مصاحبه کی‌روش بدون سانسور؛ جنجال ترجمه
۸۲۱۹۱۹
۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۹
۸۸۷۸ 
از آنجایی که دانستن را حق مردم می‌دانیم متن تمام حرف‌های کارلوس کی روش در جمع خبرنگاران را بدون کم و کاست و سانسور ترجمه کردیم تا مردم بدانند سرمربی تیم ملی دقیقاً چه گفت و اصل ماجرا چه بود.

خبر ورزشی: از حرف‌های بی‌موقع کارلوس کی روش عجیب‌تر ادعای محمدحسین میثاقی بود که در برنامه تلویزیونی مدعی شد، چون سرمربی تیم ملی با حرف‌هایش تنش ایجاد کرده، ترجیح دادیم حرف‌هایش را سانسور کنیم! جان؟! مگر رسانه وظیفه‌اش سانسور کردن است؟!

مگر اعتقاد نداریم دانستن حق مردم است؟! وظیفه رسانه این است که حرف‌ها را بدون سانسور منعکس کند و قضاوت را به مردم بسپارد. این چه حرف خنده‌داری است که باید حرف‌ها را سانسور کنیم تا شرایط عادی باشد؟!

مگر گزارشگر، مجری، خبرنگار و... «ممیزی» هستند؟!

 به همین دلیل متن تمام حرف‌های کارلوس کی روش در جمع خبرنگاران را بدون کم و کاست می‌نویسد تا مردم بدانند سرمربی تیم ملی چه گفت و اصل ماجرا چه بود؟

مصاحبه کی‌روش بدون سانسور؛ جنجال ترجمه

کی‌روش هرگز نگفت مردم ایران گرسنه هستند... او به بی‌پولی دستیارانش اشاره کرد، ولی از آنجایی که به آرین قاسمی سفارش شده تمام حرف‌های سرمربی تیم ملی را ترجمه نکند و آن دسته از حرف‌های او که جنجال‌ساز است را ملایم‌تر به فارسی برگرداند، مترجم کی‌روش دچار اشتباه شد و جمله‌ها را ناقص به فارسی برگرداند و دردسرساز شد.

حالا می‌توان از دیوار کوتاه آرین قاسمی پرید و او را یکی از مقصران حواشی ایجاد شده پیرامون مصاحبه کارلوس کی روش نامید، اما بهتر است ابتدا حرف‌های کارلوس را بدون کم و کاست بخوانید.

آنچه می‌خوانید متن کامل پرسش و پاسخ سرمربی تیم ملی و خبرنگاران حاضر در اردوی تیم ملی است...

کی‌روش: تا حقیقت را از من پنهان کرد
دستیاران من غذا نداشتند، دستیاران آن آقا با فرست‌کلاس سفر کردند

بازیکنانم ثابت کردند آماده جنگ هم هستند

*در مورد بازی کمی برایمان بگویید.

کی‌روش: همان‌طور که دیدید یک بازی بسیار سخت بود. سعی کردیم فوتبال بازی کنیم. به نظرم زمانی که در بازی همه چیز در مورد فوتبال بود بدون شک ما تیم برتر زمین بودیم. موقعیت خلق کردیم و بازی را کنترل کردیم. موقعیت‌های خوبی برای گل زدن داشتیم و حتی می‌توانستیم در نیمه اول کار را تمام کنیم.

تیم عراق بیشتر سعی می‌کرد بازی را به سمتی ببرد که بیشتر خشن باشد، بیشتر احساسی باشد، اما خوشبختانه داور این موقعیت را خیلی خوب کنترل کرد و همه چیز را تحت کنترل گرفت با وجودی که تیم عراقی سعی می‌کرد مزاحمت (دردسر) ایجاد کند و بازی را به سمت احساسی شدن پیش ببرد. البته آن‌ها توانستند بازی را به سمت خشن شدن پیش ببرند، اما بازیکنان ما نشان دادند که اگر قرار باشد در زمین جنگ هم باشد آن‌ها نگران نیستند، آماده این کار هستند و ما توانستیم تعادل لازم را حفظ بکنیم. در نهایت ما به هدف‌مان رسیدیم که صعود به مرحله بعد به عنوان تیم اول بود.

اولین پل را رد کردیم

در مورد شایعات اخیر سؤال کنم. رسانه‌های کلمبیا نوشته‌اند شما با تیم ملی این کشور به توافق رسیده اید. دوست داریم از زبان خود شما بشنویم که دقیقاً چه اتفاقی افتاده و آینده شما چه خواهد شد؟

کی‌روش: به نظرم بهتر است این سؤال را بگذاریم به عنوان آخرین موضوع. قبل از اینکه بخواهیم در مورد آینده حرف بزنیم، آینده تیم ملی، آینده کارلوس کی‌روش یا هر چیز دیگر، مهم این است که در مورد حال صحبت کنیم. حال خیلی مهم‌تر از آینده است. حال این است که ما اولین پل را رد کردیم.

خوب بازی کردیم و عملکرد خوبی داشتیم. هفت گل زدیم و در سه بازی گلی نخوردیم که عملکرد خیلی خوبی برای ماست. چون از این بعد است که به طور واقعی جام ملت‌ها شروع می‌شود. تا اینجا ما برای امتیاز و صعود بازی کردیم. الان داستان کاملاً متفاوت است.

مصاحبه کی‌روش بدون سانسور؛ جنجال ترجمه

بازی‌های از این به بعد را این‌طور خطاب می‌کنیم: همه چیز برای برنده و هیچ چیز برای بازنده. از اینجا به بعد است که شخصیت تیم، انسجام تیمی و روحیه تیمی باید خیلی خیلی قوی و مستحکم باشد. من بر این باورم که بازیکنان می‌دانند در حال حاضر من اینجا هستم و به طور کامل خودم را وقف می‌کنم، حاضرم جانم را هم برایشان بدهم، چون آن‌ها شایستگی این را دارند.

به آن‌ها اعتماد دارم خیلی زیاد. دوستشان دارم. به نظرم بازیکنان هم تعهد من را می‌دانند و آماده‌اند که با تعهد کامل برای رسیدن به رؤیا‌هایی که داریم تلاش کنند. این چیزی است که در حال حاضر بیش از هر موضوع دیگری اهمیت دارد. چهار روز دیگر ما یک بازی حیاتی داریم و باید به فکر همه چیز باشیم. تک‌تک بازی‌ها مثل فینال جام ملت‌های آسیا است.

با احترام کامل، مهم نیست چه تیمی مقابل ما قرار می‌گیرد، چون ما فقط به آنچه در ذهن‌مان است فکر می‌کنیم، اینکه جلو و جلوتر برویم و بهتر و بهتر شویم. بنابراین من روی بازیکنانم و کادرم حساب می‌کنم و به آن‌ها هزار درصد اطمینان دارم. حال برای من همه چیز است، زمان حال، زمان حال برای من همه چیز است.

یعضی‌ها قرمز را دوست دارند، بعضی‌ها آبی را!

*خیلی از تیم‌ها هستند که دوست ندارند قبل از فینال با ایران بازی کنند. مثلاً شاید کره‌جنوبی خوشحال است که رفته سمت دیگر گروه با توجه به سابقه‌ای که از بازی با ایران در دوره شما دارند. آیا تیمی است که شما دوست داشته باشید فقط در فینال ببینید و قبل از فینال با آن بازی نکنید؟

کی‌روش: شما نمی‌توانید بهترین باشید بدون اینکه بهترین‌ها را به چالش بکشید. شما نمی‌توانید قهرمان باشید بدون اینکه با تیم‌های بزرگ بازی کنید. آنچه برای ما مهم است این است که کار خودمان را انجام دهیم. دیگر تیم‌ها نیز باید کار خودشان را انجام دهند و هر تیمی که رو‌به‌روی ما قرار گیرد باید نهایت تلاش خود را انجام دهیم. ما اینجا نیستیم که تیم انتخاب کنیم.

این کار ما نیست. ما به همه احترام می‌گذاریم. ما آدم‌های مغروری نیستیم. اینکه بگوییم مقابل این یا مقابل آن. نه ما احترام می‌گذاریم به نتیجه و آنچه برای ما پیش می‌آید. اگر بخواهم عقیده‌ای داشته باشم من زرد را ترجیح می‌دهم، چون گاهی آدم‌هایی هستند که قرمز را دوست دارند و از آبی خوش‌شان نمی‌آید و برخی آبی را دوست دارند و از قرمز خوش‌شان نمی‌آید.

اینکه سبک کار من نیست. سبک من و طرز فکر من این است که ما در مورد دیگران حرف نمی‌زنیم و فقط سعی می‌کنیم کار خودمان را انجام دهیم و هر تیمی که شایستگی این را داشته باشد که روبه‌روی ما قرار گیرد ما تلاش‌مان را انجام می‌دهیم که برنده شویم. بازی‌ها از اینجا ۵۰-۵۰ هستند. همه چیز برای برنده و هیچ چیز برای بازنده. هیچ تیم مدعی‌ای وجود ندارد. از این به بعد همه چیز در مورد شخصیت و انگیزه است. در این بازی‌ها شخصیت درست، روحیه تیمی و انگیزه بازیکنان برای عملکرد خوب، اهمیت دارد. این نکته‌ای است که ما روی آن تمرکز خواهیم کرد.

به حریفان احترام می‌گذاریم

*خود شما کدام تیم را ترجیح می‌دهید که در دور بعد با آن مواجه شوید؟

کی‌روش: این سؤال را همین الان پاسخ دادم. کار ما اینجا این نیست که اولویت‌هایی داشته باشیم، ما باید کارمان را انجام دهیم و به هر حریفی که روبه‌روی ما قرار می‌گیرد احترام بگذاریم.

اشتباه ایرماتوف با اشتباه ویلیامز فرق داشت

*در مورد داوری. طبق عکس‌هایی که منتشر شده ظاهراً در بازی با عراق پنالتی‌هایی برای ایران گرفته نشده ولی آخر بازی شما برخورد دوستانه‌ای با روشن ایرماتوف داشتید همچنین با عدنان بازیکن عراقی که کمی هم با او چالش داشتید در طول بازی. در این رابطه توضیح می‌دهید؟

کی‌روش: وقتی می‌بینیم هر کس درون زمین تلاش می‌کند بهترین عملکرد را داشته باشد، بازیکنان، داوران و مربیان همگی تلاش می‌کنند که بهترین عملکرد را ارائه دهند، گاهی هم ممکن است اشتباهاتی انجام دهیم. همه اشتباه می‌کنند، اما آنچه در ۲۰۱۵ رخ داد یک اشتباه نبود و وقتی آن‌طور مسائل درون زمین رخ می‌دهد و وقتی تصمیمات غلط واضح وجود دارد به شما احساس بدی دست می‌دهد.

مصاحبه کی‌روش بدون سانسور؛ جنجال ترجمه

گاهی من تلاشم را می‌کنم، اما اشتباهی انجام می‌دهم. این در فوتبال، نرمال است. صحنه بازی، خیلی صحنه شلوغی بود؛ شاید قضاوت به یک سمت یا سمتی دیگر رفته، اما شما متوجه می‌شوی که داور باصلاحیت و صادقی وجود دارد که به موقعیت مسلط است.

این کاملاً فرق دارد. خیلی طبیعی است که انسان اشتباه کند و این اتفاق‌ها بیفتد. پس آنچه در ۲۰۱۵ اتفاق افتاد را با اتفاق بازی با عراق مقایسه نکنید. (منظور کارلوس این است که اشتباه سهوی ایرماتوف با اشتباه عمدی ویلیامز استرالیایی فرق داشت) اول آن موضوع همچنان یک داستان ناراحت‌کننده است که باید تلاش کنیم فراموشش کنیم. برگردیم به سؤال اول که سعید (اکبری) پرسید، چون من می‌خواهم خیلی شفاف توضیح بدهم.

اگر می‌دانستم هرگز در ایران نمی‌ماندم

کی‌روش: می‌خواهم تأکید کنم تنها چیزی که در مورد آینده قطعی است تصمیمی است که شش ماه پیش توسط فدراسیون گرفته شد. تصمیمی که طبق آن توافق من، قرارداد من فقط باید شش ماه تمدید شود. این یک حقیقت (فکت) است نه یک گمانه‌زنی.

این تصمیمی است که اعلام شد به صورت شفاف. در آن زمان من به تاج، احساس و عقیده خودم را در مورد موقعیتی که بود بیان کردم. این خواسته و تصمیمی بود که توسط تاج و فدراسیون گرفته شد. آنچه من در آن زمان نمی‌دانستم، اما الان می‌دانم، چون چندین بار توسط تاج و فدراسیون به من گفته شد...، چون اگر من می‌دانستم هرگز این تمدید قرارداد را امضا نمی‌کردم.

تاج این اطلاعات را از من پنهان کرد. آنچه نمی‌دانستم این بود که این تمدید به طور کامل خلاف خواسته وزیر ورزش و دولت بود، بله خلاف خواسته وزارت ورزش و دولت. آنچه من در آن زمان نمی‌دانستم این بود که مهدی تاج دستورات خاصی دریافت کرده از سوی وزیر ورزش که قرارداد من را تمدید نکند.

اگر این را در همان زمان می‌دانستم هرگز و هرگز اینجا نمی‌ماندم خلاف خواسته و میل وزیر محترم و دولت. هرگز نمی‌ماندم. این کاملاً واضح هست، چون تاج چندین بار این را گفت که دلیلی که وزیر ورزش حمایت از فدراسیون فوتبال را متوقف کرد این بود که تاج اطاعت نکرد و آن دستور‌ها را اجرا نکرد.

البته که این برای من غیر قابل توجیه است که در موقعیتی باشم که به تیم ضربه بزنم، به فدراسیون ضربه بزنم فقط به این خاطر که سلطانی‌فر به هر دلیلی، برنامه دیگر و گزینه‌های دیگری دارد که قابل احترام است. این‌ها خلاف {شخصیت} من است. من هرگز مربی‌ای نبوده‌ام که متملق سیستم و رژیم باشم، از آن مدل آدم‌هایی نیستم که همیشه بگویم خیلی ممنونم (خم می‌شود و این را می‌گوید).

من اصول خودم را دارم، اما حقیقت این است که هست. چیزی برای گمانه‌زنی وجود ندارد. وزیر مخالف است و نمی‌خواهد من به عنوان مربی تیم ملی اینجا بمانم. به طور ویژه ما این حس را داریم، من این حس را دارم از زمانی که رهبر معظم در دو بیانیه تیم و مربیان و کادر را تحسین کرد، از همان زمان وزیر ورزش کاملاً علیه من شد.

از زمانی که ایشان مربیان و بازیکنان را مورد تحسین قرار دادند وزیر ورزش هر کاری کرده که من را کنار بزند. من هیچ دلیلی نمی‌بینم که این نرمال باشد، دلیلی برای گمانه‌زنی نیست، دلیلی برای شایعات نیست، چون فقط یک واقعیت در مورد آینده من وجود دارد.

تنها حقیقتی که در مورد آینده من وجود دارد این است که خواسته و اراده وزیر ورزش این است که کارلوس کی‌روش به عنوان مربی تیم ملی ایران نگه داشته نشود و این اصلاً به الان مربوط نمی‌شود، از ماه ژوئن این‌طور بوده. هرگز تیم را حمایت نکردند، هرگز بازیکنان را حمایت نکردند، برنامه آماده‌سازی ما را لطمه زدند.

مصاحبه کی‌روش بدون سانسور؛ جنجال ترجمه

پشت صحنه همیشه، به عقیده من، اگر یک دلیل و یک نام وجود داشته باشد که باعث همه این اختلافات (تفرقه‌ها) در فوتبال ایران شده و مسئول این وضعیت فقط وزیر ورزش است. او مسئول این اوضاع است. چرا؟ چون شما می‌بینید که همه باشگاه‌ها اعتراض می‌کنند، فقط یک باشگاه در ایران است که اعتراضی ندارد.

چه کسی باعث این تفرقه (دودستگی) شده؟ چه کسی از برخی روزنامه‌ها و برخی افراد حمایت می‌کند که پشت صحنه، مثل این آقای مسعودی، و بعضی از آن‌ها اینجا هم هستند، همیشه آماده‌سازی تیم را به مخاطره می‌اندازند؟ چه کسانی این کار‌ها را می‌کنند؟

از کجا می‌آیند؟ چه کسی اجازه می‌دهد این بی‌نظمی‌ها از قبیل انتقادها، بایکوت کردن، دروغ‌ها وجود داشته باشد؟ این داستان‌ها در مورد آقای الکساندر، آقای میک، ماجرای بازی دوستانه آرژانتین، از کجا؟ همه یک‌سری گروه مشخص هستند. یک گروه مشخص. چه کسی اجازه داد این اتفاق بیفتد؟ این باشگاه، این مربی و این افراد به چه کسی وابسته هستند، به اتوریته (قدرت) وزیر ورزش.

ما اینجا افرادی داریم که حتی شرایط اینکه غذایی برای خوردن داشته باشند را هم ندارند، اما آن‌ها مربیانی را حمایت می‌کنند که با کادرشان با پرواز فرست کلاس به ژاپن بروند و برگردند در حالی که من اینجا آدم‌هایی را دارم که حتی پول برای خوردن هم ندارند، چه کسی به آن‌ها اجازه داده چنین کاری بکنند؟ بنابراین هیچ دلیلی برای گمانه‌زنی وجود ندارد. فقط یک نکته وجود دارد که درست است.

الان در حال حاضر ما می‌جنگیم تا آخر این جام ملت‌ها، نهایت تلاش‌مان را می‌کنیم همان‌طور که این کار را قبلاً کرده‌ایم برای ایرانی‌ها، اما در این زمان انگشتم را رو به صورت افرادی می‌گیرم که از دو سال پیش اینجا بوده‌اند تا تیم را به مخاطره بیندازند، اعتبار مربی را به مخاطره بیندازند، و به انسجام و روحیه ما لطمه بزنند با هرچه از دستشان برمی آید.

شما (اشاره به یکی از خبرنگاران) اخیراً با آقای مسعودی بوده اید. او آن داستان دروغ را در ایران در مورد یکی از مربیان تیم ملی ایجاد کرد، چه کسی از او حمایت می‌کند، ایشان هم وصل است به همان سیرک، افراد مشخص همان سیرک. چه کسی اجازه داده این اتفاق بیفتد؟ فقط یک نام. به نظرم بسیار ساده است.

بنابراین آینده برای من همین الان است. من به توافقاتم و تعهداتهم به تیم ملی ایران پایبندم و احترام می‌گذارم. اگر آن‌ها من را نمی‌خواهند «تنکیو وری ماچ»، اما دست‌کم باید از زبان بنده واقعیت را بشنوند، چون افراد کمی هستند که شجاعت بیان حقیقت را دارند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 90
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:02 - 1397/10/30
احتمالا ایشان هم جزو خبر نهاران وزیر میزی گیران هستند!؟
پاسخ ها
کامی
Japan
۰۷:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
شک نکن همینطوره ،کاسه داغتر از آشن
ZOOROO
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
چه روزگاری خفت باری برای ایران شده واقعا سو مدیریت فدراسیون دیگه داره به گدا خانه های شهر میرسد.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
کی روش واقعیت ها رو گفت گند زد به مافیا و زارا ورزش و برانکو طرفداراش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
باز به خبر ورزشی تو که همه پستات علیه کی روش بود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
اون خیابانی و مترجم و میثاقی بی غیرت رو اول بیرون کنید
e123
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
کاش حداقل متن انگلیسی حرفاش رو هم میذاشتید
اونجوری میشد قضاوت کرد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱
خبرنهارنه خبردلار
Iran, Islamic Republic of
00:09 - 1397/10/30
مخالفان کی روش بی سوادن انگلیسی بلد نیستن فارسی درست هم نمیدونن سه روزه میگیم مترجم بد ترجمه کرد فیلمش رو بذارین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
با سواد دقیقا گفته که اینجا یه عده گرسنه اند و مخالفان هم میگن این مسایل به تو ربطی نداره
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1397/10/30
داداچ گندش درومده ماس مالی دیگه حدی داره
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1397/10/30
اینا فایده نداره،،،، نمیخواد شما سر حرفای کیروش خاک بریزید حالا مترجم شد مقصر؛؛؛؛ خودتونید؛
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1397/10/30
چرا میثاقی بی تجربه بله قربان گو جای فردوسی پو رو گرفته . بازی ارژانتین خیلی ذوق میکرد از کی روش تیمش دفاع میکرد الان حمله میکنه عددی نیستی بچه
پاسخ ها
پدر ژپتو
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
واقعا همینطوره ، میثاقی یه روزی به فردوسی پور میگفت استاد استاد الان شده جایگزین فردوسی پور
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
فعلا که خود فردوسی پور هم اعتراض کرد به حرفای کیروش ضمنا هم میثاقی هم فردوسی پور انگلیسیشون فوله حالا کاسه کوزه رو یه عده میخوان بشکنن سر مترجم بدبخت
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1397/10/30
ای ول مرد از خیلیها ایرانیتری خیلی مردی خیلییییییییییییییییییییییییییییییی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
واقعااااااااااااااااا
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1397/10/30
همه خوتونید دنیای امروز نمیشه این کارارو کرد با سانسور سه روز هر کاری خواستین کردین همتون مردم همتون رو شناختن دلخوشی شون کی روش بود بااعصاب مردم برای اهداف شومتون بازی کردین
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1397/10/30
خبر ورزشی بعد چند روز . از انجا که دانستن رو حق مردم میدونیم . تو غلط کردی هجمه و حمله هاتون به دیوار خورد توسط کاربرا عوضی ها
Iran, Islamic Republic of
00:17 - 1397/10/30
خیلی مردی جناب کیروش به امید قهرمانی ایران، پاینده باد ایران
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
به امید قهرمانی ایران ولی کیروش خیلی نامرده
Iran, Islamic Republic of
00:18 - 1397/10/30
گمشو عوضی بیشعور دلال موزامبیکی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
بیشعور دقیقا تو عمله ای
United States
00:19 - 1397/10/30
باید بحال ملت ایران کگریست بااین نویسندگان خود فروخته
Iran, Islamic Republic of
00:20 - 1397/10/30
خیابانی و ده نمکی میثاقی وزیر ورزش مترجم صدا و سیما تهیه کننده هاشون برانکو و طرفداراش واپسگرای ناراحت از باخت یمن همشون رفتند تو بلک لیست مردم تلافیش رو سرتون در می آریم تو مجازی
Iran, Islamic Republic of
00:20 - 1397/10/30
دمش گرم.حرف حق زده..لنگی ها خیلی زورشان گرفته.چون میخوان برانکو بشینه جای کیروش.
پاسخ ها
بی کس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
برانکواحتیاجی به جای کیروش نداره شوفربشینه جاش بیچارهاکامل صحبت کیروش هست که احانت کردبه مردم اماشماچه میفهمید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
تو چاقال نه انگلیسی میفهمی نه فارسی پس قربونت نمیخواد اهانت کردن یاد بدی. لااقل یاد بگیر درست بنویسش
Iran, Islamic Republic of
00:24 - 1397/10/30
برای خودتون بذار اینستا و ماهواره چند روز پیش فیلمشو دیدیم حالا دیره
Iran, Islamic Republic of
00:26 - 1397/10/30
رسانه های چاپلوس و حامی مافیای فوتبال ایران ائتلاف زد تیم ملی و سرمربی تیم ملی به راه انداختن و عوامل سیاسی حامی تیمهای حکومتی بویژه پیروزی هم در این مورد نقش اصلی رو بازی میکنن
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1397/10/30
فردا نتیجه نگیریم باعث شما هستین به کی روش حمله کردین روحیه اش رو مثل این هشت سال بهم زدین سادیسم دارین مریض هستید برین دکتر
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1397/10/30
نفرین بر مافیای سیاسی و جانبدارانه تیمهای حکومتی که کی روش مقابلشون ایستاد
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1397/10/30
اخه بنده خدا تازه وارده .جو گرفتش
Iran, Islamic Republic of
00:30 - 1397/10/30
ترسیدن مخالفاش کامنتای ماو شما ثبت شد مردم فراموش نمی کنند تک تک تون رو رتبه
کی روش در دنیا11
برانکو 182
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
کیرش گمشو برو از ایران
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
برانکو که کاری با کیروش نداشت این کیروشه که تو جام ملتها هم دست بردار نیست
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1397/10/30
بابت ترجمه کامل گفتگو متشکرم همه باید از تیم‌ملی و سرمربی حمایت کنند تا فارغ از هر حاشیه ای به موفقیت برسند.
Iran, Islamic Republic of
00:34 - 1397/10/30
برترین تو چرا دیگه. فیلم رو همون روز اول نذاشتی . پستای تخریبی کی روش رو میذاری تو بخش داغ ترین خبر روز پر بحث ترین . این متن سانسور نشده رو میذاری تو بخش خبر ورزشی دوازده شب
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1397/10/30
این واقعیت داره فساد و مافیا کل ایران رو فراگرفته از مسئولین سیاسی گرفته تا عوامل پشت تیمهای حکومتی مرکز
که کی روش هم این موضوع رو به عینه مشاهده و درک کرده منتهی عوامل سیاسی و مافیای پشت پرده برای سرپوش گذاشتن از حربه هواداری از تیمی خاص و تحریک کردن مردم میخوان صورت جلسه رو پاک کنن
مردمم که قربونش برم خیلی تیز و ریزبین و نکته بین هستن و همه چیز رو خوب و به درستش درک میکنن!!
هوادارای سرخابی هم که بیشترشون کلا سرشون تو برف هستشو از هیچ چیزی خبری ندارن و فقط کورکورانه تمیم خودشون رو درست و به حق میدونن و بقیه دیگر هیچ! کلا خوابشون سنگینه انگلیسیها خوب بازیی برای حامیان این تیمهای حکومتی ترتیب دادن! طوری که اکثریت این هواداران هنوزهم از واقعیت این دو تیم خبری ندارند
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1397/10/30
خاک بر سر دروغ پردازها،تف ب ذات کثیف شون،خائن ب وطن هستن
Iran, Islamic Republic of
00:43 - 1397/10/30
بر پدر هرچی و هرکس که دروغگو هست لعنت
میخواد هرکی باشه
دلال موزامبیکی
تو و دستیارانت توی امارات متحده پول برای غذا خوردن ندارید و نداشتید .
خدا لعنتت کنه که داری تفرقه میندازی بین مردم
از قدیم گفته اند
که
چاه کن ، همیشه ته چاه است .
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1397/10/30
کی روش واقعا صفت مردانه دارد به هیچ وجه روباه صفت نیست
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1397/10/30
فدراسیون لنگی همینه دیگه...
United States
01:03 - 1397/10/30
اقای کیروش عزیز،چ‌قهرمان بشی چ نشی برو.ما مردم ایران ن قدر تورو دونستیم ن قدر زحماتتو.حقوقت زیاده قبول تندی قبول تاختی قبول.اما یادمونه ک چند ماه حقوق نگرفتی اما حرفی نزدی از جیب خودت هزینه کردی برا دستیارات،رگ غریتتو واسه ایرانو ایرانی دادی با اینکه از جنس ما نبودی،مث یه ایرانی از جونت مایع گذاشی.روزای اول اومدی ایران چقد شاد بودی خوش چهر اما الان چهرت درهم شد.کمپ زدی واسمون البسه خوب گرفتی جلو دلال گرفتی تیمو با هیچ بردی اول اسیا جلو بازیکن سالاری واسادی.با اینکه ایرانی نبودی اما از ما ایرانی تر بودی.تاریخ یه روز میفهمه ک تو کی بودی...بد رفتنت میفهمیم ک تیم ما چندم اسیاس.....ب افتخارات اقای کیروش عزیز
پاسخ ها
بدون نام
France
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
کیه که بفهمه!!!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
دمت گرم واقعیت رو گفتی
ما لیاقتمون همینه
البته روشن فکر هم داریم ولی فدای بقیه شدن
Iran, Islamic Republic of
01:07 - 1397/10/30
کجا اسم مردم اورد این همه بالا و پایین کردن بعضی ها واقعا حرف حق زد
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
به نظرم این جنجال همش تقصیر خیابانیه مرتیکه بی سواد نکرد بره یه بار مصاحبه رو گوش بده یه درصد احتمال نداد مترجم اشتباه کرده باشه شروع کرد به جو دادن و بغض کردن و ادا و اطوار درآوردن حال آدمو بهم میزنن با این کاراشون ادعای حمایت از تیم ملی هم دارن حیف از اون بیت المالی که تو حلق شما و امثال شما ریخته میشه حداقل یه عذرخواهی می کردی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۱
حتی اگه منظورش دستیاراشم بود از دستیاراشم نباید حرف میزد حالا دستیاراش گرسنه ان؟ سر مربی تیم ملی انقدر گدا فطرت ؟
Iran, Islamic Republic of
01:08 - 1397/10/30
صد دلاری ورزشی (خبر ورزشی) مزدوران دلال موزامبیکی
Iran, Islamic Republic of
01:08 - 1397/10/30
تنهاکسیکه شجاعت گفتن حقیقت رانداردخودشماهستین بله چون نسبت به بازده کارت دریافتیت واختیاراتت وحضورکم درکنارتیم وندیدن بازی تیمهای باشگا های کشور و........شاید وزیرمحترم صلاح دیدن شمانباشین ویه مربی بهترازشما برای تیم ملی بیارن شما ۸ سال کنارتیم بودین بااینهمه دسمزدواختیارات دریغ ازیک مقام حتی یک تشتک رویی یا.حلبی
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1397/10/30
وزیرورزش استعفاچون عرض نداری بهترین مربی تاریخ ایران وحتی جهان وحفظ کنی منطورت چیه دشمنی باایران وایرانی نه کیروش وحقمون تمدیدبااین نتایج خوب موفق پرافتخارتوکی هستی جای همه تصمیم بگیری بیش از۹۰درصدملت کیروش میخوان وهمه بازیکنان
Iran, Islamic Republic of
01:11 - 1397/10/30
خبر ورزشی ثابت شده است ارواح ع....
Iran, Islamic Republic of
01:26 - 1397/10/30
اخه مرتیکه بیشرف دستیارای تو پول غذا خوردن ندارن اخه بیشعور یعنی ملت انقده بیشعور فرض میکنی که بگی تو دستیارات پول غذا خوردن ندارید .بخدا کاریشما خیلی قشنگ بهت گفت خری که فقط عرعر میکنی یعنی بهترین چیزی که میشد بهت نسبت داد.بار فنی خوبی شاید داشته باشی ولی بار شعوریت در حد خرم نیست.
پاسخ ها
بدون نام
France
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
ادب هم خوب چیزیع!!!!
United Arab Emirates
01:40 - 1397/10/30
خب که چی؟تو چکاره ای که تعیین تکلیف کنی مردم بدونن یا ندونن مردم مگه بیسواد هستن نفهمن؟بحث اینکه مردم ایران گرسنه هستن یا نیستن نیست بحث اینه که وقتی این اقا چه نتیجه بگیره چه نگره گردن اینو اون میندازه هستش بحث اینه که تا پول نگیره به زمین زمان توهین میکنه بحث اینه که هر چی این اقا بگه شماها میگید چشم چون مخالف پرسپولیس هستش بحث اینه که مسئولین ورزش ما بخاطر ناز اقا رفتن دبی برای تمدید قرارداد فهمیدی اقا؟
Iran, Islamic Republic of
01:53 - 1397/10/30
دلال موزابیکی نباشیم
Iran, Islamic Republic of
01:54 - 1397/10/30
زنده باد کیروش تیم هر نتیجه ای بگیرد ایران بایستی قدردان زحمات شما باشد تفاوت شما با تمام مربیان خارجی شاغل در ایران خلاصه به پول میشه والا وجهی که شما دریافت میکنید با ارز واقعی آنقدری نیست در حالیکه از الان فلان مربی برای فصل بعد تصمیم گرفته با وجه بیشتری به شرق آسیا بره برای پول بیشتر لیکن شما از بسیاری از ایرانی ها ایرانی ترین که از جان مایه میزارید برای همین ملی پوشان وحتی خط خوردها دوستت دارند ومن هم همینطور ،.
پاسخ ها
بدون نام
France
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
بر بدخواهش لعنت♡♡
United States
01:55 - 1397/10/30
آفرین به گیروش که واقعیت فوتبال را گفته و بر همگان آشکار و عیان هستش که وزیر بی کفایت ورزش چوب لای چرخ تیم ملی گذاشته چون خودش چرت پولیسی هستش و برای قهرمانی چرت پولیس هر کاری توانسته کرده و فدراسیون و تیم داوری را ودار کرده به نفع چرت پولیس عمل کنند و در حق تیمهای شهرستانی ظلم کرده مرگ بر مافیای فوتبال ایران زنده باد ایران و تیم ملی
Iran, Islamic Republic of
02:00 - 1397/10/30
اون موقع ها که فضای مجازی نبود ما عشق فوتبالها میرفتیم دم روزنامه فروشی و منتظر میموندیم تا روزنامه های ورزشی جدید بیاد رو پیشخون دکه ها. ساکن اصفهان بودیم و خیابون چهارباغ پایین رو قدم میزدیم. از دکه سر میدون انقلاب بگیر تا دم هتل عباسی و سینما سپاهان و ...

یادش بخیر اون روزا فانوس و استقلال جوان و آوای ساوه و بعدش پیروزی روزنامه هایی بودن که علنا بولتن قرمز و آبی بودن.
راستش اکثر ماهایی که طرفدار یکی از دو تیم بودیم هم حالمون از این همه بی منطقی و محتوای سخیف و بی ارزش به هم میخورد.علاوه بر اون، به خاطر حروم شدن کاغذ و هدر رفت هزینه چاپ این هرزنامه ها دلمون میسوخت و ناراحت هم میشدیم.

اون روزا بیشتر چشمها دنبال خبر ورزشی بود چون تو ذهن عموم اینجور جا افتاده بود که خبر ورزشی هم جامع و هم مرجع اخبار درسته.

خبر ورزشی به عنوان یه نشریه وزین و پربار، به دور از تعصب رنگی و البته با محتوای شامل و خبرنگارای مجرب و محترم گوی سبقت از رقبا ربود و شد همونی که باید میشد.

اما از اونجایی که تو ایران کار خوب قائم به حیات آدمای خوبه با فوت زنده یاد ناصر احمدپور و بعد از اون کنار رفتن زنده یاد عباس عبدالملکی، عنان کار به دست قلم به مزدها و جیره خورهایی افتاد که منفعت رو در حمایت از این و اون تشخیص دادن و وارد بازی کثیفی شدن که امروز نه نامی از (خبر) هست و نه نشونی از روحیه ی (ورزشی).
حمایت تهوع آور حالیه ی خبر ورزشی دیروز (پروپاگاندا ورزشی امروز) از کیروش که البته نه از روی عدالت و انصاف و با اهداف ورزشی، بلکه با استراتژی خاص از هیچ بی اخلاقی و توهین و بی ادبی نسبت به منتقدین کیروش و حتی شناسنامه های تاریخ فوتبال ایران که مخالف متد و اخلاق این مربی هستن مضایقه نکردنده و نمیکنه. کار به جایی رسیده که اشتباهات و بی اخلاقیهایی که حتی برای شخص کیروش هم جایی برای دفاع از خودش نمیزاره توسط این قلم فروشان به باور من غاصب خبر ورزشی، با تمام توان توجیه میشه و مرزهای بی شرمی رو یکی پس از دیگری در مینورده
شرم بر خبر کیروشی...
شرم...
Iran, Islamic Republic of
02:04 - 1397/10/30
چقد ماله کشی میکنین خ دتون خسته نشدین؟
United States
02:12 - 1397/10/30
اقای کیروش عزیز،چ‌قهرمان بشی چ نشی برو.ما مردم ایران ن قدر تورو دونستیم ن قدر زحماتتو.حقوقت زیاده قبول تندی قبول تاختی قبول.اما یادمونه ک چند ماه حقوق نگرفتی اما حرفی نزدی از جیب خودت هزینه کردی برا دستیارات،رگ غریتتو واسه ایرانو ایرانی دادی با اینکه از جنس ما نبودی،مث یه ایرانی از جونت مایع گذاشی.روزای اول اومدی ایران چقد شاد بودی خوش چهر اما الان چهرت درهم شد.کمپ زدی واسمون البسه خوب گرفتی جلو دلال گرفتی تیمو با هیچ بردی اول اسیا جلو بازیکن سالاری واسادی.با اینکه ایرانی نبودی اما از ما ایرانی تر بودی.تاریخ یه روز میفهمه ک تو کی بودی...بد رفتنت میفهمیم ک تیم ما چندم اسیاس.....ب افتخارات اقای کیروش عزیز
Greece
02:30 - 1397/10/30
حقیقت فوتبال ایران گفت واقعا که کسی جرات نداشت این حرفها بزنه ولی کیروش گفت از دزدی ها میگه مافیا بازی توفوتبال ایران هست آگه کسی موی دماغشون بشه باید بره
Germany
02:49 - 1397/10/30
زنده باد کارلوس کیروش عزیز
Iran, Islamic Republic of
04:21 - 1397/10/30
بخدا میثاقی روخیلی قبول داشتم الان فهمیدم ایشونم نون به نرخ روز خوره ....میز وصندلی برنامه های ورزشی رو ترجیح داد به گفتن حقایق. ...چون بر علیه ریس خودش بده از ترس اخراح شدن و ندادن برنامه های صداسیما به اشون خودسانسوری کرده مبادا عزیزانش خراب شن....متاسفم برات..صندلی به کسی وفا نمیکنه راز موفقیت عادل فردوسی پور و ماندگاریش برعکس تو راست گفتاری و نترسیدن از هیچ احدی بوده مثه اون مرد باش خدا پشت پته عادل که برا پست و مقام نجنگید فقطوفقط برای احقاق حق حنگید...دمش گرم
Iran, Islamic Republic of
04:46 - 1397/10/30
خسته شدیم از فدراستون و ورزش لنگی .
Iran, Islamic Republic of
05:12 - 1397/10/30
دانستن حق مردم هست ولی نه شنیدن اراجیف یه آدم مریض و دیووانه از نظر شخصیتی چون از نظر فنی مربی خوبیه.صدا و سیما تو کل عمرش یه کار مثبت کرده همینه.کلا اینو سانسورش‌کنن همون مشغول مربیگریش باشه
Iran, Islamic Republic of
05:13 - 1397/10/30
این خبر ورزشی یکی از اون رسانه های حامی کیروش .چه کار خوبی بکنه چه کار بدی این روزنامه حامی کیروشه انصافا از لحاظ فنی مربی خوبیه و از لحاظ اخلاقی بنده خدا مشکل داره مث اینکه در کودکی مشکلاتی براش به وجود اوردن بعضیا ویه سری کارهای بد باهاش انجام دادن
Iran, Islamic Republic of
05:15 - 1397/10/30
ماشالله . واقعا فقط از تو انتظار واقعیت ها رو داریم .
لعنت به این دولت و وزیر ورزش جوانان که مردم و جوانان بیکار دارن نابود میکنن
Iran, Islamic Republic of
05:29 - 1397/10/30
عالی هستی کی روش .خوبه که با کسی تعارف نداری به همین دلیله که همه از شم بدشون میاد ما ایرانی ها هیچ موقع موفق نمیشیم
Iran, Islamic Republic of
06:06 - 1397/10/30
از مجریان صداوسیما جز این توقعی نیست این از میثاقی که خودش را نماینده تام الاختیار مردم میداند اونم از علی انصاریان که دراجرای زنده اش توهین به لهجه ملیونها افغانی میکند. به نظری من باید یه بروزرسانی مجدد در صداوسیما صورت بگیرد تا آدمای پراسترس ،متعصب وکم تحمل عذرشان خواسته شود
Iran, Islamic Republic of
06:53 - 1397/10/30
دمش گرم واقعیت روگفته.فقط نمیدونم چرا خیابانی گریه کرد
Iran, Islamic Republic of
07:06 - 1397/10/30
خدایی این ترجمه درست بوده
نه بی احترامی و نه دروغی
واقعا دمت گرم کیروش
زنده باد
Iran, Islamic Republic of
07:08 - 1397/10/30
اقای خیابانی و اقای میثاقی
از مردم معذرت خواهی بکنید
البته مهمتر از همه
از کیروش عذر خواهی کنید
Iran, Islamic Republic of
07:40 - 1397/10/30
کیروش اگه قهرمان آسیا هم بشه ارزش نداره که اینقدر تحقیرمون کنه وپول میلیاردی بگیره. همون سومی ها با مایلی و ... شرف داره به قهرمانی تیم ملی کیروش
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1397/10/30
ای بابا کیروش عزیز آخه چرادروغ میگی !!!!هشت سال اینجا ایران بودی کار کردی چرامیگی مردم ما مشکل دارند مگه چندساله ندیدی اینجا ما اختلاس نداریم ...جوان بیکار نداریم ...بچه های آدامس فروش وگل فروش نداریم ...کارتون خواب نداریم حقوق به وقتش گرفتیم ....ارزونی بیداد میکنه....فحشا به خاطر نیاز وپول که اصلا نداریم....بهترین بانکها رو داریم که اصلا پول مردم رابالا نکشیدن....مسولانمان کی گفته باجیب خالی فرار میکنند...به جای خاوری وغیره عمه من رفته کانادا صفا میکنه .....راستی مجری وگزاشکران ورزشی ما همه عوضی ...این میثاقی تا پارسال کفشای فردوسی پور واکس میزد الان دم در اورده ....یکماه به هوای تیم ملی رفت روسیه صفا کرد الان از کیروش بد میگه....خلاصه هرکی توی این مملکت غیر این حرفا بگه وحرف بزنه خیلی نادان باید باشه ...بدرود
Iran, Islamic Republic of
08:05 - 1397/10/30
خاک بر سر پرسپولیسیهای بی معرفت و نمک نشناس. این گربه صفتی از روحیه ایرانی جماعت دوره. ایرانی ها اهل منطق هستند و احترام کسی که بهشون محبت کرده رو میدونن.
کیروش مثل برانکو که به پرسپولیس اعتبار داد، به فوتبال ایران اعتبار و آبرو داد. واقعا خاک تو سر پرسپولیسیهای بی معرفت نمک نشناس
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1397/10/30
کی روش یه مرد واقعیه
کیروش یه انسان شجاع و پاکه
یه انسان حقیقت گو و غیر وابسته
بعدها که از ایران رفت قدر این گوهر گرانبها رو خواهند فهمید
بیخود نیست که بازیکنان تیم ملی حاضرن حتی جونشون روهم واسه کیروش بزرگ بدن
چون ایشون یه انسان واقعی و شرافتمنده
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1397/10/30
اینها همش برای خراب کردن کیروش است اگر کیروش پول زیادگرفته خواب فدراسیون قرارداد نمی بست ولی بعضی ها الکی جو شلوغ میکنند مگه برانکو نگفت مردم درمضیقع هستند چرا این به مردم بی احترامی نشد پس کیروش راست گفته چیزهای است وبین تیم ها ازقدیم فرق مگذاشتن واز تیم ملی سو استفاده میکردند
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1397/10/30
جناب پروفسور . ورزش سه . حالا شروع کردی به خراب کردن هموطن های خودت ؟ خدایی خجالت هم نمیکشی . ؟ یه جمله اشتباه ترجمه شده خوب اشکال نداره . مقصر مترجمه که باید خیلی زودتر یکی دیگه رو بجاش میاوردن . چون اون مترجم بدرد این کار نمیخوره . چون جملات کیروش رو با همون حس و حال کیروش ترجمه میکنه . چون با کیروش اوج میگیره و با کیروش فرود میاد . باهاش آروم میشه و باهاش عصبانی . یکی به اون بچه کوچولو باید بگه تو حس خودت رو داشته باش نه اینکه وصل بشی به طرف . بخاطر همین هیجان و جوزدگیه که این اشتباه رخ داده . ثانیا به کیروش ربطی نداره که کی با چه نوع پروازی مسافرت میکنه . مگه مفتش فوتباله ؟ ثالثا مگه میشه تیم زیر دست آدم پول غذا نداشنه باشه ؟؟؟؟؟؟ بابا لامصب پول یه روز اقامت شماها توی دبی به اندازه ۱۰ پرواز دور دنیا با فرست کلاسه . رابعا . کسی که پول غذا نداره بیجا میکنه میره گلف بازی میکنه .

ورزش سه .. بجای چرخوندن خبر به نفع خودت و جیبت از حقایق بنویس . بقول خودت و اربابت فکت رو بنویس .
Iran, Islamic Republic of
10:24 - 1397/10/30
کی روش نگفت مردم ایران گرسنه ان حتمابازم می خوان بندازن گردن برانکوبیچاره
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1397/10/30
اول اینکه شما قلم به دستها خوب به کی روش سواری میدین .دوم گفته گرسنه ماندن .خوب باید پرواز را بخاطر گرسنگی کنسل میکردن.مشکل اصلی اینه که فهمیده باید بره و هیچ کجا از پول مفت خبری نیست .به روش خودش داره التماس میکنه قرارداد ش را تمدید کنند.
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1397/10/30
همه رو راست گفته. همینه دیگه
نمیشه که سرمونو بکنیم تو برف
از قدیم گفتن حرف حق تلخه
تو کشور ما باند بازی که یه چیز عادیه
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1397/10/30
کیروش بنده خدا مثل کیانوش می مونه تو شب های برره
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1397/10/30
کیروش صادقانه حرف میزنه و عده ای از اقایون نمیخوان بمونه
انصافا حمایت ها از پیروزی خیلی زیاده حتی از تیم ملی بیشتر
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1397/10/30
به خدا اگه کیروش رییس جمهورمون بود حالمون صد برابر بهتر بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج