز برای دست یافتن به ظاهری طبیعی پس از عمل، از جمله عوامل موثر روی هزینه کاشت ابروست.

اگر در فکر کاشت ابرو هستید این موضوع را فراموش نکنید که هزینه کاشت ابرو به عوامل مختلف و متعددی شامل پزشک جراح، تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای جراحی، تعداد فولیکول‌های موجود در ناحیه اهدا کننده، زمان و کار صرف شده توسط جراح و دیگر کارکنان کلینیک کاشت ابرو بستگی دارد.

اقامت برای مراجعین عزیز از شهرستان

کلینیک دیبا یک کلینیک فوق تخصصی در زمینه کاشت ابرو می‌باشد که در شهر تهران قرار دارد. اگر از شهرهایی غیر از تهران هستید و قصد دارید برای کاشت ابرو اقدام نمایید، دیبا بهترین میزبان شما خواهد بود. این کلینیک با در نظر گرفتن شرایط ویژه برای اقامت مراجعین شهرستان توانسته است رضایت مشتریان را از این بابت نیز کسب نماید. برای اطلاع از شرایط با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۲۰۰۴۴۸۰۷

از زبان مراجعین کلینیک کاشت مو و ابرو دیبا

کاشت ابرو؛ عوارض و هزینه آن

چرا کلینیک دیبا انتخاب مناسبی ست؟

 • دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت
 • دارای ۵ پزشک با ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه‌ی فعالیت در این زمینه
 • با استفاده از بی حسی (با دستگاه درموجت) بدون سوزن
 • بدون هیچگونه بی هوشی و خونریزی
 • ضمانتنامه کتبی مادام العمر برای تمامی متقاضیان عزیز کاشت

برای دریافت مشاوره رایگان ۲۴ ساعته از مشاورین ما فرم زیر را پرکنید.

جهت مشاوره کلیک کنید.

کاشت ابرو؛ عوارض و هزینه آن

همین حالا تماس بگیرید.

۰۹۱۲۰۰۴۴۸۰۷

۰۹۱۹۴۶۰۰۵۶۶

۰۹۱۹۴۶۰۰۵۶۷

۰۹۱۹۴۶۰۰۵۶۸

کاشت ابرو؛ عوارض و هزینه آن

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازید نمایید.

@diba.beauty.clinic

کاشت ابرو؛ عوارض و هزینه آن

سعادت آباد، میدان کتاب، بلوار فرحزادی، جنب مجتمع استادی، مجتمع قائم، پلاک۱۱۵، طبقه۶، واحد۸

مطالب مرتبط
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
استیل رگال_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دیاکو_فوتر داخلی
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
استیل رگال_فوتر
کالابرد_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر