آمریکا کم اثر بودن تحریم نفتی ایران را تائید کرد
۸۲۰۷۵۴
۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۸
۵۴۸۷ 
طبق جدیدترین آمار رسمی دولت آمریکا، تولید نفت ایران در دسامبر به ۲.۸ میلیون بشکه در روز بالغ شد که تنها ۱۰۰ هزار بشکه در روز در مقایسه با نوامبر که تحریم‌های واشنگتن علیه صادرات نفت ایران آغاز شد، کاهش داشت.

خبرگزاری ایسنا: طبق جدیدترین آمار رسمی دولت آمریکا، تولید نفت ایران در دسامبر به ۲.۸ میلیون بشکه در روز بالغ شد که تنها  ۱۰۰ هزار بشکه در روز در مقایسه با نوامبر که تحریم‌های واشنگتن علیه صادرات نفت ایران آغاز شد، کاهش داشت.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش "دورنمای انرژی کوتاه مدت" خود اعلام کرد تولید نفت ایران به میزان بیش از یک میلیون بشکه در روز از ماه مه سال ۲۰۱۸ کاهش داشته است و این آژانس انتظار دارد تحریم‌ها علیه صادرات نفت ایران تا پایان دوره مورد پیش‌بینی به قوت خود باقی خواهد ماند. بعلاوه پیش‌بینی اخیر بر مبنای این انتظار است که معافیتی که به هشت کشور برای خرید نفت ایران داده شده است، در ماه مه تمدید نشود.

بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، انتظار می‌رود تولید نفت اعضای اوپک تا پایان امسال به پایین ۳۰.۷۳ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کند که پایینترین میزان تولید ماهانه این گروه از فوریه سال ۲۰۱۵ خواهد بود.

این آژانس اعلام کرد اعضای اوپک ۳۱.۹۲ میلیون بشکه در روز نفت در سال ۲۰۱۸ تولید کردند که حدود ۱۵۰ هزار بشکه در روز پایین میانگین تولید سال ۲۰۱۷ بود و انتظار می‌رود تولید این گروه در سال ۲۰۱۹ به ۳۰.۸۸ کاهش پیدا کند و در سال ۲۰۲۰ به ۳۰.۹۰ میلیون بشکه در روز برسد.

بنا بر این گزارش، کاهش امسال تولید نفت اوپک با افزایش عرضه به میزان ۲.۴ میلیون بشکه در روز از سوی کشورهای غیراوپک به خصوص آمریکا و برزیل جبران خواهد شد.

مجموع تولید نفت اوپک در دسامبر به ۳۱.۳۸ میلیون بشکه در روز بالغ شد که ۸۴ هزار بشکه در روز در مقایسه با نوامبر کاهش داشت. کاهش تولید اوپک از نوامبر تا دسامبر نشان می‌دهد که اعضای این گروه زودتر از موعد مقرر، به کاهش تولید اقدام کرده‌اند.

بر اساس گزارش پلاتس، عربستان سعودی ۱۰.۴ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد که ۵۲۰ هزار بشکه در روز نسبت به سطح تولید نوامبر کمتر بود و انتظار می‌رود میانگین تولید این کشور در سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ پایین سطح مذکور باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1397/10/26
تاثيرش و ملت دارن لمس ميكنند
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1397/10/26
برترین ها شما دیگه چرا باور میکنید.
دادش ما نباید حس میکردیم تحریم ها رو که حس کردیم با شکم خودمون و زن بچه مون . با جیب پدر و مادرومون .
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1397/10/26
هنوز تحریمها شروع نشده. از برج 2 سال آینده در خدمتیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
خوش خدمتی کن برای اربابت.
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1397/10/26
فقط پاراگراف اول در مورد این تیتر توضیح داده که اونم فقط تولید را گفته، رقم مد نظر صادرات هست نه تولید.
Iran, Islamic Republic of
17:15 - 1397/10/26
من اثر دار بودنشو تایید میکنم
Iran, Islamic Republic of
17:58 - 1397/10/26
تحریم ها روی آقایون تاثیری نداره ولی مردم چرا.....
Iran, Islamic Republic of
18:31 - 1397/10/26
بی اثر بودنش رو توی صفهای طولانی گوشت و مرغ یخی دیدیم.
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1397/10/26
دیگه واقعا چه اتفاقی باید بیفته تا اثرش رو حس کنید. البته طبیعیه شماهایی که اون بالا نشستین از درد مردم چیزی نمیفهمید. روزی هم که بفهمید دیگه دیر شده
Germany
23:27 - 1397/10/26
هیچ تاثیری هم در ایران نداره خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
06:20 - 1397/10/27
تحریم رو ما اثر نڱذاشته؟
دیگه نمی دونیم چه خاکی تو سرمون بریزیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج