لزوم فعال شدن دیپلماسی اقتصادی برای مقابله با تحریم‌ها
۸۲۱۲۲۷
۲۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۸
۱۴۴۷۷ 
پبیانیه پایانی جلسه هیأت‌رئیسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان :
در بیانیه پایانی نشست هیأت‌رئیسه و کمیسیون‌های داخلی مجلس خبرگان آمده است: ميزان حمايت دولت از پيام‌رسان‌هاي داخلي بايد به ميزان حمايت از يك پروژه ملي باشد؛ از این رو، لازم است حمايت‌هاي ويژه و حداكثري از پيام رسان‌هاي داخلي صورت گيرد.

خبرگزاری فارس: هیأت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری و کمیسیون‌های داخلی این مجلس، در پایان پنجمین نشست مشترک خود در دور پنجم مجلس خبرگان که صبح امروز(پنجشنب ۲۷ دی‌ماه) برگزار شد، بیانیه‌ای صادر کردند که متن کامل آن بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیونهای مجلس خبرگان رهبری در پایان پنجمین جلسه مشترک خود در دوره پنجم، با تسلیت ایام فاطمیه و ارتحال فقیه عالیقدر حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی «قدس سره» و گرامی‌داشت دهه فجر و چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، با قدردانی از تدبیر رهبر معظم انقلاب حضرت آیة الله العظمی خامنه ای«مدظله العالی» مبنی بر تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران محترم قوا و اختیارات ویژه ای که به این شورا جهت تصمیم‌گیری‌های کلان اقتصادی و کاهش فشارهای اقتصادی بر مردم، تفویض فرموده اند بر مطالبات زیر تأکید می‌­نماید:

۱. هم‌افزایی قوا در بهبود وضعیت کلان اقتصادی و کاهش نرخ ارز و طلا علی رغم تحریم‌های ظالمانه آمریکا و هم پیمانانش، نشان از عزم جدی برای ساماندهی اوضاع اقتصادی کشور دارد. ضروری است رؤسای قوا به ویژه رئیس جمهور محترم با استفاده از نظرات و راه‌حل‌های اقتصاددانان دلسوز و فعالان بخش خصوصی در راستای تقویت ارزش پول ملی و کاهش فشار بر طبقات ضعیف و زحمتکش، تمام تلاش خود را مبذول دارند.

۲. حمایت از افزایش تولید ملی به‌خصوص در بخش صنعت، کشاورزی و تقویت اقتصاد دانش بنیان، همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری«مدظله العالی» بوده است. مقتضی است شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی، ضمن بررسی موانع کسب و کار بر تأمین مواد اولیه کارخانجات و نسبت به الزام شبکه بانکی برای اعطای تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان اهتمام ویژه داشته باشد.

۳. بررسی راه‌های مقابله جامع و قطعی با هرگونه نفوذ دشمن در نهادها و ادارات بویژه در مراکز تصمیم‌ساز و برخورد جدی با مفسدان و اخلالگران اقتصادی و نیز پایش مستمر بر نحوه قیمت گذاری و توزیع کالاها مخصوصاً در ماههای پایانی سال، همچنین نظارت بر عملکرد گمرکات، تسهیل روند ترخیص کالاهای اساسی و مبارزه بی امان با قاچاق از مطالبات جدی مردم بوده و عزم جدی مسؤولان را می‌طلبد. همچنین اصلاح ساختار اداری و مقابله با فساد و تصفیه عناصر مفسد و ناکارآمد و شناسایی و تقویت عناصر کارآمد و فعال ضروری است.

۴. مسیر پیشروی راهبردی جمهوری اسلامی در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی در چهلمین سال فجر انقلاب اسلامی، با اقتدار، استمرار دارد و یاوه‌گویی وزیر خارجه آمریکا و دوره‌گردی‌اش در منطقه، مکر و فریت دشمنان و تجمع آنان در لهستان، تأثیری در عزم و اراده ملت بزرگ ایران، در حرکت به سمت تحقق تمدن نوین اسلامی، نخواهد داشت. بی‌شک فعال سازی دیپلماسی اقتصادی علی الخصوص نسبت به همسایگان، کشور را در برابر تحریم‌ها مقاوم تر نموده و جایگاه منطقه ای جمهوری اسلامی را ارتقاء خواهد بخشید.

۵. در اهمیت فضای مجازی و نقش آن در توانمندسازی ـ به تعبیر مقام معظم رهبری ـ تردیدی وجود ندارد. لذا از وزارت ارتباطات، شورای عالی فضای مجازی و همه دستگاه‌های ذیربط انتظار می‌رود، به طور فعال در جهت ساماندهی این فضا و مقابله با ابتذال اخلاقی و جنگ روانی دشمن، چاره اندیشی نموده و برای بومی‌سازی آن و تقویت شبکه ملی اطلاعات و نیز رصد و مقابله با شبکه‌های معاند و غیر اخلاقی، گامی اساسی بردارند. همچنین پالایش و تهدیدزدایی و فرصت سازی در فضای مجازی بویژه اعمال قانون در مرزبانی و حفاظت دیجیتالی از حاکمیت جمهوری اسلامی ایران را در نظر داشته باشند. در پایان تأکید می‌کنیم که میزان حمایت دولت از پیام‌رسان‌های داخلی باید به میزان حمایت از یک پروژه ملی باشد؛ از این رو، لازم است حمایت‌های ویژه و حداکثری از پیام رسان‌های داخلی صورت گیرد.

۶. صنایع فضایی کشور شامل پرتابگر و ماهواره در مرحله پیشرفت قرار گرفته و باعث خشم استکبار جهانی شده است. فعالیت صلح‌آمیز فضایی کشورمان باعث افزایش اقتدار و عزت ملی است. با تأکید بر ضرورت توسعه صنعت فضایی از دانشمندان ساخت ماهواره و پرتابگر آن تقدیر می‌نماییم.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

مجلس خبرگان رهبری

97/10/27

انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1397/10/27
بایدآمریکای جنوبی هم رابطه اقتصادی داشته باشیم وهرچندفشارآمریکا،مانع میشود
Iran, Islamic Republic of
00:02 - 1397/10/28
فقط شعار و حرف و تبصره و لایحه شما ها مردم دار زدید با این وعدهاتون، مردم با سیلی صورتشون سرخ نگه می‌دارند شما کجای کارین
Iran, Islamic Republic of
05:45 - 1397/10/28
از‌این‌متن‌مطلب‌ حدودا ۱۵ سطرش درباره تجایل‌از‌مرحوم‌‌ و بازماندگان‌هست‌
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1397/10/28
سروران عزیزاگر بخواهید وضع اقتصادی مملکت خوب شود ومردم امید وار به کار باشند باید کل کارهارا به مردم واگذار گردد مردم آن وقت می توانند کار کنند هر که دخالت شد کارها بدتر شد پارتی ها زیاد شد اختلاس زیاد شد برای اقتصاد خوب از مردم نظر خواهی کنید متوجه به هنرهای ایرانی باشید دستهای کثیفی در کار است که دارند وضع را خراب می کنند بخصوص برای روستاها در جامعه ای که ۵۰لیتر سوخت ندهند که جای گوسفندان خود را گرم کنی چه کار باید کرد ؟ و و و و
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1397/10/28
فعال شدن وضع اقتصادی در روستا......کارهای روستا را باید به شورا ی روستائی واز همه مهمتر مجمع معتمد روستائی را واگذار کرد ..درطرح هادی روستا باید باز نگری کرد خانه هایی که هم اکنون در روستاها می سازند مدل شهری است وجای برای دام ندارد وموجب بیکاری روستائی می شود روستاها از نظر کار در دام وپرورش طیور باید کمک کرد وهیچگونه موانعی رابرایش قرار نداد ما روستائیها را وابسته نکنید به یک عده از افراد به اصطلاح درس خوانده شهری بیگانه از روستا که بیایند وبرای ما قانون زور اجرا کنند وفرق بین مرغ وخروس را ندانند حرفها زیاد است شما اگر فکر کنید که چندین هزار تن مرغ منجمد وارد ایران میشود ...اگر به تعداد هر 1۰۰۰تا مرغ منجمد ۱۰۰۰تا جوجه به افراد روستایی داده شود که پرورش دهند که می توانند ..چندین هزار مشغول به کار می شوند ووابستگی به خارج هم کمتر می شود و و و ایرانی و روستائی می تواند اقتصاد خود را خوب کند ولی اجازه نمی دهند وقانونهای الکی جلوی کارت را می گیرد
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1397/10/28
خیلی عجیب است که شماها متوجه دور وبر خود نیستید که وضع اقتصادی را خوب کنید کار در کشور وجود دارد ولی یک عده منفعت طلب نمی گذارند
Iran, Islamic Republic of
04:46 - 1397/10/29
دیپلماسی اقتصادی این که است کفش خود را پینه ووصله کنیم.ودست از تجملات یک عده تازه به دوران رسیده بردارند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
حضرت علی علیه السلام در جنگی گویا درمحلی به نام ذی قار کفش خودرا می دوخته است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج