عضو شورا: حیوانات را در آپارتمان‌ها اسیر نکنید
۸۲۸۰۳۰
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
۵۱۹۹
صدراعظم نوری با بیان اینکه آوردن حیوانات به آپارتمان‌ها کار درستی نیست، گفت: اسیر کردن آن‌ها جفا به حقشان است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: صدراعظم نوری با بیان اینکه آوردن حیوانات به آپارتمان‌ها کار درستی نیست، گفت: اسیر کردن آن‌ها جفا به حقشان است.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در گفتگویی، با بیان اینکه باید به حیوانات توجه کرد، گفت: آن‌ها هم بخشی از محیط زیست هستند و باید حقوقشان رعایت شود.

وی افزود: حیوانات در اکوسیستم طبیعی زندگی می‌کنند و بخشی از آن هستند و رعایت نکردن حقوقشان می‌تواند به این اکوسیستم آسیب جدی بزند.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه در این چرخه حیات هر موجودی برای هدفی خاص آفریده شده است و در ارتباط با موجودی دیگر می‌تواند نقش آفرینی کند، اظهار کرد: نکته‌ای که وجود دارد این است که زندگی شهری و شهرنشینی امروز اقتضائات خود را دارد و باید ضوابط و الزامات زندگی شهری رعایت شود.

نوری با بیان اینکه در گذشته به دلیل بزرگ بودن حیات خانه‌ها مردم حیوانات مختلفی را نگهداری و بعضی اوقات به عنوان نگهبان از آن‌ها استفاده می‌کردند، افزود: برای نمونه سگ به عنوان حیوانی وفادار در یک خانه بزرگ حافظ مالک و صاحب خانه بود.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه این کار در گذشته اقدامی پسندیده بود، گفت: امروزه که زندگی در خانه‌های آپارتمانی در جریان است و مالکین مختلف در یک مجتمع سکونت دارند نگهداری این نوع حیوانات یک کار غیر محیط زیستی و جفای در حق حیوانات است.

وی با بیان اینکه در عرصه‌های عمومی مانند پارک‌ها و معابر شهری شاهد حضور حیوانات هستیم، تصریح کرد: این اماکن فضاهای عمومی هستند و باید رعایت حقوق شهروندان در نظر گرفته شود.

نوری با اشاره به اینکه نباید حیوانی را که جایش در طبیعت است اسیر کرد و قلاده به گردن آن انداخت، ادامه داد: نباید با آوردن آن‌ها به فضاهای عمومی ایجاد ترس و وحشت کرد.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه همه شهروندان با حیوانات زندگی نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: بارها شاهد بودم که آوردن حیوانات به مکان‌های عمومی برای کسانی که می‌خواستند از فضای سبز استفاده کنند ایجاد ترس کرده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:00 - 1397/11/15
حیوانات دارای احساسات بوده ونیازمنداست درشرایط مطلوب خود زندگی کند
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1397/11/15
تو خونه نه، بیرون خونه نه....پس کجا؟ شما که از خارجیها شیتیل میگیرد مجوز شکار میدید لازم نکرده واسه حیوونا دل بسوزونید...تمام دنیا این مسئله آزاده، بازم نوبت ایران شد، همه چی وارونه شد...!!!
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1397/11/15
احسنت خدا حفظت کنه برای مردم ایران
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1397/11/15
راست میگه دیگه حیوونای بدبخت چه گناهی کردن.
Iran, Islamic Republic of
19:58 - 1397/11/15
بجای دل سوز حیوانات باشی مردم کشورات درهمین چهاردیواری شب روز اسیر هستن کسی به فکر نیست
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1397/11/20
خب الان من ۴ساله سگ دارم بیرون ک نبرم تو خونه ام قتوی دادید جای نگهداری حیوانات نیست بهتر نیست قورتش بدم؟؟اللن ب فرض ی سگ از نژاد،پامرانین رو میشه تو طبیعت رها کرد؟؟اخه حرف میزنید نتیجه گیری هم بکنید. تکلیف چیه؟
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1397/12/02
لهی خدا تن سالم بهت بده با این گفتار خوبت معلومه خیلی آدم خوبی ودل رحمی الهی لاقبت به خیر شی آقای نوری
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج