نگاهی به عملکرد سولسشر در مقابل لیورپول
۸۳۴۱۳۶
۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۹
۳۹۲۲ 
اوله گونار عملکرد متعادلی به عنوان بازیکن مقابل لیورپول داشته است.

وبسایت نود: سولسشر اگرچه خودش را آماده می کند تا در روز یکشنبه برای اولین دربی شمال غرب انگلیس را به عنوان سرمربی تجربه کند ولی او پیش تر به عنوان بازیکن، سابقه زیادی در این مسابقه حساس داشته است. سوای حساسیت های همیشگی این مسابقه به واسطه پیشینه این رقابت، مسابقه روز یکشنبه از جنبه جدولی نیز حساس است. یونایتد در تلاش است تا با کسب برد، از کورس برای کسب سهمیه عقب نماند. از طرفی آنها می توانند با شکست دادن لیورپول، دست اندازی در مسیر قهرمانی این تیم ایجاد کنند. قرمزهای بندر لیورپول بعد از بیش از دو دهه در تلاش برای قهرمانی در لیگ هستند.

نگاهی به عملکرد سولسشر در مقابل لیورپول

در جدول زیر آمار کلی تقابل اوله گونار را به عنوان بازیکن مقابل لیورپول ملاحظه می کنید.

در 11 تقابل در کلیه مسابقات، او همراه یونایتد 5 بار پیروز شده و 5 بار هم طعم شکست را چشیده و سه گل نیز به ثمر رسانده است. این آمار در لیگ برتر هم تفاوت چندانی ندارد: 4 برد و 4 باخت در 9 مسابقه و 2 گل زده.

نگاهی به عملکرد سولسشر در مقابل لیورپول

اگرچه خیلی ها سولسشر را با آن گل به یاد ماندنی در فینال 99 در خاطر دارند ولی بسیاری از هواداران یونایتد و کارشناسان فوتبال بر این اعتقاد هستند که چهار ماه پیش از فینال و گل اوله گونار در جدال با لیورپول در فینال جام حذفی، کاتالیزر قهرمانی یونایتد در سه جام مختلف بود.

منچستریونایتد در آن فصل که در رویای فتح سه گانه بود در دور چهارم جام حذفی در الدترافورد مقابل لیورپول کارش گره خورده بود. لیورپول با گل اوون تا دقایق پایانی پیش بود و یونایتد در خطر حذف در خانه قرار داشت. در دقایق پایانی ابتدا یورک گلزنی کرد و سپس در واپسین ثانیه ها بود که سولسشر با گل پیروزی بخش خود یونایتد را به دور پنجم فرستاد. آن گل، اولین گل او مقابل لیورپول بود.

نگاهی به عملکرد سولسشر در مقابل لیورپول

بعد از کسب سه برد و یک تساوی در چهار تقابل با لیورپول در پیراهن یونایتد، برای اولین بار دسامبر 2000 بود که اوله گونار شکست مقابل لیورپول را تجربه کرد. در آن مسابقه دنی مورفی گلزن لیورپول بود. چندی بعد، یونایتد با درخشش دیگو فورلان موفق شد به نوار سه شکست متوالی خود مقابل لیورپول پایان دهد و در دسامبر 2002 در آنفیلد پیروز شود. اوله گونار هم در آن مسابقه حضور داشت. اما چند هفته بعد، لیورپول انتقام گرفت و در فینال جام اتحادیه یونایتد را شکست داد.

نگاهی به عملکرد سولسشر در مقابل لیورپول

آخرین گل سولسشر مقابل لیورپول نیز در برتری مقتدرانه 4-0 در الدترافورد در مارچ 2003 رقم خورد که یونایتد به لطف گلزنی نیستلروی، گیگز و اوله گونار برتری را جشن گرفت. بعد از آن، اگرچه اوله گونار باز هم در بازی با لیورپول به میدان رفت ولی موفق به گلزنی نشد. در سال های اخر بازیگری نیز مصدومیت مانع از حضور پررنگ او در این دیدار حساس شد.

نگاهی به عملکرد سولسشر در مقابل لیورپول

البته قابل ذکر است که سولسشر یک بار هم به عنوان سرمربی در دوران کوتاه مدت حضورش در کاردیف، مقابل لیورپول قرار گرفته است. مارچ 2014 این اتفاق رقم خورد که خاطره ای تلخ برای او به همراه داشت. لیورپول آماده آن روزها که یونایتد را 3-0 در الدترافورد شکست داد، شش روز بعد از آن برد شیرین، در ولز به مصاف کاردیف رفت و در یک بازی پر گل، 6-3 پیروز شد. در آن مسابقه تیم اوله گونار دو بار در نیمه نخست از حریف بزرگش پیش افتاد ولی در نهایت به لطف درخشش سوارز، لیورپول بود که پیروزی را جشن گرفت.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج