نیاز یونایتد به رکوردشکنی؛ ماموریت سخت در پاریس
۸۳۱۳۰۹
۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۴
۶۸۱۹ 
منچستریونایتد برای صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان باید رکوردشکنی کند.

وبسایت نود: به نقل از دیلی میل، منچستریونایتد برای کسب برتری در مجموع دو دیدار رفت و برگشت مقابل پاریسن‌ژرمن و صعود به دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، باید بر یک رکورد تاریخی غلبه کند.

شاگردان اوله‌گونار سولسشائر بعد از دریافت دو گل از کیمپمپبه و ام‌باپه در اولدترافورد، ماموریت دشواری برای بازگشت به جریان رقابت ها خواهند داشت. به گواه آمار، آن ها اکنون برای صعود به مرحله بعد باید یک اتفاق تاریخی را رقم بزنند چرا که پیش از این هیچ تیمی نتوانسته شکست خانگی با اختلاف حداقل دو گل را در دور برگشت جبران کند.

قبل از بازی سه شنبه شب منچستریونایتد و پاریسن‌ژرمن، در 89 مورد تیمی بازی رفت مرحله حذفی را با اختلاف حداقل دو گل واگذار کرده بود. از این تعداد، تنها در 12 مورد (13.5 درصد) تیم شکست خورده بازی رفت توانسته بود شکست را جبران کرده و به مرحله بعد راه یابد. اما نکته اینجاست که همین 12 تیم، بازی رفت را دور از خانه واگذار کرده بودند و در بای برگشت، از مزیت حضور در ورزشگاه خانگی برخوردار بودند.

منچستریونایتد باید در روز ششم مارچ و در پاریس، از شانس های اندک خود بهره گیرد، آن هم در برابر تیمی که در تمامی رقابت های این فصل طعم شکست در پارک دو پرنس را نچشیده است. در مجموع 34 تیم سعی کرده اند شکست خانگی با اختلاف حداقل دو گل در بازی رفت را جبران کنند و تمامی آن ها در انجام این ماموریت ناکام بوده اند.

آمار دیگری که در این مرحله بر علیه منچستریونایتد است، روند ضعیف آن ها در مراحل حذفی فصول اخیر لیگ قهرمانان است. آخرین پیروزی منچستریونایتد در مرحله حذفی لیگ قهرمانان در مارچ 2014 و تحت هدایت دیوید مویس رقم خورد؛ زمانی که شیاطین سرخ با هت‌تریک رابین فن‌پرسی با نتیجه 3-0 المپیاکوس را شکست دادند تا با برتری 3-2 در مجموع دو دیدار رفت و برگشت، راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند.

مردان مویس در مرحله بعدی به سد محکم بایرن مونیخ برخورد کردند و از گردونه رقابت ها کنار رفتند. کار یونایتد در فصل بعدی حضور خود در لیگ قهرمانان (16-2015) حتی به مرحله حذفی هم نکشید و شاگردان لویی فن خال در همان دور گروهی با مسابقات وداع کردند. منچستریونایتد در فصل 18-2017 و تحت هدایت ژوزه مورینیو نیز با شکست خانگی 2-1 مقابل سویا در همان مرحله یک هشتم حذف شد.

اما نکته امیدوارکننده برای منچستریونایتد، سابقه بد پاریسن‌ژرمن در از دست دادن برتری دور رفت در رقابت های اروپایی سالیان اخیر است. در سال 2014 پاریسی ها با برتری 3-1 در بازی دور رفت مرحله یک چهارم نهایی مقابل چلسی قدم به استمفوردبریج گذاشتند، اما با شکست 2-0 در بازی برگشت با قانون گل زده در خانه حریف حذف شدند.

اتفاقی که در مارچ 2017 رخ داد نیز تا سال ها در یاد خواهد ماند. شاگردان اونای امری در پاریسن‌ژرمن در بازی رفت مرحله یک هشتم بارسلونا را در پارک دو پرنس 4-0 شکست دادند، اما بارسلونا با بازگشتی حیرت انگیز در نیوکمپ 6-1 پاریسی ها را تحقیر کرد و به مرحله بعد راه یافت.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج