واکنش وزارت بهداشت به کیفیت گوشت‌های وارداتی
۸۳۲۹۳۶
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۳
۷۶۲۳ 
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: همکاران ما مراکز عرضه گوشت را از نظر سلامت محیط عرضه بررسی می کنند اما بررسی سلامت گوشت قرمز داخلی و وارداتی بر عهده سازمان دامپزشکی کشور است.

خبرآنلاین: مهندس محسن فرهادی، اظهار داشت: براساس وظایف قانونی وزارت بهداشت، موظف هستیم سلامت یا بهداشت محیط مراکز عرضه و توزیع محصولات خام دامی، گوشت قرمز داخلی و وارداتی را کنترل کنیم و برای کنترل و نظارت، با سازمان دامپزشکی کشور هماهنگی بسیار خوبی داریم.

برای مثال، همکاران ما درخصوص رعایت بهداشت فردی، تمیز بودن یخچال و دستگاه ها و ابزارهای مورد استفاده، دارا بودن کارت بهداشت برای قصاب ها و آموزش های مورد نیاز برای فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار که توزیع گوشت قرمز داخلی و وارداتی را انجام می دهند، بازدیدهای دوره ای دارند.

وی تصریح کرد: همکاران ما در وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، سلامت سیستم برودتی مانند یخچال و فریزر و شرایط نگهداری گوشت قرمز را در مراکز عرضه به وسیله دستگاه های پرتابلی که در اختیار دارند، بررسی می کنند. همچنین نیروهای بهداشت محیط وزارت بهداشت، بهداشت محیط ساختمان یا مرکز عرضه کننده گوشت و مجوزهای سازمان دامپزشکی برای سلامت گوشت قرمز را کنترل می کنند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، افزود: تاکنون تخلف و مشکل خاصی در مورد سلامت گوشت های قرمز وارداتی یا داخلی به وجود نیامده است. البته ممکن است نواقصی در مورد بهداشت فردی و شرایط نگهداری گوشت وجود داشته باشد که همکاران ما به شکل میدانی آنها را بررسی و برطرف کرده و یا نسبت به تعطیلی موقت و یا ارجاع پرونده به مراجع قضایی اقدام می کنند.

مهندس فرهادی در پاسخ به سوالی درخصوص عرضه گوشت و محصولات خام دامی با شرایط نامناسب در برخی فروشگاه های زنجیره ای، گفت: حتما باید بر روی بسته بندی گوشت و محصولات خام دامی عرضه شده در فروشگاه های زنجیره ای که باید با رعایت استانداردها و قواعد مشخص شده باشد، تاریخ مصرف به طور خوانا درج شده باشد؛ چراکه در غیر این صورت، تقلب و تخلف بهداشتی انجام شده که دانشگاه های علوم پزشکی و سازمان دامپزشکی می توانند این موضوع را بررسی و با آن برخورد کنند و شعبه فروشگاه زنجیره ای مذکور هم باید پاسخگو باشد. همچنین مردم باید به مُهر کنترل دامپزشکی بر روی گوشت قرمز و محصولات خام دامی نیز توجه کنند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
05:05 - 1397/11/29
ممنون از اینکه مسئولین گوشت را از یخچال ما حذف کردند،به جای آن قرص آهن ومولتی ویتامین مینیرال وکلسیم دی می خوریم
واگر اینها هم نبود خاک قرمز در کوههای قادر آباد هست می خوریم
شما مسئولین ،مشغول خدمت رسانی هستید
وخدمات شما زندگی را برای ما راحتتر نموده است
خاک هماتیت هم رایگان است وهم نیاز به پخت ندارد
Iran, Islamic Republic of
06:04 - 1397/11/29
موج سونامی سرطان تو ایران نمیبینی وزیر بهداشت بشین سرجات همتون خر کیفین از ثروتتون از حق الناس این مملکت ملت حالش ببرین به شما چه ربطی داره ما چه میکشیم
Iran, Islamic Republic of
07:11 - 1397/11/29
خر خوردیم خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1397/11/29
کدام بهداشت کاری کردین با این صفها دیگه هیچ دامدار ومرغداری حتی دامهای مرده خودشونو بیرون نمیریزن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج