باهنر: بحث ردصلاحیت هاشمی را نبش قبر نمی‌کنم
۸۱۸۴۶۷
۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲
۴۸۱۶ 
رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: گاهی تبلیغات آن طرفی به قدری زیاد می‌شود که خودمان نیز باور می‌کنیم که شورای نگهبان دارد مهندسی انتخابات کرد. حال آنکه این طور نیست و در کشورهای دیگر احزاب هستند که مهندسی انتخابات می‌کنند.

خبرآنلاین: رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: گاهی تبلیغات آن طرفی به قدری زیاد می‌شود که خودمان نیز باور می‌کنیم که شورای نگهبان دارد مهندسی انتخابات کرد. حال آنکه این طور نیست و در کشورهای دیگر احزاب هستند که مهندسی انتخابات می‌کنند.

با وجودی که قریب به ۵ سال و نیم از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ می گذرد هنوز تحلیل ها درباره اینکه چرا شورای نگهبان مرحوم هاشمی رفسنجانی را ردصلاحیت کرد، ادامه داد. برخی معتقدند «این جزء اختیارات شورای نگهبان است» و برخی دیگر نیز می گویند «این اتفاق خدشه به نظام بود». در سالروز وفات مرحوم هاشمی رفسنجانی نظر محمدرضا باهنر را درباره این موضوع جویا شدیم.

محمدرضا باهنر درباره تداوم حرف و حدیث های مربوط به ردصلاحیت مرحوم هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ به خبرآنلاین گفت: الان یکسری مسائل را از قدیم نباید نبش قبر کرد.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان از جهت ساختاری باید در بررسی صلاحیت ها دقت بیشتری کند، افزود: فرض کنید فردی مرتکب جرمی شود، دادسرا احضارش می کند، دادستان به عنوان مدعی العموم دادخواست می دهد، دادگاه های بدوی و تجدیدنظر اعلام رأی می کنند، بعد از آن می تواند دیوان عالی کشور برود. حتی امکان استفاده از ماده ۱۸ رئیس قوه قضائیه را دارد. به عبارت دیگر پرونده یک نفر تا به نتیجه عادلانه برسد ممکن است ۵ سال طول بکشد تا دادگاه های مختلف برگزار و معلوم شود، محرومیت او از حقوق اجتماعی حقش است یا خیر.

نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به اشکالات ساختاری بررسی صلاحیت ها، یادآور شد: شورای نگهبان ظرف یک ماه باید صلاحیت ۱۲ هزار نفر را رسیدگی کند، خوب معلوم است زمان کافی ندارد. در خیلی کشورها این کارها را احزاب انجام می دهند. یعنی حزب نمی گذارد، آدمی بالا بیاید که صلاحیت نداشته باشد.

وی ادامه داد: اعضای شورای نگهبان که کف دست شان را بو نکردند که بگویند این فرد تأییدصلاحیت و آن فرد ردصلاحیت شود. البته آنها براساس امکانات و فرصت زمانی در اختیارشان حداکثر تلاش خود را انجام می دهند اما باز هم امکان دارد از ۶ هزار نفری که مثلا ردصلاحیت شدند ۵۰۰ تا هزار نفر شایسته ردصلاحیت نبودند.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: اینکه ردصلاحیت مرحوم آقای هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ درست بود یا خیر؟ حتی مقداری می خواهم فراتر بگویم. الان قانون انتخابات طوری است که مثلا هزار نفر برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می کنند، طبیعی اش آن است که از این تعداد ۵-۶ نفر در نهایت بمانند اما بعضی می گویند «مهندسی انتخابات شده، حق و حقوق مردم چه می شود؟ آیا مردم حق ندارند به کسان دیگری غیر از اینها رأی دهند؟»

وی افزود: در کدام نظام دموکراتیک در دنیا اجازه می دهد که هزار نفر وارد انتخابات ریاست جمهوری شوند؟ در آمریکا ۲ سال قبل از انتخابات ۱۰ نفر از حزب جمهوری خواه و ۱۰ نفر از حزب دموکرات شروع به رقابت درون حزبی می کنند تا در نهایت یک گزینه از حزب جمهوری خواه و یک نفر از حزب دموکرات در میدان انتخابات باقی می مانند. مردم هم به یکی از این دو نفر رأی می دهند.

باهنر گفت: گاهی تبلیغات آن طرفی به قدری زیاد می شود که خودمان نیز شاید باور می کنیم که شورای نگهبان دارد مهندسی انتخابات می کند. حال آنکه این طور نیست و در کشورهای دیگر احزاب هستند که مهندسی انتخابات می کنند. حالا اینکه ردصلاحیت آقای هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ مصلحت بود یا نبود؟ درست بود یا نبود؟ بهتر است الان خیلی وارد این فضا نشوم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
France
08:59 - 1397/10/21
اره دیگه وارد نشو. ومثل همیشه خاکستری بمان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
خدارحمت هاشمی را روحش شاد
France
08:59 - 1397/10/21
اره دیگه وارد نشو. ومثل همیشه خاکستری بمان
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1397/10/21
فکر خوبیه ، درب هر دیگی رو که باز کنی ، بوی نامطبوعی میزه بیرون ، این بو در ابتدا رایحه و مزه خوبی داره ولی چون اشپزی در کار نبوده ، به سرعت پشیمان کننده میشه .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
کی از تو نظر خواست؟
خودت قاطی همه چیز میکنی! بهتر نیست بخاطر سردی هوا بچسبی بغل بخاری ومنقل گرم!
ورود بکنی و نکنی چیزی عوض نمیشود!
قبول نداری تاریخ ات تمام شده!! برادر بزرگوار وباسوادی داشتی حیف وصد حیف که شهید شد،روح اش شاد،با وقار وبا شخصیت بود.
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1397/10/21
آقای باهنر:با همه احترامی که شهید باهنر قائل هستم لحظه ائی به قیامت فکر کردی که اینگونه نظر می دهی یادت افتخار میکردی احمدی نژاد را رئیس جمهور کردید؟آن هم در قبال مرحوم هاشمی خطر احمدی نژاد برای برای نظام بیشتر بود یا هاشمی وموسوی تورا به به هر چی اعتقاد داری در خلوت خودت بدون درنظر گرفتن دیدگاه جناحی بررسی کن ببین به چی می رسی؟
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1397/10/21
چه مصلحتی داشت.
بخدا چون فهمیدن رای آوری هاشمی شایدبالغ بر40میلیون بوداورا ردصلاحیت نمودند.
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1397/10/21
یه روزی پرده ها کنار خواهد رفت و نیات همگان آشکار خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1397/10/21
استاد همیشه لابی ادوار مجلس!!!!!!!پس چطور جریان موسوی و کروبی نقل و نبات مجلس روزانه شماست و فراموشش نمیکنید ولی مال آیت الله هاشمی رو باید فراموش کرد چون به ضرر شماست !!!!! این همه تناقض و ترس برا چیه !!!!!!گر حکم شود که مست گیرند هر آنچه هست گیرند!!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1397/10/21
شما در چه چیزی ورود کردید که الان دراین مساله ورود نمی کنید .کجا بودید والان کجایید مگرشما به این مردم تعلق دارید .
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1397/10/21
دیگه از کسی که کشته شده هم دست نمی کشید
United Arab Emirates
12:00 - 1397/10/22
لعنت بر منافقان و دروغ گویان....روح هاشمی شاد
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1397/10/22
آقای باهنرمسولان بجای جنگ وجدل بامرده وزنده همدیگر بفکر رفع مشکلات قشرپایین جامعه باشندکه مثل معلولین شدیدبا ماهی 100 وهشت تومن چقدر زجرمیکشند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج