محیط کار ناسالم و تاثیرات آن بر بدن
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_3
سمپاشی امحا_3
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۲۲۸۵۷
۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۴
۷۹۴۲
همه ما شرایط استرس زا را در محیط کار خود تجربه کرده ایم، اما اگر این تنش و استرس دائمی شود، عواقب بدی را برایمان به همراه خواهد داشت. از آنجا که ما هر روز و ساعات زیادی را در محیط کار می‌گذرانیم، تنش زیاد نه تنها روی ذهن، بلکه روی جسم ما نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت.

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: همه ما شرایط استرس زا را در محیط کار خود تجربه کرده ایم اما اگر این تنش و استرس دائمی شود، عواقب بدی را برایمان به همراه خواهد داشت. از آنجا که ما هر روز و ساعات زیادی را در محیط کار می گذرانیم، تنش زیاد نه تنها روی ذهن، بلکه روی جسم ما نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت.

البته بدن هر شخص به شرایط آزار دهنده به گونه ای خاص عکس العمل نشان می دهد اما نشانه هایی را که در ادامه برایتان آورده ایم، ثابت شده که نشانه های یک محیط کاری سمی می باشند. اگر آنها را مشاهده کردید، بهتر است که در مورد تغییر شرایط موجود، دست به کار شوید.

محیط کار ناسالم و تاثیرات آن بر بدن

نمی توانید به راحتی بخوابید

یکی از نشانه های فشار عصبی شما در محیط کار، اختلال خواب است. اگر شما فکرتان درگیر محیط کار باشد، شب ها نمی توانید به راحتی بخوابید زیرا فکرتان مدام در حال تجزیه و تحلیل مسائل خواهد بود. حتی اگر بخوابید هم ممکن است که چندین بار در نیمه های شب از خواب بیدار شوید. بنابراین اگر خواب ناآرامی دارید، بدانید که در محیطی سمی در حال کار هستید.

سردرد دارید

ماهیچه های شما در برابر آسیب، منقبض می شوند. اگر شما در محیط کار احساس خطر کنید، ماهیچه های شما جمع شده و این تنش در ناحیه گردن، شانه و سر منجر به میگرن یا سردرد می شوند.

در ماهیچه هایتان احساس درد می کنید

وقتی شغل تان آزار دهنده باشد، شما حین کار احساس می کنید که با یک حیوان درنده در حال جنگ اید. در این وضعیت، بدن شما آدرنالین و هورمون های استرس تولید می کند. بدین معنی که سیستم عصبی تان در محیط کار ناسالم مدام در حال آماده باش است که همین موضوع منجر به احساس گرفتگی و درد در ماهیچه های بدن می شود.

زودتر مریش می شوید

اگر می بینید که خیلی زود بیمار می شوید، به عنوان مثال در یک فصل بارها سرما خورده اید، بدانید که یکی از علت های آن می تواند شغل تان باشد. تحقیقات نشان داده که استرس روی سیستم ایمنی بدن تاثیر منفی می گذارد و آن را ضعیف می کند، در نتیجه شما بیشتر در معرض ابتلا به بیماری قرار خواهید گرفت.

تمایلی به رابطه زناشویی ندارید

زمانی که شما مشکلات کاری تان را به خانه می آورید، رابطه عاطفی تان نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. به عنوان مثال اگر شما حتی بعد از ساعات کاری، به فکر مشکلات پیش آمده، حقوق یا سرو کله زدن با مدیرتان باشید، دیگر حوصله و انرژی لازم را برای رابطه زناشویی با همسرتان نخواهید داشت. در میان مردان، استرس سطح تستسترون را کاهش می دهد که به تبع بر تمایلات جنسی نیز تاثیر منفی می گذارد.  

مدام احساس خستگی می کنید

منظور ما از خستگی، خستگی ناشی از فعالیت زیاد جسمی یا فکر نیست. اگر شما همیشه خسته  و بی حوصله اید، حتی پس از خواب یا تعطیلات آخر هفته هم انرژی لازم را ندارید، بدانید که مشکل شما از محیط کارتان است. در واقع محیط کار سمی تمام انرژی شما را تخلیه می کند.

معده درد دارید

عدم هضم درست غذا، نفخ و یبوست می تواند از نشانه های استرس باشد. استرس می تواند روی روند هضم غذای ما تاثیر بگذارد و حتی در باکتری های معده ما تغییراتی ایجاد کند که در نهایت روی حالت روحی ما نیز تاثیر منفی می گذارد. به همین دلیل است که ما در مواقع ناراحتی معده درد می گیریم. اگر شما در محیط کار دچار دردهای شکمی می شوید، تنها راه رهایی از آن این است که به فکر تغییری در شرایط کاری تان باشید.

اشتهایتان تغییر می کند

اشتها رابطه نزدیکی با ذهن دارد. زمانی که شما استرس دارید، بدن تان آدرنالین ترشح می کند و به سیستم هضم تان دستور توقف می دهد تا تمرکزش را روی خطرهای احتمالی وارد آمده بر بدن بگذارد. اگر استرس شما مداوم باشد، غده فوق کلیوی بدن شما کورتیزول ترشح کرده که نقش های مختلفی از جمله افزایش اشتها دارد. بنابراین اگر در محیط کارتان استرس داشته باشید، بدن شما برای دوری از آن به سمت پرخوری تمایل پیدا می کند که عادت ناسالمی ست و باید ترک شود.

محیط کار ناسالم و تاثیرات آن بر بدن

برای رهایی از این مشکلات چه باید کرد؟

به خودتان استراحت دهید

زمانی که استرس محیط کاری شما به قدری بالاست که نشانه های آن را روی بدن تان مشاهده می کنید، زمان آن است که به خودتان استراحت دهید. اگر شما به سیستم عصبی بدن تان فرصت ریلکس شدن را ندهید، شاهد آسیب های بلند مدتی در بدن تان خواهید بود. بنابراین به کمک ورزش، ارتباط با دوستان در بیرون از محیط کاری و مدیتیشن... استرس بدن تان را کاهش دهید.

از شر افکار منفی رهایی یابید

همانطور که می دانید افکار ما روی احساسات مان تاثیر می گذارند. تغییر شغل برای هر کسی امکان پذیر نیست، بنابراین در این شرایط ما باید به دنبال راههای دیگری برای رهایی از تنش باشیم. به عنوان مثال می توانیم روی چیزهایی که بر آنها کنترل داریم تمرکز کنیم.

افکار منفی را دور بریزید و به نکات مثبت محیط کارتان فکر کنید. این که همکاران تان در مورد شما چه فکری می کنند یا این که اگر این شغل را نداشتید، باید در خانه بیکار می ماندید و.... همین مثبت اندیشی مقدار زیادی از استرس شما را کاهش خواهد داد.

شغل تان را تغییر دهید

عدم امنیت شغلی، ساعات کاری زیاد، نداشتن اختیار، وظایف کاری نامشخص، حقوق نامناسب و... از عواملی ست که یک محیط کاری را تبدیل به محیطی سمی می کند که باید برای تغییر آن دست به کار شوید. شما مجبور نیستید که تحت هر شرایطی وضعیت موجود را تحمل کنید، در غیر این صورت به قیمت آسیب به جسم و ذهن تان تمام خواهد شد. بنابراین به جای این که به مشکلات جسمی تان دست و پنجه نرم کنید، به فکر تغییر شغل تان باشید.

منبع: huffpost

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1397/11/07
منم یه رئیس دارم مشکل روانی داره.واقعاً اذیتمون میکنه.همین روزاست که مغزشون بترکونم
پاسخ ها
ناهيد
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
منم يه مدير دارم واقعا اذيت ميكنه سوادم نداره رسمي ام هست هيچ زورمم نميرسه مغرشو بتركونم فقط هر روز ميگم خدا جوابتو بده :((
بدون نام
Netherlands
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
خیلی حال می ده بترکون
7
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
بترکون بعد اخبار روز برترین ها میشه با عنوان کارمند خسته وعصبانی مغز رییسش را متلاشی کرد
United States
19:15 - 1397/11/07
بعضی ها خیلی بیشعور فضول اند
United States
19:41 - 1397/11/07
توی اتاق خیلی کم با همکارام صحبت می کنم چون از هر حرفی یه چیزی برای فضولی پیدا می کنند متاسفانه رئیس بی شخصیتی هم دارم که در مسائل شخصی دخالت میکنه و نظر می ده مثل اینکه چرا ازدواج نمیکنی آخه به تو چه سردرد می گیرم تا ساعت اداری تموم بشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
استخدام_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کیان برنا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
ایرانیان-فوتراصلی222
کیان برنا_فوتر