طرح جدید دولت؛ اقساطی مسافرت بروید
۸۲۰۹۵۷
۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۹
۱۰۹۷۹ 
معاون گردشگری کشور از بسته جدید سفر برای ایرانیان خبر می‌دهد که در آن آژانس‌ها و بخش خصوصی با کمک هتل‌ها برای شهروندان ایرانی تور تعریف می‌کنند. ولی تیموری معتقد است بسته‌های سفر می‌تواند به کاهش هزینه سفر‌های داخلی منجر شود. او می‌افزاید که این بسته به معنای ارزان‌سازی سفر نیست.

روزنامه ایران: معاون گردشگری کشور از بسته جدید سفر برای ایرانیان خبر می‌دهد که در آن آژانس‌ها و بخش خصوصی با کمک هتل‌ها برای شهروندان ایرانی تور تعریف می‌کنند. ولی تیموری معتقد است بسته‌های سفر می‌تواند به کاهش هزینه سفر‌های داخلی منجر شود. او می‌افزاید که این بسته به معنای ارزان‌سازی سفر نیست.

طرح جدید دولت؛ اقساطی مسافرت بروید

بخشی از این گفتگو را بخوانید:

این ارزان‌سازی شامل چه کسانی می‌شود؟ در کدام مسیرها قرار دارد؟

ببینید بحث «سفر ارزان» نیست. بحث ما این است که سفرهای زیادی در داخل کشور انجام می‌شود. یعنی حجم بالایی از هموطنان 85 میلیونی ما در طول سال حتماً یک یا دو بار سفر داخلی می‌روند اما این سفر طوری نیست که تأسیسات گردشگری و همکاران ما در بخش خصوصی را درگیر کند. گاهی اوقات هم احساس می‌کنیم که هزینه تمام شده‌اش برای مردم بالاست! چرا؟ چون سفر این افراد بیشتر به شکل انفرادی و مستقل انجام می‌شود.

یعنی هرکس با ماشین خودش به سمت شهری راه می‌افتد این در حالی است که از تمام جاذبه‌های آن شهر خبر ندارد. در نهایت یک یا دو تا جاذبه را می‌بیند اما اگر این سفر در قالب یک برنامه‌ طراحی شود شما در آن زمانی که گذاشتید می‌توانید بیشترین استفاده را ببرید، یعنی به جای دو تا جاذبه، ممکن است 10جاذبه را ببینید. در اصل آژانس‌های گردشگری _که مشاوران گردشگری شناخته می‌شوند_ می‌توانند با توجه به اطلاعاتی که دارند بسته سفر شما را به لحاظ محتوا و کیفیت متنوع کنند.

بنابراین یکی از شاخص‌های این بسته سفر، جذابیت است، از طرفی چون اجزای بسته سفر یکجا تدارک دیده می‌شود، می‌تواند هزینه کلی بسته سفر را هم کاهش دهد. برای اینکه هزینه کلی سفر باز هم پایین‌تر بیاید ما آمدیم با همکاران دیگر مثل هتل‌ها، راهنمایان و مراکز اقامتی و جاذبه‌ای و سایت‌ها صحبت کردیم تا اینها بویژه در زمان‌های‌هایی که فصل کم رونق سفر(لو سیزن) است تخفیف‌هایی هم بدهند.

بسته را آماده و فرآیندش را هم تعریف کرده‌ایم. یعنی دفاتر مسافرتی با یکی دو بانک صحبت کرده‌اند تا مسافر مجبور نباشد تمام هزینه را یکجا پرداخت کند. مثلاً یک خانواده سه نفره این بسته سفر را از یک آژانس می‌گیرد، پیش پرداختی را می‌پردازد و برای پرداخت بقیه هزینه، به صورت قسطی به توافق می‌رسند. این ویژگی بسته سفر ما است.

شما می‌فرمایید تخفیف‌ها در زمان «لو سیزن» به مسافر داده می‌شود. یعنی این بسته سفر شامل تعطیلات نوروز پیش رو نمی‌شود؟

شامل می‌شود، چون همه نقاط کشور در نوروز گردشگر ندارند، این طرح هم دائمی است. ممکن است در یک نقطه‌ای مسافر زیاد باشد و به شما تخفیف کامل ندهند اما در شهر‌های کم مسافر در زمان نوروز همان تخفیف‌ها ادامه دارد. سیاست اصلی ما هم توزیع سفر در کشور است. اعتقاد داریم چون سفر برنامه‌ریزی شده نیست هر کسی با تشخیص خودش سفر می‌رود. درست است هرکس حق دارد هرجا دلش خواست برود اما ما از آژانس‌ها خواسته‌ایم که سفر را به جاهای کمتر دیده شده هدایت کنند.

تسهیلات مالی بانک‌ها به چه صورت پرداخت می‌شود. آیا بانک‌ها با آژانس‌ها در ارتباط هستند؟ مسافر از این تسهیلات چطور استفاده می‌کند؟

قرار نیست مسافر از بانک وامی بگیرد، این هماهنگی بین دفاتر آژانس خدمات مسافرتی و بانک‌ها اتفاق می‌افتد. البته در یک مرحله هم ما هیچ کمکی از بانک نگرفتیم. دفاتر هر کدام یک مبلغی را در این بانک‌ها سپرده‌گذاری کردند و بانک بسته سفر را تضمین می‌کند. مسافر وقتی در قالب این بسته سفر می‌رود، هتلدار هم خیالش راحت است که پولش دست بانک است. بانک نقش ضمانت و اعتباربخشی را اینجا دارد. البته در روش دیگری هم ما به بانک‌ها گفته‌ایم که با کارمزدهای پایین‌تر به آژانس‌ها تسهیلاتی بدهند.

کدام آژانس‌ها طرف قرارداد هستند؟

همه 4700 آژانس کشور می‌توانند وارد این طرح شوند. البته منتظر ورود همه آژانس‌ها نیستیم ولی همه می‌توانند به مرور وارد این طرح شوند. طرح زمان بر شده چون می‌خواهیم بسته‌های سفر براساس یکسری شاخص‌ها توزیع شود. شاخص‌هایی مثل توزیع سفر، جذابیت محتوایی و همچنین حجم بالایی از تأسیسات گردشگری ما را درگیر می‌کند مثلاً اقامت گردشگر در یک هتل باشد، ناهار را در هتل دیگری میل کند.

ما می‌خواهیم فرهنگ سفر را عوض کنیم. این اتفاقات از بی‌برنامگی اتفاق می‌افتد. تمام تلاش ما این است که در مرحله آغازین این طرح، جوری برنامه‌ریزی شود که خانواده‌ها به این نتیجه برسند که استفاده از بسته سفر به نفع آنهاست هم از نظر هزینه‌ها و بیشتر از نظر جاذبه‌ها!

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:33 - 1397/10/27
داستان درست نکن فقط مونده که برای مسافرت سود و بهره بدیم خوب چه کاری اخه ادم ....
Iran, Islamic Republic of
07:41 - 1397/10/27
ماشالله به این همه خلاقیت و نبوغ
.
آخه آدم زرنگ!
مردم تو این وضعیت که از هزینه ابتدایی نان و آب و مواد غذایی ماندند پول سفر از کجا بیارند.
میشه لطفا به فکر مردم نباشید و ما را به حال خود رها کنید.
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1397/10/27
اقساطی سفر برید
اقساطی گوشت و مرغ بخرید
اقساطی خونه بخرید
اقساطی ماشین بخرید
اقساطی لوازم منزل بخرید
و اقساطی بمیرید.....
....
Iran, Islamic Republic of
08:17 - 1397/10/27
بیزحمت یه تور اقساطی پاتایا هم بزارین
Iran, Islamic Republic of
08:25 - 1397/10/27
خااااااک بر سرتان بااین سیاست رواج گردش گرییتان
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1397/10/27
خودتم نمیدونی, چه میخوای بکنی,.
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1397/10/27
خانواده خودت را اینجوری ببر سفر. می بری ؟ نه معلومه که
Iran, Islamic Republic of
09:51 - 1397/10/27
ای خدا نمیدونم رو پیشونی ملت چیزی نوشته
Iran, Islamic Republic of
10:03 - 1397/10/27
فکر کنم با این برنامه‌ها ی قسطی خودبه‌خود کشور ماکمونیستوتی شده آفرین به سیاستهای روسیه مردم به خدا قسم تونون شبشون موندن فکر اساسی کنید واسه مملکت
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1397/10/27
اقساطی زندگی کنیم اقساطی فکر کنیم و در آخر اقساطی بمیریم، اینم شد زندگی
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1397/10/27
از اینکه میخواهید برای سفر ابتکار به خرج دهید وسفر را تدبیر نمایید صمیمانه تشکر میکنم خوشحالم بامدیریت سفر بهره بیشتری نصیب گردشگران خواهد شد موفق باشید
Iran, Islamic Republic of
10:45 - 1397/10/27
نفرین بر شما . اقساطی هم بمیرید را اضافه کنید . چهارمین کشور ذخایر نفت جهان . اولین کشور ذخیره گاز جهان ..اولین کشور دزدی وراختلاس جهان و اولین کشور فقر و بدبختی جهان .کسی باور نمیکند . 1 درصد در غنای مطلق 99 درصد در فقرمطلق
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1397/10/27
کارت 10 سال پیش مسافرت که دادین الان مونه دست مردم !!!نکنه تو بودجه 98 از مابه التفاوت بهره سفر ارزان به مردم پیش بینی شده که مردم رو بچاپند! !!!!اخه این دولت محض رضا خدا ریالی به ملت پول نمیده فقط مثل گدای سامرا همیشه دستش به ملت درازه تا از ملت بکنه بده به یمن و سوریه و جنوب لبنان!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج