چرا فردوسی‌پور ۲۶ فوتبال آسیایی را گزارش نکرد؟
۸۲۰۳۶۰
۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۲
۱۳۶۷۲ 
مدیر شبکه ورزش سیما اخبار و حواشی حذف عادل فردوسی‌پور از گزارش باری‌های آسیایی را رد و در عین حال تاکید کرد که فردوسی‌پور از این هفته بازی‌ها را گزارش خواهد کرد.

ایسنا: احسان شیعه مدیر شبکه ورزش درباره‌ سازوکار تلویزیون در انتخاب گزارشگران تلویزیون برای گزارش بازی‌های آسیایی و شایعه‌هایی مبنی بر حذف عادل فردوسی‌پور از قاب تلویزیون، اظهار کرد: همه این اخبار شایعه است. ما در شبکه ورزش سیما همچنان با ایشان همکاری داریم و آقای فردوسی‌پور به عنوان تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی و برنامه «فوتبال ۱۲۰» هستند و همچنان هم خواهند بود. همچنین گزارشگر فوتبال‌های ما هم هستند و کارشان را ادامه می‌دهند.

مدیر شبکه ورزش ادامه داد: آقای فردوسی‌پور به طور معمول هفته‌ای یا دو هفته‌ای یک بار فوتبال گزارش می‌کنند و هیچ تغییری اتفاق نیفتاده است.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا پس از برگزاری ۲۶ مسابقه فوتبال، عادل فردوسی‌پور تاکنون گزارش مسابقه‌ای از جریان جام ملت‌های آسیا را عهده‌دار نبوده است؟ اظهار کرد: عادل فردوسی‌پور در این مدت مشغولیت‌های دیگری داشته‌اند که بهتر است خود ایشان در این زمینه توضیح بدهند. به دلیل همین مشغولیت ایشان کمتر در شبکه ورزش گزارش کردند اما با اصرار ما قرار است از این هفته بازی‌ها را گزارش کنند.

چرا فردوسی‌پور ۲۶ فوتبال آسیایی را گزارش نکرد؟

شیعه توضیح داد: مسابقات ایران از امارات گزارش داده می‌شود و در صورتی که اشکالات فنی به وجود بیاید گزارشگر از داخل ایران بازی را گزارش خواهد کرد. اما به طور کلی آقای محمدرضا احمدی ـ گزارشگر اعزامی صداوسیما ـ از امارات مستقیم بازی‌های ایران را گزارش می‌کند سازمان صداوسیما نیز از قبل تمهیدات فنی را برای این کار چیده است و اقداماتی از قبیل باکس صدا خریداری شده است تا از محل استادیوم به خوبی بتوانیم گزارش داشته باشیم.

وی درباره انتخاب گزارشگران بازی‌های آسیایی و اینکه با چه سازوکاری در تلویزیون انتخاب می‌شوند، توضیح داد: اینطور نیست که صرفاً چند مجری برای گزارش بازی‌ها انتخاب شوند. در هر صورت تعداد کسانی که دوست دارند گزارش کنند در کشور ما بسیار بالاست و ما روزانه مراجعه‌های متعددی مبنی بر گزارش بازی‌ها داریم اما طبیعتاً نمی‌توانیم به همه مراجعه‌ها پاسخ مثبت بدهیم.

تعداد مشخصی هستند که گزارش می‌کنند در حال حاضر در شبکه ورزش سیما هم از گزارشگران قدیمی و هم از گزارشگران جدید بازی‌ها را گزارش می‌کنند عده‌ای نیز جوانانی هستند که از بین مسابقه آقای گزارشگر انتخاب شده‌اند؛ البته این گزارشگران بیشتر در حوزه‌های دیگر و با وسواس زیادی انتخاب شده‌اند و بازی‌ها هم به تناسب تخصص گزارشگران تقسیم می‌شوند؛

به عنوان مثال برخی از گزارشگران در حوزه فوتبال‌های آلمان تخصص‌ لازم را دارند و برخی در حوزه فوتبال انگلیس تخصص بیشتری دارند در نتیجه با در نظر گرفتن این موارد انتخاب گزارشگر صورت می‌گیرد.

وی افزود: اگر به مسابقاتی که از شبکه ورزش پخش می‌شوند دقت کنید، همچنان آقایان جواد خیابانی، علیرضا علیفر، مزدک میرزایی و همچنین عادل فردوسی پور گزارش بازی‌ها را انجام می‌دهند. دوستان دیگر از جمله آقای محمدعلی و آقای محمدی مرام گزارشگران جدیدتری هستند که به تناسب، گزارش بازی‌ها به آنها واگذار می‌شود.

وی ادامه داد: شبکه ورزش سیما از یک ماه پیش از آغاز بازی‌های آسیایی برای این رویداد تدارک مفصلی دید. مجریان و محور برنامه‌ها مشخص شدند و از آنجا که در بازی‌های جام ملت‌ها قرار بر این بود که همه بازی‌ها را شبکه ورزش پخش کند طبیعتا چند ماه پیش‌بینی‌های بیشتری را نسبت به برنامه‌ها و بازی‌ها انجام می‌دادیم.

گروه چند نفره ای به امارات اعزام شدند و مفصل گزارش‌ها از بازی‌های مختلف را ارائه می‌دهند روزی ۱۰ ساعت برنامه از شبکه ورزش سیما به روی آنتن می‌رود گزارشگران ما مرتب در کنار تیم ملی حضور دارند و هر روز ما از تمرین تیم‌های ملی گزارش‌های زنده‌ای را ارسال می کنیم همچنین مصاحبه با کادر تیم ملی را در کمترین زمان به روی آنتن می‌بریم و به طور کلی تلاش شده است روزی ۱۰ ساعت برنامه به بازی‌های جام ملتهای آسیا اختصاص بدهیم و مخاطب را با خود همراه کنیم.

مدیر کانال ورزش در پایان تاکید کرد: عادل فردوسی‌پور همچنان در شبکه ورزش گزارش دارد. این هفته یک بازی را گزارش می‌کنند و هفته‌های آینده نیز همین طور گزارش بازی ها به ایشان واگذار خواهد شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
18:21 - 1397/10/25
عليفربيشتررومخه گزارشش که افتضاحه ميگم عليفربره مجالس ترحيم نوحه بخونه بهتره
Iran, Islamic Republic of
18:55 - 1397/10/25
یه روز باید یه نفر ترمز عادل رو میکشید . خیلی بدجور ترمز بریده بود و حکومتی برای خودش راه انداخته بود . نتیجه اش هم این بود که ۸ سال کیروش توی ایران بمونه و فقط پول بگیره و بخوابه و بخوره . امیدوارم بداش عبرت بشه .
Iran, Islamic Republic of
19:15 - 1397/10/25
دیگر همه میدانند به خاطر اختلاف با مدیر بی سواد شبکه 3
پاسخ ها
اشکان
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
اول از همه اینکه فوتبال ها از شبکه ورزش پخش میشه چه ربطی به مدیریت شبکه سه داره؟؟؟؟
گزارشکری مثل فردوسی پور برای بازی های حساس مناسبه.تو دور گروهی که بازی حساسی نیست
باید به جوان ها و دیگران هم فرصت داده بشه تا فردوسی پور های جدید هم پرورش پیدا کنند
وقتی خوده فردوسی پور نمیاد چرا گردن دیگران می ندازید؟
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1397/10/25
جون مادرتون بیخیال علیفر بشید.بابا به چه زبونی بگیم با گزلرش این اقا خوابمون میگیره.لعنت به شما که همچنان اصرار به استفاده از این پیر مرد دارید.گزارش علیفر سوهان روحه
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1397/10/25
خیلی بهتر ناعادل کلا حذف شه با حمایت های بی جاش از کیروش کفاشیان وتاج فوتبال مارو نابود کرد.
Iran, Islamic Republic of
00:47 - 1397/10/26
من پرسپولیسی ام
شما ها یادتون رفته با چه مصیبتی به جام جهانی صعود میکردیم
یادنون رفته با چه فضاحتی به بحرین باختیم.چشام اشکبار یحیی را یادتون رفته مقابل ایرلند
هرچی باشه راحت صعود کردیم .شماها چتون شده چرا اینقدر قدر نشناسید!!!
Iran, Islamic Republic of
01:58 - 1397/10/26
با سلام و بهروزی دست اندرکاران محترم.
لطفا سعی شود که حدالمقدور آقای علیفر گزارش نکنند و به آقای خیابانی هم هر چند محترم و عزیز هستند ولی زیاد تو حرف کارشناسان نپرد و تا
کارشناس فوتبال جواب سوالی را کامل نداده سوال دیگه نکرده و حرف کمتر بزنند.
پاسخ ها
مجید
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
واقعا موافقم رفیق لایییییییکککککککککک
Iran, Islamic Republic of
08:11 - 1397/10/26
عادل یکی از دلسوزترین نفرات نه فقط برای فوتبال بلکه برای ورزش کشور است
درسته اشتباهدتی هم داشته ولی خدماتش به مراتب بیشتر بوده
از این هم که بگذریم گزارش کردن فوتبالش واقعا به دل میشینه و برای ببیننده و شنونده بسیار لذن بخش و دیدنی تر خواهی بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
عادل بایدحذف بشه بره بشینه وردل مامانش
Iran, Islamic Republic of
01:25 - 1397/10/27
توروخدااین مسخره بازیهاچیه درآوردین بازی ایران وعراق ازشبکه ورزش پخش شداماچه پخش شدنی دم به دقیقه بازی روقطع میکردن وخیابانی مسخره میگفت عزیزم شهاب آمارجدیدرواعلام کن عزیزم احسان نظرتوبگوعزیزم آقای دکتربرداشت شماازبازی چیه بعدشم که دوباره بازی روپخش میکردن توی یک قاب کوچک بنظرمن اگه مسئول باغ وحش روبزارن جای مدیرشبکه ورزش خیلی بهتره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج