مقاله روزنامه کره شمالی در حمایت از ایران
۸۳۰۰۷۸
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷
۳۶۹۴ 
روزنامه 'پیونگ یانگ تایمز' کره شمالی روز یکشنبه در تحلیلی از دستاوردهای 40 سالگی انقلاب اسلامی ایران نوشت که ایرانیان ضمن اینکه از تلاش ها برای افزایش توان نظامی خود دست برنداشته اند، همچنان در برابر تحریم های اقتصادی غرب با شدت تمام ایستادگی می کنند.

ایرنا نوشت: روزنامه 'پیونگ یانگ تایمز' کره شمالی روز یکشنبه در تحلیلی از دستاوردهای 40 سالگی انقلاب اسلامی ایران نوشت که ایرانیان ضمن اینکه از تلاش ها برای افزایش توان نظامی خود دست برنداشته اند، همچنان در برابر تحریم های اقتصادی غرب با شدت تمام ایستادگی می کنند.

در این تحلیل به قلم 'اوم ریونگ' آمده است: 'ایران درحالی به تلاش های خود برای ایجاد و تقویت توانمندی دفاعی می افزاید که همچنان خود را برای مقابله با تحریم ها و فشارهای نیروهای متخاصم آماده می کند. آنها امروزه بیشتر همت خود را بر ارتقای استعداد و توانایی های رزم دریایی در خلیج فارس در نزدیکی تنگه هرمزی معطوف کردند که 20 تا 30درصد از نقل و انقالات انرژی جهان را به خود اختصاص داده است.

به طور مثال ژاپن 80 درصد از نیاز گاز طبیعی خود را با عبور نفتکش های خود از این تنگه تامین می کند، آبراهی که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اخیرا رزمایش گسترده ای را با حضور 100 جنگنده نیروی دریایی، نیروهای زمینی و هوایی و شرکت های صنایع موشکی و توپخانه ای برگزار کرده است. رزمایشی که به تحلیل کارشناسان بیشتر برای نمایش توان رزمی ارتش ایران برای مسدود کردن این آبراه حیاتی برای انرژی کشورهای جهان برگزار شده بود.

افزایش توان نظامی ایران موجب شد که آمریکا سال گذشته رسما اعلام کرد که با عقب نشینی از توافق جامع قدرت های هسته ای جهان با ایران (برجام)، تحریم های جدیدی را علیه ایران، به ویژه علیه بخش های انرژی، حمل و نقل دریایی، افراد و نهادهای خاص، کشتی رانی و هوانوردی ایران وضع می کند.

این درحالی است که آیت الله سید علی خامنه ای، رهبر عالی ایران اخیرا ضمن انتقاد از نیروهای متخاصم (مشخصا کشورهای غربی) و اعلام اینکه این دسته از دشمنان فقط بلوف سیاسی می زنند و در اظهارات خود صادق نیستند، از مردم کشورش خواست با ورود به عرصه مبارزه علیه تحریم های اقتصادی در برابر دشمنان شیطانی مقاومت کنند.

در مقابل این فراخوان مردمی رهبری ایران بود که دولت آمریکا نیز برنامه ریزی کرد تا با هدف دامن زدن به جو ضد ایرانی در سطح جهان یک کنفرانس بین المللی ضد ایرانی را برای روزهای 14-13 فوریه در ورشو، پایتخت لهستان سازمان دهی کند.

اگرچه از یک طرف می بینیم که ایران برای مقابله با این برنامه ریزی آمریکا تلاش های خود را برای تقویت همکاری های با چین، هند و روسیه بیشتر کرده است، اما در یک سوی دیگر این دعوا به خوبی شاهدیم که چگونه جامعه بین المللی نیز به نوعی مخالفت خود با این تحریم ها بیشتر کرده است.

به گونه ای که بسیاری از کشورهای غربی از جمله فرانسه، آلمان و انگلیس و نیز ترکیه و روسیه نیز با مخالفت از این سیاست های آمریکا، آنرا اقدامی ناعادلانه توصیف کرده و به وضوع اعلام کردند که حاضرند برای باطل کردن این تلاش های واشنگتن از هر اقدام لازم برای حفظ و ادامه تلاش های برای برقراری همکاری های تجای، اقتصادی و مالی با ایران ادامه می دهند.

به همین دلیل باید اذعان داشت که به رغم همه این تحریم ها و فشارهای فزاینده آمریکا علیه ایران، حکومت این کشور همچنان استوار برای دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی و نیز حفظ کرامت خود می کوشد تا خدشه ای بر آن وارد نشود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1397/11/21
البته ایستادگیش برای مردم عادی ودرجه سه هست والا دولتیها ومسولین فقط فکر منافع خودشون هستند
Iran, Islamic Republic of
16:12 - 1397/11/21
همون کره شمالی خوبه ازتون تعریف کنه
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1397/11/21
بااینهمه قدرت چراغیرت وعرض ندارین حق ابه ایران ازافغانستان ضعیف وعقب مونده بگیرین وبریزین بیرونشون بودجه ومنابع شغلامون اشغال کردن بودجه بالا۲۰۰سال کشور ومردم ازچی شون میترسین وحساب میبرین باج میدین بهشون وبااین بیکاری وفقرنجومی که دنیا جزو۱۰تااول شدیم وبی ابی کم بودجگی چراخرج همه امکانات روزانه حدود۲۰ملیون اتباع خارجی افغانی میدین وکه به دنیابگین ما کشورمرفح وپیشرفته هستیم واین مثل این میمونه باپول نزول بری مکه حاجی بشی حرام
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1397/11/21
مرگ بر کمونیست و سگهای هارش
Iran, Islamic Republic of
19:13 - 1397/11/21
این نشانه به قهقرا رفتن ملت ايرانه که کره شمالی از ما تعریف کنه روزی که کشورهای پیشرفته از ما تعریف کنند باید احساس پیروزی کنیم،تعریف کره شمالی یعنی خاری و خفت
Iran, Islamic Republic of
19:13 - 1397/11/21
این نشانه به قهقرا رفتن ملت ايرانه که کره شمالی از ما تعریف کنه روزی که کشورهای پیشرفته از ما تعریف کنند باید احساس پیروزی کنیم،تعریف کره شمالی یعنی خاری و خفت
Iran, Islamic Republic of
19:25 - 1397/11/21
خوش بحال خودمون که کره شمالی ازمون تعریفی کرده
Iran, Islamic Republic of
20:06 - 1397/11/21
خدا رو شکر یکی هم پیدا شد از ما تعریف کنه
Iran, Islamic Republic of
05:51 - 1397/11/22
خیلی ممنون آقای کره شماای ..از تعریفتون حظ کردم راستی از مزاکرات چه خبر ...شنیدم ایندفعه در ویتنامه؟؟
Netherlands
09:26 - 1397/11/22
خدایا ببین از بین صدها مقاله مخالف یه مقاله اونم کجا رو برای حمایت از ایران انتخاب کردن!!!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج