رئیسی: تنها راهکار، ایستادگی و مقاومت است
۸۳۰۳۷۸
۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸
۴۰۳۳ 
تولیت آستان قدس رضوی گفت: تنها راهکار در مقابل دشمن، ایستادگی و مقاومت بوده و این سیگنال، شاخص و علامت بسیار مهمی است که به دشمن داده می‌شود.

ایسنا: حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی در سخنرانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در حرم مطهر رضوی خطاب به راهپیمایان، گفت: حضور شما اعلام شعارهای انقلاب اسلامی و تاکید بر مبانی و اهداف بلند انقلاب بود.

رئیسی ادامه داد: گذشت دورانی که روس‌ها قاجار را سر کار بیاورند و از او حمایت کنند. گذشت زمانی که انگلیس‌ها پهلوی را سر کار بیاورند و از او حمایت کنند. گذشت زمانی که روس‌ها و انگلیس‌ها ایران را بین خود تقسیم کنند. امروز در این ۴۰ ساله ما شاهد هستیم که به اعتراف دوست و دشمن، ایران اسلامی مستقل‌ترین کشور جهان است.

وی اضافه کرد: خودباوری ملی از برکاتی است که از ابتدا شعار انقلاب اسلامی بود. اعتماد به نفس، اجرای عدالت و اجرای احکام شریعت نیز از دیگر موارد است که در این ۴۰ سال به دست آمد مطلقاً اجازه داده نخواهد شد که یک قانون در پارلمان و مجلس بر خلاف شرع تصویب شود. مردم استقلال، آزادی و جمهوری مبتنی بر احکام شریعت و اسلام خواستند. امروز این نعمت‌هایی است که پرودگار مرحمت کرده و ما شکرگزار او هستیم.

رئیسی: تنها راهکار، ایستادگی و مقاومت است

رئیسی خاطرنشان کرد: هشت سال جنگ تحمیلی علیه ما هیچ دستاوردی برای دشمن نداشت. سال‌ها جنگ نرم، رسانه‌ای و امپراطوری خبری دشمن علیه ملت ایران کار پیش نبرد. امروز جنگ سومی را آغاز کردند که تلفیقی از جنگ سخت و نرم یعنی فشار آوردن بر ملت ایران است که می‌خواهند ملت را با فشار آوردن وادار به تسلیم کنند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه راه عقب‌نشینی دشمن، تسلیم شدن در مقابل او نیست، تصریح کرد: به این دلیل که دشمن ما دشمنی است که هرگز دست از دشمنی بر نخواهد داشت و به پیمان‌های او اعتمادی نیست، زیرا قرآن می‌فرماید که آن‌ها میثاق ندارند و به عهد خود پایبند نیستند، ما به آن‌ها بی‌اعتمادیم و تنها راهکار در مقابل دشمن، ایستادگی و مقاومت بوده و این سیگنال، شاخص و علامت بسیار مهمی است که به دشمن داده می‌شود.

وی ادامه داد: برخی بیان می‌کنند که اگر بخواهیم در این پیمان‌ها بهانه دست دشمن ندهیم باید این قراردادها و کنوانسیون‌ها را امضا کنیم. چه کسی تضمین می‌کند که اگر امضا شد، بهانه دشمن تمام شود؟ مگر مساله هسته‌ای بهانه دشمن نبود؟ بعد از آن مساله موشکی و حقوق بشر را مطرح کردند. چه کسی تضمین می‌کند دشمن با بهانه کردن مسائل بعد همچنان به دشمنی خود ادامه ندهد؟ بیان می‌کنند ما تضمین نمی‌کنیم که با امضای آن‌ها مشکلات اقتصادی حل شود، اگر قرار است حل نشود، قرار است امضای آن‌ها چه ثمره‌ای برای ملت ایران داشته باشد؟

رئیسی اضافه کرد: باید افرادی که این کنوانسیون‌ها را دنبال می‌کنند و می‌گویند با پیش‌شرط تضمین می‌کنیم که شرط‌های ایران عملی شود، سوال ما این است که ما قانون داخلی تصویب کردیم، در قانون داخلی آمده که در قانون مبارزه با تروریسم، سازمان‌های آزادی‎بخش مستثنی هستند که برای رهایی از ظلم و ستم در کشور خود قیام کنند.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: FATF اطلاعیه و بیانیه داد که ما این پیش‌شرط را نمی‌پذیریم و بیان کردند که در قانون داخلی باید این قید را حذف کنید. دولت پیشنهاد و مجلس اصلاح کرد، اینگونه که اگر بر اساس قانون اساسی و مصادیقی که شورای عالی امنیت ملی تعیین می‌کند، جریان‌هایی مصوب شد، آن‌ها استثنا هستند.FATF بیانیه بعدی را داد که اعلام کردیم نباید هیچ قید و شریط در قانون داخلی بخورد.

وی افزود: ما به همه دست اندرکاران به نام انقلاب اسلامی برای حفظ انقلاب و ارزش‌های آن عرض می‌کنیم که باید در این موارد با دقت و حفظ مصالح نظام و ارزش‌های اسلامی وارد شد به نحوی که ملت ایران برخلاف آنچه تاکنون روشش بوده، اگر خواسته به دشمن اعلام کند، حفظ موضع، اقتدار، مقاومت و ایستادگی را اعلام کرده و این برای ما روشن است. تنها راه برای سیگنال دادن به اروپایی‌ها و آمریکای‌ها حفظ اقتدار، نظام و موقعیت انقلاب اسلامی است.

رئیسی با اشاره به حضور جوانان و نوجوانان در راهپیمایی، گفت: جوانان و نوجوانان نسل سوم و چهارم انقلاب هستند و دشمن تصور می‌کرد که نسل سوم و چهارم انقلابی نباشند اما این نسل نشان دادند که از نسل اول کمتر نیستند بلکه بصیرت، در صحنه بودن و اقتدار و عزت‌آفرینی آن‌ها به مراتب برتر است و در این عرصه حضور پررنگ و با معنایی داشتند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
15:37 - 1397/11/22
حاج اقا ما تا کی باید مقاومت کنیم
بقران مارو بیکار کردین
شب عیدی هیچ پولی نداریم
خدایا عید رسید خدایش شرمنده ی زن و بچه هستیم
خودت کمک کن
پاسخ ها
hassan.h
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
البته که در قبال مقاومت ملت دولتمردان باید شبانه روزی کار کنند و بدنبال کاهش فشارها مخصوصا به اقشار کم درآمد باشند
انتظار از دولت بیش از اینهاست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
مقاومت کن
ک.م
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
داداش این چیزایی که توگفتی رو اینادرک نمیکنند نفسشون ازجای گرم درمیاد. آخه اینا بی پولی میدونند چیه.
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
معلوم است نمی دانی گرانی چیست اصلا میدانی مرغ کیلویی چند البته شماها مقاومت و سختی و انفاق وایثارگری و زکات را فقط برای مردم می دانید به اصطلاح عوام شما
United Arab Emirates
15:37 - 1397/11/22
حاج اقا ما تا کی باید مقاومت کنیم
بقران مارو بیکار کردین
شب عیدی هیچ پولی نداریم
خدایا عید رسید خدایش شرمنده ی زن و بچه هستیم
خودت کمک کن
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1397/11/22
قبول .آیا شما هم مثل مردم سختی می کشید؟
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1397/11/22
ایستادگی برای راحتی شماها
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1397/11/22
من۴۰سالمه.تمام این این چهل سال درحال مقاومتم...شما بفرمایین کی باید راحت زندگی کنیم.بعداز مرگ
Iran, Islamic Republic of
16:58 - 1397/11/22
آخه تو اصلا" میفهمی FATF یعنی چی؟
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1397/11/22
ما مثل فولاد ایستادگی کردیم شماخیالتون راحت مرغ ۱۶ هزار گوشت ۱۲۰ هزار
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1397/11/22
مقاومت بچه قیمت ....بقیمت اینکه شما وامثال شما درد قاه باشین ومردم نتوانند یک کیلو گوشت بخرند...
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1397/11/22
ایستادگی و مقاومت وهمچنین مبارزه در همه جوانب رمز پیروزی است
United States
18:41 - 1397/11/22
تنها راهکار برگشتن همه چی همه قیمتها به قبل و ثابت ماندن همه نرخها واس همیشه ملت هم همینا میخان قانون دنیا همینه فقط ایرانه که هر روز یک نرخ عید یک نرخ اخه مگه ملت فقط عید مصرف دارن ناموسن پخش کنید
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1397/11/22
بگذارید مجلس شورای اسلامی تصمیم بگیرد شما دخالت نکنید چون نمایندگان نماینده مردم هستند بعدش حرف آخر را مقام معظم رهبری میزند پس اون کنار گوشه ها بهتره خاموش باشند به جای ملت حرف نزنند
Iran, Islamic Republic of
20:08 - 1397/11/22
وقتی همش در حال مقاومت هستی وسختی می کشی پیروزی چه معنایی دارد؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:22 - 1397/11/22
اگه آقای رئیسی را انتخاب میکردید .الان واسه شب عید شرمنده نمیشدید.حق باید گفت که مقصر هستید .رئیسی خیلی با درایت بودن قدرش ندونستی .همه با هم واسه مرحله بعد در خدمت ایشان تغییرات معیشتی را ببینیم .
Iran, Islamic Republic of
21:52 - 1397/11/22
مقاومت از ما عیش و نوشش باشه برای بعضیها
France
00:37 - 1397/11/23
خدا لعنتتون کنهکه بیچارمون کردید...
محتاج نون شبمون هستیم...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج