مقصر اصلی حادثه دانشگاه آزاد، طهرانچی است
۸۱۴۶۷۱
۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۳
۱۴۲۵۱ 
جلال میرزایی، عضو فراکسیون امید مجلس درباره حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات می گوید: در درجه اول طهرانچی مقصر است کما اینکه او رئیس دانشگاه آزاد است و البته باید بررسی شود این رئیس چند شغل دارد.

پایگاه خبری انتخاب: جلال میرزایی، عضو فراکسیون امید مجلس درباره حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات می گوید: در درجه اول طهرانچی مقصر است کما اینکه او رئیس دانشگاه آزاد است و البته باید بررسی شود این رئیس چند شغل دارد.

میرزایی در گفت و گویی با اشاره به حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات گفت: حادثه دانشگاه مصیبتی بود که برای همه ما پیش آمد و اصلا نمی توانیم صرفا نام حادثه را روی آن بگذاریم. اما اینکه چرا در کشور ما اینگونه اتفاقات به وفور رخ می دهد، باید بررسی شود این مشکل ساختاری است یا افراد مقصرند؟

نماینده ایلام در مجلس ادامه داد: آیا در ساختار دانشگاه آزاد قسمتی برای پیگیری این مسائل وجود دارد که این مسائل مرتبا در آنجا چک و پیشگیری شود، یا خیر؟ یا اینکه افراد و مدیران مقصرند؟

میرزایی با اشاره به چندشغله بودن مدیران دانشگاه آزاد گفت: ایجاد مشکلاتی که چند مدیریتی بودن افراد ایجاد می کند از بدیهیات است و نیازی به کشف ندارد. برای سازمانی مثل دانشگاه ازاد که بزرگترین داشنگاه کشور در نوع خود است، افرادی که به جهت ریاست و مسئولیت در این نهاد انتخاب می شوند باید یک شغل داشته باشند و این طبیعی است که اگر یک فرد در یک کار تمرکز نداشته باشد نمی تواند ان را مدیریت کند و درگیری در چند نقطه مدیریتی قطعا باعث مشکلات بسیاری می شود و این موضوع ناگزیر است.

او با بیان اینکه در نهادهای دیگر هم چند شغله بودن مدیران همین نتایج را به بار اورده، اظهار داشت: این مدیران از جلسه ای به جلسه دیگر می روند و فرصت دغدغه مندی سازمان های خود را ندارند. در نتیجه بازخوردها بررسی نمی شوند و برهمین اساس بازدهی ها پایین است؛ چراکه مدیران چند شغله به حل این مشکلات نمی رسد.

میرزایی ادامه داد: امیدوارم همانطور که مسئولین و رهبری به این مسئله ورود کردند و تاکید به برخورد با عوامل حادثه داشتند، این برخورد مشمول مرور زمان نشود و یکبار برای همیشه مدیریت را در کشور ساماندهی کنیم و از این وضعیت چند شغله ها خارج شویم.

ولایتی رئیس هیات امناست اما در درجه اول طهرانچی مقصر است کما اینکه او رئیس دانشگاه آزاد است و البته باید بررسی شود این رئیس چند شغل دارد.

او همچنین تصریح کرد: برخی مدیران همچنان که در دانشگاه آزاد مدیریت و تدریس می کنند، در دانشگاه ها ی دولتی هم تدریس می کنند در شوراهای متعدد هم عضو هستند. باید از لحاظ ساختاری این مسائل را درست کنیم.

او با اشاره به اعتراضات دانشجویان و خانواده های آنها پس از حادثه واژگونی اتوبوس گفت: اعتراض مردم به حق است. اما مصیبت های مشابه و بازخورد های آنها باید باعث شود ما خود را اصلاح کنیم.

میرزایی با اشاره به بحث های مربوط به احتمال استعفای ولایتی از دانشگاه آزاد گفت: اگر قرار است ولایتی استعفا دهد و مدیر چند شغله دیگری بیاید، چیزی تغییر نمی کند، نباید به نقطه ای برسیم که بگوییم خدا پدر ولایتی را بیامرزد، بیم من از این است که اصلاح افراد و جایگزین آنها گزینه های یکسان و شبیه به هم باشد.

او گفت: به دلیل این که حرفه ای برخورد نمی کنیم، امکان دارد فرد سیاسی دیگری به این شکل جایگزین شود.

میرزایی همچنین تصریح کرد: آقای هاشمی استثنا بود و دانشگاه آزاد را مثل فرزند خود می دانست. ما نباید انتظار داشته باشیم در دانشگاه ازاد کسی مثل او بیاید و یا مثل مرحود هاشمی دلسوز باشد. ایشان بنیانگذار دانشگاه ازاد بود و تکرار نشدنی است.

او درباره ویژگی های ریاست دانشگاه آزاد تاکید کرد: باید فردی بیاید که چند شغله نباشد و همه وقت خود را برای دانشگاه بگذارد. دانشگاه آزاد انقدر مسئله دارد که اگر فردی تمام وقت هم کار کند بازهم مسائلی می ماند که به آنها رسیدگی نشده است.

میرزایی درباره انفعال فراکسیون امید و عدم واکنش صریح وشفاف در خصوص حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان گفت: فراکسیون امید اعضایی دارد که نسبت به این موضوع واکنش نشان داده اند. سخنگوی فراکسیون امید هم نسبت به این موضوع اعلام موضع کردند. من سزاوار نمی دانم برخی دوستان اصلاح طلب با هر موضوعی فراکسیون را نشانه بروند و تسویه حساب سیاسی کنند.

او درباره دیدار مسئولین با خانواده های داغدار حادثه مذکور ادامه داد: مصیبت ها از این نوع جبران ناپذیر است و نباید به نیت عکس یادگاری به دیدار آنها برویم، در صورتی می توانیم داغ خانواده ها را کم کنیم که اصلاحاتی در سیستم مدیریتی ایجاد کنیم، مدیریت های چندگانه را اصلاح کنیم، مدیران چند شغله را برکنار کنیم یا شغل های آنها را کم کنیم.

میرزایی ادامه داد: در مورد هزینه های دانشگاه و پول هایی هم که از دانشجوها گرفته می شود باید بررسی هایی صورت بگیرد و اگر سواستفاده و هزینه نابه جایی صورت می گیرد به ان رسیدگی شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:38 - 1397/10/11
بایدبایدباید...!نمیدانیم این بایدها چه موقع عملی میشوند؟! یک مرد میخواهدکه این بایدها را به مرحله اجرابرساند ومردم را از شر مدیران نالایق طماع نجات دهد.مگریک آدم چند شکم داردکه برای سیر کردنش مجبور باشدچندین شغل کلیدی وپردرآمدداشته باشد.والله انصاف نیست
France
03:00 - 1397/10/11
غلط کردن باید بدون اغماض و ترحمی بشدت مجازات شوند آنها دروغ مصلحتی میگویند معذرت خواهی به چه درد میخورد
France
03:00 - 1397/10/11
غلط کردن باید بدون اغماض و ترحمی بشدت مجازات شوند آنها دروغ مصلحتی میگویند معذرت خواهی به چه درد میخورد
Iran, Islamic Republic of
04:39 - 1397/10/11
الآن میگی چند شغله ست؟
Iran, Islamic Republic of
07:06 - 1397/10/11
زورت به ولایتی که سی و چند تاشغل داره نمیرسه اومدی فشار اوردی به پایین دستی ولایتی!؟
Iran, Islamic Republic of
07:16 - 1397/10/11
جلال میرزایی الآن وقت عقده گشایی نیست مقصر اصلی میرزاده و جاسبی هستند طهرانچی که تازه از گرد راه رسیده!!!
Iran, Islamic Republic of
07:27 - 1397/10/11
تمام بدبختی ملت بخاطراین است که کسی مدیریت بلد نیست حالا مدیری که چندتا شغل دار بماند قانون باید اصلاح شود بااین قانون مدیران چند شغله وضع همین است هرکس که بیاید
Iran, Islamic Republic of
07:30 - 1397/10/11
هم طهرانچي و هم ولايتي بايد يا استعفا بدن يا اخراجشون كنن
United Arab Emirates
07:45 - 1397/10/11
اگر در گوشه ای از آن سوی دنیا حادثه ای اتفاق بیافتد و چند نفر فوت کنند رسانه ملی ما آنرا با آب وتاب اعلام می کند ودر کشور مربوطه عزای عمومی اعلام می کنند متاسفانه در کشور ما نظیر این حوادث مرتب اتفاق می افتد و راحت ازکنار آنها می گذریم .واین حادثه نیز تا چند روزی داغ است و مسئولان مانند حوادث مشابه دیگر آنرا فراموش می کنند !!
Iran, Islamic Republic of
08:01 - 1397/10/11
طهرانچی . عراقچی. حناچی. تخت روان چی...
Iran, Islamic Republic of
08:24 - 1397/10/11
ولایتی ۴۰شغله استعفا استعفابرو
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1397/10/11
حیف از جوانهایی که هرساله به علت سهل انکاری عده ای چشمشون از این دنیا بسته میشه .اما تا حالا چشم هیچ مسولی باز نشده .چون نمیدونه داغ جون چقدر سخته .چون نمیدونه چشم انتظاری و ناامیدی از نیامدن پاره وجودش چقدر سخته .امیدوارم شما هم به درد غم جوان گرفتار بشید تا بفهمید درد به استخوان رسیدن یعنی چه
Iran, Islamic Republic of
10:22 - 1397/10/11
از کرباسچی ، غافل نشید.که اصل این کثافت کاریا و مجوز ساخت اون جا ، از طرف این ملیجک بوده
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1397/10/11
این نماینده مجلس هم به طهرانچی گیر داده که مردم یادشون بره مقصر اصلی ولایتی با ۳۸شغل این اقای مجلسی با این حرفها هم داره به ولایتی ۳۸ شغله خوش خدمتی میکنه هم اینکه ذهن مردم به یه سمت دیگه سوق بده در صورتی که ولایتی ۳۸ شغله با ۷۰ .۸۰ سال سن مقصر اصلی این حادثه است
Iran, Islamic Republic of
23:06 - 1397/10/11
پیدا کن پرتقال فروشو !،،مومن خدا الان وقت تقابل وسیاسی کاری نیست خوشما چرا چندتا شغل داری ؟؟ خدا همه رو شفا بده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج