آغاز جشنواره تئاتر فجر با «خانه برناردا آلبا»
۸۳۱۰۰۳
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۳
۴۳۰۲ 
اولین روز از سی و هفتمین جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر با اجرای ۱۲ نمایش صحنه‌ای، پنج نمایش در بخش به‌ علاوه‌ی فجر و شش نمایش خیابانی به کار خود پایان داد.

میزان: سی و هفتمین جشنواره بین ‌المللی تئاتر فجر همزمان با پایان جشنواره فیلم در تماشاخانه‌هی مختلف شهر تهران آغاز به کار کرد تا میزبان آثار نمایشی گروه‌های داخلی و خارجی باشد.

آغاز جشنواره تئاتر فجر با «خانه برناردا آلبا»

اولین روز از سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر با اجرای ۱۲ نمایش صحنه‌ای، پنج نمایش در بخش به‌ علاوه‌ی فجر و شش نمایش خیابانی به کار خود پایان داد. در بخش صحنه‌ای، تالار وحدت کار خود را با اجرای نمایش "خانه برناردا آلبا" به کارگردانی علی رفیعی آغاز می‌کند. این نمایش ساعت ۱۹:۳۰ روی صحنه رفت.

تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر نیز میزبان نمایش "دام" به کارگردانی اسماعیل موحدی بود. این نمایش در دو نوبت ۱۷ و ۲۰ اجرا شد. نوبت‌های اجرای ۱۸:۳۰ و ۲۰:۳۰ تالار چهارسوی مجموعه‌ی تئاتر شهر به اجرای نمایش "پرومته-طاعون" به کارگردانی شهاب آگاهی اختصاص داشت و "اهالی هوا" به کارگردانی دیانا فتحی در دو نوبت ۱۷و ۱۹ در تالار سایه اجرا شد. تالار قشقایی نیز نمایش "افرا" به کارگردانی احسان جانمی را در دو نوبت ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ میزبانی کرد.

تماشاخانه سنگلج در این روز اجرای نمایش "حال همه ما خوب است" به کارگردانی مشترک فرزاد حسن‌میرزایی و سامان مهران را در دو نوبت ۱۷ و ۲۰ داشت. در تئاتر مولوی نیز نمایش "مرد شده" به کارگردانی آسو بهاری در نوبت‌های ۱۷ و ۱۹ اجرا شد. تالار حافظ هم اجرای نمایش "موی سیاه خرس زخمی" را به کارگردانی جابر رمضانی در نوبت‌های ۱۸ و ۲۰:۳۰ میزبانی کرد.

آغاز جشنواره تئاتر فجر با «خانه برناردا آلبا»

تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر در اولین روز از جشنواره شاهد اجرای نمایش "تبرئه" به کارگردانی منیژه محامدی بود که در نوبت‌های ۱۸ و ۲۰:۳۰ روی صحنه رفت.

نمایش "سقوط اضطراری" به کارگردانی سیدعلی موسویان در روز‌های ۲۲ تا ۲۴ بهمن ساعت ۱۸ در تماشاخانه مهر حوزه هنری روی صحنه رفت. نمایش "دل آرام ناآرام" به کارگردانی نرگس صابری نیز از ۲۲ تا ۲۶ بهمن در تماشاخانه ماه حوزه هنری روی صحنه است. این نمایش در ساعت ۱۸ اجرا شد.

نمایش "چیدمان (گذرگاه)" به کارگردانی پیر بودلوسکی از کشور فرانسه، از اولین روز جشنواره در تماشاخانه عباس جوانمرد خانه تئاتر روی صحنه رفت. در بخش خیابانی سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر نیز شش نمایش در محوطه‌ مجموعه‌ی تئاتر شهر و محوطه‌ خانه‌ هنرمندان ایران به اجرا در آمد.

نمایش خیابانی "شدن" به کارگردانی محمدعلی رادمنش ساعت ۱۶، نمایش خیابانی "داول کشی" به کارگردانی مرتضی اسدی‌مرام ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه، نمایش "مشترک مورد نظر" به کارگردانی سمیه مهری ساعت ۱۷ و نمایش خیابانی "نامیرا" به کارگردانی امیرحسین شفیعی ساعت ۱۸:۱۵ دقیقه در محوطه‌ی مجموعه‌ی تئاتر شهر اجرا شدند. در محوطه‌ خانه‌ی هنرمندان ایران نیز نمایش‌های "کالبدشکافی یک اتفاق" به کارگردانی مهدی حبیبی و "هشتک لاکچری" به کارگردانی میثم سرآبادانی در نوبت‌های ۱۶:۳۰ و ۱۷ اجرا شدند.

آغاز جشنواره تئاتر فجر با «خانه برناردا آلبا»

در بخش به علاوه‌ی فجر نیز پنج نمایش میزبان تماشاگران اولین روز از جشنواره‌ سی و هفتم بودند. در مکتب تهران نمایش "جشن تولد" به کارگردانی مرتضی نوری در دو نوبت ۱۸ و ۲۰ روی صحنه رفت. تماشاخانه‌ سه نقطه نیز در ساعت ۱۹:۳۰ میزبان نمایش "اگر از نو شروع کنیم" به کارگردانی المیرا آزاد بود. تماشاخانه‌ ایران تماشا نیز در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ به اجرای نمایش "تکرار" به کارگردانی علی مردانی اختصاص داشت. تماشاخانه‌ دیوار چهارم در ساعت ۱۷:۱۵ شاهد اجرای نمایش "پابرهنه، لخت، قلبی در مشت" به کارگردانی علیرضا کوشک‌جلالی و در ساعت ۱۹:۳۰ نیز میزبان "مرگ فیدل" به کارگردانی آرش سنجابی بود.

سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی‌مرند از ۲۲ بهمن تا چهار اسفند ۱۳۹۷ برگزار شد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج