طرح «معلم تمام وقت» ابلاغ شد
۸۱۵۳۰۲
۱۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
۷۰۴۰ 
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح «معلم تمام‌‌وقت» به امضای رئیس‌جمهور رسید و به آموزش‌ و پرورش ابلاغ شد.

خبرگزاری فارس: علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌ و پرورش استان‌های کشور اظهار کرد: در خصوص بیمه‌ها با مصوبه دولت، بیمه تکمیلی ایثارگران به دستگاه اجرایی واگذاری شده است.

و برای تأمین بیمه شاغلان به اعتبار نیاز داریم که چون از طریق بودجه آموزش‌ و پرورش امکان‌پذیر نبود، مقرر شد شرکت بیمه دی از آبان ماه خدمت‌رسانی به ایثارگران شاغل را ادامه بدهد و اعتبار آن را سازمان برنامه تأمین کند و سازمان برنامه ابلاغ کرده است که اعتبار بیمه ایثارگران بازنشسته از طریق دستگاه ذی‌ربط که سازمان بازنشستگی است، تأمین شود.

وی با اشاره به بیمه تکمیلی فرهنگیان، اظهار کرد: بیمه تکمیلی کارکنان وزارت آموزش‌ و پرورش به دلیل نارضایتی از شکل صندوقی باید تغییر رویکرد می‌داد و به این دلیل رایزنی با ۱۱ شرکت انجام شد و آنچه در حال حاضر ابلاغ‌ شده است بدون محدود کردن خدمات و شوک قیمتی است و پرکاربردترین خدماتی که شناسایی کردیم، همین دو شکل «الف» و «ب» است که ۹ خدمت بدون سقف در آن گنجانده‌ شده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: در طرح بیمه محدودیت‌هایی داشتیم که تحلیل هزینه برای شرکت بیمه تقریباً 5.1 درصد بیشتر سود ندارد و بسیاری از شرکت‌ها به همین دلیل وارد قرارداد با آموزش‌ و پرورش نمی‌شوند.

الهیار ترکمن بابیان اینکه در خصوص تأمین نیرو نامه‌ای به سازمان امور اداری و استخدامی داده‌ایم، گفت: از سازمان امور اداری و استخدامی پاسخ داده شد که آموزش‌ و پرورش مازاد نیروی انسانی دارد و به همین دلیل در گرفتن مجوز برای تأمین نیروی انسانی با چالش روبه‌رو هستیم که باید هرچه زودتر سند جامع نیروی انسانی نهایی شود.

وی خاطرنشان کرد: طرح معلم تمام‌وقت به امضای رئیس‌جمهور رسیده است و به آموزش‌ و پرورش ابلاغ‌ شده است که به‌زودی برای اجرا به ادارات کل استان‌ها نیز ابلاغ خواهد شد و همچنین برای غذای مدارس شبانه‌روزی تأمین اعتبارشده است و مستقیماً به‌ حساب مدارس واریز شده است.

معاون وزیر آموزش وپرورش در ادامه تصریح کرد: در لایحه بودجه سال ۹۸چند ویژگی تبدیل تهدیدها به فرصت، توسعه اقتصاد مقاومتی، صیانت از اشتغال، تأمین معیشت، ارتقای شاخص‌های سلامت و عدالت اجتماعی مدنظر قرارگرفته است.

وی با اشاره به اصلی‌ترین اصلاحات ساختاری که در لایحه بودجه انجام‌گرفته است، اظهار کرد: این اصلاحات شامل کاهش استفاده از درآمدهای ارزی که از 27 میلیارد دلار به 21.7 میلیارد دلار کاهش‌ یافته، برنامه‌ریزی و نگاه پایدار به بودجه بر اساس سازوکارهایی که در تبصره‌ها پیش‌بینی‌شده، الزام صندوق‌های بازنشستگی به افزایش کارایی و کارکرد بنگاه‌های وابسته به‌نحوی‌که بخشی از کسری‌های پرداخت حقوق بازنشستگان از منابع داخلی آنها کمک گرفته شود، اصلاح فرآیندی در آموزش‌ و پرورش، اولویت‌بندی به تخصیص پروژه‌های عمرانی، هدفمند کردن مصرف درآمدهای اختصاصی دستگاه‌ها و مصرف مبتنی بر نیاز، ممنوعیت ایجاد مراکز آموزشی عالی و انتقال دانشگاه‌های وابسته دستگاه‌های اجرایی به وزارت علوم، حذف موازی‌کاری‌ها، ممنوعیت ایجاد واحدهای اداری جدید در شهرستان و افزایش شفافیت و انضباط بودجه‌ای است.

الهیار ترکمن اظهار کرد: دربند «ب» تبصره 21 به آموزش‌ و پرورش اشاره‌ شده است که در حوزه سیاست‌های اصلاحات ساختاری پیش‌بینی‌شده است که شامل 10 درصد از دانش‌آموزان به‌صورت خرید خدمات از بخش غیردولتی تحت پوشش ببریم و البته آموزش به‌صورت رایگان ارائه خواهد بود، کاهش ادارات مناطق و نواحی مستقر در مراکز استان‌ها است که باید حداکثر به ۶۲ واحد برسد و خرید خدمات آموزشی برای تأمین نیروهای پژوهش‌سراها و راهنمایان تعلیماتی، مربیان بهداشت و متصدیان آزمایشگاه است که 30 درصد تا پایان سال 98 و 58 درصد تا پایان سال 99 از این حوزه تأمین می‌شوند و در نهایت تجمیع ادارات آموزش که تعداد دانش آموزان آن زیر ۵۰۰۰ نفر است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1397/10/12
بیمه تکمیلی آ.پ.یکی از آشغال تربن انواع بیمه های تکمیلی هستش.
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1397/10/12
اقای اللهیار امثال تو و بطحایی هستند که سابقه یک ساعت تدریس در مناطق رو ندارید .آ.پ رو نابود کردید.تواین ۲۰سال گذشته ده ها طرح اومده و رفته که زخمهای عمیقی بر تمام پیکر ا.پ زده.شماها ا پ رو به گداخونه.تبدیل کردید.
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1397/10/12
وقتی برای معلم ها ارزشی قائل نیستید، پس منتظر ساخته شدن زندان های بزرگتری و نداشتن امنیت آماده شوید
Iran, Islamic Republic of
16:58 - 1397/10/12
از وزیر بهداشت یادبگیرند بی عرضه ها
Iran, Islamic Republic of
17:40 - 1397/10/12
خدایا فرهنگیان توی این مملکت چه گناهی کردند که گرفتار همچو آدمای بیسواد و بی عرضه شده که شیفته قدرتند و فارغ از خدمت
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1397/10/12
امروز پس از چهار ماه شیر دادند به مدرسه ها البته ای کاش شیر بود آب سفید جالب اینه که علنا گفتند این شیر برای دانش آموزانه و معلما نباید بخورند ای خاک بر سر مسئولین بی لیاقت آموزش و پرورش آموزش و پرورشی که از اول مهر تا به امروز هنوز بابت کلاس شیفت دوم یه ریال هم حقوق نداده
United States
18:02 - 1397/10/12
می دونید بیمه رو چه جوری تحمیل کردید به خدا با این وضع نمیدونم چه جوری پدر و مادرم رو بیمه کنم؟ اینه تکریم معلم؟ اینه تکریم جایگاه پدر و مادر؟ آنها رو بستگان درجه۲ در نظر گرفته اند و دو برابر حق بیمه خواستارند و مزایای چندانی هم به بیمه ی آنها اختصاص ندارد.
Iran, Islamic Republic of
02:41 - 1397/10/13
اگر واقعا درمقام خود احساس مسئولیت میکنی ومیخواهی واقعیت آموزش وپرورش را آشکارا وبه عینه ببینی،دستوربده امتحانات نوبت اول ودوم سال جاری راباجدیت وبدون مسامحه درنمره دادنهای کیلویی برگزارکنند،آنوقت خروجی وموفقیت یکساله دستتان میآیدآنوقت می بینید که ۹۰درصداین بودجه کلان درآ.پ به زباله میریزدوبازدهی درحدناچیزاست.آنگاه می فهمیدکه عدم توجه به معاش ومعیشت معلم،چه خاکی برسر آ.پ کرده است.آنگاه می فهمیددانش آموزی که درخانه مشکل معیشت وفرهنگ دارددرکلاس درس کالبدبی روحی بیش نیست.آنگاه می فهمیدکه دادن نمره های کاذب وآمارهای دروغین رشد تحصیلی چه کلاه گشادی برسر دانش آموز ووالدین بیچاره شان گذاشته.آنگاه می فهمید که این بی سوادان مدرک به دستی را که تولید کرده ایدچگونه به دانشگاه میروندوچگونه مدرک میگیرندوپس از سالها بیکاری ودربدری چگونه به سراغ مشاغل کاذب ودردسرساز میروند!آقای وزیر وآقایان وزرای قبلی آ.پ چه کردیدبا فرزندان این مرز وبوم؟!چرا معلم رامجبوربه ماله کشی وسرپوش گذاشتن براوضاع اسف بارتعلیم وتربیت میکنید؟!ولله شما درپیشگاه خداوندواین بچه هایی که آینده شان به تباهی کشیده شده مسئولید.شما درمقابل تمامی معضلات اجتماعی به بارآمده از تعلیم وتربیت غلط مسئولید.ازخدابترسیدوبه آشفته بازارنظام تعلیم وتربیت توجه کنیدوسرکیسه رانگیرید وته آنرا شل!باچه زبانی باید گفت که حال آ.پ خراب است وسالهاست که ازاین حال خراب دررنج است؟!!چگونه؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1397/11/02
به جای اینکه ماهواره وموشک هوا کنید حق وحقوق کارگران معلمان ......را بدهید گنده گنده صحبت نکنید
Iran, Islamic Republic of
23:46 - 1397/11/06
مسئولین ماشاالله بیت المال (بهترین مال) در اختیار،ما با یه پول که مخارج یه بچه رو هم تامین نمیکنه،باید یک زندگی رو اداره کنیم. فقط باید حقوق دادن ،ما رو روانی کردن،هرطور حساب میکنی با مخارج زندگی جور در نمیاد، شده یک سودوکوی حل نشدنی،که هیچ معلم اندیشمندی نمیتونه این زندگی رو مطابق این درآمد اداره کنه. فقط مگه معجزه و طلسم، بتونه جورش کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج