تشدید برخورد با ارسال‌کنندگان پیامک‌های تبلیغاتی
۸۲۲۹۴۳
۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
۱۶۵۹ 
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تشدید برخورد با ارسال کنندگان پیامک های تبلیغاتی پس از دستور رئیس جمهوری خبر داد.

خبرگزاری مهر: حسین فلاح جوشقانی با بیان اینکه موضوع پیامک‌های تبلیغاتی بحث تازه ای نیست و با توجه به اینکه افراد و شرکت های کوچک راهکارهای مناسب و ارزان قیمتی برای تبلیغات در اختیار ندارند به ارسال پیامک های تبلیغاتی روی می آورند که باعث مزاحمت برای مردم شده است، افزود: پیش از این افراد و شرکت ها با ایجاد سامانه هایی اقدام به ارسال پیامک های تبلیغاتی به مردم می کردند که ما با ایجاد سامانه ستاره ۸۰۰ مربع با درخواست مردم اقدام به مسدود کردن آن سامانه ها کردیم.

فلاح جوشقانی ادامه داد: اما این کار باعث شد افراد به سمت استفاده از سیم کارت های شخصی بروند و با ارسال پیامک های با حجم زیاد، مزاحمت های بسیاری را برای مردم ایجاد کردند که همین موضوع با واکنش روز گذشته رئیس جمهوری و دستور وی برای برخورد با این پیامک های تبلیغاتی مزاحم همراه شد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: به طور مشخص از یکسال گذشته تاکنون اقدامات زیادی را در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به کار بستیم، همچنین با ایجاد سامانه هایی اقدام به شناسایی سرشماره های پیامک های مزاحم کردیم که در نهایت توانستیم بالای ۷۰ هزار سیم کارت تبلیغاتی مزاحم را قطع کنیم.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه از یک هفته پیش برخورد با این پیامک ها تشدید شده است، تصریح کرد: آستانه هایی را که برای شناسایی سیم کارت ها ایجاد کرده بودیم افزایش دادیم تا سیم کارت های مزاحم بیشتری را شناسایی کنیم و در همین مدت، شناسایی سیم کارت های مزاحم به دو برابر افزایش یافته است.

وی افزود: ما برای مقابله با این موضوع به تامین سیم کارت ها هم ورود کردیم که یکی از حلقه های تامین سیم کارت ها، اپراتورها و دیگری دفاتر ارتباطی آنها هستند که سیم کارت ها را می فروشند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه در بررسی های انجام شده مشخص شد که در این مسیرها هم تخلف صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: از این رو روز گذشته در ابلاغیه و بخشنامه ای به اپراتورها اعلام کردیم که اگر مشخص شود خود اپراتورها یا دفاتر فروش آنها زمینه ساز ارسال پیامک های تبلیغاتی باشند، از همه خدمات محروم و با آنها برخورد می شود.

وی همچنین راهکار دیگر مقابله با پیامک های تبلیغاتی را کمک مردم به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دانست و گفت: اگر مردم پیامک تبلیغاتی را دریافت کردند شماره آن پیامک را به ۱۹۵ ارسال کنند تا در اسرع وقت نسبت به قطع آن شماره اقدام کنیم.

فلاح جوشقانی افزود: برای حل این مشکل نیازمند همکاری همه دستگاهها و اصلاح قانون هستیم. البته به جز برخوردهای سلبی باید روش های تشویقی نیز در نظر گرفته شود و بهترین مسیر این است که کسب و کارهای کوچک برای کارهای تبلیغاتی خود با شرکت های تبلیغاتی دیجیتال همکاری کرده و هم محصول خود را تبلیغ کنند و هم باعث مزاحمت مردم نشوند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1397/11/02
تا زمانی که مخابرات پاک سازی نشود این حرف شما یک‌شعار است.
پس پاک سازی کنید بخاطر پول امنیت مردم را به خطر اندا ختین
چند میلیون بده تمام شماره‌تلفنهای مردم را تحویل بگیر.
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1397/11/02
کار به این سادگی را هم نمیتوانید انجام دهید
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1397/11/02
فقط حرف حرف ، از پارسال همینو میگن عرضه هیچکاری جز چاپیدن رو ندارن ، فعلا که تبلیغای پیامکی داره بیشتر برامون ارسال میشه
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1397/11/02
فقط حرف حرف ، از پارسال همینو میگن عرضه هیچکاری جز چاپیدن رو ندارن ، فعلا که تبلیغای پیامکی داره بیشتر برامون ارسال میشه
مسئولان،خدا از دروغ ها و دورویی هاتون نگذره...
Iran, Islamic Republic of
20:38 - 1397/11/02
این 3435 لعنتی رو قطع کنید ریشه کن کنید
دین مارو دراورد
چه بدبختی داریم تو این کشور
همه چی زوریه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج