مواردی که نشان می‌دهد پیر‌تر از سن واقعی‌تان هستید
۸۲۶۲۲۸
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
۱۱۵۲۹ 
اگرچه سن عموما معادل تعداد سال‌هایی که ما در این دنیا زندگی کرده ایم در نظر گرفته می‌شود، اما واقعیت این است که سن بدن ما به سبک زندگی مان باز می‌گردد. برخی افراد به دلیل سبک زندگی سالمی که دارند خیلی جوان از سن شان هستند در حالی که برخی دیگر به دلایل مختلفی، چون سیگار کشیدن، رژیم غذایی نامناسب و... پیرتر از سن شان به نظر می‌رسند.

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: اگرچه سن عموما معادل تعداد سال هایی که ما در این دنیا زندگی کرده‌ ایم در نظر گرفته می‌ شود اما واقعیت این است که سن بدن ما به سبک زندگی مان باز می گردد. برخی افراد به دلیل سبک زندگی سالمی که دارند خیلی جوان از سن شان هستند در حالی که برخی دیگر به دلایل مختلفی چون سیگار کشیدن، رژیم غذایی نامناسب و... پیرتر از سن شان به نظر می رسند. اگر می خواهید بدانید که آیا پیری زودرس به سراغ شما نیز آمده یا خیر، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

توان بلند کردن اجسام را ندارید

هر چه سن ما بالاتر می رود، ماهیچه هایمان نیز ضعیف تر می شوند، از این رو اگر احساس می کنید که هنگام بلند کردن اجسام توان لازم را ندارید، بدانید که بدن تان سیر نزولی اش را آغاز کرده است. البته شما می توانید به کمک روش هایی مانند کار با وزنه، ماهیچه هایتان را تقویت کنید.

آیا از سن واقعی بدن‎تان پیرتر هستید؟

زخم هاتان به کندی ترمیم می شوند

یکی دیگر از نشانه های پیری زودرس این است که زخم های بدن شما آهسته تر از همیشه ترمیم می شوند. پوست بدن انسان به گونه ای ست که خودش توانایی درمان زخم ها را دارد، بنابراین اگر احساس کردید که زخم های بدن شما خیلی دیر بهبود می یابند، بدانید که روند افزایش سن شما خیلی سریعتر از حد معمول در حرکت است.

صورت شما پر از چروک است

اگر می بینید که صورت شما در مقایسه با هم سن و سال هایتان چین و چروک بیشتری دارد، بدانید که روند پیری تان آغاز شده است. البته ژنتیک نیز نقشی اساسی در این روند دارد اما در اکثر مواقع چین و چروک نشانه ای از سبک زندگی شماست. برخی به دلیل آفتاب زیاد، مصرف تنباکو، رژیم غذایی ناسالم، مصرف مشروبات الکلی و... زودتر از حد معمول دچار چین و چروک می شوند. برای جلوگیری از این وضعیت، باید تغییری اساسی به سبک زندگی تان دهید. میوه و سبزیجات منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها هستند که روند پیری شما را به تعویق می اندازند.

برای بیرون رفتن با دوستان تان بهانه تراشی می کنید

یکی از نشانه هایی که مشخص می کند از سن واقعی تان بزرگ شده اید، کم حوصلگی ست. اگر هر بار که دوستان تان به شما پیشنهاد دورهمی یا گشت و گذارهای بیرون از خانه می دهند، شما آنها را رد می کنید، بدانید که در حال پیر شدن هستید. ذهن و جسم ما ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند. این بدین معنی ست که اگر شما افسرده باشید، قدرت بدنی بالایی نخواهید داشت یا برعکس اگر جسم تان ضعیف باشد، حوصله هیچ کاری ندارید. بنابراین، اگر می خواهید که زندگی شادتری داشته باشید، حتما علت بی حوصلگی هایتان را جستجو کنید.

در بطری ها را به سختی باز می کنید

تحقیقات نشان داده که دست های ضعیف نشانه پیری زودرس است. با افزایش سن، قدرت و ماهیچه های دست به ندرت ضعیف تر می شوند. از این رو اگر در باز کردن در بطری ها مشکل دارید، بدانید که بدن شما مسن تر از سن تان است.

آیا از سن واقعی بدن‎تان پیرتر هستید؟

پوست خشکی دارید

اگر پوست بدن شما در مقایسه با گذشته خشک می شود به طوری که مجبورید کرم مرطوب کننده را روی بدن تان خالی کنید، بدانید که دچار پیری زودرس شده اید. اگر چه دلایل مختلفی برای خشکی پوست وجود دارد اما اگر به طور مدام دچار این مشکل شده اید، بهتر است که به پزشک مراجعه کنید در غیر این صورت زودتر از سن تان پیر و دچار چین و چروک خواهید شد.

دیگران سن شما را بیشتر از سن واقعی تان حدس می زنند

از چند غریبه بپرسید که سن واقعی تان را حدس بزنند، سپس از جواب هایشان میانگین بگیرید. اگر عدد به دست آمده از سن واقعی تان بیشتر بود، بدانید که باید بیش از همیشه به بدن تان اهمیت دهید.

آیا از سن واقعی بدن‎تان پیرتر هستید؟

همیشه از دیگران عقب تر راه می روید

آیا زمانی که با دوستان تان به گشت و گذار می روید، همیشه عقب تر از آنها هستید؟ آیا مدام از آنها این جمله را می شنوید که «زود باش» یا «چرا عقب افتاده ای»؟ سرعت راه رفتن افراد می تواند سن واقعی آنها را نشان دهد. اگر سرعت شما از سرعت نرمال راه رفتن کمتر باشد، نشانه این است که دچار پیری زودرس شده اید. البته راهکارهایی برای جبران این ضعف وجود دارد، مثل این که هر روز به پیاده روی بروید یا با ورزش قدرت بدنی تان را افزایش دهید.

بدن تان پر از لک شده است

آفتاب یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل پیری زودرس است. چین و چروک، لک های قهوه ای، خشکی پوست و... می تواند نتیجه آفتاب گرفتن های زیاد باشند. اگر شما به مراتب در معرض آفتاب قرار می گیرید و بدتر از آن از کرم های ضد آفتاب استفاده نمی کنید به طوری که بدن تان پر از لک است، بدانید که خیلی زودتر از سن واقعی تان پیر به نظر خواهید رسید.

بالا رفتن از پله برایتان مانند کوهنوردی ست

شاید شما به دلیل زانو درد نتوانید به خوبی از پله ها بالا بروید اما یکی از دلایلی که اکثر افراد در بالا رفتن از پله ها با آن مواجه اند، از بین رفتن ماهیچه های بدن است که با بالا رفتن سن اتفاق می افتد. اگر زمانی که می خواهید از پله ها بالا بروید، انگار که می خواهید کوه بکنید، بدانید که بدن شما سریع تر از سن واقعی تان در حال پیر شدن است. از 40 سالگی به بعد، شما هر 10 سال 8 در صد از ماهیچه های بدن تان را از دست می دهید. بنابراین قبل از آن که در بالا رفتن از پله ها دچار مشکل شوید، ماهیچه هایتان را تقویت کنید.

روزها می خوابید و شب ها بی خواب هستید

بی خوابی یا اختلال خواب در شب یکی از نشانه های پیری زودرس است که با افزایش سطح کورتیزول در بدن ایجاد می شود. کوتیزول همان هورمون استرس است که میزان آن در بدن با افزایش سن بیشتر می شود. بنابراین شما باید برای رهایی از پیری زودرس از استرس دوری کنید. استرس نه تنها شما را مسن تر از سن واقعی تان نشان می دهد، بلکه منجر به افزایش وزن، تضعیف سیستم ایمنی بدن و بسیاری از بیماری های دیگر نیز می شود.

منبع: rd

انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:58 - 1397/11/13
فقط حوصله بيرون رفتن با دوستان رو ندارم كه اونم هم بخاطر ترافيكه و هم مخارجش !
Iran, Islamic Republic of
19:33 - 1397/11/13
من ۱۵ سالمه تمامه این مواردو دارم /: ای بابا چه زود پیر شدم ، حالا راهه درمانش چی هست؟؟
پاسخ ها
جزیره ی ناکوجا آباد
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
تمام موارد؟ یعنی صورتت چروک شده؟ بدنت پر از لک شده؟
Shqyq
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
زیر چشمام اره چروکه ولی بدنم لک نداره ، تنها موردی که ندارم
France
22:50 - 1397/11/13
اینا بیشتر نشونه افسردگیه تا پیری زودرس... موندم منابع این اخبار موثقه یا ...
Iran, Islamic Republic of
00:47 - 1397/11/14
کاش هیچ وقت این متنو نمیخوندم،روبرو شدن با حقیقت چقدر سخته....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
بیخیال عامو، من همه این علایم رو دارم! گردن و کمر و زانو و.... فقط 30سالمه. به خودتون سخت نگیرید مهم فقط همین لحظه است.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
نمیدونم سن شما چقدره ولی هر چه باشه، شب حتی الامکان زود بخوابید، صبح زود بیدار بشید، تغذیه خوب ولی پرهیز از پرخوری، روزی ۳۰ دقیقه هم پیاد روی (اگر بتونید، به جای آن، هر ماه چند بار کوه رفتن باشه برای روحیه و نشاط خیلی خیلی بهتره)!!!! ممکنه بگید توان پیاده روی و بخصوص کوه را دارم ولی گرفتاری ها اجازه نمیده. غالبا این دلایل کاذبه. اگه بخواهید سبک زندگیتون را تغئیر بدید، که البته لازمه، میتونید
Iran, Islamic Republic of
01:41 - 1397/11/14
بنده با بيست و پنج سال سن همممممشو دارم.
وزن بالا و كشيدن سيگار و كم تحركي سه عاملي هستن كه باعث شدن به اين وضع دچار بشم دوستان براي من دعا كنيد تا بتونم اين مشكلات رو پشت سر بذارم.
پاسخ ها
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
کاش منم مشکلاتم مثل شما بود. منو شوهری بداخلاق، خیانتکار و ترسناک پیر کرده که همش منو با دور کردن بچم تهدید میکنه، انقدر عقده ایه که حتی منو مجبور کرد با خونوادم قطع رابطه کنم. میدونه طاقت دوری بچمو ندارم.
ظاهرم هنوز جوون و زیباست ولی دلم انقدر پیره که حوصله هیچ کاری رو ندارم.
مریم
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
خطاب به مهسا....خودت مهم باش همون بچه ای بخاطرش فدا میشی بزرگ بشه قدر نمیدونه.
Iran, Islamic Republic of
03:28 - 1397/12/04
مهسا فقط خودتو به معنویات نزدیک کن و به خدا توکل کن همین
Iran, Islamic Republic of
03:29 - 1397/12/04
تو یه مادر مهربونی و شک نکن که بچت قدرتو میدونه بهت افتخار میکنم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج