نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!
۸۱۴۹۰۴
۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۳
۲۷۶۳۸ 
جکی‌چان را سال‌های سال است که می‌شناسیم، این هنرپیشه هنگ‌کنگی چیزی حدود ۱۵۰ فیلم‌بلند در کارنامه خود دارد و در سال ۲۰۱۶ با درآمدی بیشتر از ۶۱ میلیون دلار توانست به عنوان یکی از پولساز‌ترین بازیگران جهان مطرح شود.

برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: جکی‌چان را سال‌های سال است که می‌شناسیم، این هنرپیشه هنگ‌کنگی چیزی حدود ۱۵۰ فیلم‌بلند در کارنامه خود دارد و در سال ۲۰۱۶ با درآمدی بیشتر از ۶۱ میلیون دلار توانست به عنوان یکی از پولساز‌ترین بازیگران جهان مطرح شود.

جکی‌چان این روزها چیزی از مال دنیا کم ندارد اما برای رسیدن به این مال و منال تلاش زیادی کرده و جالب است بدانید زمانی که جکی تنها ۵ سال بیشتر نداشت،‌ خانواده‌اش به دلیل مشکلات مالی می‌خواستند فرزندشان را به یک پزشک انگلیسی بفروشند. خوشبختانه این تصمیم صورت نگرفت اما در نهایت جکی در سن ۷ سالگی برای زندگی به یک پانسیون در هنگ‌کنک منتقل شد.

جکی‌چان را بیشتر به‌خاطر بازی در فیلم‌های اکشن و بامزه می‌شناسیم، حتماً می‌دانید که بیشتر بدل‌کاری‌هایی که از جکی‌چان در این فیلم‌ها شاهد هستیم توسط خودش انجام می‌شود و مهارت خود را در هنرهای رزمی مدیون تلاش زیادی است که در این زمینه انجام داده. جکی‌چان از هفت‌سالگی چیزی حدود ۱۰ سال نزد یکی از بهترین استادان هنرهای رزمی دوره‌های مختلف کونگ‌فو را پشت‌سر گذراند و هنرپیشگی‌ خود را از ۸ سالگی شروع کرد.

بدون شک فیلم‌های زیادی از جکی‌چان دیده‌اید، اما همان‌گونه که گفتیم این هنرپیشه پرکار چیزی حدود ۱۵۰ فیلم در کارنامه خودش دارد و بعید به‌نظر می‌رسد کسی پیدا شود که تمامی این فیلم‌ها را بخواهد ببیند، به‌همین منظور در ادامه فهرستی از بهترین فیلم‌های جکی‌چان را گردآوری کرده‌ایم تا اگر هوس تماشای فیلم‌های جکی‌چان به سر شما زده است یکی از این فیلم‌ها را انتخاب کنید.

فیلم عملیات کندر (Operation Condor)

نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!

این فیلم در دنیای سینما با نام زره‌ خدایان ۲ (Armour Of God)‌، نیز شناخته می‌شود و فیلم‌ عملیات کندر در زمان ساخت خود یکی از پرخرج‌ترین فیلم‌های هنگ‌کنگی شناخته شد و ساخت آن چیزی حدود ۱۵ میلیون دلار خرج روی دست تهیه‌کنندگان گذاشت. در فیلم عملیات کندر جکی‌چان در نقشی جذاب و بامزه ظاهر شد و توانست این فیلم را از مرزهای هنگ‌کنگ فراتر ببرد و به موفقیتی جهانی دست پیدا کند.

فیلم عملیات کندر حدود ۲ سال پس از اکران فیلم ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه کریستالی ساخته شد و ماجراجویی‌هایی را از جکی‌چان در این فیلم شاهد بودیم که مشخص بود تقلید‌هایی از فیلم قلمرو جمجمه کریستالی است.

اما اگر فیلم‌های جکی‌چان را دیده باشید حتماً با ما هم‌ عقیده‌ هستید که این هنرپیشه خنده‌رو همیشه مبارزه‌های رزمی و نفس‌گیر را با صحنه‌های بامزه و جالب تلفیق می‌کند تا در کنار هیجان فیلم، لبخندی هم روی لب تماشاچیان بنشیند. این فرمول جواب داده است و یکی از دلایل موفقیت‌ و محبوبیت آثار جکی‌چان را می‌توان صحنه‌های پرزد و خورد و بامزه این فیلم‌ها دانست.


فیلم رستوران سیار (Wheels On Meals)

نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی‌چان

سامو هونگ یکی از هنرپیشه‌ها و کارگردانان مطرح هنگ‌کنگ است، یوئن بیائو نیز به‌عنوان یکی دیگر از ستاره‌‌های فیلم‌های هنگ‌کنگی شناخته می‌شود، این دو چهره برجسته سینمای هنگ‌کنگ آشنایی دیرینه‌ای با جکی‌چان دارند و در گذشته با یکدیگر به مدرسه هنرهای رزمی و آکروباتیک می‌رفتند. پس از مدتی این سه تن را در فیلم‌ها در کنار یکدیگر شاهد بودیم.

فیلم‌ رستوران سیار محصول سال ۱۹۸۴ ماحصل همین همکاری است و طبق معمول شاهد صحنه‌های اکشن و بامزه بسیار زیادی در این فیلم هستیم. در این فیلم شاهد روایت داستان دو پسر عمو هستیم که رستوران سیار دارند و برای نجات یک جیب‌بر زیبا و مرموز از دوست خود که یک کارآگاه خصوصی است کمک می‌گیرند.


فیلم آقای نازنین (Mr.Nice Guy)

نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی‌چان

در این فیلم یک بار دیگر سامو هونگ پشت‌ لنز دوربین قرار گرفت تا کارگرانی فیلم آقای نازنین را برعهده بگیرد. داستان این فیلم همانند بسیاری دیگر از آثار جکی‌چان از درگیری با خلافکاران حکایت دارد و یک خانم خبرنگار با نام دایانا از کارهای تبهکارانه یکی از خلافکاران بزرگ با نام جیان کارلو فیلم‌ می‌گیرد. سپس دست این خانم خبرنگار که از دست‌ برقضا بسیار زیبارو نیز هست رو می‌شود و جکی‌چان برای نجات دایانا آستین بالا می‌زند و کارهای غیرممکن را ممکن می‌کند.

فیلم آقای نازنین صحنه‌های جذاب زیادی دارد اما بهترین صحنه این فیلم زد و خورد بامزه‌ای است که در یک فروشگاه بزرگ رخ می‌دهد. فیلم آقای نازنین توسط شرکت پخش‌فیلم نیولاین (New Line) در اختیار سینماها قرار گرفت و تفاوت‌های زیادی را میان نسخه ژاپنی این فیلم و نسخه جهانی آن شاهد هستیم.


فیلم من کیستم؟ (Who Am I)

نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی‌چان

جکی‌چان یک هنرپیشه بین‌المللی است و با بیشتر کشورها برای ساخت فیلم همکاری کرده است، فیلم من کیستم نیز ماحصل همکاری جکی‌چان و کشور آلمان است و همان‌گونه که از نام فیلم پیداست با داستانی از فراموشی حافظه طرف هستیم. در این فیلم جکی‌چان که یک مامور کارکشته است و برای یک سازمان جاسوسی مخوف کار می‌‌کند در یک عملیات دچار فراموشی می‌شود.

جکی‌چان که در میان اعضای یک قبیله گیر افتاده و حافظه‌اش را هم از دست داده از اعضای این قبیله دائم می‌پرسد که من کیستم و همین امر باعث می‌شود که او را با نام «من کیستم» صدا بزنند. سپس جکی‌ با سازمان جاسوسی که در آن کار می‌کرد درگیر می‌شود و طبق معمول دمار از روزگار افرادی که این بلا را به سر او آورده بودند در می‌آورد. فیلم من کیستم صحنه‌های اکشن و بامزه زیادی دارد و مطمئن باشید با دیدن بازی جذاب و خنده‌دار جکی‌چان در این فیلم، لبخند روی لب‌های شما خواهد نشست.


فیلم شورش در برانکس (Rumble in the Bronx)

نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی‌چان

این فیلم در ایران با نام جنجال در شهر نیز شناخته می‌شود و با فیلمی طرف هستیم که بسیاری این فیلم را نقطه‌عطف آثار جکی‌چان می‌دانند چرا که فیلم شورش در برانکس باعث شد جکی‌چان در آمریکا شناخته شود و موفقیت‌های زیادی را پس از این فیلم از جکی‌چان در هالیوود شاهد بودیم.

در فیلم شورش در برانکس جکی‌چان در نقش جوانی ساده و خوش‌قلب با نام کئونگ برای شرکت در مراسم ازدواج عمویش سفر می‌کند. اما به‌ناگاه گرفتار تبهکاران می‌شود و به‌ناچار به لطف هنرهای رزمی و توانایی بالایی که در این زمینه دارد موفق می‌شود حساب تبهکاران را کف دستشان بگذارد. جکی‌چان برای بازی در این فیلم از جان و دل مایه گذاشت و در حین انجام صحنه‌های بدل‌کاری، مچ‌ پایش شکست. البته اگر جکی‌چان را بشناسید حتماً به‌خوبی می‌دانید که او از شکستگی استخوان و آسیب‌هایی از این دست ابایی ندارد و بدل‌کاری‌های او به اندازه‌ای مخاطره‌انگیز است که حتی هیچ‌ شرکت بیمه‌ای حاضر به بیمه‌کردن جکی‌چان نشده.


فیلم پروژه اِی (Project A)

نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی‌چان

یک بار دیگر سامو هونگ، یوئن بیائو و جکی‌چان در فیلم پروژه‌ اِی در کنار هم حضور پیدا کردند. این سه‌هنرمند هنگ‌کنگی داستان این فیلم را به حدود ۲ قرن قبل بردند تا با سبکی قدیمی، روایتی از نبرد با دزدان دریایی چینی را به تصویر بکشند.

در فیلم پروژه اِی، دزدان دریایی کنترل دریا را در اختیار داشتند و از دست دولت و ارتش هم کاری ساخته نبود تا اینکه جکی‌چان و یارانش دست به کار می‌شوند و کاری می‌کنند کارستان و حساب دزدان دریایی را کف دست‌شان می‌گذارند. چند اثری که قبل از فیلم پروژه‌ اِی ساخته شده بود موفقیت زیادی را برای جکی‌چان به‌دنبال نداشت اما این فیلم توانست یک بار دیگر نام جکی‌چان را سر زبان‌ها بیاندازد.


فیلم سوپر پلیس (SuperCop)

نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی‌چان

اگر فیلم‌های جکی‌چان را دنبال کرده باشید حتماً با مجموعه‌فیلم‌های داستان پلیس (Police Story)، آشنا هستید، فیلم سوپر پلیس درواقع سومین قسمت از این مجموعه فیلم‌های پرطرفدار بود و تنها قسمتی از این مجموعه فیلم‌ها به‌حساب می‌آید که توسط جکی‌چان کارگردانی نشده بود.

در این فیلم در کنار جکی‌چان شاهد حضور میشل یئو، دیگر سوپراستار هنگ‌کنگی نیز بودیم. میشل یئو به همراه جکی‌چان در فیلم سوپر پلیس صحنه‌های بسیار پر زد و خوردی را با قطار و هلیکوپتر رقم زدند و انصافاً باید گفت کمتر فیلمی را دیده‌ایم که نقش اول آن شخصاً بدل‌کاری‌های مخاطره‌آمیزی همانند فیلم سوپر پلیس را انجام دهد. این فیلم به موفقیت بسیار زیادی در گیشه‌ها دست‌‌پیدا کرد و به لحاظ هنری نیز یکی از آثار برجسته جکی‌چان به‌حساب می‌آید. سوپر پلیس به اندازه‌ای جذاب بود که حتی کوئنتین تارانتینو، کارگردان نام‌آور هالیوودی نیز این فیلم را تحسین کرد و مدعی شد سوپر پلیس یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های او به‌حساب می‌آید.


فیلم استاد مست (Drunken Master)

نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی‌چان

فیلم استاد مست که در میان ما ایرانی‌ها با نام میمون مست و استاد بی‌کله نیز شناخته می‌شود یکی از شاهکارهای جکی‌چان است، این فیلم درواقع اولین فیلمی بود که جکی‌چان در آن هنرهای رزمی را با چاشنی شوخی و خنده ترکیب کرد و مدلی جدید از فیلم‌های اکشن را ارائه نمود. فیلم استاد مست جکی‌چان را به شهرت زیادی رساند و به‌عنوان معروف‌ترین هنرپیشه هنرهای رزمی آسیا بعد از بروس‌لی فقید شناخته شد.

موفقیت این فیلم باعث شد تا چندین سال بعد، نسخه دوم آن هم ساخته شود که به این فیلم هم در این فهرست اشاره‌ای می‌کنیم.


فیلم استاد مست ۲ (Legend Of the Drunken Master)

نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی‌چان

بسیاری از منتقدین فیلم استاد مست ۲ را یکی از بهترین بدل‌کاری‌های جکی‌چان می‌دانند و صحنه نبرد پایانی فیلم استاد مست ۲ به‌عنوان یکی از بهترین زد و خورد‌‌ها در میان فیلم‌های جکی‌چان شناخته می‌شود. طرفداران جکی‌چان به‌خوبی می‌دانند که وی در کنار هنر و تعهدی که به کارش دارد به‌عنوان یکی از سلبریتی‌های انسان‌دوست و با اخلاق شناخته می‌شود.

در فیلم استاد مست شاهد نوشیدن مشروبات الکلی از جانب جکی‌چان و استادش بودیم، این مواد به جکی‌چان قدرت بیشتری در مبارزه می‌داد. درصورتی که چنین چیزی واقعیت ندارد، جکی‌چان نیز که از این قضیه ناراحت بود فیلم استاد مست ۲ را به‌عنوان اصلاحیه‌ای برای نسخه اول این فیلم ساخت تا ثابت کند که الکل نه‌تنها ویژگی مثبتی ندارد بلکه در مبارزه و زندگی نیز مخرب است و هیچ دلیل برای استفاده الکل وجود ندارد.


داستان پلیس (Police Story)

نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی‌چان

جکی‌چان پس از فتج سینماهای آسیا به فکر حضور در پرده نقره‌ای سینماهای آمریکا افتاد و فیلم محافظ (Protector)، را منتشر کرد که این فیلم موفقیت‌های خوبی برای او به‌دنبال نداشت، در نتیجه برای فیلم بعدی‌اش شخصاً وارد عمل شد و کارگردانی فیلم داستان پلیس را به‌عهده گرفت. این فیلم به‌سرعت توانست به یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های جکی‌چان تبدیل شود. جکی‌چان در کنار بازی و کارگردانی، نویسندگی فیلم داستان پلیس را نیز بر عهده گرفت و این فیلم در سال ۱۹۸۶ توانست جایزه بهترین فیلم جشنواره هنگ‌کنگ را از آن خود کند.

جکی‌چان فیلم داستان پلیس را بهترین فیلمی می‌داند که تاکنون ساخته است و با این حساب حیف است اگر به تماشای این فیلم ننشینید.

در این قسمت به پایان فهرست برترین فیلم‌های جکی‌چان رسیدیم، همان‌گونه که اشاره کردیم جکی‌چان بیشتر از ۱۰۰ فیلم در کارنامه خودش دارد که انصافاً یکی از دیگری بهتر است، به این ترتیب اگر شما هم از طرفداران جکی‌چان هستید و فیلم زیبایی را از او سراغ دارید که به آن اشاره نکردیم، در قسمت نظرات ما و سایر کاربران را در جریان نام و اطلاعات فیلم‌های محبوب خود از جکی‌چان قرار دهید.

انتشار یافته: 38
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1397/10/12
برترینها تو هم کرم داریا
پاسخ ها
آرض
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
خخخخخخخخ
آرش
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
آرض نه آرش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
این عمو جکی ام دل داره دیگه نمیتونه که همش کتک بزنه و کتک بخوره بالاخره این وسطام یه دوتا کار دیگه ام باید انجام بده
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1397/10/12
استاد مست 2 شاهکارررررررررررر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
خدا قوت عمو جکی همین فرمون برو جلو که داری عمو جانی و میگیری
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1397/10/12
اونکه تو شبکه کیش بود اسمش چی بود
پاسخ ها
7
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
جکی عزیزی
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
Shinjuku Incident 2009
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
جالب اینجاست اون فیلمی که تو شبکه کیش بدون سانسور پخش شد ولی اینجا خود فیلم رو سانسور کردین یعنی ما کجای دنیا هستیم خودمان خبر نداریم، چون خودمون رو هم روی نقشه پیدا نکردم
مریم
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
متاسفم برا خبرگزاریها
میخوان اینقدر به این مسئله بپردازن که همه برن قسمت مستهجن فیلم رو ببینن و قبح گناه براشون بریزه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
حادثه شینجوکو
Logan
Sweden
۰۴:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
Shinjuku Incident 2009
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
خسته نباشی دلاور خسته نباشی پهلوون بالاخره یه نفر پیدا شد بزن دک و دهن صدا و سیمارو سرویس کنه آفرین عمو جکی بازم از این فیلما کار کن و بفرست برا صدا و سیما
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1397/10/12
جکی از بروسلی خجالت نکشیدی اف برتو
پاسخ ها
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
یعنی اگه الان استادش زنده بود یه اوووودا می‌گفت و یه لگد میزد که جکی دیگه این کارا از یادش بره
United Arab Emirates
10:10 - 1397/10/12
این بدبخت ۵۰ ساله داره بدون حاشیه کار میکنه . تنها حاشیه رو هم توی کیش براش درست کردن .
پاسخ ها
بدون نام
Switzerland
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
البته یه تذکر کوچیک
پنجاه ساله توی صدا و سیما بی حاشیه نقش بازی می کنه
;)
Germany
10:49 - 1397/10/12
خودما ایرونیا حاشیه سازیم اینا که براشون امر عادی هست کارمون ازحاشیه درست کردن برای بازیگرای ایرونی رسیده به اینا
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1397/10/12
جکی چان به درد کودک و نوجوان میخوره
من بچه بودم خیلی دوست داشتم ولی الان حوصله ام نمیگیره فیلم رزمی نگاه کنم
Iran, Islamic Republic of
11:27 - 1397/10/12
مجله چرا از این آدم فاسد عکس گذاشتی این مردک به زنش خیانت کرده، خیانت می فهمی یعنی چی؟
مجازاتش طبق شرع اسلام اعدامه اعدام
پاسخ ها
سپیده
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
واو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
تند نرو حاجی اون صدات و نمیشنوه
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1397/10/12
مجله لطفا دیگه در مورد این مفسد فی الارض مطلب نذار
خیلی خوشم میومد ازش ولی دیگه از چشمم افتاد
پاسخ ها
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
خدا شفا بده این ملت عزیز ایران رو
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
من خودم فیلم شبکه کیش رو ندیدم و هیچ وقت هم دنبالش نمیرم ببینم چی بوده ... کارهای جکی جان رو هم در حد پخش شبکه 1 و 2 و 3 دیدم
سپیده
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
عجب
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1397/10/12
حالاا تا یکسال تیتر خبرات جکی هست مثل خاشقچی کوشتی مارو بابا بسه...ی کم جنبه داشته باش برترین ها
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1397/10/12
میگن جکی تو فیلمای بروسلی نقش کتک خور بروسلی رو داشته مثل اینکه بروسلی کم زده بودش
Iran, Islamic Republic of
14:51 - 1397/10/12
بابا چی کار بدبخت دارین خیانت کرده که کرده میخواین یه تیم بسیج کنیم بریم کلش رو بکنیم؟
United States
15:33 - 1397/10/12
اسم فیلمی که تو کیش بازی کرد و نمایش دادند چی هس؟
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1397/10/12
اون خانم زنش بوده دیگه الکی شلوغش نکنین
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1397/10/14
با افتخار میگم که همرو دیدم و عاشق این بشر هستم
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1397/10/14
تو عمرش ترتیب یک زن رو داد مسخره‌ای ایران روزی ده بار ترتیب این بدبخت رو میدن
Iran, Islamic Republic of
03:33 - 1397/11/09
سلام ببخشید اگه بخام تمامی فیلم های جکی چان رو پیدا کنم باید چیکار کنم؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج