مصر خبرنگار نیویورک تایمز را راه نداد
۸۳۳۹۱۰
۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
۳۶۳۱ 
روزنامه نیویورک‌تایمز اعلام کرد که مقامات مصری با ورود یکی از خبرنگاران این روزنامه به این کشور مخالفت و وی را برای چند ساعت در فرودگاه قاهره بازداشت کردند.

ایسنا نوشت: روزنامه نیویورک‌تایمز اعلام کرد که مقامات مصری با ورود یکی از خبرنگاران این روزنامه به این کشور مخالفت و وی را برای چند ساعت در فرودگاه قاهره بازداشت کردند.

روزنامه نیویورک‌تایمز اعلام کرد که دیوید کرک‌پاتریک، خبرنگار این روزنامه دوشنبه‌شب بعد از رسیدن به فرودگاه بین المللی قاهره توسط مسئولان این فرودگاه بازداشت و تلفن همراهش برای چند ساعت مصادره شد. او برای چند ساعت در این فرودگاه بازداشت بود.

این روزنامه نوشت: صبح سه‌شنبه مسئولان مصری او را با هواپیمای وابسته به پلیس مصر همراهی کرده و به لندن بازگرداندند.

مقامات مصری گزارشی در این باره نداده‌اند.

سخنگوی سفارت آمریکا در قاهره اعلام کرد که وی به شدت نگران مخالفت بی‌دلیل مقامات مصری با ورود یک شهروند آمریکایی به این کشور است.

وی گفت: ما مراتب اعتراض و نگرانی خود را به مسئولان مصری اعلام کرده‌ایم.

نیویورک تایمز نوشت: اقداماتی که علیه این خبرنگار اتخاذ شده در راستای کمپین سرکوبی است که نظام عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور مصر علیه برخی رسانه‌ها به راه انداخته است.

دیوید کرک‌پاتریک از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ مدیر دفتر نیویورک‌تایمز در قاهره بوده است و اخیراً کتابی با عنوان "Into the Hands of the Soldiers" (در خدمت نظامیان) درباره مصر نوشته است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج