کدوم تب؟ کدوم تاب؟ فقط دِکورین بابا
۸۱۸۹۱۴
۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
۵۶۶۶ 
درباره برنامه «تب تاب» که سه‌شنبه‌ها از شبکه سه پخش می‌شود
برنامه تب تاب که قرار بود با اجرای بنیامین بهادری به آنتن شبکه ‏سه بیاید، با حضور باربد بابایی یک ماه است که پخش می‌شود.

روزنامه شهروند - ریما محمدزاده: برنامه تب تاب که قرار بود با اجرای بنیامین بهادری به آنتن شبکه ‏سه بیاید، با حضور باربد بابایی یک ماه است که پخش می‌شود. این برنامه از همان اول سعی کرد تفاوت‌هایش را به ‏رخ بکشد. برای همین هم به سبک تاک شوهای اخیرِ تلویزیون سراغ چهره‌ای برای اجرا رفت که فقط ‏چهره است، نه مجری. تولیدکنندگان این برنامه اما درنهایت روی گزینه اجرا به توافق نرسیدند و ‏صحبت از محسن کیایی به میان آمد.

کدوم تب؟ کدوم تاب؟ فقط دِکورین بابا

این بار هم اما کار به جایی نرسید و قرعه به نام باربد بابایی افتاد. ‏او حالا سه‌شنبه‌ها با «تب تاب» میهمان خانه‌ها می‌شود. در ادامه چند دلیل آورده‌ایم که نشان می‌دهد ‏این تاک شو انتظارات را برآورده نکرده و تنها به «دکور متفاوت» بسنده کرده است. درواقع، فرم این ‏برنامه به محتوای آن می‌چربد. یعنی آن‌قدر درگیر اجرای قرارهای دکوری و فرمیِ خود هستند که دیگر ‏به محتوا کاری ندارند.‏

هیجان و تفاوت که فقط به دکور نیست

همه چیزِ «تب تاب» در دکورش خلاصه می‌شود. دکوری که بعضی‌ها معتقدند با هزینه‌ای هنگفت ‏تهیه شده و برخی‌های دیگر می‌گویند با کمترین هزینه و به دست جوانان خلاق ایران طراحی ‏شده. ‏‎‬‎دكور‎‭ ‬‎برنامه‎‭ ‬‎به شکلی است که مجری و میهمان به وسیله یک نردبان به صفحه‌ای معلق وارد می‌‏شوند و نردبان هم جدا می‌شود. یعنی آنها راه برگشتی ندارند! این دکور معلق چند تکان اساسی هم ‏وسط گفت‌وگو می‌خورد. به‌طوری که عامدانه و با اعلام مجری، زمین اجرا مدام بالاوپایین می‌شود. ‏آنها (مجری و میهمان) در ‏‎‭ ‬‎ارتفاع‎‭ ‬‎پنج‎‭ ‬‎متری‎‭ ‬‎قرار گرفته‌اند و راهی به زمین ندارند! محیطی که در آن ‏نشسته‌اند مدام درحال نوسان است. ‏‎‬‎دکور را‎‭ ‬‎پیمان‎‭ ‬‎قانع،‎‭ ‬‎طراح‎‭ ‬‎دكور‎‭ ‬‎برنامه‌‌هایی‎‭ ‬‎مثل‎‭ ‬‎ماه‎‭ ‬‎عسل‎‭ ‬‎طراحی‎‭ ‎‎‬‎كرده‎‭‬‎‏.

تولیدکنندگان «تب تاب» معتقدند که «این‎‭ ‬‎دكور‎‭ ‬‎به‎‭ ‬‎نوعی‎‭ ‬‎تعبیری‎‭ ‬‎از‎‭ ‬‎دنیای‎‭ ‬‎مجازی‎‭ ‬‎و‎‭ ‬‎قضاوت‌های‎‭ ‎‎‬‎كاربران‎ ‬‎است.» نوسان‌های صفحه معلقِ اجرا اما تصنعی و بی‌مورد است. مخاطب به سختی می‌تواند ‏باور کند که باعث و بانیِ بالاوپایین آمدنِ مجری یا میهمان رأیی است که با گوشی‌اش ثبت کرده! این ‏دکور، حواس مجری را مدام پرت می‌کند. مجری تسلط خود برای پرسیدن سوال‌های از پیش طراحی ‏شده‌اش را هم از دست می‌دهد!‏‎‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‎‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

باربدجان! این‌جا چرا آخه؟

مجری این برنامه پس از کش و قوس‌های فراوان باربد بابایی شد. اما واقعیت آن است که باربد مجری ‏آرامی است و به درد چنین برنامه‌هایی نمی‌خورد. وقتی او روی صندلی قرمز «تب تاب» می‌نشیند، ‏فقط با توجه به برگه در دستش و گوشی در گوشش پیش می‌رود! دست‌های بابایی خالی است. او در ‏حوزه‌هایی که میهمانانش در آنها مشغول‌اند، بی‌تجربه است. این‌طور بگویم بهتر است: بابابی مجری ‏حوزه تخصصی موسیقی است و اینجورجاها کم می‌آورد.

کدوم تب؟ کدوم تاب؟ فقط دِکورین بابا

او هر کجا که باشد، خواننده‌ای به نام مهدی ‏یغمایی را دعوت می‌کند. این مسأله دست‌های خالی او را نشان می‌دهد. بابایی خاطره خوب اجرای ‏شب کوک در شبکه نسیم را در ذهن مخاطبان ساخته، اما با تب تاب به هیچ وجه نتوانسته گام موفقی در ‏زمینه اجرا بردارد. او یک مجری تخصصی است. بابایی در این برنامه مصاحبه نمی‌کند! او صرفا ‏سوال‌هایی که از قبل برایش تهیه کرده‌اند را می‌پرسد و تمام. بین سوال‌ها هم این جمله را تکرار می‌‏کند که «کد دستوری را شماره گیری کنید».‏

دَم از کدوم تعامل می‌زنین؟!‏

«تعاملی بودن این برنامه و حضور پررنگ مخاطبان و نظر‌های آنان از نکات قابل توجه است؛ چراکه ‏دکور این برنامه براساس رأی مردم تغییر می‌کند تا میزبان، میهمان و مخاطب را به تب و تاب بیندازد‎.‎‏» ‏این گفته تولیدکنندگان «تب تاب» است. آنها می‌گویند كل‎‭ ‬‎جریان‎‭ ‬‎دریافت‎‭ ‬‎آرا‎‭ ‬‎و‎‭ ‬‎تأثیرشان‎‭ ‬‎روی‎‭ ‬‎دكور‎‭ ‎‎‬‎برنامه،‎‭ ‬‎به‎‭ ‬‎صورت‎‭ ‬‎رايانه‌ای‎‭ ‬‎انجام‎‭ ‬‎می‌شود‎‭ ‬‎و‎‭ ‬‎نقشی‎‭ ‬‎در‎‭ ‬‎آن‎‭ ‬‎ندارند‎‭.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‎‏

آنها به این شکل می‌خواهند بگویند ‏که به مخاطب اهمیت می‌دهند. اما‌درصد رأی‌ها آن‌طور که گفته می‌شود به دید مخاطب‌ها نمی‌رسد. اصلا ‏معلوم نیست که دکور با چه سنسوری به رأی‌های مخاطبان وصل است!

برای نمونه می‌توان به تجربه ‏حضور روح الله مومن نسب، کارشناس فضای مجازی در «تب تاب» اشاره کرد. او در ابتدای برنامه ‏مدام به سمت پایین سقوط کرد و بعد از مدتی که صحبت‌هایش به خانواده و چارچوب آن رسید، اوج ‏گرفت! بعد هم مجری برنامه با این جمله کلیشه‌ای وسط آمد که «مردم حرف‌های شما را دوست داشتند؛ ‏دقیقا همین‌جا که از بنیان خانواده حرف زدید، رأی‌هایتان بالا رفت». تب‌و‌تابِ حقیقی‌ام آرزوست!‏‎‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‎‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

کدوم تب؟ کدوم تاب؟ فقط دِکورین بابا

انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1397/10/25
خیلی مجری جلف.....بی‌مزه.....و کارنابلد است.....ولی برنامه کلا هیجانی است
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1397/10/25
تیترتون خیلی قشنگه
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1397/10/25
شاید سوالم بی ربط باشه.برنامه شب کوک که ایشون مجری بود و به چند نفر اول قول و قرار کمک به تیتراژ پابان فیلم و همچنین کمک هزینه برای سی دی بود چیکار کرون؟
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1397/10/25
هر وقت میبینمش یاد عشوه هاش موقع خوندن تو خندوانه میوفتم, خیلی احساس خوشگلی میکنه اصلا مجریه حرفه ای و کاریزمایی نیس
United States
23:26 - 1397/10/25
حسین و نویسنده کمتر حسودی کن! حتما باید یک گونی سیب زمینی هیکلش و شکمش باشه و یک وجب قد و کچل باشه .حالا گوه زار رو بگی اره اقای مافیا!
برنامه هاش از نظر من جذاب و هم خودش هم یغمایی خیلی گرم و واقعی بدون بی شعوربازی های امثال رامبد گوشت تلخ جذب می کنن. اون روز لحظه اخر خندوانه واقعا هر دوشون مردم رو بیننده رو جذب کردند.اون قدر برای مخاطب ارزش قائل که استایلش رو همیشه حفظ می کنه .حتما باید مثل این اسکول ها در برنامه 80 میلیونی بالش رو شکمش بزاره!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۲
بالشو خوز اومدی
Iran, Islamic Republic of
23:16 - 1397/10/26
جلفع و بی مزع ب نظرم://
Iran, Islamic Republic of
00:58 - 1397/10/28
چرا درباره برنامه حرف نمیزنید. چرا اینقدر بد درباره مجری برنامه صحبت می کنید .متاسفم .اول مشکل خودمون باید برطرف بشه بعد درباره دیگران نظر بدیم .
Iran, Islamic Republic of
01:01 - 1397/11/08
بیا یکیم که میخواد ی چیز متقاوت بسازه هی میزنیم تو سرش.بعد میگیم تلویزیون هیچی نداره.بابا بزارید بسازن‌.
United Arab Emirates
23:13 - 1397/11/09
ای داد بر من !!! کجا رای تاثیر داره که اینجا داشته باشه . تو مجلس واسه سرنوشت مملکت میخوان تصمیم بگیرن رای موافق ، مخالف معلوم نیست !!! بعد توقع داریم اینجا شفاف سازی رای باشه ..
همش واسه جذب مخاطب هستش . مثل تمام برنامه های سیما که یکی میاد میگن نماینده بازرگانی هستش واسه تایید صحت قرعه کشی ، اینا هم یکی رو میارن تایید کنه واسه عوام فریبی و ازدیاد مخاطب ..
چون بابت پیامک پول میگیرن . این روش جدید سنگ قلاب کردن مردم شده ...
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1397/11/22
بهترن مجری و بازیگرو۰۰۰اندعشق فقط اقای بابایی از ایشون بهتر پیدا نمیشه
Germany
14:37 - 1397/12/23
منتقدی باش چرا همه کاسه کوزه ها رو سر باربد بابایی میشکنی مجری از ایشون بهتر سراغ داری ببر اجرا کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج