دژپسند: دست آمریکا برای اعمال تحریم‌های بیشتر خالی است
۸۳۲۴۹۵
۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۱
۵۳۵۸ 
وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: مدت‌ها گذشت، اروپا هنوز تن به شرایط آمریکا نداده و تازه یک راهکار جایگزین را طراحی کرده است چون این راهکار فازهای مختلف دارد، نمی‌توان الان گفت چگونه است.

خبرآنلاین: وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: مدت‌ها گذشت، اروپا هنوز تن به شرایط آمریکا نداده و تازه یک راهکار جایگزین را طراحی کرده است چون این راهکار فازهای مختلف دارد، نمی‌توان الان گفت چگونه است.

قریب به اتفاق کارشناسان و فعالان اقتصادی متفق القول‌اند که اقتصاد ایران دولتی و متکی بر نفت است؛ به عبارت بهتر بخش خصوصی و تعاونی گرچه در این عرصه نقش آفرینی هایی دارند اما نبض معادلات در اختیارشان نیست و بیشتر تأثیرپذیر از تصمیمات حاکمیتی هستند تا آنکه بخواهند تأثیرگذار باشد.

دژپسند: دست آمریکا برای اعمال تحریم‌های بیشتر خالی است

با وجود این واقعیت محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اخیرا در اظهارنظری گفته «مشکل ما در اقتصاد این است که اقتصاد ایران هنوز از نااهلان و نامحرمان پاکسازی نشده، امیدواریم که در سال های آینده که عصر دیگری از انقلاب اسلامی آغاز می شود سال پاکسازی اقتصاد ایران از نااهلان و نامحرمان باشد».

همواره دسترسی آزاد به اطلاعات و شفافیت مالی در معاملات و مراودات پولی، بانکی، تجاری و بازرگانی مهمترین اصل پیشگیری کننده از وقوع فساد و موثرترین راه مبارزه با مفسدان اقتصادی دانسته شده است.

فرهاد دژپسند درباره تعیین مصادیق نااهلان و نامحرمان عرصه اقتصادی کشور به خبرآنلاین گفت: در پاکسازی که آقای رضایی فرمودند، خود ایشان باید توضیح دهد چه مضمونی مدنظرشان بوده است چون من در جریان انگیزه طرح این صحبت نبودم. در اقتصاد ما، عمدتا حوزه نفت دولتی اما حوزه های خدمات و کشاورزی توسط بخش غیردولتی اداره می شود.در بخش نفت مشاهده کردیم به محض اجرای برجام، تولید کشور در این حوزه افزایش زیادی یافت و فروش نفت روزانه به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه رسید.

وزیر امور اقتصاد و دارایی در پاسخ به این سئوال که آیا ما در عرصه اقتصادی کشور نامحرم داریم؟ اظهار کرد: عرصه اقتصادی وسیع است از خرده فروشی تا بنگاه های بزرگ مقیاس، از عرصه اجرا تا سیاستگذاری و از قوه مجریه تا قوه مقننه و قوه قضائیه را شامل می شود بنابراین چون اصل موضوع صحبت آقای رضایی را نمی دانم نمی توانم در این باره صحبت کنم.

وی درباره تو خالی خواندن اینستکس از سوی مخالفان دولت افزود: نمی دانم توخالی یا تو پُر بودن را با چه مقیاسی ارزیابی می کنند. بحث های مفصلی روی این موضوع وجود دارد اما به طور کلی می توان گفت این یک گامی در عدم همراهی با آمریکا برای اعمال تحریم علیه ایران است.

عضو کابینه دولت دوازدهم یادآور شد: الان مدت ها گذشت، اروپا هنوز تن به شرایط آمریکا نداده و تازه یک راهکار جایگزین را طراحی کرده است چون این راهکار جایگزین فازهای مختلف دارد، نمی توان الان گفت چگونه است.

دژپسند در پاسخ به این سئوال که آیا آمریکا امکان جدیدی برای اعمال تحریم بیشتر علیه ایران دارد یا خیر؟ توضیح داد: خیر، دیگر هرچه خواست به اجرا درآورد. خوشبختانه چون سابقه خوبی در مواجهه با تحریم داریم باید آماده باشیم و از قابلیت های منطقه برای مواجهه با تحریم ها استفاده کنیم.

انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:41 - 1397/11/28
با سواد و سابقه ای که تو داری به جرات قسم میخورم تو هنوز متوجه راه کار و فازهای اروپایی ها نشده ای و اصلا نمی فهمی که آنها چه می گویند که بخواهی توضیح بدهی. در مورد نا اهلان هم قطعا منظور آقای رضایی یکی از نااهلان خود تو هستی که اصلا این کاره نیستی و در حد و اندازه وزارت دارایی نیستی
Iran, Islamic Republic of
07:42 - 1397/11/28
قربانت برم با این سخنریت ۰اقای دژپسند مرغ هورمونی شده ۱۶دیگه چه تحریمی بالاتر از این ۰جای گرم نشستی ملتو درک نمیکنی
Iran, Islamic Republic of
07:44 - 1397/11/28
چرا فقط بلدید دروغ بگید واوضاع اقتصادی را به زور خوب جلوه دهیددیگه تحریمی باقی نمانده که به ما مردم عادی (نه شما مسئولین و مرفهین بی درد )تحمیل نشده باشد یانمیفهمید یا خودتان را به نفهمیدن میزنید یا مردم را گوش دراز فرض میکنید بدبختی و فقر بیشتر مردم را به نابودی کشیده بازهم شما از رو نمیروید؟
Iran, Islamic Republic of
07:47 - 1397/11/28
دست امریکا خالی است غمی نداره چون شما ودولت سراسر تدبیرتان رو داره چی بهتر از این برای کدخدا
Iran, Islamic Republic of
07:48 - 1397/11/28
مگه چیزی هم مونده که تحریم نشده باشیم؟
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1397/11/28
آره واقعا. نمیتونه مریخ رو وادار کنه چیزی به ما نفروشه
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1397/11/28
دیگه نیازی نیست بیشتر از این تحریم کنه نابودمون کرده
Iran, Islamic Republic of
08:50 - 1397/11/28
تا همین جاش هم کمر همه شکسته نیازی به تحریمهای بیشتر نیست
France
08:58 - 1397/11/28
استفاده سیاسی از کلمات گنگ و نامفهوم محرم ، نا محرم ،،خودی ، غیر خودی ، ایادی استکبار ، .....و فرار از عواقب موجود حاصله ، نشانه ناکارامدی این تفکر دارد ، اصرار بر ادامه راه و خط و نشون کشیدن برای اینده ، نشانه درک غیر واقعی از اوضاع اجتماعی و سیاسی کشور دارد . « تفکر من» _فاجعه .
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1397/11/28
جناب بزپسند دیگه چی مانده که امریکا بخواد تحریم کنه حتما این هم از زرنگی شماست که دست امریکا خالی مانده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج