کلنگ ساخت کارخانه تسلا در چین زده شد
۸۱۷۳۷۶
۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۴
۳۰۵۷ 
مراسم کلنگ زنی کارخانه تسلا در چین با حضور الون ماسک و شهردار شانگهای برگزار شد. این کارخانه که «گیگافکتوری» نام گرفته پس از تکمیل و عملیاتی شدن می تواند سالانه ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو بسازد.

خبرگزاری مهر: دیروز مراسم کلنگ زنی ساخت نخستین کارخانه خودروسازی تسلا با حضور الون ماسک و شهردار شانگهای برگزارشد.

کلنگ ساخت کارخانه تسلا در چین زده شد

این نخستین کارخانه تسلا در خارج از آمریکا است.

ماسک در این مراسم گفت: چین به یکی از پیشروان جهانی در زمینه استفاده از خودروهای الکتریکی تبدیل می شود و این بازاری عظیم برای تسلا به حساب می آید.

ماسک در یک پیام توئیتری قبل از این رویداد اعلام کرد این کارخانه نسخه ای ارزان از خودروهای «مدل ۳ » و «مدل Y» را برای چین تولید می کند. همچنین قرار است عملیات اصلی ساخت کارخانه تابستان تکمیل شود. سپس تولید «مدل ۳» از پایان سال آغاز می شود.

کارخانه مذکور در شانگهای «گیگافکتوری» (Gigafactory) نام گرفته و تسلا با احداث آن می تواند تولید «مدل ۳» و خودروهای آتی را در چین آغاز کند. طبق برنامه ریزی این کارخانه می تواند به تدریج در هرهفته ۳ هزار خودروی «مدل۳» تولید کند و درنهایت هنگامیکه کارخانه به طور کامل عملیاتی می شود، تولید به سالانه ۵۰۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

شرکت تسلا زمین این کارخانه را در حومه شانگهای و به قیمت ۱۴۰ میلیون دلار خریده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1397/10/18
مسولین گرانمایه وفهیم ! مگرنمیشدهمین کارخانه تسلادرکشورماایران احداث میشد؟ مگرنمیشدبجای هزینه میلیاردهاتومن درکشورهای عبث افریقایی وامریکای جنوبی وعربی برای آیندگان این مملکت سرمایه گذاری کردکه امروزمملکت مامستاصل ازتحریمهاوزورگوییهای امریکاواروپاوچین وروسیه وهندو....نبود.مگرماچه کم داریم؟وسعت سرزمینی.منابع معدنی.نفت .گاز.وازهمه مهمترنیروی کارجوان وخلاق ؟ آخرلعنت به قاجار.لعنت به پهلوی.لااقل حالاکه باصطلاح مستقلیم چرا؟ بخداآیندگان برمالعنت خواهندفرستادزیرابااین سیاستهای نابخردانه ما تیشه به ریشه آیندگان هم خواهدخورد . ومن الله التوفیق (خواهشمندم سانسورنفرماییدواقعانگران آینده ام(ازماگذشت نیک وبداماتوروزگار....فکری بحال خویش کن که این نیست روزگار )).
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1397/10/18
.....خدا کنه آنکسی که باید نظر مردم راببیند ببیند!!!@
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج