دریاچه ارومیه دیگر نمی‌خشکد
۸۱۹۲۰۷
۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۸
۱۳۷۷۱ 
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: نزدیک به 50 درصد وسعت دریاچه ارومیه آب دارد.

خبرگزاری ایسنا: مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: نزدیک به 50 درصد وسعت دریاچه ارومیه آب دارد.

فرهاد سرخوش در گفت‌وگو با خبرنگار با بیان اینکه وسعت دریاچه ارومیه در تراز اکولوژیکی 4200 تا 4400 کیلومتر مربع خواهد بود، تصریح کرد: مابقی وسعت دریاچه که امکان زیرآب رفتن ندارد با کشت درختچه ها و مالچ پاشی پوشش داده می‌شود تا ریزگردها تثبیت شود.

وی با بیان اینکه وسعت دریاچه از میزان پیش بینی شده در تراز اکولوژیک فراتر نمی‌رود و برنامه‌های تثبیت و احیا بر اساس این میزان در ستاد احیا انجام می‌شود ادامه داد: اطراف دریاچه ارومیه طی سالهای گذشته و در اثر سیلاب دچار شیب منفی شده که برای افزایش وسعت پیش‌بینی شده دریاچه از 4200 تا 4400 کیلومتر مربع در تراز اکولوژیکی، باید تراز آب نیز افزایش یابد تا بتواند شیب منفی نیز زیر پوشش آب برود و افزایش وسعت را شاهد باشیم.

سرخوش با بیان اینکه دریاچه ارومیه دیگر نمی‌خشکد افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده و نمونه برداری ها از دریاچه ارومیه نشان می‌دهد 6 تا 28 سانتی متر برخی نقاط حاشیه دریاچه ارومیه عمیق تر شده است.

وی با تاکید بر اینکه هرچه دریاچه عمق یابد از خشکی فاصله می‌گیرد گفت: طی سالهای گذشته به دلیل رسوب گذاری نمک امکان عمیق تر شدن دریاچه نبود که با ورود آب شیرین به پیکره این تخته سنگ‌های نمکی حل شده و دریاچه عمیق تر شده است.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی اظهار کرد: تراز فعلی دریاچه ارومیه 1270.61 است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 31 سانتی متر افزایش داشته است. وسعت فعلی دریاچه ارومیه 2127.77 کیلومترمربع است؛ وسعت دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 368 کیلومتر مربع افزایش داشته است.

سرخوش با بیان اینکه حجم آب فعلی موجود در دریاچه ارومیه یک میلیارد و 710 میلیون مترمکعب است، تصریح کرد: حجم آب دریاچه ارومیه سال گذشته 1میلیارد با 100میلیون متر مکعب بود که نسبت به سال گذشته 610 میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1397/10/23
هورا اینم هم درست شد تبارک الله
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1397/10/23
چرت نگو مالچ پاشی سرطان زا میگین ملت کشاورزی نکنن پس چیکارکنن ازبیکاری وفقرنجومی گرسنگی بمیرن درست کشورخشکی هستیم کاربدین تا کشاورزی نکنیم...وقتی بودجه ومنابع شغل ایران وایرانی که حقش خونش گذاشته جونش توجنگ تحمیلیها وانقلاب...تواین کشوررگ وریشش ایرانی چندهزارساله برای حدود۲۰ملیون افغانی کنیدعواقبش دامن همه رومیگیره بخداقسم ازماست که برماست ملت منفعت طلب تاوقتی تانوک دماغتون ببنیدحقمون اینه به نام برادرمهمان وکارگرارزان به این بهانه افغانهاایران واشغال کردن و۱۰۰برابراینها ضرردارن بدترازاینهاحقمون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
ببین من یکی از مخالفان شدید حضور مهاجران افغان در ایران هستم قبلا نبودم اما الان مدتیه به شدت مخالفشونم نظرمم اخراج مهاجران غیرقانونیشون و مهاجران قانونی خلافکارشونه اما توام دیگه زیادی زر میزنی نه آمار ۳ میلیون افغانی که دولتمردان ما میگن درسته از ۳ میلیون که قطعا بیشترن اما آمار ۲۰ میلیونی توام اشتباه است افغانستان خودش ۳۰ میلیون جمعیت داره هی مثل طوطی تکرار میکنی ۲۰ میلیون افغان و ....احتمالا جمعیتشون ۴تا ۶ میلیونه نه بیشتر ۴ میلیون و که قطعا هستن اما ۲۰ میلیونی که تو میگی نیستن شورش و درآوردی با این نظرت
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1397/12/02
بیش از نیمی از دریا خشک شده و قرار هم نیست برای قسمتهای خشک شده کاری کنن و برنامه ریزیشون فقط برای اون قسمت باقی موندش هستش متاسفانه اونم اگر باز بتونن کلا تو ایران همه چیز شده متاسفانه متاسفانه!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج