الناز شاکردوست؛ هم خوب و هم خوش‌شانس!
۸۳۰۷۶۷
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
۱۳۱۵۴ 
باید الناز شاکردوست را بسیار خوش‌شانس دانست؛ کسی که درست همان وقت که باید همان جایی بوده که باید. گرفتن نقش سخت و درجه یک فائزه از نرگس آبیار و حضور در فیلمی که امسال خوش درخشیده و نظر‌ها را به سوی خودش برگردانده، به اندازه کافی می‌توانست برای الناز رأی جمع کند.

روزنامه شهروند: با پایان جشنواره فیلم فجر می‌شود گفت که امسال زن‌ها شخصیت‌های محوری فیلم‌های زیادی نبوده‌اند؛ دلایلش هم احتمالا پیچیده‌تر از آن است که بشود آن‌ها را در یک مطلب جمع کرد. این‌که پرداختن به خانم‌ها و مسائل‌شان می‌تواند برای فیلم هزینه ایجاد کند -مثل عرق سرد- دلیل این پدیده است یا کارگردان‌ها دغدغه‌های دیگری داشته‌اند. این‌که ما دختر جوان مستعد برای ایفای نقش جوان‌های مسأله‌دار نداریم، فیلمنامه‌نویس‌ها را از رفتن به سمت چنین نقش‌هایی منصرف می‌کند یا جنس کار‌ها که کمی تلخ و سیاه است، چنین الزاماتی دارد.

الناز شاکردوست؛ هم خوب و هم خوش‌شانس!

فشاری که برای دورکردن سینما از مشکلات عاطفی و خیانت و ارتباطات پنهانی وارد شد، باعث کمرنگ‌شدن زن‌ها شده یا فقط دست بر قضا امسال فیلم‌ها این شکلی است. هر چه هست، اتفاقی نیست که فاطمه معتمدآریا در بنفشه آفریقایی و الناز شاکردوست جزو بالاترین شانس‌های کسب سیمرغ هر دو از آثار زنانه آمده‌اند. حتی می‌شود فرشته صدرعرفایی را هم به این فهرست اضافه کرد؛ یعنی در این برهوت باز هم زن‌ها بوده‌اند که می‌دانسته‌اند از نقش‌های مونث فیلم‌شان چه می‌خواهند و چطور باید از ستاره‌ها برای چنین شخصیت‌هایی بازی گرفت.

این‌ها در حالی که در سال‌های گذشته ما نقش‌های زنانه بیشتری داشتیم و رقابت سنگین‌تر بود و خانم‌ها بیشتر درخشیده بودند، می‌تواند کمی حواس‌ها را جمع کند.

با این حساب باید الناز شاکردوست را بسیار خوش‌شانس دانست؛ کسی که درست همان وقت که باید همان جایی بوده که باید. گرفتن نقش سخت و درجه یک فائزه از نرگس آبیار و حضور در فیلمی که امسال خوش درخشیده و نظر‌ها را به سوی خودش برگردانده، به اندازه کافی می‌توانست برای الناز رأی جمع کند؛ اما وقتی نورعلی‌نور شد که دیدیم بقیه رقبایش هم چندان دندان‌گیر نیستند. نقش‌ها و بازی‌ها چنان بود که حتی پریناز ایزدیار با یک سکانس چند دقیقه‌ای در متری شیش‌ونیم توانست خود را مطرح کند.

الناز شاکردوست؛ هم خوب و هم خوش‌شانس!

فیلم آبیار با وجود همه ستایش‌هایی که دیده و گریبان‌هایی که برایش چاک شده، مشکلات خودش را دارد. هم نقش هوتن شکیبا ناقص و کمی غیرواقعی است و هم عشق و احساسات الناز شاکردوست مدام بالا و پایین می‌شود و شخصیتش به پختگی نرسیده است؛ اما در همین شرایط مبهم الناز شاکردوست که خودش از بچگی زندگی لاکچری نداشته، خوب توانسته نقش یک دختر طبقه متوسط به پایین را در تراژدی و بحران ایفا کند؛ آن خودش را خوب بروز داده و کار گرفته. به همین خاطر سیمرغ امسال بیش از همه شایسته او است؛ بهش داده باشند یا نه.

بهترین فیلم رضا گلزار، به‌زعم اغلب منتقدان، بوتیک است. راز و رمزی هم ندارد. رضا گلزار در بوتیک کم حرف می‌زند، اکت زیادی ندارد و کارگردان توانسته بازی مورد نظرش را از همان فیزیک و چهره بگیرد. درباره الناز شاکردوست هم مشابه چنین حکمی را می‌توان داد. او در شبی که ماه کامل شد، یک نقش پرتب و تاب ندارد و دایما در حرکت نیست. می‌تواند در بخش بزرگی از فیلم ساکت بماند و نگاه کند.

الناز شاکردوست؛ هم خوب و هم خوش‌شانس!

در اواخر فیلم هم تعلیق و هیجان قصه بالاست و او در صحنه‌های دونفره با یک بازی معمولی و زیرکی می‌تواند کار را از آب و گل دربیاورد. اصلا همین که برخلاف ستاره‌های بفروشی مثل گلزار، حاضر شده خود را به آب و آتش بزند، ارزش این توجهات را دارد. او حالا در آستانه صعود به لیگ بالاتر است. یکی دو انتخاب درست، می‌تواند مثل مهناز افشار لولش را از بازیگر گیشه‌ای به آرتیست تغییر بدهد؛ این دیگر دست خودش است که چقدر زحمت بکشد و برای بازی چه پیشنهاداتی را بپذیرد.

انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1397/11/23
پیشووووونی کجا میشوووونی
دوسش دارم ایشالا موفقیتای بیشتر
اما خدایااااا به قرآن قسم ماهم دل داریم
یه نگاهم ایطرف بنداری بد نیس
چه بگویم که نگفتم بهتره
میگن حرف تو را گنجه اما اگر گفته بشه گندیده هس دیگه
پاسخ ها
توحید
United States
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
عاشق شدی نه؟خخخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
فشاری که برای دورکردن سینما از مشکلات عاطفی و خیانت و ارتباطات پنهانی وارد شد، باعث کمرنگ‌شدن زن‌ها شده!! چه احمقانه و توهین آمیز یعنی زنها فقط از عهده چنین نقشهایی باید برایند تا در سینما دیده شوند
گندم
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
تو میدونی از بچگی زندگی لاچکری نداشته؟ یعنی اساس نقد بی مایه ات همینه؟ کلا خیلیا به انتخاب این فیلم حسودی کردن خداروشکر که معتمد آریای پررو و طلبکار و نفرت انگیز و اون مهناز شیرخشک انتخاب نشدند....وقتی نقدی انقدر کم جون و ضعیف باشه باید در جوابش جوابای لمپنی گذاشت خخخخ
سپیده
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
منکه نفهمیدم چی گفتی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
چی می گی بی خ دی
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1397/11/23
فیلمی که نزگس آبیار بسازه مگه جرات دارن جایزه ندن بهش
United Arab Emirates
18:47 - 1397/11/23
قبلنا ازش خوشم نمیومد. خیلی خنک بازی میکرد ولی از وقتی رفت اونور و تحصیلاتش رو تا حدودی تکمیل کرد هم بازژش بهتر شده هم سنگین رنگینتر شده
مبارکش باشه. موفقیتهای بعدی
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1397/11/23
بی صبرانه منتظر دیدن فیلم شبی که ماه ...هستم
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1397/11/23
مبارکش باشه بالاخره دیده شد
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1397/11/23
دیگه انگشتر نداشتی بزاری تو انگشتات
پاسخ ها
انا الحق
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
راست میگه
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1397/11/23
خیلی مغرضانه در مورد الناز شاکر دوست و بازیشان در این فیلم حرف زرین.مطمئنا خوب بازی کردن و استحقاق این جایزه رو داشتن..
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1397/11/24
اتفاقا بازیگر بدی نبود از اول
تو فیلم اتوبوس شب هم با اینکه نقشش کوتاه بود خوب خودشو جا انداخت
Iran, Islamic Republic of
17:55 - 1397/11/24
چرا خودتو اذيت مي كني؟ راحت مي نوشتي كه از اينكه الناز سيمرغ برده راضي نيستي
Iran, Islamic Republic of
22:59 - 1397/11/24
والله مهناز افشار خودش فکر میکنه لولش بالا رفته... وگرنه ما که با همون فیلم کلاغ پر یاد میکنیم ازش
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1397/11/25
مبارکش باشه، خدا کنه قدر این لطف خدا رو بدونه، و همه جوره برعکس بعضی ها ، حواسش به خودش باشه.
با آرزوی دیدن لطف مجدد خدا برای شما.
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1397/12/25
ایکه ی وحشی نشون میده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج