کم‌آبی در سیستان و بلوچستان به مرز بحران رسید
۸۲۲۸۰۸
۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۹
۴۴۲۲ 
سرپرست معاونت طرح و توسعه شرکت آب‌وفاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان گفت: تانکرهای آبرسانی سیار 5 میلیارد و 300 میلیون تومان از شرکت آب و فاضلاب روستایی استان طلب دارند.

خبرگزاری ایسنا: سرپرست معاونت طرح و توسعه شرکت آب‌وفاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان گفت: تانکرهای آبرسانی سیار 5 میلیارد و 300 میلیون تومان از شرکت آب و فاضلاب روستایی استان طلب دارند.

‌حسن عابدی اظهار کرد: شاخص دسترسی به شبکه آب در روستاهای سیستان و بلوچستان 46 درصد است که با شاخص بیش‌از 70 درصدی کشوری اختلاف فاحشی دارد‌.

وی افزود: بیش‌ از نیمی از جمعیت سیستان و بلوچستان در روستاها زندگی می‌کنند و این استان روستایی‌ترین استان ایران است و در عین حال کمترین شاخص دسترسی به شبکه آب در میان 31 استان ایران را دارد.

سرپرست معاونت طرح و توسعه شرکت آب‌وفاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از میان حدود 5540 روستای این استان، 2500 روستا با جمعیت یک میلیون نفر داری شبکه آب و حدود 3 هزار روستای دیگر فاقد شبکه آبرسانی هستند‌.

عابدی با بیان اینکه قریب به همه روستاهای فاقد شبکه در منطقه بلوچستان است، گفت: شرکت آب و فاضلاب روستایی این استان موفق شده از میان 3 هزار روستای فاقد شبکه، به هزار و 257 روستا با جمعیت 251 هزار نفر آبرسانی سقایی و تانکری کند و بقیه روستاها در انتظاراند؛ از طرفی‌های به‌خاطر خشکسالی‌های پی‌در پی حدود 500 روستای دارای شبکه منابع آبی خود را از دست داده‌اند و در صف متقاضیان آبرسانی سیار قرار گرفتند.

وی بابیان اینکه سهمیه هر روستایی در آبرسانی سیار 15 لیتر در روز است؛ تاکید کرد: ما در آبرسانی سیار با دو مشکل عمده مواجه هستیم، اولی دو هزار روستایی هستند که شبکه ندارند و آبرسانی سقایی هم نمی‌شوند و در انتظاراند و دومی بدهی سرسام آور شرکت تانکر‌های آبرسانی سیار است‌.

سرپرست معاونت طرح و توسعه شرکت آب‌وفاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان ادامه داد: 122 دستگاه تانکر آبرسانی سیار به حدود 1200 روستای فاقد شبکه بلوچستان آبرسانی می‌کنند که 54 دستگاه دولتی‌اند و 68 دستگاه خصوصی، بدهی تانکر‌های سیار از شرکت بالغ بر 5 میلیارد و 300 میلیون تومان است که از 5 سال گذشته انباشت شده است.

وی خاطرنشان کرد: در ماه 106 هزار مترمکعب آب در میان روستاییان پخش می‌شود و برای هر متر مکعب آب تانکری شرکت آب و فاضلاب روستایی 10 هزار تومان هزینه می‌کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:40 - 1397/11/02
پنجاه سال است که بخش سیستان استان سیستان و بلوچستان دچارکم آبی شدیداست،آخی تازه فهمیده اند
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1397/11/02
مهم نیست سیستان آ ب ندارد جنوب لبنان وسوریه و کربلا واجب ترند ناراحت نباش ،،،،،،،،،،،،
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۲
چه ربطی داره ؟؟؟ سیستان اقلیم گرم و خشکه و آبش از افغانستان نامرد تامین میشده که الان رو رود هیرمند سد زدن. آب سوریه و لبنان هم از بارندگی و بخار مدیترانه تامین میشه و آب کربلا هم از رود فرات و سرچشمه هش در ترکیه تامین میشه
یه عده نکبت از هر فرصتی برای نیش زدن و زهر ریختن استفاده میکنند . کسایی که اکثرشون جیره خور های سعودی و منافقین وطن فروشند
مرگ بر دشمنان ایران
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج