۸۰ درصد درآمد بی‌مسکن‌ها صرف اجاره می‌شود
۸۲۰۶۶۵
۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
۱۰۹۰۰ 
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رشد تقاضا و عدم عرضه مسکن باعث می شود اقشار بی‌مسکن ۸۰ درصد درآمد خود را صرف اجاره بها کنند گفت:بحث قاطع مردم بحث مسکن است و سیاست‌های ما می‌تواند به تولید مسکن شتاب دهد.

خبرگزاری فارس: محمد اسلامی بعد از یک خانه تکانی اساسی در وزارت راه و شهرسازی و تغییر سه معاون مسکن و ساختمان،معماری و شهرسازی و بازآفرینی شهری ایران (بدون حضور رسانه ها) در مراسم تودیع و معارفه معاونان مسکن و ساختمان و شهرسازی و معماری با بیان اینکه رشد تقاضا و عدم عرضه یا کاهش عرضه در جامعه هدف، وضعیتی به وجود می‌آورد که اقشار فاقد مسکن بیش از ۸۰ درصد درآمد ماهانه خود را بابت اجاره‌بها پرداخت می‌کنند، گفت: این فقر و سختی که به خانواده‌های فاقد مسکن تحمیل می‌شود، آسیب‌های اجتماعی پیرامون خود دارد که باید در راستای بهبود این وضعیت حرکت شود.

وی اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی به‌طور مستقیم و بی‌واسطه به زندگی فردی و اجتماعی مردم متصل است و تفکرات، ایده‌ها و سیاست‌گذاری مسئولان این وزارتخانه بدون درنگ بر زندگی مردم تأثیرگذار است.

وی مسئولیت در حوزه راه و شهرسازی را بنا بر دلایل مختلفی همچون تأثیرگذاری مستقیم و غیرمستقیم بر زندگی مردم، حساس و دارای اهمیت ویژه‌ای دانست و گفت: توسعه تقاضامحور، روند گسترش برنامه‌های توسعه‌ای‌ که اتفاق افتاده را شکل داده،‌اما این برنامه‌ریزی‌ها بر اساس مطالعات آمایش سرزمینی که استعداد‌های سرزمین، جمعیت، فرهنگ و استطاعت محیط را درنظر می‌گیرد، صورت نگرفته است و حتی اگر وجود داشته، با یکدیگر مرتبط و یکپارچه نبوده است.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: ما باید خود را مسئول و پاسخگو دانسته و قبل از اینکه به ساماندهی پرداخته شود، باید طرح‌ریزی و برنامه‌ریزی سیاست‌های خود را اعلام کرده باشیم.

اسلامی با بیان اینکه «ما وارث گذشته‌ای هستیم که هر دو نظام‌ شهرسازی و ساختمان فاقد نظام کنترلی کارآمد و مؤثر است» تأکید کرد: باید به سمت تأثیرگذاری و ماندگار شدن با استقرار سیاست‌ها و طرح‌ها حرکت کرد. همچنین میراث گذشته‌ای که هزینه‌های فراوانی متأثر از نابسامانی‌ها را بر دوش مردم و حکومت تحمیل کرده، باید بر اساس آینده‌نگری و بررسی احتیاجات و الزامات دستیابی به توسعه متوازن و پایدار در طرح‌ریزی منطقه‌ای، سرزمینی، شهری و محلی تغییر داد.

وی با اشاره به طرح ویژه سواحل مکران گفت: تجربه مکران کار فوق‌العاده سختی بود و بی‌صبری زیادی مانند عسلویه وجود داشت، اما امروز در عسلویه علی‌رغم وجود کسب‌وکار، امکان سکونت و زندگی وجود ندارد و کارکنان آن منطقه به خاطر دوری از خانواده در رفت‌وآمد هستند.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: نکته حائز اهمیت این است که یکپارچگی، توسعه متوازن و پایدار ملاک عمل قرار گیرد و بیش از این رفتار بیگانه با اکوسیستم و فرهنگ مردم در اقصی نقاط کشور نداشته باشیم. همچنین از تمامی قابلیت‌ها و استعدادها مانند ظرفیت دانشگاه، متخصصان، مردم، سازندگان و مشاوران حول یک محور و باور مشترک استفاده شود تا شاهد شکل‌گیری یک نوسازی تمدنی و شهری منتج به ارتقا کیفیت زندگی شهری باشیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1397/10/26
جمع کنید بابا شما چه میدونید از شکم گرسنه
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1397/10/26
کشف خوبی کردی زحمت کشیدی
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1397/10/26
شما که میدانید خوب یه فکری به حال این مردم بدبخت بکنید
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1397/10/26
باز لاقل خوبه که آمارشو دارید
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1397/10/26
یعنی هنوز ۲۰ درصد دیگه برامون میمونه پس راحت باشید
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1397/10/26
فقط حرف مفت اگر میدانید چرا کاری نمیکنید
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1397/10/26
کل زندگیم. و جوانیم داره به پای اجاره مسکن میره
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1397/10/26
ریاست جمهوری محترم لطفا ترو خدا قیمت اجاره ورهن رو بیارید پایین .تاحدی بیارید تا مستاجر بیچاره یبار هم که شده به رهن واجاره فک نکنه.
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1397/10/26
یه نفرم این وسط جوابگوی این وضع وحشتناک نیست که آدم دلخوش بشه
Iran, Islamic Republic of
01:52 - 1397/10/27
خانواده های دومعلول بیشتر برای احداث مسکن درشهرهای فارس فقط 8میلیون تومن پرداخت شددردومرحله چونکه ازقبل توجیه نشده بودن هم اکنون بامشکلات شدیدافتصادی مواجه بدون درآمد با ماهیانه 100 وهشت تومن چه راهکاری هست؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
من زن مستمری بگیر کشوری هستم سنم هم ۶۰ سال شد ولی هنوزم که هنوزه مستاجرم ؟!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۷
حقوق بازنشستگی فقط واسه اجاره ست چه برسه به خونه خریدن؟!
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1397/10/27
اجاره ها خیلی بالاست مسئولین فکری بکنن
پاسخ ها
اوس تقی بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۸
علاوه براجاره بالا ، گرانی موادغذایی ازطرف دیگر مزیدعلت بدبختی ماحقوق بگیرهای بازنشسته است اگراین شرایط ادامه پیداکنه فاتحه همه چیزوبخونیم، لذااگردولت خدمتگزاربه سفارشآت مقام رهبری توجه نکند دست جمعی بایدبگوییم زمان شاه خوب بود. امیدوارم ضدانقلاب موفق به شنیدن این حرفهانشه، به امید شکوفایی اقتصادکشور واجرای قسط وعدالت در این مرزوبوم . والسلام.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج