جانشین کی‌روش کیست؟ پاسخ: نمی‌دانیم!
۸۱۸۶۹۱
۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۵
۶۵۸۹ 
حالا که کی‌روش تیم جدیدش را برگزیده پرسش این نکته ضروری است که آیا فدراسیون فوتبال هم به مانند سرمربی‌اش این چنین آینده نگر و برنامه ریز بوده و جانشینی برای مرد پرتغالی برگزیده است؟

ایران ورزشی: خبرجدایی کی‌روش ازتیم ملی بعد ازجام ملت های آسیا تحلیل های متفاوتی دارد. راضی و ناراضی. موافقان براین باورند که ماموریت او درفوتبال ایران به واسطه اختلافات آشکاربا دست اندکاران فوتبال به پایان رسیده و جدایی اش دراین حال وروزاجتناب ناپذیراست و مخالفان براین باورند که بعد ازکی‌روش فوتبال ایران دچاررکود فنی خواهد شد.

درست درزمانی که رسانه های کلمبیایی به طورغیررسمی آغازکی‌روش با فوتبال خود را اعلام کرده اند، خبرجدایی مردپرتغالی می‌تواند اردوی فوتبال ایران درامارات را تحت الشعاع قراردهد وبازیکنان را دچاردوگانگی دربه دست آوردن اهداف کند.

جدایی کی‌روش با هرتحلیلی می‌توانست بعد ازجام ملت های آسیا رسانه ای شود اما مذاکرات منتج به توافق سرمربی تیم ملی با فدراسیون فوتبال کلمبیا مسیرسرمربی تیم ملی را ازخاورمیانه به آمریکای جنوبی سوق داده است وشاید فدراسیون فوتبال نیز درعقد قرارداد نیم بند با سرمربی تیم ملی کم مقصردربه وجود آمدن این فضا نباشد ودراین شرایط تا حدی هم باید به سرمربی تیم ملی حق داد که درشرایط فعلی به پیشنهادهای رسیده فکرکند و به آن ها پاسخ قطعی دهد.

شاید درنگاه اول این طوربه نظرآید که با انتخاب کلمبیا قدری از انگیزه های کی‌روش برای رسیدن به قهرمانی آسیا کاسته شده اما بعید است که روحیات حرفه ای سرمربی تیم ملی او را به سمت وسوی بی انگیزگی ببرد. شاید انتخاب کلمبیا ذهن فوتبالیست های ایرانی را تحت تاثیرقراردهد اما یقینا برای کارلوس کی‌روش این طورنیست و سرمربی تیم ملی نیز بدش نمی‌آید جدایی افتخارآمیزی با تیم ملی داشته باشد.

جانشین کی‌روش کیست؟ پاسخ: نمی‌دانیم!

حال شاید بعد ازصعود ازگروه و حضوردرمراحل حذفی همچون 4سال قبل مسیر فوتبال ایران برای رسیدن به فینال گره بخورد وحتی کاربه حذف نیزکشیده شود اما نباید قراردادی که هرچند به شکل شفاهی ونهان میان کی‌روش و فوتبال کلمبیا منعقد شده را به نقد بکشیم. کی‌روش به دلیل بی میلی فدراسیون فوتبال ایران برای فردای خود درفوتبال برنامه ریزی کرده وباید به او حق داد که حتی پیش ازحضور درتورنمنت بزرگ جام ملت ها با یکی ازتیم های ریشه دارآمریکای جنوبی به توافق برسد.

مسئله ای که بیش ازتوافق کی‌روش با کلمبیا عمیقا نگران مان می‌کند این است که تصمیم گیران درفوتبال ایران دورنمایی برای دوران پسا کی‌روش تصویرنکرده اند ومشخص نیست که آلترناتیو مردپرتغالی کیست؟

درواقع بیش ازآنکه توافق لو رفته کی‌روش با کلمبیا دراین شرایط تهدیدی برای فوتبال ایران باشد وبی انگیزگی ایجاد کند، این بی برنامگی استراتژیک است که آینده را پیش روی مان قدری التهاب آور جلوه می‌دهد.

انتخاب گزینه ای که اگرمانند کی‌روش به لحاظ اعتبار وافتخارات و تجربه بالا ترنباشد، لااقل کمترهم نباشد فوتبال ایران را درمسیرثبات نسبی قرارمی‌دهد اما هیچ حرکتی دال براینکه فدراسیون فوتبال با گزینه ای وارد مذاکره شده باشد، دیده نمی‌شود.

شاید یکی ازدلایلی که چنین وضعیتی را به وجود آورده نا مشخص بودن آینده کاری مردان تصمیم گیردرفوتبال ایران هم باشد اما تردیدی نیست به درازا کشیدن انتخاب سرمربی تیم ملی چالش ها را درفوتبال ایران فزونی خواهد بخشید و منطق حکم می‌کند که فدراسیون فوتبال ایران یا دیگرتصمیم گیران کلان درورزش نیز همچون کی‌روش برنامه های آتی خود را روشن کنند وبا گزینه مورد نظرخود ازهمین امروز به توافق نهایی برسند تا فوتبال ایران دچارسردرگمی و بی ثباتی ذهنی نشود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 30
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1397/10/21
یه گاوم بیاد مشکلی نیست فقط کیروش دلال بره خدا هم نکنه شفر استقلال رو تنها بزاره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
آره اون گاوم حتما برانکویه
Iran, Islamic Republic of
19:58 - 1397/10/21
مايلي کهن ودوستان ذبل سرمربي اينده احمد
Iran, Islamic Republic of
19:59 - 1397/10/21
اینقدر مربی آبگوشتی وایراد گیر از کیروش داریم که میتوانند ایران در فوتبال اوت کنند
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1397/10/21
به جاش هر کیو بزارین با تیمی که ما تو دل لیگ داریم همه جا سر بلندیم .ای مردک فقط پول ما رو میخواد نه عزت و احترام برا تیم ملیو تاج همین الان باید اخراجش کنه .....ولی حیف که......
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1397/10/21
برانکو رو بیارن.مربی داخلی هرگز
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
اخخ برانکو بیاد چه ....بخوره یادتون رفت تو جام جهانی کفگیر شدیم
Iran, Islamic Republic of
20:08 - 1397/10/21
لطفا اقایان خفه شید الان وقت جایگزین کی روش هست شما باید حامی تیم ملی باشید نه درلباس منافق یه مشت اجنبی مثل برانکو افتادین دنبال اعتبار ما &کی روش هرکه هست برای خودش هست به فوتبال ما اعتبار بخشید اگه پولی میگیره اگه یکی کمتر میگرفت مابقی پول درفدراسیون گم میشد ویا تیم ملی ماهنوز با استاد اسدی عرضه اندام میکرد اقای برانکو وبلازویچ برای ما چه کردند که الان دندان تیز کردید پس زبان به دندان بگیرید منتقدان تا پایان این تورنمنت یاعلی
Iran, Islamic Republic of
20:14 - 1397/10/21
مطمئنأ هر كي طرفدار لنگ كثيف باشه جانشينش ميشه
Iran, Islamic Republic of
20:31 - 1397/10/21
برانکو این همه مدت مونده ایران پاچه خواری اینواونو میکنه برا همین روزا ک بشینه جای کیروش خخخخ
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1397/10/21
بذارید کیروش بره تا تا آدمهای حسود و مریضی مثل مایلی کهن راحت بشن
پاسخ ها
یاشار
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
کی.رش بااااااید بره ما ارتشیان سرخ میگیم باید بره ،باااااااید بره.
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1397/10/21
از الان مشخص هست
برانکو دلال مواد نیروزا
Iran, Islamic Republic of
20:43 - 1397/10/21
ششکو ششکوویچ باندباز. به هر حال یه پول قلمبه ای هست و با دوستان لنگی میزنن بر بدن.
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1397/10/21
یک ویچی از دوستان حضرت والا!؟
United States
20:52 - 1397/10/21
یه مربی سطح یک جهانی باشخصیت و مودب میخوایم یه مقدار از بودجه حزب الله و یمن کم کنید هر مربی رو میتونیم بیاریم
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1397/10/21
هیچکس کیروش نمیش وخواهان ریش به تیش تیم ملی ایران
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1397/10/21
گزینه ها : حاجی مایلی ، امیر قلعه نویی ( ژنرال!!!) ، نادر فریاد شیران ، بهمن فروتن ( معروف به بهمن آبگوشتی ) ، بیژن ذولفقار نسب ، دیگو راموس ( این یکی احتمالا از برزیل اومده )
Iran, Islamic Republic of
21:05 - 1397/10/21
هوووو بابا بس کنید هی کیرو رفت هی رفت.این دلال هیچ جا نمیرهههههه حالیتونه یا نه؟؟؟بره گم بشه دلال موزامیگی
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1397/10/21
کیروش میمونه به کوری چشم لنگیا و برانکوی دلال کروات
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1397/10/21
شما لطفا لازم نیست اشک تمساح بریزی برای کیروش . حکومت کیروش بر روی اشتباهات فدراسیون بنا شده بود و محکوم به تخریب بود . از روز اول خشت کج را فدراسیون روی هم گذاشت که کیروش را تفهیم نکرد و به او نگفت که شما برای ما کار میکنید و نه ما برای شما . مقصر دوم اربابان جراید هستند که در مقابل توهین ها و تهمت ها و افتراهای او سکوت کردند . که چه . که آرامش تیم بهم نخورد . کیروش تاخت تا جایی که توان داشت . عزل و نصب کرد و به مربیان ایرانی و خارجی توهین کرد . ۸ سال بخاطر آرامش تیم همه سکوت کردند ولی تنها چیزی که به ازای میلیونها دلار نصیب مملکت شد فقط چندتا عدد ورقم بود که حتی مخترعان آن هم به آن استناد نمیکنند . ما قبلا هم به نیمه نهایی رسیدیم و اینبار فقط قهرمانی میخواهیم . کیروش حتی اگر به نیمه نهایی هم برسد کار خاصی نکرده که شماها دوباره بخواهید ازش اسطوره بسازین چون اسطوره های ایرانی قبلا این راه را رفته اند .
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1397/10/21
بره اونجا که عرب نی انداخت بره گم بشه ای دلال لعنتی به یاری حق و امام حسین زود تیم ایران حذف بشه.... یا حسین.
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1397/10/21
بخدا روانی شماهایید اگه نمیره میگین گورشو گم کنه ویا تبلیغات می‌کنه ونمیره،حالا هم که میگه میرم بازم میگید نباید حرف از رفتن بزنه .
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1397/10/21
مقاله نویس محترم تا زمانی که با کیروش همچنان قرارداد هست ایا صحبت از گزینه دیگری کاملا غیراخلاقی است در ضمن هنوز وضعیت مسابقات جام اسیا نا معلومه و معرفی جایگزین کیروش میتونه باعث ضربه زدن به روحیات کیروش و از بین رفتن انگیزه های ایشون بشه
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1397/10/21
ایران بعد از کیروش به مشکلات بزرگی میخوره برگشت بازیکنان خاطی از چشم کیروش
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1397/10/22
همون میگفتی برانکو بیاد امارت بهتر بود!
Iran, Islamic Republic of
00:22 - 1397/10/22
گم شو از ایران مرتیکه عوضی دلال
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1397/10/22
کی روش به فوتبال ملی ایران اعتباروکلاس داده!رفتن آن باعث افت تیم ملی خواهدشدوبایدبماند!ومخالفان بی سوادش هم سکوت کنند
Iran, Islamic Republic of
05:34 - 1397/10/22
اینقد وطن فروشی وپستی نوبره خسته نباشین لنگیای بی رگ وغیرت یادتون هست برانگو چکارکرد باتیم ملی؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج