«حسن آقامیری» روحانی تلگرامی کیست؟
۸۱۹۴۳۰
۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
۱۲۳۹۴ 
مخالفان او اسمش را گذاشته‌اند: «روحانی تلگرامی»! و او را یک آخوند منحرف می‌دانند، اما طرفدارانش او را یک روحانی متفاوت می‌دانند و معتقدند که او آخوند روشنفکر زمانه خودش است.

خبرگزاری ایسنا: مخالفان او اسمش را گذاشته‌اند: «روحانی تلگرامی»! و او را یک آخوند منحرف می‌دانند اما طرفدارانش او را یک روحانی متفاوت می‌دانند و معتقدند که او آخوند روشنفکر زمانه خودش است.

«حسن آقامیری» روحانی تلگرامی کیست؟

سیدحسن آقامیری یکی از روحانیون معروف چند سال اخیر بویژه در میان جوانان است و از تمام ظرفیت‌های رسانه‌های موبایلی امروز برای به اشتراک گذاشتن سخنرانی‌هایش استفاده می‌کند. صفحه اینستاگرام او بیش از یک‌ میلیون و ۳۰۰ هزار دنبال‌کننده دارد. منبرهای او معمولا به صورت زنده از صفحه‌اش پخش می‌شوند و کلیپ‌هایی نیز توسط دوستداران او از سخنرانی‌هایش منتشر می‌شوند که معمولا بازدیدکننده‌های قابل توجهی دارند.

درآمد سیدحسن آقامیری وابسته به روحانیت نیست. او کار و کاسبی شخصی خودش را دارد. به گفته خودش مشاور یک شرکت خصوصی است و کار آزاد هم دارد. او به مجله «همشهری جوان» گفته از حوزه علمیه شهریه نمی‌گیرد و تحت پوشش بیمه حوزه هم نیست. او همچنین گفته است که نه به منبر وابستگی دارد و نه به درآمد حاصل از آن.

اما از آنجا که محوریت سخنرانی‌هایی آقامیری همیشه تکیه بر صفت «رحمانیت» خداوند دارد و کمتر از عذاب الهی و جهنم سخن می‌گوید باعث شده است که افراد زیادی مخالف او باشند. مخالفانش می‌گویند که او یک آخوند ولنگار است و برای لاکچری‌ها و بی‌قید و بندها سخنرانی می‌کند. مخالفان آقامیری معتقدند او فقط بلد است خوب حرف بزند وگرنه اصلا حرف‌های خوبی نمی‌زند؛ برای همین هم هست که جوانان طرفدارش هستند.

طرفداران آقامیری اما معتقدند که این روحانی نگاهشان را به مقوله دین و رحمانیت خداوند تغییر داده است و او را دوست دارند و سخنرانی‌هایش را دنبال می‌کنند. طرفداران آقامیری می‌گویند سخنرانی‌های او نسبت به سایر روحانیون متفاوت‌تر و دلنشین‌تر است.

آقامیری درباره پامنبری‌های جوانش که طرفداران پر و پاقرص او هستند، می‌گوید: «اینکه عده‌ای که پای هیچ منبری نمی‌نشینند اما پای منبر من می‌نشینند، شاید درست باشد اما من آنها را انتخاب نکرده‌ام. من کاری به آنها نداشته‌ام و خودشان آمده‌اند. حضورشان برای من افتخار است و البته قدردانشان هستم اما من با هدف جذب آنها حرفی نزده‌ام. من برای کسی کارت دعوت نفرستاده‌ام.»

این کشمکش بین مخالفان و موافقان او سال‌هاست که وجود دارد اما در نهایت زور مخالفان چربید و حسن آقامیری روز شنبه ۲۲ دی از «خلع لباس دائم» خود خبر داد. او این خبر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و نوشت: «بعد از ده پانزده سال بردن و آوردن و بازداشت‌کردن و ریختن تو محل کار و انفردای و... با شکایت دادستان ویژه تهران و به حکم قاضی شعبه دوم کیفری در دادگاه ویژه به ریاست دادستان کل کشور آقای منتظری بالاخره آقایون حکمشون رو صادر کردند. دو سال زندان که البته لطف کردند ۵ سال تعلیقش کردند. و خلع لباس دائم ...»

پس از انتشار این مطلب از سوی آقامیری، سیداحمد خمینی بلافاصله به این موضوع واکنش نشان داد و خطاب به آقامیری نوشت: «تن آدمی شریف است به جان آدمیت، نه همین لباس زیباست نشان آدمیت ... سیدجان عزیزتر می‌شی. خودت و خدای خودت قاضی اول و آخرین. نه اینکه هر کی محکوم بوده سالم بوده اما اکثر آدمای سالم محکومند. عزت و ذلت خدا می‌ده و توی این دنیا همین محبت‌های مردمه که همیشه همراهته. خوش باش که ظالم نبرد راه به منزل ... یاحق»

«حسن آقامیری» روحانی تلگرامی کیست؟

معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز در حمایت از آقامیری توییت کرد: «امیدوارم این رای در مرحله تجدیدنظر بشکند. آقای سیدحسن آقامیری زبان جوانان را خوب می‌داند. جلب اعتماد جوانان دهه هفتادی و هشتادی و گفت‌وگو با آنها هنر کمی نیست. خدانگهدارت باشد سید.»

«حسن آقامیری» روحانی تلگرامی کیست؟

جرم او هتک حیثیت روحانیت، تشویش اذهان عمومی و توهین به مقدسات عنوان شده است.

آقامیری پیش از خلع لباس در گفت‌وگویی اظهار کرده بود: «من روحانیت نیستم! من «حسن آقامیری»ام. صفحه‌ شخصی من چه ربطی داره به صنف من؟ من نماینده‌ صنف خودم نیستم. سخنگویش هم نیستم. من یک آدمم. در خانه‌ام بابا هستم، یک جا داداش هستم، یک جا رفیقم. ربطی به لباس ندارد.»

اما آقامیری چه می‌گوید؟ در ادامه گزیده‌ای از برخی سخنرانی‌های آقامیری را درباره مسائل مختلف با هم مرور می‌کنیم:

آقامیری در یکی از سخنرانی‌هایش گفته است:‌ «... اهل بیت (ع) کار می‌کردند اما برخی تصور می‌کنند که اهل بیت (ع) دست به خاک می‌زدند طلا می‌شد و کاری انجام نمی‌دادند؛ در حالی که این‌گونه نیست. همه آنها شاغل بودند. در یکی از هیئت‌های قم سؤال کردم که شغل حضرت ابوالفضل (ع) چه بود؟ هیچ‌کس نمی‌دانست. به آنها گفتم می‌دانید چرا نمی‌دانید؟ چون نمی‌دانید شغل من و امثال من چیست؛ چون اگر حضرت ابوالفضل (ع) شغل داشته باشد حاج آقا هم باید شغل داشته باشد؛ بنابراین ابوالفضلِ ذهن شما باید بیکار باشد تا بیکاری ما [روحانیون] توجیه شود.»

آقامیری در سخنرانی دیگر گفته است: «یه خدایی براتون درست کردند که ایستاده آدما رو آویزون کنه، بسوزونه، آب جوش بهشون بده بخورن. اینا چرندیاته بهتون می‌گن. یه مشت دری وری بهتون میگن.»

او در یکی دیگر از سخنرانی‌هایش انتقاد تندی به یکی از شرکت‌های خودروسازی ایرانی کرد و گفت: «ایران‌خودرو یه قرآن می‌ذاره تو داشبورد! خجالت داره. اون خیانت به قرآنه. تو کارِت رو قرآنی انجام بده. اونی که ماشین قرآنی تولید می‌کنه «بنز» و «بی‌ام و» آلمان هست نه تو!»

او در سخنرانی دیگری درباره مساجد گفته است: «اگر مسجد به روش پیامبر اداره می‌شد، گنبد و بارگاه نداشت. گنبد می‌خواد چیکار مسجد؟ مناره می‌خواد چیکار؟ اینا یه زمانی تدابیری بود برای سرما و گرمای مسجد. الان که کولرگازی اومده. چند میلیارد خرج مناره‌های مساجد قم شده؟ با این پول‌ چه‌کارهایی نمی‌شد کرد؟ چرا مسجد رو با فکر نمی‌سازید؟ مسجد می‌سازن با ظرفیت ۲ هزارنفر اونوقت پارکینگ نداره! بعد ماشینا میان پارک می‌کنن جلو زندگی مردم. اون وقت اونا هم هی لعن می‌کنن که مسجد براشون دردسر درست کرده. تحقیق بکنید راجع به آزار مساجد برای مردم. از دوتا املاکی بپرسید! هر محلی که تو کوچه‌ش مسجد باشه قیمتش پایین‌تره!»

انتشار یافته: 39
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1397/10/23
آفرین آخوندهم اگه باشه اینطوریش خوبه حرف حق بزنه حالا این کثافت سانسورچی برترینها منتشرنمیکنه میدونم چون عربه کثیفه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
دمش گرم منتشرش کرد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
چرا فحشاشو منتشر میکنی پررو بشن برترین عربه یا تو اقا میری اینا
رضوان
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سبحان الله!
این چه حرفیه مومن؟
چرا انقد نژادتون رو برتر میدونید؟
فرق شما با اروپایی هایی که سیاهپوست هارو آدم حساب نمیکنن چیه؟!
هیچ کسی به واسطه‌ی نژادش برتری نداره!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ایشون احتمالا فقط ایات رحمت رو خوندن و قرآنشون با مال ما فرق میکنه. لباس روحانیت اصلا مناسب امثال ایشون نیست خدا رو شکر که خلع لباس شدند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
ببخشید چه ربطی به عرب داره .پیامبر و اهل بیتم عرب هستن .من هم عرب هستم .چرا به بقیه توهین می کنید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
کامتهای منو نشرندادی برات متاسفم که از نادانها حمایت میکنی و کارت گول زدن مردمه
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1397/10/23
درود بر سید بزگوار سید مردمی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
مردمی بودن به معنای دروغگو بودن و خدای دروغین برای مردم ساختنه؟
علی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
واقعا اینجوری فکر میکنی؟برات متاسفم
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1397/10/23
تو بزرگی سید
دیگران حقیر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
برترین ها که واقعا سانسور چی بزرگه
سید هم واقعا حرف حق زده دمش گرم نفسش گرم و کلامش پر شنونده باشد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
کاش برای سخنرانی نیاز به اجازه بود که هر معمم بیسوادی نتونه افکار چرندشو به اسم اسلام به خورد مردم بده.
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1397/10/23
اگه وابسته بود کسی بهش کاری نداشت....تمام مخالفانش هم جیره خور یه تفکر متحجر و عقب افتاده هستن....لعنت به تحجر و فکر های پوسیده
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1397/10/23
خمار 14:15 چرا همه چیز رو به عربها ربط میدی چه مرگتونه هر چی میشه به عربها وصل می کنید بدبختی و فلاکت شما از خودتونه از حقد و حسد و کینه و نفرت کور شدین حقایق رو نمی بینید عقل و منطق ندارین یعنی اگه برترینها نظر شما را منتشر نکنه عربه و اگه منتشر کنه فارسه چی مصرف می کنی
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1397/10/23
حرفهای ایشان برای کسانی که خلعِ لباسش کردنِ باعثِ ضرررشونه.آقا سید شما مردمی هستید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
دقیقا کدوم حرفاش همینکه ابتکار طرفدارشه معلومه کی بوده و چه کرده
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1397/10/23
سرکار خانم ابتکار شما بفرمائید آقا پسرتان همچنان در امریکا شیطان بزرگ زندگی و خدمت میکند یا در کشور خودش خدمت میکند
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1397/10/23
آفرین به این روحانی یکیم که میره حرف حق بزنهه میان خلع لباسش میکنن و مجرم واقعا متاسفم جاهلیت تا کجا آخه؟
خوب راس میگه قرآن میزارن تو داشبورد اما یه زره امنیت نداره این ماشین نسبت به پولی که میگرم امکانات سفر کم کار میزارن یعنی کم فروش اینه حرفای قرآن؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
قران هم رحمانیت خدارو گفته و شدید العقاب بودن و و خودش لعنت کرده کسانی که به برخی ایات ایمان بیاورند و به برخی نه این چیزی که این منورالفکر میگه فرقی بین کافرو مومن نیست پس چرا مومن به خودش سختی بده؟

در حالیکه خود قران میگه اونی که عمل حسنات میکنه با اونی که عمل به سییات میکنه اصلا برابر نیست
Germany
20:06 - 1397/10/23
بیشتر چون در مورد جمکران حرف زده خلع لباس شده
ولی من دوسش ندارم
ادم حاشیه طلب و اینکه خودشو جا بزنه هست
به نظرم هرکی مستقیم حرف میزنه چون خیلی رک میشه برای حاشیه سازی حرف میزنه
یکی مث دکتر رفیعی خوبه
نهج البلاغه میگه روایت میگه
خود ادم دستش میاد باید چیکار کنه
نه اینکه بیای رک حرف بزنی و مخالف
این کارا فقط یرا طرفدار پیدا کردن و سر و صداش
همین ایشون اگه حاشیه نداشته باشه کار ازادش نمیچرخه و کساد میشه و همون شرکت خصوصی هم که مشاورشه با تو چشم اومدن به خاطر حرفاش بوده که گنده ها اومدن طرفشو بهش کار دادن
به پای طرفداری و مخالفت با کسی نسوزید
شما خدای زندگی خودتون هستید
دنباله رو نباشید
حضرت محمد (ص) میفرمان:نبین کی میگه ببین چی میگه
موفق باشید
پاسخ ها
سهیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
احسنت یه نظر منطقی و بدون تعصب
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1397/10/23
دمت گرم با این حرفات من نمیشناختمش ولی از وقتی تو سایتا راجب خلع لباسش خوندم یکمی پیگیری که کردم و مطالبشو خوندم از حرفاش خوشم اومد واقعا هرکی حرف درستی بزنه باهاس تقاص حرف حقو همین دنیا بگیره از دست یه مشت ترسوی فریفته ی دنیا من که حرفات و قبول دارم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
پس برو کامل بخون یوقت کلاه سرت نره
Iran, Islamic Republic of
21:08 - 1397/10/23
افرین واقعا دمت گرم
Iran, Islamic Republic of
22:26 - 1397/10/23
هر سیستم حکومتی به یک سوپاپ تخلیه احتیاج داره
Iran, Islamic Republic of
22:45 - 1397/10/23
قطعا با اینکار ایشون معروف تر و محبوب تر شده....
Iran, Islamic Republic of
23:53 - 1397/10/23
درود بر سيد عزيز انشاالله هميشه موفق و پيروز باشين٠٠٠٠٠٠ حق بر باطل پيروز است
Iran, Islamic Republic of
00:23 - 1397/10/24
درودبراین روحانی شریف
Iran, Islamic Republic of
02:06 - 1397/10/24
خانم ابتکار اول یه سر بزن به عمارت لاکچری پسرت تو آمریکا بعد بیا از دین حرف بزن! امثال تو امثال آ ز ا د ه نامداری اند، شما سکوت کنی بهتره چون هر چی بگی علیه خودت استفاده میشه، این آقامیری امام زمان موعود نیست! باید باهاش برخورد بشه.
Iran, Islamic Republic of
06:38 - 1397/10/24
اره راست ميگند چون دين رو تحريف مي کني چون جوون ها رو نابود مي کني بايد بهت آفرين گفت
Iran, Islamic Republic of
07:49 - 1397/10/24
این چند تا حرفش که خیلی قشنگ و درست بود که
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1397/10/24
درد و بلات بخوره تو سر اونهایی که خلع لباست کردن
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1397/10/24
سلام
اونی که درسته تویی . تو اقای میری عزیز
United Kingdom
00:52 - 1397/10/25
متاسفانه تو این مملکت تا یکی حرف درست میزنه این مردمو چشماشونو باز میکنه احساس خطر میکنن ردش میکنن بره چند وقت دیگه خبر مرگش نیاد خیلیه....دیگه حناشون برامون رنگی نداده با خلع لباسش باعث شد مردم بیشتر پیگیر شن
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1397/10/25
این آخوند نما رو زودتر باید خلع میکردن. از نظر بعضی دوستان تعجب کردم. این آقا یه مشت دروغ قاطی دین کرده و میده به خرد جوون ها. میگه خدا جهنم نمیبره. آخه مرد حسابی فقط یه بار لای قرآن باز میکردی می‌دیدی می‌بره خیلی خوب هم می بره. درست که رحمت خدا بر غضبش پیشی داره. اما هم باید از رحمت گفت هم از غضب. نه اینکه کلا غضب خدا رو نفی کرد. یه مشت خز عبلات هم راجع به حضرت زینب گفته که من وقتی گوش کردم مونده بودم واقعا این چرت و پرتا رو از کجا میاره. میگه حضرت زینب سر نماز برای کسایی که به سر امام حسین سنگ می‌زدند دعا میکرده.. آخه بی وجدان این حرف از کجا آوردی. یه بار اگه خطبه حضرت زینب رو خونده بودی این چرت و پرتا رو درباره حضرت زینب نمیگفتی. از این دست حرفا زیاد داره ایشون. خواهشاً از ایشون طرفداری نکنید که اصلا جای دفاع ندارن
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1397/10/29
ملا نصرین اادین حرف حق گفت ازشهر بیرونش کردند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج