تشدید برخورد پلیس با خودروهای پلاک مخدوش
۸۱۸۶۶۰
۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۶
۵۸۶۱ 
جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: برخورد با پلاک مخدوش یکی از مواردی است که پیش از این نیز با آن برخورد می‌شده، ولی به علت اولویت ، از هفته گذشته طرح برخورد با پلاک‌های مخدوش آغاز شد.

خبرگزاری مهر: جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: برخورد با پلاک مخدوش یکی از مواردی است که پیش از این نیز با آن برخورد می‌شده، ولی به علت اولویت ، از هفته گذشته طرح برخورد با پلاک‌های مخدوش آغاز شد.

سرهنگ حسن عابدی اظهار داشت : مصادیق این تخلف شامل مواردی همچون استفاده از پلاک زیر سپر یا پشت شیشه، استفاده از طلق روی پلاک، همچنین ناخوانا بودن پلاک، مخدوش کردن پلاک یا استفاده از پلاک‌های غیرمجاز از جمله تعمیر است که از روز گذشته، برخورد با این‌گونه موارد تشدید شده است.

وی با اشاره به اینکه در ورودی‌های طرح ترافیک و زوج و فرد تخلفاتی از این دست وجود دارد، اظهار کرد: در روزهای اخیر شاهد بارندگی‌هایی بودیم و برخی از شهروندان عمداً یا سهواً نسبت به پاک‌سازی و تمیز کردن پلاک خودروی خود اقدام نمی‌کنند که این امر باعث ناخوانا بودن پلاک می‌شود. گفتنی است عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی با رانندگان متخلف مطابق قانون برخورد می‌کنند.

دوربین‌های ثبت تخلف تنها در ورودی طرح نیست

عابدی با یادآوری اینکه دوربین‌های ثبت تخلف در سطح شهر فعالند، گفت: ممکن است برخی از شهروندان تصور کنند که با پوشش پلاک می‌توانند از این دوربین‌ها رد شوند و تخلفشان نیز پیگیری نشود. در صورتی که بسیاری از مواردی که وسیله نقلیه از دوربین رد شده و پوشش پلاک داشته، با توجه به سیستم موجود مشخص شده که شماره پلاک چه بوده است.

وی با تأکید بر فعال بودن تمام دوربین‌های سطح شهر گفت: اگر وسیله نقلیه‌ای با پلاک مخدوش از یک دوربین رد شود، دوربین بعدی شماره پلاک را بررسی می‌کند و در صورتی که آن خودرو برای ورود به محدوده طرح مجاز نبوده باشد، تخلفش ثبت می‌شود. افزون بر دوربین‌های ورودی طرح، دوربین‌های داخل محدوده نیز پلاک‌ها را رصد کرده و در مورد مجاز بودن برای ورود به طرح زوج و فرد و طرح ترافیک آن‌ها را بررسی می‌کنند.

مجازات مخدوش کردن پلاک

عابدی در ادامه افزود: برابر مقررات کسانی که پلاک وسیله نقلیه خودروی خود را مخدوش کرده باشند، حتماً به مقام قضایی معرفی می‌شوند و روند قانونی آن پیگیری می‌شود. برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی، مخدوش کردن پلاک وسیله نقلیه، برای متخلف از ۶ ماه تا یک سال حبس در پی دارد.

وی تأکید کرد: پوشش پلاک جریمه ۶۰ هزار تومانی را در پی دارد و افزون بر اعمال قانون، هم خودرو توقیف می‌شود و هم فرد متخلف به مقام قضایی معرفی می‌شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1397/10/21
تازه به این فکر افتاده اند.مگر جمع آوری پلاکهای مخدوش وظیفه ذاتی پلیس نیست
Iran, Islamic Republic of
18:47 - 1397/10/21
سلام و شب بخیر

قبل از اینکه به جزئیات مورد نظر مبنی بر بر خورد پلیس
با خودروهای پلاک مخدوش وارد شوم ،
از اول بگم موفقیتی بر پلیس حاصل نخواهد شد،
در جاده های کردستان بویژه مهاباد،بوکان،بانه به تبریز،تهران،زنجان و ارومیه قاچاق چیان بدون پلاک با سرعت سرسام آ ور که از جلو پاسگاه های پلیس و ایست بازرسی ها رد میشوند،کسی نیست با اونا بر خورد کند،
واین عدم برخورد باعث تصادفات بسیاری در محورهای
مواصلاتی میشود .اگر به آ مار تصادفات و گزارشات پلیس
نظری بیفکنید یقینا صحت اظهارات بنده را تایئد خواهید کرد.
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1397/10/21
سلام ،شمااگرواقعأراست میگیدتشریف بیاورید،، س،ب،ببینیدپلاکهای خودرو چه وضیعتی دارد انگارنه انگارمأمورهست یاخیر،یک دادستان با. جرٱت وتعدادی مأموروظیفه شناس بخصوص درمنطقه بلوچستان آنهم ازپلیس راه زاهدان به سمت جنوب همین استان س وب،ودرمرکز استان تماشاکنیدترددخودروبدون پلاک وپلاک مخدوش چقدراست ،،،قدرت میخواهد که با اینگونه مواردباقاطیعت برخوردکندافرادی که قصد مسافرت در شب رادارند نمیتوانندسفر کنند،
Iran, Islamic Republic of
03:30 - 1397/10/22
واقعا باید بااینا برخوردکنید چون میزنن جون یکی رومیگیرن در میرن
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1397/10/24
طرح یعنی چه،وظیفه پلیس است که همیشه با خودروهای پلاک مخدوش برخورد کند،در کمربندیها و جاده‌های اطراف تهران هنوز هم کامیونها و تربلیها با پلاکهای مخدوش یا عمدا گل مالی شده حرکت میکنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج