خاتمی به اروپایی‌ها: درباره FATF فضولی نکنید
۸۲۹۵۴۱
۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
۴۴۹۳ 
خطیب نمازجمعه تهران تاکید براینکه نمی گویم که مذاکره و اقدامات دیپلماسی را نداشته باشیم ولی شما را به خدا به یک آب نبات تلخ اروپایی ها قانع نباشید، اظهارداشت: اینکه به شما داده اند همان سیاست نفت در برابر غذا است که تحقیر یک ملت است. وی خاطرنشان کرد: دیدم که یکی از اروپایی ها گفته، این مساله هم به شرط این است که ایران FATF را امضا کند، فضول‌ها چه ربطی به شما دارد که FATF را امضا کنند؟ این یک تصمیم داخلی است و مجمع تشخیص مصلحت نظام تصمیم خواهد گرفت. شما فضولی نکنید به شما چه؟

خبرگزاری ایسنا:  حجت الاسلام احمد خاتمی در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه این هفته تهران با بیان اینکه حضرت صدیقه طاهره در یک روایتی بسیار نورانی فرمودند کسی که بتواند عبادت خالص خود را به پیشگاه خدا ببرد، خداوند هم بهترین مصلحت‌های خود را برای او فراهم خواهد کرد، اظهار کرد: فردا سالگرد شهادت حضرت صدیقه طاهره دخت گرامی نبی اکرم است. فاطمه کیست؟ بهترین معرف انسان فرزند انسان است که انسان را کامل می‌شناسد. امام کاظم (ع) در یک روایت صحیح السند مادر خود را با دو کلمه صدیقه و شهیده معرفی می‌کند. صدیقه از ریشه صدق است به این معنا است که نه گفتارش غیر صادقانه است و نه رفتارش.

خاتمی به اروپایی‌ها: درباره FATF فضولی نکنید

امام‌جمعه موقت تهران، عنوان کرد: خداوند حضرت ابراهیم و حضرت ادریس و حضرت مریم را با قید صدیق معرفی می‌کند. مقام صدیقین از نگاه قرآن بعد از انبیا آمده است. این مقام والا یعنی کسی که تجلی صداقت در ایمان و دین است. امام کاظم (ع) مادر خود را چنین می‌ستایند. علامه مجلسی از صدیقه عصمت را فهمیده است اما عصمت فاطمه را از آیه تطهیر هم می‌توان فهمید ولی فاطمه اسلام مجسم است یعنی در عرصه ارتباط با خدا فاطمه آنچنان است که غضبش غضب خدا و رضایش رضای خدا است.

وی، خاطرنشان کرد: نماز فاطمه چنان است که برای آسمانیان درخشندگی دارد. نماز فاطمه نماز دیگری است. دگر دوستی و ایثار ایشان بی نظیر است. در عرصه سیاسی حضرت فاطمه به گونه‌ای بود که ۸۵ و ۹۵ روز پس از رحلت پیامبر از ولایت دفاع کردند و بارها در سخنان خود گفتند چه شد که غدیر را فراموش کردید؟ بارها فرمود چرا به بیراهه می روید؟ نگویید فاطمه به مرگ طبیعی از دنیا رفت. فاطمه در راه خدا به شهادت رسید.

 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود و در خطبه‌های دوم نماز جمعه با اشاره به روایتی از حضرت فاطمه (س)، گفت: از مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و عفو حدود ۵۰ هزار نفر برای بازگشت به زندگی و اجتماع و فراهم کردن این زمینه توسط قوه قضائیه تشکر می‌کنیم. سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت پیروزی انقلاب نیز قابل تقدیر و ستایش بود. نکته قابل توجه دیگر رونمایی از موشک بالستیک دزفول بود که در راستای سیاست بازدارندگی است و سیاست دفاعی نظام اسلامی است. کمترین پیام این رونمایی این است که اگر دشمنان بخواهند کمترین تعرضی به نظام اسلامی داشته باشند این موشک‌ها مانند صاعقه بر سرشان فرود خواهد آمد.

خاتمی، تصریح کرد: ۱۹ بهمن سالروز رژه قهرمانان همافر نیروی هوایی در پیشگاه امام بود. از آن روز نیروهای مسلح ما، ارتش جمهوری اسلامی، بسیج و.. بازوی پرتوان امام این ملت و مردم هستند. آنچه در رابطه با چهلمین سال انقلاب باید بگویم این است که طاغوتی‌ها جهل سال پیش می‌رفتند گفتند ۶ ماه دیگر، یک سال دیگر بر می‌گردیم. چهل سال است خمیازه برگشتن می کشند. خیلی هاشان این آرزوها را به گور بردند و مردند و خیلی‌های دیگر نیز این آرزو را به گو خواهند برد. چهلمین سال است که هم جشن انقلاب می‌گیرم و هم فجر فاطمی برگزار می‌کنیم. چرا آمریکایی‌ها هنوز ناکام هستند. این سوال نشان می‌دهد عامل موفقیت چهل ساله ما چه بود.

امام‌جمعه موقت تهران، اظهار کرد: عامل اول این بود که این انقلاب خدایی بود. یعنی رهبر خدایی، مردم الهی، شعارها و انگیزه‌ها الهی. تردید نکنید در این چهل سال هرجا خدایی گام برداشته شد پیروز شدیم و هرجا این عنصر کمرنگ شد آن نقطه نقطه آسیب است. مسئولان برای خدا و مردم عمل کنند من از همین تریبون قول خواهم داد دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند انجام دهد. دومین عامل اطاعت از ولایت فقیه بود. شما چهل سال به ولی فقیه دیروز امام راحل و مقام معظم رهبری گفتید از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن شعار هم ندادید، عمل کردید. کشور آسیب ندید چون شما پشتیبان ولی فقیه بود. همین امر چله انقلاب را رقم زد.

وی ادامه داد: مردم ما مردم با بصیرتی هستند. صدام دیوانه به ایران حمله کرد و گفت سه روزه و یا یک هفته تهران را می‌گیرد. شما با تمام جان وارد میدان شدید. بیش از ۲۰۰ هزار شهید برای دفاع از میهن اسلامی داشتید. این یعنی بصیرت. در فتنه ۸۸ شما فهمیدید قصه، دعوای ریاست جمهوری نیست. قصه براندازی نظام است و شما حماسه کم نظیر قابل مقایسه با پیروزی انقلاب راه انداختید. آمدید و فقط عکس امام و مقام معظم رهبری آوردید و گفتید این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده. شما فهمیدید در این فتنه‌ها اوباما و رژیم صهیونیستی است. شما چشم فتنه را کور کردید.

خاتمی با بیان اینکه چهارمین عامل حضور شما بود، عنوان کرد: هرجا انقلاب نیاز داشت شما آمدید. راه پیمایی‌ها آمدید. امسال دشمنان شما می‌خواهند چک کنند با این همه فشار اقتصادی باز هم می‌آیند یا نمی‌آیند. به کوری چشمشان امسال باشکوه‌ترین راهپیمایی چهل ساله رقم خواهد خورد. عامل پنجم موفقیت انقلاب عامل مقاومت بود. آموزگار نخست وزیر شد و شما شعار دادید ما میگیم شاه نمی‌خواهیم نخست وزیر عوض می‌شود. آنقدر شعار مرگ بر شاه دادید که شاه مرد. می‌خواهند شما را خسته نشان دهند اما به یاری خدا شما خسته نخواهید شد و دشمنانتان را خسته خواهید کرد. مرگ بر شاه‌های شما نفرت از استکبار بود.

وی خاطرنشان کرد: دیدم که یکی از اروپایی ها گفته، این مساله هم به شرط این است که ایران FATF را امضا کند، فضول ها به شما چه ربطی دارد؟ این تصمیم مردم ما است.

امام‌جمعه موقت تهران، خاطرنشان کرد: همه و مسئولین باور کنند نفرت از استکبار را. باور کنید اینها خیرخواه شما نیستند و می‌خواهند شما مدام مشکل داشته باشید. شما را به خدا به یک آبنات تلخ آمریکایی‌ها امیدوار نباشید. فضول‌ها چه ربطی به شما دارد که FATF را امضا کنند؟ این یک تصمیم داخلی است و مجمع تشخیص مصلحت نظام تصمیم خواهد گرفت. شما فضولی نکنید به شما چه؟

وی در پایان، بیان کرد: شما مردم در برابر مشکلات اقتصادی مقاومت کردید. با مدیریت جهادی، نظارت دقیق بر قیمت‌ها، برخورد قاطع با مفسدان می‌توانید اینها را پشت سر بگذراید. شما در شرایط کلان پشت نظام بوده‌اید اگر به دنبال حفظ وحدت هستید با وجود اختلاف سلیقه طبیعی با دشمن مرزبندی داشته باشید و گویشتان خشمگینانه نباشد. هرچه می‌خواهید بر سر آمریکا داد بزنید دوست صمیمی شما آمریکا نیست که با او با عصبانیت و اخم صحبت می‌کنید.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1397/11/19
باسلام من اقای خاتمی میپرسم ایا شما میتوانید با حقوق ۱۲۰۰۰۰۰یک ماه زندگی کنید
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1397/11/19
مذاکره با دشمنان کشور را به چنین وضعی رسانده است، اگر مذاکره و تعامل با دشمنان خوب بود ، امام حسین (ع)هم با یزید همین کار را می کرد و قیام عاشورا بوجود نمی آمد.............
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1397/11/19
اروپائیان تا یه حدودی صبر دارند !!!
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1397/11/19
لطفاً مردم را قاطی ماجرا نکنید
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1397/11/19
گوشت خیلی گران است.120تومان کاش چاره جویی کنید.
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1397/11/19
شمابرین مسبب اصلیش ظریف وروحانی بپرسین چرااین تعهدههارودادین ترکن چاه
پاسخ ها
حمید
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
مگه گوشت نخورید میمیرید ما میخواهیم نظام مان پایدار بماند این گرونیها یک روزی تمام میشه انکه مهم است یک کشور امن داشته باشیم
بدون نام
United States
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
حمید
معلوم میشه جیره خوبی میگیری
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1397/11/19
این هم یک مسئول ایرانی به میلیاردها انساندرجهان فضولی نکنید
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1397/11/19
کلا بزنیم زیر کاسه کوزه همه چی بهتره. کلا برجام و به قول کیهان همه متعلقاتش رو دفن کنیم و روز از نو. خیلی سنگین تریم اینجوری
United Kingdom
23:02 - 1397/11/19
داستان ساده ست نبايد خودمون رو به سادگي بزنيم ! دو دو تا چارتاست ربطي به روحاني و رييسي و احمدي نژاد نداره
تو اين شرايط اين لايحه عا امضا نشه اوضاع بدتر از بد ميشه امضا بشه و دلواپسان تو كار مردم نذارن درباره دلار و سكه و گوشت و غيره ارزون ميشه خلاص
Iran, Islamic Republic of
01:40 - 1397/11/20
اگر دیدید دشمن چیزیو به ما تحمیل میکنه بدونید اون چیز به ضرر ماست مثل همین fatfاگر چیز خوبی بود نمیذاشتن حتی ما بهش فکر هم بکنیم نتیجه برجام هم دیدیم جز خواری وخفت برامون چیزی نداشت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج