زیباکلام: روحانی روزه سکوت خود را افطار کرد
۸۱۹۲۱۵
۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۴
۷۷۳۰ 
صادق زیباکلام در اعتماد نوشت: حسن روحانی روزه سکوت خود نسبت به مرحوم هاشمی را افطار کرد. او در این مراسم چنان تجلیلی از اقدامات آیت‌الله هاشمی انجام داد که این حجم از تجلیل برای نگارنده محل ابهام است.

صادق زیباکلام در اعتماد نوشت: من همواره با تئوری‌های توطئه مخالف هستم، به‌همین دلیل تلاش دارم بیانیه‌های سیاسی را همان‌گونه که منتشر می‌شوند، بررسی کنم اما درباره اظهارات رییس‌جمهور در دومین سالگرد ارتحال آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی سوالاتی برای من پدید آمده است که آنها را مطرح می‌کنم.

آقای روحانی پس از فوت آیت‌الله هاشمی موضع سکوت اتخاذ کرد تا جایی که اصلی‌ترین غایب نخستین سالگرد ارتحال هاشمی با وجود قول حضور و سخنرانی در مراسم، حسن روحانی بود. این سکوت چنان مشخص بود که رییس‌جمهور حتی یک پیام ساده هم صادر نکرد و همین سبب شد تا بیت آیت‌الله هاشمی در مراسم از این عدم حضور گلایه کنند؛ برای این ادعا می‌توان به گریه‌های فاطمه هاشمی اشاره کرد که از عدم حضور رییس‌جمهور بسیار دلگیر بود. در مراسم پارسال اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور به نیابت از حسن روحانی در برنامه شرکت کرد و انصافا برای آیت‌الله هاشمی سنگ تمام گذاشت.

امسال داستان متفاوت بود. حسن روحانی روزه سکوت خود نسبت به مرحوم هاشمی را افطار کرد. او در این مراسم چنان تجلیلی از اقدامات آیت‌الله هاشمی انجام داد که این حجم از تجلیل برای نگارنده محل ابهام است. متصور هستم در پشت پرده تجلیل‌های اخیر، برخی اهداف سیاسی نهفته است. آقای روحانی در مراسم روز پنجشنبه عملا نامی از اصلاح‌طلبان به زبان نیاورد در حالی که نقطه عطف زندگی آقای هاشمی که از موضوع برنامه هسته‌ای و برنامه موشکی مهم‌تر بود، موضع‌گیری‌های ایشان پس از حوادث سال 88 بود.

موضع‌گیری‌هایی که نه تنها آیت‌الله هاشمی را در جامعه احیا کرد بلکه کاملا به نفع اصلاح‌طلبان بود و به‌واسطه همان اظهارنظرها بهای سنگینی پرداخت کرد اما رییس‌جمهور بنا به هر دلیلی اصلا به این موضوع اشاره نکرد. معتقدم عدم اشاره به این موضوع، یک پیام مهم سیاسی برای اصلاح‌طلبان به همراه دارد. رییس‌جمهور غیرمستقیم می‌گوید مرا با شما کاری نیست و من اگر به جایی رسیدم از صدقه سر هاشمی است نه اصلاح‌طلبان؛ به همین دلیل است که مطالبات جریان اصلاح‌طلب کشور برای آقای روحانی ارزشی ندارد.

یکی دیگر از موضوعاتی که رییس‌جمهور روز پنجشنبه به آن اشاره کرد نقش مرحوم هاشمی در برنامه هسته‌ای و موشکی ایران بود. آقای روحانی به خوبی می‌داند که مساله هسته‌ای و برجام حالت ملی خود را از دست داده به همین دلیل به منتقدین برنامه هسته‌ای دولت غیرمستقیم می‌گوید که این برنامه بر گردن آقای هاشمی است؛ رییس‌جمهور در بخش دیگری از اظهارات خود به عملیات کربلای 4 اشاره می‌کند؛ عملیاتی که در آن تعداد زیادی از جوانان این مرز و بوم به شهادت رسیده یا مجروح شدند. آقای روحانی مسوولیت آن عملیات را هم به پای هاشمی می‌نویسد درحالی که همه ما می‌دانیم هاشمی در جنگ اختیار نظامی نداشته و افراد نظامی طراح عملیات بودند.

به نظر می‌رسد رییس‌جمهور تلاش داشته تا محسن رضایی را از ابهامات موجود درباره عملیات کربلای 4 تبرئه کند که از قضا موفق نیز بوده زیرا جریانی در کشور از این اظهارات روحانی بل گرفت و موج جدید تخریبی علیه آیت‌الله هاشمی آغاز شد. رییس‌جمهور روز پنجشنبه از اعتدال هاشمی صحبت نمی‌کند بلکه می‌گوید باید هاشمی زمان خود باشیم درحالی که اگر به اعتدال هاشمی اشاره می‌شد درک کلمه اعتدال برای افکار عمومی ملموس‌تر بود در نتیجه معتقد هستم رییس‌جمهور بیش از آنکه یاد هاشمی را زنده نگه دارد، از آیت‌الله هاشمی بهره‌برداری سیاسی کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:33 - 1397/10/23
هر دو حزب و مخصوصا اصلاحات بهتره دهان مبارک رو ببندن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
هردو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
من حرف های زیبا کلام رو گوش میکنم مثل طوطی یه چیز رو میگه بعد ازش دلیل و توضیح میخوان درباره همون هارو میگه دقیقا کلمه به کلمه حرف هاش بدون سند مدرک دلیل و از رو هواست
Iran, Islamic Republic of
07:35 - 1397/10/23
داستان هميشگي و تکراري :نمي گذارند کار کنيم کار شکني مي کنند و......
بابا يه داستان ديگه اي سر هم کنيد
Iran, Islamic Republic of
07:40 - 1397/10/23
باتشکر ازنقد آقاى دکتر متاسفانه نقد منصفانه اى نکردن ,آقاى روحانى نشان داد که همان درايت هاشمى رادرد وقت شناس خوبى است ومطالب ايشان بهره بردارى سياس نبود بلکه واقعياتى بود که درزمان خودش خوب وبجا بيان شد مرحوم هاشمى چون دين راخوب مى شناخت وسياست راه لذا مطالبش بدون تکرار عميق ومحکم واثر گذار بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مرحوم هاشمی یکی از بزرگترین بدبخت کننده مردمه
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1397/10/23
تو که مرتب داری افطار میکنی کجا را گرفتی
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1397/10/23
تو هم معلوم نیست با یزید هستی یا معاویه
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1397/10/23
باز یک بساط بری تو محیا شد
جمع کن کاسه کوزه تو
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1397/10/23
خدای من از این همه تکرار خسته شدیم
خدای من از این همه شعار خسته شدیم
خدای من از این همه دروغ پوپولیستی خسته شدیم
خدای من از این همه مسوولین بی درد خسته شدیم
خدای من از این همه دعوا و کشمکش خسته شدیم
خودت یه بلای خانمان سوز بیار ریششو بکن
خدای من خون بیش از 300000 نفر شهید و جانباز و آواره
خدای من بیش از ده میلیون نفر بیکار در جامعه
خدای من تورم 300 درصدی در جامعه
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1397/10/23
الحق که مصداق بارز کچلی که نامش زلفی گل است برازنده شماست!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1397/10/23
آخه غیر این حرفا حرف دیگه نداره بزنه به هر حال دورش تمومه باید یه جورایی فرافکنی بکنه آقای 100 روزه
Iran, Islamic Republic of
09:31 - 1397/10/23
باز هم اراجیف زشت کلام
بابا دست بردار مهره هرز
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1397/10/23
اصلاح طلب و اصول گرا ودلواپس و....همه به فکر جیب و قدرت خودشون هستند ،نه مردم!!!!!؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
حاجی صادق باد از کدام طرف در حال وزیدن است؟
در کرمانشاه چه کردی؟
هوا سرد است،نکند بروی انجا سرما بخوری!
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1397/10/23
زیبا کلام کذاب مدافع سرسخت اصلاحطلبان است.
پاسخ ها
علی کرمانشاه
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
اشتباه نکن زیباکلام هم مثل تیلی از هم‌حزبی هایش ابن‌الوقت هستند و طرفدار منافع و رانتهایی هستند که دریافت میکنند ایشام دو حقوق از هیات علمی دانشگاه ملی و هیات علمی دانشگاه آزاد دریافت میکند که اولی در اختیار اصلاح‌طلبها و دانشگاه آزاد در اختیار اصولگراها است وایشان سر در دو آخور دارد و هیچ اهمیتی به جریانی نمیدهد مگر برای رانتگیری بیشتر و ندگی اشرافی بهتر.خودتان را مچل این خودفروش‌های مزدور نکنید ایشان گربه ای‌نیستند که برای رضای خدا موش بگیرند.
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1397/10/23
زیبا کلام یک دو دوزه باز عوام فریب هست.
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1397/10/23
زیبا کلام یک دودوزه باز وعوام فریب هست.
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1397/10/24
خداوند وقتی ادم را افرید ورفته رفته اجتماعات بزرگ ودر نهایت کشورها به هریک هنری عطاکرد .مثل مکانیک ،فیزیک،شیمی،جبر،و.......به ما که رسید شعروشاعریو.....به تو ک رسید زر. زدن را اموخت
Iran, Islamic Republic of
07:58 - 1397/10/24
آهای بیصداقت نازیباکلام تو اول بگو با 4 میلیاردی که به بهانه کمک به مردم زجر کشیده کرمانشاه جمع کردی چه کردی؟؟؟؟!!! چه یابوهایی هستند اونهایی که گول تو و امثال تو رو میخورند مخصوصا اونهایی که به نیت کمک به ما مردم کرمانشاه به توی دزد پول دادند
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1397/10/24
بایدبه فریادفقرقشرمردم رسید!!!هاشمی وروحانی گفتن دردی رادوانمیکند!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج